Mumie

Múmia

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

USA, 2017, 110 min

Tohle bylo mé letní želízko v ohni a moc jsem tomuhle filmu fandil a těšil se na něj, protože monster filmy od Universalu 30's let až přes hammerovky a všechny ty Frankensteiny, Vlodlaky, Drakuly, Netvory z laguny mám nakoukány napříč dekádami a nedám na ně dopustit. Tady mi bylojasný, že se bude hrát více na akční noty a že z horroru toho moc nebude.. Ale je tu Cruise a toho respektuju a uznávám, že má na filmy a role v nich čuch. Ten film mě vlastně docela bavil. Ale když to vezmu tak, že má jít o start nového universa, tak je to strašněj fail. Potenciál tu byl mnohem větší a studio se mohlo a hlavně mělo poučit z minulých pokusů tedy Vlkodlaka s Del Torem ( za mě výborné ) a Draculou s Evansem ( šlo to ) a udělat z toho něco, k čemu se budou diváci rádi vracet. Tady fakt nevím a docela mi příjde smutný ale vlastně i vtipný, že se chvástají rolí Deppa do Neviditelného muže, Frankensteina v podání Bardema a tak dále.. tohle bude brzký konec, pokud následující film nebude vyloženě nakopávající pecka. 5.5/10(20.6.2017)

Nebolo to zlé. Celkom som sa bavil a moc som sa nenudil. Tom Crusise a jeho akčné kúsky aj tu patria medzi to najlepšie a naozaj je na čo pozerať, ani príbeh nebol zlý. No najviac mi nepasoval ton filmu. Je tu dosť vtipov (niekde celkom dobrých) na odľahčenie filmu, ale na druhú stranu tie vtipy zabíjajú napätie a žáner horor, ktorý tu skoro vlastne ani nie je a samotná Múmia moc rešpektu nebudí. Škoda toho nevyváženého tonu. Viac menej sa jedna o dobrodružný film, ale niekdy to sklza skoro až do komédie. Napísané je to celkom dobré, vyložená nuda nehrozí a par prvkov ako aj samotný záver poteší alebo aj prekvapí. 70% - 3*(15.6.2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%///(21.6.2017)

• poz3n

Absolutní, ale opravdu absolutní dno áčkové blockbusterové produkce. Celý film jede na vlně toho nejtrapnějšího dějového klišé, je neuvěřitelným způsobem popisný a dokonale k usoužení se nudný. Poslední půlhodinu jsem přemýšlel nad tím, jakými způsoby bych si mohl ublížit, abych se už nemusel koukat. Jedna hvězda za sexy přicmrndávačku Annabelle Wallis. Dokonalý film pro brakové večery na Prima Cool. 1/10(14.7.2017)

• Nevada

Plytké, nezáživné a s postupujícím dějem až nudné. Skoro jako by soutěžili o zbytečnější film s Hrobem Dračího císaře. Body tomu trochu zvedl Russell Crowe. Lehké plus i za volbu ženy coby záporáka. Naopak blondýna z Londýna mě celou dobu nemálo štvala. Tom Cruise vzal roli hlavního hrdiny zřejmě jen kvůli tomu, aby dokázal, že na to pořád ještě má, a/nebo v předtuše tučného podílu na tržbách. Scénář ho k tomu přesvědčit určitě nemohl. Ta role by mnohem víc slušela někomu mladšímu, ale vzhledem k tomu, že by to byl nejspíš Sam Worthington, nebo ještě hůř Channing Tatum či Chris Pratt, tak díky Sutechovi za Cruise.(10.6.2017)