Farmáře Franka Rosse zastřelí jeho najatý pomocník Tom Chaney kvůli dvěma zlatým destičkám, a uprchne do indiánské rezervace s dalším zločincem Nedem Pepperem, kde ho jen tak někdo nenajde. Po Frankovi zůstane vdova a tři děti. Jeho nejstarší dcera, čtrnáctiletá Mattie, to nehodlá nechat jen tak. Zajede do města a z peněz po otci si najme lovce hlav Roostera Cogburna, který je podle vyprávění ten nejlepší z nejlepších. Chce, aby byl Chaney postaven před soud a popraven. Na celou akci také hodlá osobně dohlížet. S tím však Rooster nesouhlasí a odjede. Rooster se domluví s texaským rangerem La Boeufem, který Chaneyho hledá kvůli vraždě senátora v Texasu. Mattie je však dožene a rozhodně se nehodlá vracet. Po několika dnech se Rooster a La Boeuf pohádají a Rooster zůstává s Mattie sám. Dozví se, že na Neda čekají v chatě v pustině dva muži. Jeden z nich je zraněný a Rooster chce informace o Nedovi. Zraněný muž chce vypovídat, ale druhý ho bodne do hrudi. Rooster ho bez milosti zastřelí. Z úkrytu sleduje chatu a vidí, že někdo přijíždí. Je to La Boeuf, ale má smůlu. V patách je mu Ned Pepper a jeho muži. Dojde k přestřelce, při které je La Boeuf zraněn, ale má štěstí, že vše viděl Rooster. Dojde k přestřelce, při které jsou dva Nedovi muži zabiti, ale ostatním se podaří uniknout. Skupina pokračuje v pátrání, ale pak se La Boeuf zase rozhodne odejít. Mattie zůstává s Roosterem. Když jde ráno k řece pro vodu, ocitne se tváří v tvář Chaneymu, který ji chce napadnout. Mattie má otcův revolver, ale neumí s ním moc zacházet, přesto se jí podaří Chaneyho zranit a zavolat Roostera na pomoc. Ale Chaney není sám, je tam i Ned a jeho lidé. Ti přesvědčí Roostera, aby odjel a nechal Mattie, jinak ji zabijí. Ned s bandou odjíždí a ponechávají Mattie s Chaneym, který ztratil koně. Ned ho varuje, aby jí nic nedělal. Slibuje, že mu koně pošle. Mezitím se Rooster postaví Nedovi a jeho mužům. Dojde k přestřelce a Ned je vážně zraněný, ale živý. U Mattie se náhle objevuje La Boeuf, který Chaneyho zpacifikuje a z velké vzdálenosti Neda zastřelí. Když se pak s Mattie vrátí do Nedova tábora, Chaney už je zase vzhůru a udeří La Boeufa do hlavy, a ten ztrácí vědomí... (TV Prima)

moriero

Kdybych miloval westerny, vypálím bezkonkurenčních 5 hvězd. Bez pardonu. Bohužel westerny nemiluju. Ač jsem měl každých 15 minut sto chutí šlápnout té holce do úsměvu, strávil jsem s ní celkem příjemné chvíle. A teď vykradu SPOILERový komentář od Verbala: celé je to o tom, jak někdo jede, jede, jede, jede, fakt dlouho jede za pomstou a nakonec odkrágluje svého padoucha. A o tom vlastně westerny jsou. Takže za mě 60%. ()

Dexter666

Tých 10 nominácií Akadémie nejak nechápem. Chápem akurát, že žiadnu nepremenili. Znie to hlúpo, ale bola to skrátka nuda. Tieto Coenovky sú ako odvarené Tarantinovky. ()

Astonko

Herecký koncert Hailee a Jeffa, vďaka ktorým je film o hodne lepší. Inak však snímok stojí za pozretie aj kvôli inteligentnému a vtipnému scenáru bratov Coenovcov, ako sme u nich už však koniec koncov zvyknutí. Pre mňa určite jeden z najlepších novodobých westernov 8/10 ()

kolly13

Drsná divočina a drsný příběh. Bridges je jak ryba ve vodě, leč Damon se tu moc nehodí, holt není to kasino. Bavil mě jak scénář, tak "kulisy". ()

PTuranyi

Výborný western o prostom priateľstve tvrdohlavého dievčaťa a maršala Cogburn, ktorých spojí dolapenie vraha jej otca. Výborná produkcia sa veľmi dobre stará od drsnú atmosféru a napätie, ktorého príbeh ponúka dostatok. V podstate však ide o vzťah Mattie Rossovej a Cogburna, ktorých dialógy plasticky vykresľujú charaktery oboch postáv a dotvárajú drsnú atmosféru divokého západu. Jeff Bridges a Hailee Steinfeld tu ukázali kus hereckého umenia, rovnako ako Matt Damon. ()

e-pilot

Vedle "Malého velkého muže" a "Tance s vlky" se, zcela nepochybně, jedná o nejlepší western, jaký jsem kdy viděl. ()

rene75

Velmi kvalitní. Akorát jsem nepochopil závěrečný doslov (přišel mi zbytečný stejně jako doslov v No country for old men), jinak není moc co vytknout. ()

Lovin

Jo jo jo takhle to má vypadat paráda Jeffe držim palce druhej Oskar v řadě za sebou to by bylo teda terno . A Vám bratři Coenovi jich přeju co nejvíc zasloužíte si je ! ()

leo8111

Skvele herecke vykony hlavnych predstavitelov za ktore su pravom nominovany na oskara.Jeff ako stary uhundrany vecne ozraty U.S. Marshall s prizvukom tak divnym ze som ho najprv 15 min. sledoval a potom som zistil kdo to vlastne je.Excelentnejsia bola ale Hailee-rokosne copata s anglickou vychovou a prizvukom.Moj skromny odhad je ze ju oskar neminie.Napriek tomu vsetkemu odomna len 3 hviezdicky- ja som mal u toho filmu pocit ze si bratia Coenovy z nas filmovych labuznikov robia srandu.Postradam tu taku pravdivost alebo taku tu tvrdost divokeho zapadu nie ze by sa tam nestrielalo ale mal som vzdy pocit ze sa divam na limonadoveho joeho skratka na taku parodiu na poriadny western. Na mna to proste nezabralo ()

GIANNIS

Tak tenhle western mě opravdu pobavil.Perfektní herecké obsazení,slušné přestřelky a parádní slovní výměny se fakt povedli.Jeff Bridges i Matt Damon rozhodne nezklamali,ale nejvíc překvapila Hailee Steinfeld,ta podala výborný výkon.Doufám,že o ní ještě uslyšíme.90% ()

Mangus

Skvelý western, realistický, príjemný na pozeranie, výborné herecké výkony, aj dialógy, všetko pracuje presne, až záver ma trocha sklamal, trošku mi to vyšumelo do prázdna, chcelo to nejaký epilóg. 8/10 ()

Mr. Zero

povedenej kousek od mé oblíbené bratrské dvojice. oni fakt dokážou natočit jakejkoliv žánr) po 3:10 to Yuma další vydařenej western 21. století) a Bridges jede neskutečně ()

Kanty

Konečne poctivý western nie je to nič prevratné ale svoje hodnotenie si zaslúži. Herecký výkon Jeffa Bridgesa je na oscara. Nenudil som sa. Stojí sa pozretie 83 % ()

J!b

Bridges je absolutně nejhustější plesnivej dědek pod sluncem. Prostě bomba. Ale jestli to má být oskarový trhák? Konkurence by musela být realtivně slabá. Uvidíme. ()

kmfilm

Kdyby byl celý film, tak supr jako bylo posledních 15 minut filmu, tak bych neměla slov, ale bohužel nebyl...dokonce bych řekla, že třičtvrtě filmu totální nuda! ()

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller