Úkryt

Úkryt

Panic Room

Drama / Krimi / Thriller

USA, 2002, 112 min

David Fincher ani tentokrát nezklamal. Na minimu prostoru (plus/mínus jeden barák) podává maximální výkon. ÚKRYT pro mně sice není film, u kterého bych byl nějak extra v napětí, podupkával strachy nohama ;o) nebo šokem nechal pop-corn viset v prostoru (někde v půli cesty mezi miskou a ústy). To, čím mně Fincher opět uhranul je způsob jak tento film natočil - všechny ty různé filmové finesy, hříčky a vtípky, na které se vždy tak šíleně rád koukám. Nemalou roli na dobrém pocitu z filmu mají také herci. Jodie Foster to v roli "ženy ve středních letech" moc sluší; Forest Whitaker opět konsternuje svým klidem a pokojem. A hudba? To je kapitola sama o sobě. Shrnuto a podtrženo: Není to sice 100%, ale 80% až 90% si tento film bezpečně zaslouží.(3.12.2004)

|| Scenár: David Koepp | Hudba: Howard Shore | Produkcia: Ceán Chaffin, Judy Hofflund, David Koepp, Gavin Polone | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 48 miliónov $ | Tržby: 196,397,415 $ || Remeselná dokonalosť, nulová nadčasovosť. Rutinná prvotriedna práca od Finchera na minimálnom priestore. Najsilnejšími devízami filmu sú jednoznačne vyrovnané herecké výkony všetkých zúčastnených a nápaditá kamera. 80% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.8.2011)

"Panicův pokoj" má všechno, co od dobrého thrilleru očekávám: dobrou zápletku, solidní atmosféru, stoupající napětí, skvěle zahrané postavy. Má bohužel i něco navíc a tím je poněkud kýčovitě rozpačitý závěr, plus sem tam škytnutí logiky, ale budiž Fincherovi odpuštěno, "Úkryt" mě totiž většinu času hodně bavil a ráda se k němu vracím. Takže slušná práce, Dejve, fakt slušná, palec nahoru. 79%(20.7.2010)

Napínavý, neotřelý děj. Fincherovská temnota se tentokrát nekoná, "pouze" velmi solidní thriller, okořeněný několika trikovými finesami (průlet kamery uchem konvice). Jodie Foster jako vždy skvělá. Potěší opět vidět Foresta Whitakera, i když v záporné roli, tak pořád s dobrým srdcem. U něho by to ani jinak nešlo :o)(13.1.2003)

Parádní nápad pro filmové zpracování. V mnoha ohledech skvělý film. Skvělá atmosféra, Jodie Foster jako dělaná do podobných rolí, parádní kamera!! Největším problémem filmu jsou zlodějíčci, kteří jsou chvílemi úplně mimo, a občas také hloupé chování postav. Svižný thriller, u kterého se rozhodně nudit nebudete. 75%(8.2.2010)

• - Jodie Foster (Meg) bola počas natáčania tehotná s druhým dieťaťom. Z toho dôvodu sa pretáčky museli robiť až na jeseň roku 2001 po tom, čo porodila. (Astonko)

• - David Koepp napsal scénář za šest dní. (Kulmon)

• - Filmovalo sa iba na dvoch miestach, a to v Hollywoode (Los Angeles) a na Manhattane (New York). Natáčanie trvalo viac ako 120 dní. (MikaelSVK)