poster

Mumie

 • USA

  The Mummy

 • Slovensko

  Múmia

 • Austrálie

  The Mummy

 • Velká Británie

  The Mummy

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2017, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrHlad
  ***

  Vlastně dobrý. Mumie má svoje mouchy, ale charisma Toma Cruise, rychlé tempo a snaha představit nový svět na dvě hodiny bez problémů zabaví. Úvod připomene Indyho nebo herní Uncharted, hororové vložky překvapivě fungují a občas se Mumie pohybuje na hranici mezi PG-13 a eRkem. Vyloženě bát se asi nebudete, řeči o hororovém dobrodružství však nejsou přehnané. Víceméně pořád se tu něco děje, a jakmile se tvůrci přestanou snažit o legrační vložky, fakt to šlape přesně tak, jak byste po trailerech čekali a doufali. Nakonec trochu zamrzí, že je Mumie sice poctivá dobrodružná podívaná, bohužel ale nenabízí žádnou scénu, kterou byste kamarádům nadšeně popisovali a posílali je do kina. Jako start potenciálně zajímavého filmového universa ovšem funguje bez nejmenších problémů a rád u toho budu i příště.(11.6.2017)

 • Tosim
  ***

  Já, jako fanoušek Sommersovy novodobé Mumie, mám u těch dalších pocit, jako kdybych je už viděl. Buď tyhle filmy používají stále stejné vyprávěcí postupy, nebo variují rovnou postavy a situace. Taky mi nejde na rozum, proč všude pořád čtu, že tahle mumie má navazovat na tu ze třicátých let, když odkazuje spíš k devadesátkám, kdy si tvůrci stejně z klasické Mumie vzali základ a přidali vtip a akčno. Snímek s Cruisem šlape, lehce jsem se smál, trochu dojal nad milostnou linkou, Crowe mě potěšil (dlouho jsem ho nikde neviděl), ale jinak není pro další reboot vůbec důvod. Prachy, sorry, já zapomněl.(9.10.2017)

 • Fr
  ***

  ,,NĚKDY SE MŮŽE S MONSTREM UTKAT ZASE JENOM MONSTRUM…“ /// Svině, kterou úmyslně vymazali z historie a prokletej Cruise ve fantasy, která má bejt prej horor. Místy je přezombíkováno – vlastně přemumifíkováno (ale efekt je stejnej). Zaujme lamač kleteb Crowe (jako tím, že tam je), vztah Cruise a tý jeho archeoložky je jak z lacinýho románu. Natočený to není špatně (to snad ani nikdo nečekal)… jen je to trochu (asi víc…) blbý. Vůbec nefungujou vztahy, který prostě CGI nenahradí a ve finále se taky nevodehraje nic nezapomenutelnýho. Možná by stálo zato pouvažovat, jestli to nemělo bejt víc ve stylu Van Helsinga. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, vod koho nechcu dostat francouzáka. 2.) Mám bujnou fantasii. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(11.11.2017)

 • choze
  **

  Nevyšlo jim to s VLKODLAKEM (2010), nevyšlo jim to ani s DRACULOU: NEZNÁMOU LEGENDOU (2014), ale Universal exhumaci svých klasických monster nevzdává a dokonce naivně sní o celém vlastním vesmíru propojených monster filmů. Jenže Kurtzmanova MUMIE opět žádné slibné základy pro Dark Universe nepoložila. Zatímco ta Sommersova působila fresh díky fajn stylizaci do retro dobrodružného blockbusteru, kupě nápadů a dobrému castingu, Kurtzmanova vypadá zoufale okoukaně a nudí, i proto, že tu Sommersovu okatě vykrádá - od oné stylizace (ale bez retro výpravy), přes hlavního hrdinu-sobeckého drobrodruha s dobrým srdcem, až po "storm face". Podle trajlerů by si ji člověk zase spletl s další MISSION: IMPOSSIBLE, ze které sem přiletěl Tom Cruise i se svým oblíbeným letadlem. Absenci vlastního xichtu, nápadů a humoru pak příliš nezachrání Tomovo vtipné xichtění, sexy záporáčka, ani frenetické tempo, kdy sotva se hrdina seznámí s dr. Jeckyllem, už dostává na budku od (krajně nudně pojatého) pana Hydea (flákající se Crowe), a pár scén poté, co se poprvé podíváme do ústředí boje proti Zlu, je už ústředí srovnané se zemí.(10.6.2017)

 • tron
  **

  Nepresvedčivé a nepostačujúce. Ako prvý/základný kameň hororového Universal univerza ako-tak postačujúce (ale mne sa páčil už Dracula: Neznáma legenda s Lukeom Evansom, ktorý však napriek počiatočným plánom nepatrí oficiálne do univerza). Je to taký čudný mix všeličoho. Najviac mi bilo do očí, že síce má ísť o prvý diel hororového univerza (a potešili ma rôzne nenápadné indície, napr. ruka Netvora z Čiernej lagúny), ale väčšinu času to pôsobí ako Mission: Impossible bez Mission: Impossible. Tom Cruise sa to snaží pekelne dobre predať podozrievavému divákovi, ale celé to nakoniec skončilo uprostred cesty, niekde na vidieku, kde je hmla, bučia kravy a vy moc neviete, o čo ide a čo sa od vás vlastne očakáva. Veľkým mínusom sú i v lepšom prípade priemerná postavy, nanešťastie taktiež priemerná akcia, priemerné efekty, podpriemerné ústredné zlo a asi dva tucty logických blbostí. Týpek prežije megahavárku armádneho megalietadla bez jediného škrabanca, ale po bitke s babenkou je domlátený ako srnka po zrážke s kombajnom. Potom to vynorenie sa nad hladinu, aby sa znova nadýchol. To akože načo bolo dobré? Prečo sa musel opäť vynoriť? Došiel mu dych? Čo by sa stalo, ak by sa nevynoril? Utopil by sa? Veď bol nesmrteľný. Kam zmizli pavúky? V jednej chvíli ich tam boli stovky a o pár sekúnd ani jeden? Wtf? Prodigium nebolo na Ahmanet bohvieako pripravené, to vám teda poviem – strieľať z obyčajných búchačiek do nesmrteľnej múmie je „trošku“ zvláštne. A Jekyll vyzeral, že má záchvaty každé dve minúty, no na obesenie, človeče. A on, ako mentor celého univerza, nevie prísť na spôsob, ako hrdinu zbaviť kliatby, no jeho podriadená na to príde akoby medzi rečou, na počkanie. Okej, wtf. Strašne otravné sú i halucinogénne scény, ktoré sa hrdinovi zdajú, alebo spomína na dávnu minulosť, alebo ide o mix obojeho. Nakoniec ma najviac potešil asi Russell Crowe ako „Nick Fury“. A pokúsil som sa vcítiť do kože úbožiaka Charlesa Dancea, ktorý v Draculovi hral osobu, ktorá všetky hororové ikony má zjednotiť a nakoniec je po troch rokoch odpísaný, vyhodený z kola, absolútne nebratý do úvahy a nahradený nejakým chlapíkom z Austrálie.. Uff, drsné.(18.9.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace