poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

 • Austrálie

  The Mummy

 • Velká Británie

  The Mummy

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2017, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Nevyšlo jim to s VLKODLAKEM (2010), nevyšlo jim to ani s DRACULOU: NEZNÁMOU LEGENDOU (2014), ale Universal exhumaci svých klasických monster nevzdává a dokonce naivně sní o celém vlastním vesmíru propojených monster filmů. Jenže Kurtzmanova MUMIE opět žádné slibné základy pro Dark Universe nepoložila. Zatímco ta Sommersova působila fresh díky fajn stylizaci do retro dobrodružného blockbusteru, kupě nápadů a dobrému castingu, Kurtzmanova vypadá zoufale okoukaně a nudí, i proto, že tu Sommersovu okatě vykrádá - od oné stylizace (ale bez retro výpravy), přes hlavního hrdinu-sobeckého drobrodruha s dobrým srdcem, až po "storm face". Podle trajlerů by si ji člověk zase spletl s další MISSION: IMPOSSIBLE, ze které sem přiletěl Tom Cruise i se svým oblíbeným letadlem. Absenci vlastního xichtu, nápadů a humoru pak příliš nezachrání Tomovo vtipné xichtění, sexy záporáčka, ani frenetické tempo, kdy sotva se hrdina seznámí s dr. Jeckyllem, už dostává na budku od (krajně nudně pojatého) pana Hydea (flákající se Crowe), a pár scén poté, co se poprvé podíváme do ústředí boje proti Zlu, je už ústředí srovnané se zemí.(10.6.2017)

 • Coleator
  **

  Poslední dobou stále utíkající Cruise vás chvílemi přivádí na myšlenku, že by asi nebylo špatné si taky trochu zaběhat a vzít to ze sálu co nejkratší cestou ven... Nuda k uzívání a pokud tohle měl být začátek velkolepé série, tak si studio vrazilo onu dýku s diamantem pěkně hluboko do vlastní nohy... Nevidím důvod, proč bych se měl k této sérii nikdy vracet, ať už bude obsazení sebelepší, protože co mi na Mumii vadilo ze všeho nejvíc, byl prachmizerný scénář... Bez dobrého scénáře prostě pořádný film nenatočíte... Maximálně tak další CGI závody s Tomem Cruisem...(7.6.2017)

 • Hitman_47
  ****

  Předem bych chtěl říct, že Kurtzman narozdíl od režiséru Kon-Tiki a nových Pirátů očividně miluje akci, a proto je jí tu dost a většinu akčních scén si budete pamatovat opravdu hodně dlouho. Nová Mumie překvapuje v tom, že PG-13 rating ždímá na maximum ... a ano dokonce je to i dost hororové. Takhle nějak si představuji kvalitní rozjezd letní blockbusterové sezóny a upřímně se nemůžu dočkat dalších filmů z tohoto filmového univerza.(7.6.2017)

 • KarelR
  ****

  Kdyby takhle nějak dopadlo Uncharted, vůbec bych se nezlobil. Mumie k němu má na začátku docela blízko, pak ale sympaticky uteče k dobrodružnému hororu a už v tomhle žánru (naštěstí) zůstane. Z Alexe Kurtzmana se vyklubal překvapivě dobrý řemeslník, který z PG-13kového ratingu vážně ždíme maximum. Mumie je tak působivá, napínavá i vcelku svižná, přičemž servíruje jednu dobrou akční scénu za druhou. Možná to chtělo víc momentů, které by šlo vypíchnout, a vůbec bych se nezlobil, kdyby se vystříhal Cruiseův vtipkující kámoš. I v téhle podobě se ale jedná o poctivou blockbusterovou jízdu, které rozhodně přeju finanční úspěch. (7/10)(7.6.2017)

 • HAL
  ****

  Vůbec bych se nezlobil kdyby všechny další části "Dark Universe" vypadaly takto - s celým Marvelem by Universal v pohodě vytřel podlahu. Tady to táhne samozřejmě hlavně Cruise, ale i všichni kolem mu vydatně komediálně přihrávají, a režisér Kurtzman v pohodě zvládá jak akci, tak i tu hororově-dobrodružnou omáčku kolem. Zdaleka to není taková blbina jako Mumie z konce devadesátých let od Sommerse - i když společné s ní pořád něco má, je to pořád dobrodružný film plný humoru, tak tady je i ten humor spíš dospělejší, a čerpá se víc z Indiana Jonese, z obligátního Cruisova Mission Impossible, a hlavně z té originální Mumie ze třicátých let. Právě na ní a jí podobných klasikách Universal staví svůj propojený filmový vesmír - a překvapivě mám pocit že by to spojení Drákuly, Frankensteina, Vlkodlaka a dalších mohlo i docela dobře fungovat. Už kvůli dalším výskytům Jekyla a Hydea (Russel Crowe) se na ně vyloženě těším.(7.6.2017)

 • - Kniha mrtvých, kterou udeřila archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) jednoho z pomocníků Dr. Jekylla (Russell Crowe), byla k vidění i ve filmu Mumie (1999), kde byl její pomocí probuzen Imhotep. Jinak ale mezi sebou filmy nemají žádnou jinou spojitost. (pemap)

 • - Film predstavuje Russella Crowea čoby Dr. Jekylla. Ten mal v pláne dostať samostatný film v UMU (Universal Monster Universe). (mivr)

 • - Studio Universal vydalo před uvedením filmu trailer, ve kterém však chyběly zvukové stopy. Tato (pravděpodobně) chyba vedla k velkému pobavení diváků na internetu. (L_O_U_S)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace