Reklama

Reklama

Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (Cinemart)

(více)

Videa (19)

Trailer 3

Recenze (884)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NĚKDY SE MŮŽE S MONSTREM UTKAT ZASE JENOM MONSTRUM…“ /// Svině, kterou úmyslně vymazali z historie a prokletej Cruise ve fantasy, která má bejt prej horor. Místy je přezombíkováno – vlastně přemumifíkováno (ale efekt je stejnej). Zaujme lamač kleteb Crowe (jako tím, že tam je), vztah Cruise a tý jeho archeoložky je jak z lacinýho románu. Natočený to není špatně (to snad ani nikdo nečekal)… jen je to trochu (asi víc…) blbý. Vůbec nefungujou vztahy, který prostě CGI nenahradí a ve finále se taky nevodehraje nic nezapomenutelnýho. Možná by stálo zato pouvažovat, jestli to nemělo bejt víc ve stylu Van Helsinga. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, vod koho nechcu dostat francouzáka. 2.) Mám bujnou fantasii. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nesmrtelný janek Cruise, si našel další záminku pro kaskaderské blbnutí tentokrát v Iráku a v Anglii. Mumii chybí režisér s koulema. Kurtzman zvládá, ale nepřekvapí žádnou vizuální parádičkou nebo chytřejším nápadem. Naštěstí scénář působí poměrně originálně. Padouch je holka a Cruise za joudu co ji omylem osvobodil v honbě za pokladem. Velmi osvěžující. Jako začátek většího příběhu o monstrech funguje Mumie výborně a zajímá mě co bude dál. Pánové budou stejně jako Tom celý film přemítat jestli Sofia Boutella nebo Annabelle Wallis. P.S: Se Sommersovou Mumií to nemá nic moc společného a upřímně na ni tahle verze nemá, ale to málokterý film. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Začátek nového Universa a jeden z nejzábavnějších Blockbusterů roku. Tom Cruise jede opět v Mission Impossible módu a lepší volbu pro hlavního hrdinu zde být snad ani nemohla. Potěší i skvělý Russel Crowe, překrásná Annabelle Wallis a nejvíc sexy Mumie Sofia Boutella. Film šlápne na plyn hned na začátku a nepoleví až do samotného konce. Akce je perfektní, vizuálně pestrá a nápaditá, na PG 13 se film jeví slušně drsně, dojde i na lekačky a mírnou hororovou atmošku. ( Scéna s krysami či pavouky Brrr) Nejsilnějším momentem pro mne byl zřejmě pád letadla, což patří mezi nejintenzivnější scény roku. Po dlouhé době jsem odcházel z kina nadšený,pobavený a relaxačně oddychnutý a víc od zábavného hloupého blockbusteru snad nikdo čekat ani nemůže. 85% ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ak sa chcete len pobaviť a blahosklonne prehliadnete pár klišé alebo hlúpych dialógov, potom môžete byť úplne kľudne spokojní. Akcie je tu dosť, pekné efekty, nejedna scéna vie skutočne vystrašiť a herecké osadenstvo úspešne zachraňuje čo sa dá. Navyše je tu jedna sexi múmia (Sofia Boutella), z ktorej nemáte až tak strach, ale najradšej by ste ju pretiahli. Tom Cruise odvádza svoj štandardný výkon, vo väčšine snímkov je prevažne sebavedome suverénny. Herecké výkony zodpovedajú obsadeniu, efekty sú príjemné a pár plusových bodov získava Múmia za občasnú strašidelnosť. A tvorcovia ešte zaslúžia pochvalu za to, že mali dostatok súdnosti, aby film nerobili dvojhodinový - nedaj bože viac, ako je dnes v móde. Áno, kritizovať sa tu dá mnohé, ale nie je to zapotreby. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý nie je problém vyhejtovať, no takisto sa dá veľmi dobre vychváliť. Záleží na uhle pohľadu. Absencia nezabudnuteľných momentov, málo atraktívny vizuál, logické faux-pas, zlá chémia medzi hlavnou dvojicou vs. super tempo, chytľavé akčné scény, dobre vymyslený koncept, veľká miera zábavnosti, super casting. V celku solídny a sympatický blockbuster, ktorému chýba trochu iskry a menej seriálovosti aby bol špičkou. Fakt je tak veľký problém urobiť uzavretý príbeh, na ktorý sa dá naviazať bez toho aby sa (pre daný film nepodstatné) linky tiahli cez celú sériu? Cruise, Crowe a Sofia samozrejme super. Veľmi sa teším na ďalšie filmy z tohto Universa. 7/10 ()

Galerie (58)

Zajímavosti (26)

  • Kniha mrtvých, kterou udeřila archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) jednoho z pomocníků Dr. Jekylla (Russell Crowe), byla k vidění i ve filmu Mumie (1999), kde byl její pomocí probuzen Imhotep. Jinak ale mezi sebou filmy nemají žádnou jinou spojitost. (pemap)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)

Reklama

Reklama