Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Pump

V kině na pořádném plátně a s pořádným zvukem je akční sci-fi vždy lepší a proto dávám o něco vyšší hodnocení než možná tomuto filmu v mých očích patří. Akčních sci-fi je jako šafránu a tak jsem si film užíval plnými doušky. Je to již nějaký ten čas kdy jsem byl v kině na Riddickovi, ale k psaní recenze jsem se dostal až nyní. Stále mám z filmu dobrý pocit. Vin Diesel je skvělý a celý film krásně plyne v příjemném tempu. Také si myslím, že se Tvůrcům vyplatilo navázat na Pitch Black. Film mohu vřele doporučit. ()

Wade

Po perfektní jedničce a luxusní dvojce s velkým odstupem přišla vynikající trojka. Pomalé a tiché zabíjení tak jak ho umí jen Riddick a znovu skvěle promyšlený plán. Další bezva podívaná co má všeho dostatek a já chci další díl. HNED!!!! 90% ()

Natabar

Po evidentním kroku stranou (Kronika temna) se trojka vrací ke kořenům, což je ta dobrá zpráva. Špatná je, že nic nové nepřináší a v hlavních obrysech Černočernou tmu pouze kopíruje a parafrázuje. ()

Trustme

Výborný film, který navodí ospalou atmosféru. Tma, občasné zamumlání jadrné hlášky, pusto a prázdno. Polomrtvý Riddick se dostane přes ještěráky do záchytného bodu, oznámí přes terminál, že je Riddick a přivolá si headhuntery z nejbližších planetek, aby měl na čem odletět z nepohodlné oblasti. Osnova, která působí lákavě, ale každému je jasné, že holohlavý potapěč vše zlé pobije a nebo zmrazí svými hláškami pronášenými hrdinným barytonem. Za pozornost stojí designérský nápaditý styl veškeré sci-fi výzbroje a propriet. Stejně tak dotěrná havěť je vetřelecky nechutně odporná, za což si zaslouží tvůrci poklonu. Prodloužená DC&Unrated verze je délkou už příliš i pro fanoušky černých dír, ale několik krvavě čvachtavých záběrů může být pro filmové naturalisty blahodárné. ()

VanTom

Pokračování vymodlené a především nadmíru zasloužené, postava Richarda B. Riddicka má bezbřehý potenciál. Ale chtělo by to méně debilní scénář, takhle se série nikdy nerozjede. Po skvělé úvodní "survival" půlhodince na nehostinné planetě přiletí dvě bandy žoldáckých hovad a začnou se mezi sebou hádat, nechávajíc se postupně likvidovat efektními, byť naprosto nemožnými způsoby überschopným frajerem. Což překvapivě není moc zábavné a tempo hodně ztrácí. Pak přijde déšť, vylezou vodomilné příšerky a máme tu kopii Černočerné tmy, jenom hloupější, nesmyslnější a nudnější. Škoda, slabé 3* z úcty k Dieselovi a jeho cool charakteru, bohužel občas už dohnanému k sebeparodii. ()

Hennesy

Presne tohto som nikdy nechcel byť svedkom - ukrutne dlhé dve hodiny sledovať ako sa z notoricky známeho vraha Richarda B. Riddicka stáva šuňar, ktorý sa stará o choré zvieratká. Ufff....bolo to utrpenie! Bolo mi za neho trápne, že tam musí šaškovať s ostatnými postavami vo filme, ktoré nemal vlastne ani dej, ani tempo a napätie bolo najväčšie v záverečných titulkoch. Tak našlapaná postava ako je Riddick sa týmto dostala do najnižších sračiek - podobných, v akých sa váľal 2 hodiny a ťahal sa za prsty s degenerovaným škorpiónom. ()

Ceres

"Holy shit. -- It was five seconds". Riddick v plné formě (viděna DC verze), a i když je to Bčko jak vyšité, tak se na to dívá skvěle. Jen mi tam neseděl ten konec s tím zraněním a zachraňováním, jinak skvělé. Kvalitní oddychovka, která kombinuje to dobré z předchozích filmů. Přesto však The Pitch Black zůstává stále nejlepší. Jo a také jsem se zasmál tomu jednomu komentáři zde "Nejde o regulérní třetí díl, ale o remake jedničky...", někomu holt utekl rozhovor mezi Riddickem a Johnsem. ()

VasaX

Riddick se vrací ke kořenům, jak odkazem, tak stylem, prostředím a principem děje. Začátek je takový trošku rozmáchlý, zejména v SE verzi a věřím, že téma se dalo zkrotit klidně i na hodinku a půl. Co se týče obsazení, Vin je jasný, a drží svou chraplavou drsnost na stejné laťce, pan Karel Urban taky nepřekvapí, ale třeba takový výskyt "Kary" Sackhoff potěší. Riddick bohužel není moc originální a přišel mi spíše jako překlenovací intro před dalším dílem. Dobře se na to kouká, o tom žádná, ale přidaná hodnota je nula. ()

Yoda sama

U mňa najlepší diel série. Áno, rovnakú plnokrvnosť, atmosféru a podobný príbeh nájdeme aj v jednotke, no tu sa to ešte pekne vynásobilo o slušný survival horror v prvej tretine s chutným duelom s obludou, potom na scenáristicky smiešny no predsa len drsný polčas so skvelou hrou na mačku a myš a slušným efektným finále. Maximálna spokojnosť a vlastne som aj rád, že sa to dostalo do tejto polohy kedy sa uzatvárajú vzťahy a po tej priemernej dvojke to dokázalo takto pobaviť. ()

Sany33

Veľmi som sa bavil. Musím povedať, že po trpkej dvojke, kde sa autori začali hrať až moc na science fiction mi tretie pokračovanie Riddicka pripadalo ako pohladenie na duši. Nenáročný príbeh, odľahčený vždy dákou akciou či vizuálnym premostením je vynikajúca voľba ak sa zameriavate na diváka ktorému ide hlavne o vizuál a v dnešnej dobe je takých asi oveľa viac ako tých, ktorý ide o slušnú scifi story. Nestarnúci Vin Diesel si odbehol od rýchlych áut na Furyu aby roztočil masovú akciu tak ako to iba on vie. Dávam plný počet. 92% ()

romajz15

Dobrý nápad byl převzít myšlenku z prvního dílu série a udělat film zase temným sci-fi plným neviděné hrůzy v podobě monster, které vylézající jen když prší. Ale stejně to není tak dobré jako první díl. ()

fefee

Tak ako bola prvá polka filmu fantastická, tak sa druhá začala zbytočne oslabovať dlhými kecami a strašne cítiť vôľu silou mocou natiahnuť koniec. Inak som sa výborne bavil, no byť to kratšie bolo by to lepšie a živšie. 3,5* ()

blackJag

Snaha o návrat ke kořenům. Nejsem proti, ale dvakrát upřímné to není (přehnané cheesy momenty, nesympatická postava mladého lovce odměn, ze které se vyklube připosraný náboženský agitátor...). Jednička měla nápad, bylo z ní cítit nadšení, tady už je to všechno logicky kalkul jak prase. Ovšem jako další sci-fi béčko kvituji s mírným povděkem. 60% ()

ghatos

Prvních 40 minut v divočině bylo nečekaně dobrých (tohle Riddickovi sedí), potom začíná jakoby druhá část, kde už to padá do předurčené formičky a to není dobře. Z druhé strany za ty peníze se to nemá za co stydět. 63%. ()

JohnSmith

Myslel jsem si, že horší než Kronika temna to nebude. Spletl jsem se. První půl hodinu se neděje vůbec nic. Tahle část filmu by se mohla jmenovat Riddick a jeho pruhovanej pes. Pak se objevují první žoldáci a po nich druzí žoldáci. Obě skupiny jsou naprosto bezzubé a nezajímavé. Pak se půl hodiny zase nic neděje, krom dohadování mezi žoldákama. Pak už se konečně objevuje Riddick a mělo by se začít něco dít, ale zase se nic neděje, krom ustavičného tlachání o ničem. No a pak přichází velké finále, kdy se Riddick s papa Jonesem probijou přes příšerky. Přichází velká záchranná akce, poklepání na rameno, poděkování a zatmívačka. Když to tak po sobě čtu, nechápu, že dávám tak vysoké hodnocení. Krom naprosto hloupého scénáře se Twohymu podařilo obsadit do role papa Jonese herce, který je jen o tři roky starší než má být jeho syn, kterého hrál v Černočerné tmě Cole Hauser. Měl by to být člověk, kterému je okolo 60, když budu mírný a takových je v Hollywoodu dostatek, kteří by si rádi střihli žoldáka a střihli by si ho určitě lépe. No a co mě asi nejvíc bilo do očí byly efekty. Nebyl jsem si chvílemi jist, jestli se nekoukám na kreslenou pohádku. Prostředí je téměř stejné jako v Černočerné tmě, ale tehdy zřejmě probíhalo natáčení v reálu na pískovišti, zatímco tentokrát nevytáhl nikdo paty ze studia, nebo prostě bylo míň peněz na efekty. Tak nebo tak, Dieslův průšvih roku. ()

Ichabod

Bohužek nic nového v Riddickově vesmíru. Zápletka banální a opět tu stojí proti Riddickovi lovci odměn aby se s ním mohli spojit a přežili vlnu emzáků. Ta zase ůtočí hlavně za tmy a je složena jen z jedné mimozemské rasy takže i když jsme na cizí planetě není se moc čím kochat. Čekal jsem vlastně o dost víc. Uvítal bych víc klidně zfilmování Escape from Butchers bay, scénář by byl rázem atraktivnější. A ůťek z moderního vězení by byl určitě adrenalinovější. ()

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson