• The_soloist
  ***

  Nejdivnější díl celého seriálu. Na jednu stranu jsem rád, že tahle válka končí a byl tam náznak obřího stáda chodců, ale na druhou stranu to vlastně ukazuje, jak to bylo celý trapný. Podle mě tvůrci neví sami, jak budou vypadat další díly, takže neumřel Negan, všechny frakce usmířily. Doufám, aby další série byla survival a umřelo hodně postav, ale aby hlavní roli hráli zombie. Válka mezi Maggie a Rickem o to, jestli Negan umře nebo bude mít doživotí.. to by bylo hodně trapný.(16.4.2018)

 • Karamanlis
  ***

  Ľutujem, že som sa sem pred pozretím pozrel, nakoľko mi do očí padol komentár užívateľa Michala118 netaktne prezrádzajúci kľúčový dejový zvrat tejto epizódy :-( Finálny stret AHK a Saviors bol v pohode a chvíľu som jasal, no potom dianie skĺzlo do emocionálne ladených sfér, ktoré som v závere série nechcel vidieť... Napriek tomu, že tvorcovia divákom na konci predhodili návnadu, súvisiacu so zmenou postojov niektorých ústredných postáv, ktorá ich má nalákať na 9. sériu, momentálne akosi strácam chuť s TWD pokračovať ďalej..(19.4.2018)

 • Frajer42
  ***

  Vzhledem k tristnímu vývoji kompletní série jsem očekával nadpozemskou sračku i v závěru. Ta se k mému velkému překvapení neodehrála. Dalo se na to dívat. Kdyby měly všechny díly srovnatelnou kvalitu, tak bych další sérii klidně podstoupil. Bohužel jsem v rámci této série viděl asi 3 dobré díly ze 16 a vzhledem ke své časové vytíženosti téhle píčovině už nehodlám věnovat ani vteřinku. Tvůrci to totálně posrali. Nepočítám-li ten kolosálně debilní pobyt na farmě z druhé série, tak se dalo na seriál dívat až do sedmé série a člověk se u toho bavil. Ovšem to co stvořili v této sérii nemá snad nikde obdoby. Fakt jsou to všichni čůráci. Věčná škoda!(18.4.2018)

 • Necrotongue
  *

  Nevím ,kde se ve mně vzal ten náhlý optimismus, ale pořád jsem tak nějak doufal, že se závěrečná epizoda zoufalé osmé sezóny povede. Ani náhodou. Morganovi nadále hrabalo a ještě řečnil, Siddiq dojemně vyprávěl a idylický závěr mě otrávil. Už jsem viděl nějaký ten film i dokument, v němž se používaly molotovovy koktejly, jeden jsem dokonce dokázal s uspokojivým výsledkem vyrobit, ale fakt jsem netušil, jakých úžasných efektů lze docílit s rybím olejem. Tleskám.(22.10.2018)

 • Norfice
  *

  To jako vážně? Proč toho nouzáka prachsprostě nepopravili?! Do toho všeho ještě nastávající spory s Maggie? Jakoby toho nebylo po 3 série s Neganem dost! Tenhleten díl je pro mě asi největším zklamáním v celé historii TWD vůbec. Pro mě nejslabší díl 8. "sezóny". Kdoví jestli se na 9. sérii budu vůbec někdy dívat. Aktuální styl natáčení (neustálé flashbacky, záběry zblízka aj.) a vývoj seriálu se mi vzdaluje čímdálvíc. Celá sága se odklonila od původního tématu budoucnosti a budování nové civilizace v narušeném světě. Už nejde o svět jako takový, ale o pouhé vztahy mezi přeživšími. Zombie se ukazují zřídka a když, tak už jen bohužel jako pouhá kulisa. Upřímně řečeno si nejsem jistý, zda se dá tímto stylem udržet sledovanost a nadšení z prvních sérií.(19.6.2018)

 • Jeffrey Dean Morgan