Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Tatatranka

Pokušení se mi dostalo pod pero, figuruje v básni... / Pokušení vypsat svůj hněv do smíchu/ Pokušení o českém filmu pomlčet. ()

Torision

Překvapení! A to velice příjemné. Já teda normálně nemam romantický komedie rád, když už komedii, tak ideálně o loserech, chlastačkách, prdění a sprostých slovech. Ale tohle byla fakt pohodová záležitost., u který jsem si dobře odpočinul a zasmál jsem se. ()

F.man

Nejsem cílovka a i v technických bodech, kdy by u mě Ženy v pokušení mohli dostat nějaké ty hvězdy to nebylo nic moc. Škoda slov, tohle mi prostě, až na několik svěžích scén, nesedlo. Snaha o obrazovou i dějovou dynamiku tam je velká, ale asi i díky tématu na mě prostě nefungovala. Dvě hvězdy za několik dobře zvládnutých scén a povedený humor. P.S. Charlie straight potěšili. Nikdy nevíš kde narazíš na zajímavého chlapa ()

Tryskomyš

Skvěle ztvárněná role Lenkou Vlasákovou, nota bene, když je v mém věku. Skvělá i Veronika Kubařová. A Eliška Balzerová - to ani snad není možné, že by takováto žena v takovém věku existovala. ()

spaceboyCZ

Reziser Vejdelek velice mile prekvapil. Po tom, co odborna kritika film strhala, jsem po delsi dobe dal na "radu" csfd.cz a sel prispet par korunama na ceskou kinematografii. Nelituji. Film s prirozenou Lenkou Vlasakovou, s uzasnou Eliskou Balzerovou (takova Samantha ze Sexu ve Meste), podporene dobrym Vojtou Dykem a tentokrat celkem nemastnym a neslanym Jirkou Machackem, si jen tak lehce plyne, opaji vas vtipem a komickymi scenami, sem tam zabrnka prijemnou notou vasim usim (J. P. Muchov) a kdyz to vsechno skonci, nelitujete ani koruny, ani casu, ktery jste mu venovali. Neco podobneho jsem u ceskeho filmu nezazil uz radnou radku mesicu...mozna chtelo by se rici i kvartalu. Jiri Vejdelek se po plytkych Ucastnicich zajezdu, provplanovem Vaclavovi a do posledni sceny vypocitanem (a mnoha misty velice nudnem) ROMingu vysvihl a predvedl skvele ladenou, ladne zahranou komedii... ()

bloom

Když dnes nějaký český režisér ohlásí natáčení komedie, tak většina diváků k filmu přistupuje velmi opatrně, ne-li s předčasným negativním zaujetím. Není divu, když za poslední dekádu se skutečně podařená čistá komedie z domácí produkce stala spíše výjimečnou událostí. Proto se nedivím, že u některých uživatelů to mají těžké i Ženy v pokušení. A je to škoda. Ano, v některých místech repliky vyzní trochu trapně, hlavně když Eliška Balzerová vypustí nějaké to pejorativně zabarvené slůvko. V jiných pasážích jsou však slyšet nejlepší dialogy v české filmové komedii za dlouhou dobu (kupodivu opět s Balzerovou, např. scéna v cukrárně). Ačkoli právě EB bude asi hrát tu postavu, kvůli které si film všichni zapamatují, musím smeknout i před Lenkou Vlasákovou a jejím "Jackem Lemmonem v sukních". Herecký soubor je vůbec celkově vybrán sympaticky a tipově přesně. (Jiří Macháček se do role hodí, tak proč bědovat na jeho obsazení?) Rozhodně netvrdím, že jde o dokonalou veselohru, ale Jiří Vejdělek skutečně má potenciál natáčet filmy, za které se nebude muset stydět. Nedosahuje sice na Billyho Wildera, ani na pány Lipského a Vorlíčka v nejlepších letech, jeho "lehká" režie je spolu s hereckým obsazením nejpříjemnější složkou filmu. Dávám 70% s příslibem do příště. ()

Anchi

Mě to fakt bavilo. Po dlouhé době jsem koukla na český film a povedlo se :-) Paní Balzerová si toho Lva opravdu zasloužila. ()

Seejey8

Velmi příjemná česká komedie s mnoha vtipnými scénami, při kterých sem se zasmál i já, při čemž je tento film myslím jen pro ženy. A Jiřímu Vejdělkovi skládám poklonu za to, že i s tak málo herci (ale kvlaitními) mohl stvořit tak zábavny a dobrý film. Jednoznačně nejvtipnější postava Elišky Balzerové :) 4* (80%) ()

zdepapepa

Příjemná oddychovka. Konkurovat zahraničním filmům se to nedá, ale v rámci naší typicky české dramedy produkce je to povedené dílo, které si půjčuje ze života. Je vidět, kdo je cílovka, od toho se odvíjí zbytek. Pro večerní sledování s drahou polovičkou ideální odpočinek od všedních starostí o hezkém příběhu, kterak chudák žena přišla k sebevědomí a k chlapům. Casting na jedničku, žádná postava se mi nehnusila ani mi nevadila, alespoň dokud neudělali něco trestuhodného. Ale i tak se to musí brát s humorem a s tím je tento film na tři hvězdy. Lidi se tam stýkají, potýkají, dotýkají, utíkají, atd., takže je záruka, že každý kdo někdy nějaký vztah měl, se v tom najde, i kdyby nechtěl. Bohužel ale nejspíš stačí jednou a dost a vrátit se k vlastnímu životu. ()

pan.Kaplan

Když jsem viděl poprvé, měl jsem pocit, že to je největší kravina od dob Ještě větší blbec, než jsme doufali. Když jsem to viděl podruhé, pochopil jsem, že tohle je naopak jeden z nejzajímavějších filmů, který se tu za poslední dobu natočili. ()

zlabus

Prožívám šok. Opravdu tu po delší době vznikla komedie, která je věrohodná, zábavná, příjemná, dojemná, plná vtipných hlášek a není v ní ani stopa po trapnosti či křeči? Dovoluji si říct, že rozhodně ano! Neokoukaní herci podávají příjemně civilní výkony a celé to má patinu toho, že tohle by se mohlo stát. Vzhledem ke zkušenostem s totálně tragickým Romingem se mi do nejnovějšího Vejdělkova díla moc pouštět nechtělo. Teď jsem rád, že mě nějaký záhadný popud donutil vložit DVD s tímto filmem do přehrávače. Na české poměry posledních let a v kontextu Vejdělkovy tvorby více než milé překvapení! 80%........... Edit po pár hodinách: Ač bych to rozhodně nečekal, tak si čím dál tím víc uvědomuji, jak mě u tohohle filmu primárně bavili herci, což je fakt, který mě vzhledem k obsazení značně zaráží. Předsudky jsou špatné, áááno. ;) ()

Wysch

Já teda jakože moc český filmy nemusím. Nemám rád českej humor a nemám rád český herce, který podle mě neuměj zprostředkovat emoce tak, jako to třeba umí... ježiš, teď mě napadlo, že i Jason Statham umí zahrát lepší smutnej ksicht než Vojta Dyk. Že je Jirka Macháček ale kořen, rozhodl jsem se film skouknout. Koupil jsem ho matce k narozeninám, pač ho chtěla, a ve dvě ráno ho vložil do mechaniky a pustil, pač se mi nechtělo spát. Jaký bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že humor je opravdu místama vtipnej, že se od srdce usmívám či dokonce směju; že nejprve jsem se stejně jako Vojta Dyk zamiloval do Veroniky Kubařový, která je kus, ale pak mi její role přišla příšerně nesympatická svým nezájmem ke svýmu klukovi, že jsem se vlastně společně s Vojtou zamiloval do Lenky Vlasákový a ve výsledku jim fandil. Ale vono v tomhle hodnocení vlastně nejde ani tak o příběh, pač ten je vlastně prostej jako Jirka Macháček v tomdle filmu (byť ten storyline by zasloužil facku za prodlužky v ději); ale jde tu o ten nenásilnej šmrncovní oddych, kterej u filmu zažiješ, když jen trochu vypneš svůj kritickej mozek. Už dlooouho jsem po skouknutí neměl z českýho filmu tak hezkej pocit, byť nemám rád Balzerovou, Zbrožka, kterej prodává jakýsi vehikly na kyčle, Dyka ze srdce nesnáším a v těch svejch rourovitejch mrkváčích vypadá děsně... ale prostě ve výsledku ta pozitivní nálada přehlušila všechny negativní námitky, a tak jsem si dovolil zahvězdičovat a popřát filmu zaslouženejch 75%. ()

Hannibal92

Takovej přesnej opak a přitom to samý jako jako Román pro ženy (což je mimochodem film, kterej mam moc rád). Několikrát jsem vybouchl smíchy a celkově mě to docela zaujalo. Skoro určitě se na Ženy v pokušení někdy rád znova kouknu. ()

Rosana

Nejprve jsem se toho bála, protože mi film vychválily kámošky - to bude nějaká stupidní romanťárna, pomyslela jsem si. A ono to bylo vcelku pěkné. Sympatické postavy, úžasný příběh a milý humor i drama. Prostě na mě ten film úžasně zapůsobil a nabil mě jakýmsi ženským optimismem. ()

MartinezZ

14.8.2010 ~ Sex ve městě počesku.a dopadlo to tak, jak se také od Sexu ve městě počesku dalo čekat. Z komedie s prvky dramatu se vyklubala tragikomedie počesku. ~ Lenka Vlasáková řeší ve své domácí ordinaci manželské problémy svých pacientů. Sama je ve svém životě spokojená. Tedy až do doby, než zjistí, že její manžílek se tahá s jinou. V tu chvíli se jí hroutí její svět a na pomoc jí přispěchá její matka, bývalá divadelní rozjařená diva, která si nikdy s něčím jako přílišná morálka hlavu nelámala, a její dcerunka, která má geny po babičce. Do děje se ještě vkládá dcerunčin přítel, jeho kamarád a matčin (babiččin) spisovatel, který jí pomáhá se sepisováním pamětí. ~ Pakliže jste viděli Líbáš jako Bůh, kdy Marie Poledňáková dokázala, že bez Tomáše Holého by jí dnes nikdo neznal a že v té době také měla s režírováním skončit, budete tušit, o čem v tomhle filmu jde. Jde o vyrovnávání se s překážkami a hledání nového partnera, přičemž Eliška Balcerová jakožto matinka, bere chlapy jako zvířata, které je potřeba ulovit na kus chleba, a dcerunka, která neví, jestli svého přítele chce, nebo ne. ~ Nakonec je samozřejmě všechno úplně jinak, tak trochu "poledňákovsky", i když naštěstí ne až tak stejně debilně jako v 'Líbáš'. Lenka Vlasáková, Roman Zach a Vojtěch Dyk jsou tam asi jediné tři normální postavy, jinak jde o zparodizované tvory, v čele s Eliškou Balzerovou a Jiřím Macháčkem a na Eliščině projevu mi pachuť nezměnil ani změna její herecké polohy ve zbytku filmu. ~ Výsledek? Mám z toho pocit jen dalšího českého pokusu o film, a to přesto, že je to o něco méně komediální a lidštější než "božská líbačka". Eliška se zase po mnoha letech objevila ve filmu, ale to stále není nic, kvůli čemu bych šel štěstím jásat na Václavák. ()

petrsv

Celou dobu jsem měl takový divný pocit, že tomu filmu něco chybí. Možná šmrnc, trochu víc života, protože jinak to bylo dobrý. Smál jsem se, ale některý vtipy a momenty mi přišly divný. Od komedie jsem čekal přece jen něco trochu víc - že budu ušetřen jakýchkoliv dramat, melodramat, řešení různých problémů, vztahů, apod. Herci všichni fajn, hlavně Vojta Dyk a Lenka Vlasáková. Konec se mi líbil, ale celkově mám z filmu pocit nedotaženosti. ()

Historik

Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu lehké nudy. Uznávám ale, že Vejdělek je zručný režisér, je tu řada pěkných nápadů a dovedně natočených scén. A přiznávám , že jsem se několikrát i upřímně zasmál. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků