Mumie

Múmia

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Čína / Japonsko, 2017, 110 min

Nesmrtelný janek Cruise, si našel další záminku pro kaskaderské blbnutí tentokrát v Iráku a v Anglii. Mumii chybí režisér s koulema. Kurtzman zvládá, ale nepřekvapí žádnou vizuální parádičkou nebo chytřejším nápadem. Naštěstí scénář působí poměrně originálně. Padouch je holka a Cruise za joudu co ji omylem osvobodil v honbě za pokladem. Velmi osvěžující. Jako začátek většího příběhu o monstrech funguje Mumie výborně a zajímá mě co bude dál. Pánové budou stejně jako Tom celý film přemítat jestli Sofia Boutella nebo Annabelle Wallis. P.S: Se Sommersovou Mumií to nemá nic moc společného a upřímně na ni tahle verze nemá, ale to málokterý film.(13.6.2017)

Nebolo to zlé. Celkom som sa bavil a moc som sa nenudil. Tom Crusise a jeho akčné kúsky aj tu patria medzi to najlepšie a naozaj je na čo pozerať, ani príbeh nebol zlý. No najviac mi nepasoval ton filmu. Je tu dosť vtipov (niekde celkom dobrých) na odľahčenie filmu, ale na druhú stranu tie vtipy zabíjajú napätie a žáner horor, ktorý tu skoro vlastne ani nie je a samotná Múmia moc rešpektu nebudí. Škoda toho nevyváženého tonu. Viac menej sa jedna o dobrodružný film, ale niekdy to sklza skoro až do komédie. Napísané je to celkom dobré, vyložená nuda nehrozí a par prvkov Dark Universa ako aj samotný záver poteší alebo aj prekvapí. 70% - 3*(15.6.2017)

KINO Lucerna/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: první návštěva kina Lucerna, otevírá se nám nový filmový vesmír, Tom Cruise "současná hollywoodská hvězda" kvůli které jdu na film, překvapila mě postava Dr. Jekylla a její obsazení, ale proč ne, občas žánrově tíhne k hororu, vaše drahé polovičky vás budou strachem objímat MÍNUS: celkově efekty (klidně by tu mohlo být víc destrukce) a spousta tmavých scén kde není mnoho vidět, upřímně postavu Toma Cruise by mohl hrát kdokoliv a jako herec na sebe strhává velkou posornost a je to téměř jeho film, což se k Mumii příliš nehodí, slabší režie, předvídatelný scénář, nic co by mě překvapilo./// Shrnutí: Částečně se drží zavedené značky, ale všeobecně oprašuje námět a snaží se nakopnou nový "monster" makrosvět. Větší účinek bude mít film až v sérii dalších filmů pro které si otevírá vrátka, jako samostatný film je zapomenutelný a původní filmy nepřekonává./// Celkem 63%///(21.6.2017)

Neznechutilo ma to natoľko, aby som nedokázal pozrieť aj prípadnú dvojku... na oddych a relax ako stvorené. Najviac sa mi páčil úvod a záver, to medzi tým ale nebolo nič extra zaujímavé, okrem mierne pribratého R. Crowa, ktorý však na tom obraze nebol až tak často. Tom Cruise zase hral iba taký svoj štandard, no na druhú stranu som si uvedomil, že veď ten človek vôbec nestarne. Vonkoncom by som netipoval, že už má bližšie k šesťdesiatke ako k päťdesiatke. Keby bola akcia trocha reálnejšia a s lepšie vymysleným charizmatickejším bubákom (potetovaná Boutella teda žiadna sláva nebola), príbeh obsahoval nejaký zaujímavý zvrat, alebo ponúkol aspoň smietku niečoho nového, alebo sa atmosférou viac niesol v duchu úvodu, tak by som išiel s hodnotením ešte vyššie. Takto len priemer. 60/100(19.7.2017)

Vlastně dobrý. Mumie má svoje mouchy, ale charisma Toma Cruise, rychlé tempo a snaha představit nový svět na dvě hodiny bez problémů zabaví. Úvod připomene Indyho nebo herní Uncharted, hororové vložky překvapivě fungují a občas se Mumie pohybuje na hranici mezi PG-13 a eRkem. Vyloženě bát se asi nebudete, řeči o hororovém dobrodružství však nejsou přehnané. Víceméně pořád se tu něco děje, a jakmile se tvůrci přestanou snažit o legrační vložky, fakt to šlape přesně tak, jak byste po trailerech čekali a doufali. Nakonec trochu zamrzí, že je Mumie sice poctivá dobrodružná podívaná, bohužel ale nenabízí žádnou scénu, kterou byste kamarádům nadšeně popisovali a posílali je do kina. Jako start potenciálně zajímavého filmového universa ovšem funguje bez nejmenších problémů a rád u toho budu i příště.(11.6.2017)

• - Mumie se ve filmu jmenuje Ahmanet a je žena, zatímco v původním filmu Mumie (1999) se jmenoval Imhotep a byl muž. (tyzmrde)

• - Okrem Veľkej Británie, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v USA a africkej Namíbii. (MikaelSVK)

• - Původně měl film režírovat Len Wiseman, ale před zahájením produkce od projektu odstoupil. Byl nahrazen Andrésem Muschiettim, který však také odstoupil. (Totnkopf)