Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (Cinemart)

Alojs

Dvanáctiletá pauza prospěla o něco více tvůrcům než samotným hercům, u kterých je každá vráska zatraceně znát... Přesto všechno se poštěstilo zacelit hnisavé rány po těžce výplňové dvojce. Trojka je přitom stejně střelená jako první film, stále britsky vtipná a přitom mnohem dospělejší. P.S.: Souboj o Bridget je sympaticky gentlemanský. ()

liberita

Tretí diel podobne ako druhý nesiaha na úroveň prvého, ktorý patrí k tomu lepšiemu, čo sa dá v rámci britských romantických komédií vidieť. V tomto pokračovaní chýba aj zvodný a mierne zvrhlý Hugh Grant, ktorý vtip a stál ako protipól meravého Colina Firtha. Patrick Dempsey je síce sympaťák, zároveň si je ale s Firthom oveľa podobnejší a tak sa tak ostré strety medzi nimi nekonajú. Na druhej strane Bridget ako magnet na trapasy stále dokáže pobaviť, či už počas interview Dempseyho v televízii alebo svojej prezentácie. Veľkým plusom je tiež ako vždy famózna Emma Thompson, ktorá si krade všetky scény pre seba a aj cameo Eda Sheerana bolo fajn. Koniec síce pôsobí až príliš idylicky, ale chápem, že tvorcovia chceli spraviť za sériou peknú bodku a dať Bridget to, čo si už dlhšie zaslúžila. ()

Megynka

Upřímně moc nevím, jaké hodnocení dát, ale jelikož je to "prostě Bridget", volím čtyři hvězdičky. Myslím ale, že tři by úplně stačily ... Zápletka se mi nelíbila, chvílemi to bylo až trapné, je škoda, co z toho udělali, přitom první dva díly byly prostě úžasné ... ()

Miksa

Absolutně neuvěřitelný příběh nevtipně pošahaných postav, kdy se dva maníci "perou" o neatraktivní a nezajímavou Bridget. Pro mě to bylo spíše smutný příběh tragicky nevyzrálé 43-nice než komedie. Zaznamenal jsem jeden vtip a to mi na dvě hodiny přijde dost málo. Oceňuji jednou hvězdou pouze gynekoložku Emmu Thompson. ()

TSZ

Zeštíhlená o přebytečná kila, ale bohužel i o velkou porci inteligentního humoru. Z druhého dílu si nepamatuji téměř nic, ovšem v jedničce se hlavní hrdinka chovala vcelku sympaticky ztřeštěně, zatímco zde se z ní stala tuctová blbka, která si za naprostou většinu svých problémů může jen sama svým iracionálním chováním. Stále je to však nadprůměrná komedie, což svědčí o bídné situaci v oblasti těchto snímků. ()

mac000

Nenadchne, ani neurazí, pár vtipných momentů (zejména scény s pragmatickou až cynickou gynekoložkou v podání E.Thompsonové). Civilní herecký projev René Zellwegerové. Výborný soundtrack. Závěrečná scéna otvírá možnost pro "Bridget Jones 4" ()

papadoce

Vrátili sme sa k ľahkosti a pomerne milému humoru z jednotky. Asi najvydarenejší diel, i keď som opäť nútený prizvukovať, že nie som práve cieľovou skupinou pre tieto filmy.Dalo sa. ()

Zombiepod

Ale hej, ušlo to. Úprimne som filmy s Bridget Jonesovou nikdy veľmi nemusel, no na tomto som sa prekvapivo dobre bavil. Príbeh znova vypĺňala fúra úsmevne trápnych situácií siahajúcich až na hranicu absurdity, no bez toho to v tejto sérii proste nejde. Hlavné je, že i napriek tomu, aké je to ohrané, je to vďaka výbornému obsadeniu a suchému anglickému humoru celkom príjemné, ľahké pozeranie. ()

Kafemlejnek7

Stalo se to, co jsem nečekal - skvěle jsem se bavil a nepřipadal si trapně! A tak dávám *****, hlavně pro Emmu Thompson za scénář i cynickou gynekoložku. ()

DjsVorel

Bridget je prostě klasika a "jednička" je pro mě top, který má i po tolika let hrozný kouzlo. Měla jsem opravdu strach, co za půser a s prominutím sračku to bude. A ještě jsem si vybrala, že po 5 letech navštívím Cinestar a volba padle zrovna na Bridget. Když opomenu dvěstěkilovýho vesnickýho týpka, co seděl přede mnou a komentoval celý film přes celej sál, tak musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Přiznám se, že prvních pět minut jsem netušila, čemu se celý sál smál a říkála jsem si, jestli bude celý film v tomto duchu, tak to bude totální průser, nebo jsem ztratila smysl pro humor. Jenže hodnotit film po první pětiminutovce je opravdu předčasné. Vtipy super, klasickej anglickej humor v kombinaci s jokema zasazenými do dnešní doby. Herecké obsazení stále stejně dobré, především moje milovaná Emma Thompson v roli doktorky byla úžasná (jako vždy). Musím říct, že jsem se vážně bavila a ani jednou jsem nekoukla na hodinky. Neskutečné plus má u mě jako vždy hudba. Starý oldies pecky jako We are family, nebo Let's get it on v kombinaci s novejma popinama dokreslily celý film, který defacto byl tak trochu kombinací anglické klasiky s novogeneračními filmy. Vůbec by mně nevadilo se na to podívat ještě jednou a rozhodně je tohle pokračování lepší než Bridget s rozumem v koncích. I přes jistou předvídatelnost některých scén hodnotím 75 - 80% :)) ()

kymla

Milé překvapení, nečekala jsem, že se tolik zasměji. Drobné chybky bych asi našla, ale Bridget neztratila svůj šarm a je stále tak mile "ujetá" ()

Fczelkamaya

Absolutně nečekané a mnohonásobně lepší, než oba první díly dohromady. Kino se smíchy otřásalo od začátlu až do konce. ()

Petule3

Překvapení roku 2016. Nemůžu uvěřit tomu, že konečně jeden z mých nejoblíbenějších filmů nepodělali až hanba. Nevím, jestli je to momentálním nadšením (právě jsem se vrátila z kina), ale přijde mi, že tento díl byl nejsilnější. Už o dost dospělejší než předchozí dva, ale pořád s tím samým dokonalým britským humorem, taky dokonalým Colinem a skoro dokonalým Patrickem. No a Renée, která i přesto, že zhubla a zestárla je pořád stejně roztomilá, chodí stejně jako když měla o 20 Kg víc a dělá stejné obličeje...je to prostě stará dobrá Bridget. A Emma Thompson jako luxusní bonus. Jsem nadšená. Navíc film opět podkreslen perfektním soundtrackem (hlavně Ed Sheeran a Ellie Goulding). Nemám jedinou výtku, film byl dokonalý a já se lámala hodinu a půl smíchy a zbytek dojatě sledovala. Díky tvůrcům, že to nezničili. A že to nebylo vůbec jako knížka? Díky Bohu... ()

ilias

Není mi jasné, odkud pramení to všeobecné nadšení. Nepravděpodobnost zápletky se dá ospravedlnit šíří básnické licence, další nepravděpodobnosti a odtrženost od života, jak ho známe (I když jde o romantickou komedii a to ony často bejvaj - ale musí být? Fakt dobrá romantická komedie zvládne pobavit nadhledem i vykreslit život v pravdivých barvách.), už mě spíš štvaly. Pár dobrých hlášek ("Nebudu opakovat staré chyby, když můžu dělat nové.") by zabodovalo na lamer.cz, ale na poslepování do řídké mozaiky vtipných postřehů nestačí. A jo, taky mám ráda Emmu Thompson a její role mi byla sympatická, ale viděla jsem ji v lepších - hlubších, propracovanějších... Esence Emmy tam byla, ale bylo jí málo. No a konečně - na žádný filmový večírek pro ženy už nepůjdu, už se nechci znovu chytit do pasti vtíravé prezentace produktů cílených na ženskou kupní sílu. Ani za balzám na rty a bílou čokoládu. ()

soviczka

Skoro se to až stydím přiznat, ale já se opravdu dobře bavila. Šla jsem do kina s nulovým očekáváním a nakonec bych brala ještě pár minut navíc. A to navzdory tomu, že Renée rozhodně nevypadá jako zachovalá čtyřicítka (ona totiž nevypadá ani jako zachovalá padesátka), takže člověk pořádně nechápe, proč se o ní oba nápadníci tak přetahují. Ani fakt, že chybí Daniel Cleaver, nijak nevadí. Ba naopak, člověk si skoro přeje, aby všichni skuteční Danielové Cleaverové skončili tak elegantně jako ve filmu ztraceni někde v buši. Mark Darcy je opět boží, přeslazený Patrick Dempsey jako Jack je svým otravným způsobem také k sežrání a Bridget je pořád stejně šílená. Sečteno, podtrženo, film má všechno, co holka potřebuje k odreagování po náročném dni a to včetně skvělého soundtracku. Fuck you, fuck you very very much... ;) ()

george82

Ze začátku filmu mě dost iritovalo, jak se dámské osazenstvo v sálu smálo naprosto všemu. Říkal jsem si: pro boha další film pro starý panny. Nicméně s přibívajícími minutami se kromě filmu uvolnily i oné dámy a bylo to lepší a lepší. Interakce Jacka s Darcym tomu jen napomáhala. Sice už na hlavních protagonistech jsou dost patrné vrásky, ale neztratili nic ze svého vtipu. ()

DoNotCross

Bridget nám výrazně zestárla, doba se posunula a ona je pořád v prdeli. Proč bych se na to měl koukat potřetí? Naštěstí se v tomhle duchu nese celý film a tvůrci si to zatraceně dobře uvědomují, takže se s faktem toho, že už není rok 2001 potýká i hlavní postava. A funguje to skvěle. Ten film je úplně dokonale pohodový a na nic si nehraje, prostě jen přináší kupu starých známých a řádně se s nimi loučí. (čtyřka už snad fakt nebude) Hlavní zápletka tentokrát nestojí na debilním chování Jonesové a i když je bohužel odhadnutelná a trošku zbytečně natahovaná, zabaví spolehlivě. Tak snad už teď opravdu žili šťastně až do smrti. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest