Reklama

Reklama

Začněme v Egyptě před dvěma tisíci lety, kde se velmi ambiciózní princezna Ahmanet (Sofia Boutella) chystala na převzetí vlády v zemi po svém otci a pro naplnění svého cíle se neváhala spojit s temnými sílami a provádět věci, z nichž tuhla krev v žilách. Potrestali ji mumifikací zaživa a pohřbili tak, aby ji nikdo nenašel. Jenže našel. O dva tisíce let později se v místě jejího věčného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis). Ti nešťastnou náhodou objevili Ahmanetin sarkofág, který nechala Jenny urychleně převézt do Londýna k dalšímu zkoumání. Jenny totiž pracuje pro tajnou organizaci Prodigium, jejímž posláním je pronásledování a odchyt těch nejnebezpečnějších monster. Ředitel Prodigia Dr. Jekyll (Russell Crowe) má v tomto směru poměrně bohaté zkušenosti. Jenže letadlo převážející mumii prokleté princezny až na místo určení nedoletí, ale zřítí se k zemi krátce před přistáním. Nickovi se jako zázrakem podaří katastrofu přežít, brzy ale zjistí, že smrt v troskách letadla by pro něj byla mnohem lepším řešením. Princezna Ahmanet se totiž díky jeho neuváženým činům probudila a touží po nadvládě nad světem. K tomu ale potřebuje i svého domnělého osvoboditele – Nicka. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (25)

 • Tom Cruise (Nick Morton) prý striktně trval na tom, aby jeho postava měla na plátně více času než Mumie. Přičemž v původním scénáři měla Mumie stejně prostoru jako Nick. To Cruisovi moc nevonělo, a tak se Mumie na úkor Cruise stáhla. (Duoscop)
 • Když se novináři zeptali režiséra Alexe Kurtzmana na možnou potitulkovou scénu, tak byl překvapivě otevřený. Řekl něco ve smyslu: „Ale jděte, to je doména Marvelu.“ [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)
 • Celosvětová premiéra proběhla 22. května 2017 v Sydney. (Varan)
 • Mumie měla být prvním snímkem z propojeného filmového vesmíru Dark Universe od studia Universal, ve kterém by se představila nejslavnější hororová monstra. Následovat měly remaky filmů Bride of Frankenstein (1935), Invisible Man (1933) a Frankenstein (1931). Studio dokonce před premiérou Mumie zveřejnilo společné foto všech potvrzených herců pro tento vesmír (Tom Cruise, Russel Crowe, Sofia Boutella – Mumie, Javier Bardem – Frankensteinovo monstrum, Johnny Depp – Neviditelný muž). Avšak díky nedostačujícím tržbám studio od tohoto plánu upustilo. (CrypzzXD)
 • Kniha mrtvých, kterou udeřila archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) jednoho z pomocníků Dr. Jekylla (Russell Crowe), byla k vidění i ve filmu Mumie (1999), kde byl její pomocí probuzen Imhotep. Jinak ale mezi sebou filmy nemají žádnou jinou spojitost. (pemap)
 • Studio Universal vydalo před uvedením filmu trailer, ve kterém však chyběly zvukové stopy. Tato (pravděpodobně) chyba vedla k velkému pobavení diváků na internetu. (L_O_U_S)
 • Tento film je remakem originálního snímku Mumie z roku 1932. S filmovou trilogií startující roku 1999 nemá nic společného. (Totnkopf)
 • Pôvodne sa mal hlavný hrdina, ktorého stvárnil Tom Cruise, volať Tyler Colt. Toto meno neskôr zmenené na Nick Morton. (MikaelSVK)
 • Okrem Veľkej Británie, kde prebiehala väčšina natáčania, pracovali filmári aj v USA a v africkej Namíbii. Natáčalo sa od 3.4. do 13.8.2016. (MikaelSVK)
 • Film predstavuje Russella Crowea čoby Dr. Jekylla. Ten mal v pláne dostať samostatný film v UMU (Universal Monster Universe). (mivr)
 • Sekvencia pádu lietadla sa nakrúcala v stave beztiaže dva dni, štyrikrát kvôli nej zlietlo lietadlo a zabrala 64 pokusov. V tejto scéne nemal herec Tom Cruise (Nick Morton) dabléra. Dostal síce možnosť nakrútiť ju na zemi, ale trval na tom, že v rámci, čo najväčšej autenticity to chce vyskúšať vo vzduchu, kde aj padla posledná klapka. (classic)

Související novinky

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Když byl Tom Cruise ještě jednadvacetiletým mladíčkem, jeho průlomem byla role Joela Goodsena, jenž si ve filmu Riskantní podnik chtěl vyhodit z kopejtka. Ten vzešel ze slavného studia Warner… (více)

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (více)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (více)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (více)

Reklama

Reklama