Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a "řítí" se za bývalými zaměstnanci získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjaniová) a nečekaných zvratů. Šedesátník Serge, o kterém si všichni mysleli, že je jen obyčejný buran, prožívá "Easy Rider" svého života se vším všudy. (oficiální text distributora)

Sonnery

Francie je skvostná. Od francouzkých polibků, přes francouzský způsob života až k francouzkým filmům je všechno tak nádherné, že jsem z toho samou radostí vyseděl do země českej ďůlek, ale...! Jestli bych měl fracouzský polibek někdy prožívat, jako v případě Na mamuta, tak to abych do toho ďůlku strčil hlavu, světově se z toho posral a radši přestal žít. Obrovký zklamání.... ()

Jordan

super. pripomínalo mi to aronofskeho wrestlera, akurát s európskym o čosi nezávislejším a bizarnejším duchom. gerard je úplne prvotriedny. ()

DwayneJohnson

Gérard mě, jak je to u něj tak obvyklé, opět nezklamal. Sice ne s takovou sexy figurou a tváří, jako před třiceti lety, ale to vem čert. On na to prostě pořad má a osobně doufám, že ještě hodně dlouho mít bude. Dokáže zahrát úplně všechno a tahle zdařilá road movie je toho jen jasným důkazem. Až mi bude tolik co jemu, možná si taky koupim motorku a vyrazím jen tak, zabilancovat, zavzpomínat, jo to by byla vážně paráda. Uvidíme, možná to nedopadne, ale tenhle film si zaslouží rozhodně známku nejvyšší. Kašlete na procenta a podívejte se na něj, litovat určitě nebudete. ()

WANDRWALL

Co si ještě Depardieu nezkusil? Ameriku už jako Kolumbus objevil, tak ještě třeba osedlat motorku Mammut a vyjezdit si s ní pěknou penzi, aby měli sousedé co závidět. ()

Slarque

Gérard Depardieu zřejmě bere všechno, co mu nabídnou, takže je skoro svátek ho vidět v pořádné roli. Tahle road movie křížená s hořkou sociální komedií stojí sice hlavně na výborném scénáři, ale jen těžko si v její hlavní roli představuji jiného herce. Druhou větší roli (pokud nepočítám motocykl Münch 1200) tu má jen Yolande Moreau jako jeho manželka, zbytek už jsou jen drobné epizodky (včetně Isabelle Adjani v roli ducha). Panoptikum hodně nebo ještě více střelených figurek je zábavné a autoři se nebojí zajít se svým humorem dál, než jsem čekal. ()

Chrustyn

Tlustý, vlasatý a sešlý Depardieu se na klasické motorce vydává na cestu, plnou podivných a občas i docela zábavných individuí. Slušná ale taková "špinavá" road movie, která působí trochu depresivně ale pobaví. ()

Flego

Tadiaľto cesta nevedie. Očakával som road movie plnú francúzskeho šarmu, poetiky, možno smutného humoru a dostalo sa mi narcistického príbehu plného najbizarnejších postavičiek. Neberiem nikomu možnosť vyjadriť svoju túžbu po živote artovým alebo artovejším spôsobom, ale toto šlo mimo mňa. Jediným obrovským kladom je výkon Gérarda Depardieua, ktorý ma svojim spontánnym herectvom opäť potešil. ()

jhsoft odpad!

Tady není co řešit..., u téhle komedie jsem se zasmál tak jednou max dvakrát..., nejvtipnější scéna byla jak se snažil protlačit nákupní vozík mezi dvěma auty... Film jako takový se neuvěřitelně táhnul a nebýt na něm v kině, asi to po půl hodině vypnu...škoda, měl jsem větší očekávání. ()

ABLABLABLA

Velmi zajímavý film, ale popravdě už po 10 minutě jsem si říkala, kdy to proboha skončí. Strašně se to vleklo a vskutku jsem se i nudila. Ale nepopírám, že je to špatný film, pouze nic pro mě. A to nemluvím o té děsivě divné neteři. ()

Kaluž

Gérard Depardieu si zde sáhl na naprosté herecké dno a díky tomu předvedl svůj, možná nejlepší, výkon. Jeho herectví zde přesahuje velikost jeho tělesných proporcí a tryská všemi směry. Serge Pillardosse je nesmírně zábavná a zároveň i velice tragická figurka. Rozmluva s majitelem vinice mě odzbrojila. Road movie lynchovského střihu s vynikajícím hudebním doprovodem. Začínám těm dvěma švihlým Francouzům za kamerou přicházet na chuť. ()

rt12

Tenhleten přihlouplej mastodontní týpek obklopenej ještě divnějšíma týpkama, mě za srdce fakt nevzal. ()

MATADOR

K těm komornějším a festivalovějším filmům v poslední době zasednu radši, než-li k nějakému hollywoodskému trháku. V jednoduchosti totiž lze najít tolik krásy, že nabízí inspiraci a dobrý pocit ještě na hodně, hodně dlouho. Mammuth vyjadřuje vše, co sliboval - svérázného hlavního hrdinu, povedený humor a především nenáročný děj. ()

salalala

Přirovnání k Wrestlerovi není od věci, rozhodně to má hodně společného. Na mamutovi se mi líbil celkový styl režie, kdy film vypadá "špinavý", líbilo se mi celkový řešení. Samozřejmě, že to stojí na Depardieu, to je jasný. Jak ho nemusim, tak tohle zvládnul výborně a v pohodě utáh celej film. Problém je ovšem se scénářem. Nemůžu si pomoct, ale od chvíle, kdy odjede na motorce, ten film nedrží pohromadě. Jsou tam scénky, který jsou hezký, vtipný i smutný, ale jsou to prostě spíš výjevy ze života bez nějaký další návaznosti. Ale začátek je hodně vtipnej, to zase jo. V tom suprmarketu jsem ho úplně chápal. Velmi příjemný film, který stojí na jednom herci a je až moc epizodickej. 60% ()

Kuzlo

Pomalý tragikomický náhľad do života nevzdelaných ale v podstate obyčajných manželov na hranici dôchodkováhe veku. Napriek tomu, že Depardie rolu zvláda ukážkovo, môže film pôsobiť na komerčného diváka nudne. ()

buchli

Chtěla jsem napsat "PROČ???", ale někdo mě předběhl... Tak jen dodám, že nechápu (to asi bude zásadní problém), zbytečné, místy nechutné, na svou délku opravdu dlouhé a... PROČ??? ()

easaque

sociálně kritická roadmovie se slavným Depardieu, který se tu předvede v nezvyklých situacích ;-) Tempo filmu je dost pomalé, ale v tomto věku není kam spěchat, že? Provedení a styl filmu je taky dalece od normálnosti, ale taky to není film pro všechny. Kdo má rád tyhle pomalejší absurdní nezávisláky s kapkou humoru, tak si ho asi užije. Pro mě to bylo bez šťavy a bez výrazného smyslu, a proto slabší 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Ušlo to. Nejsem z toho zklamaný, ale ani nadšený. Na mamuta! je kombinací filmu o stáří, komedie, bláznivé komedie plné bizarních postav (a domu s nejdivnějšími dekoracemi, jaké jsem kdy viděl a konkurovat by mu mohla leda tak lampa z Texaského masakru (původního)) - akorát to společné honění mi přišlo mimo - a pohodové road movie (o kterou se to sice hezky snaží, ale nedaří se), přičemž ani jedno nedominuje a těžko říct, o co přesně se tvůrci snažili. Sice se na to dobře dívá, ani to moc nenudí, něco pobaví (i když spíš úsměvem než tím, že byste měli záchvaty smíchu), Depardieu je opět skvělý a příběh je dobře vymyšlený, ale na víc jak 3* to prostě není. ()

M.i.k.e

hodně pozvolna plynoucí a navzdory stopáži občas nudící kousek,který je přes to všechno dost možná nejlepším kouskem,ve kterém se Gerard objevil za posledních několik let...60% ()