Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

tatanapope

Na začátku to bylo takové neuvěřitelně nucené a způsob jakým nadabovali ty študáky je taky příšerný , ne co se týče správnosti , ale jakým stylem to podali , ale jinak to bylo v podstatě docela zábavné . Dva škaredí mamlasi , co jedou na chatu vs. banda študáků , co se jich natolik vylekají , že se vlastně pozabíjí sami . Nápad docela zajímavý , ale blíží se to spíš parodiím než klasické komedii , každopádně člověk se zasměje a to je asi podstatné . ()

st.verka

Komedie ve stylu slabšího odvaru černého humoru. Řada na sebe navazujících nešťastných náhod, které vás sice neděsí, ale ani se u nich nijak zvlášť nezasmějete. Něco jako: Je to k neuvěření.... Konec je trochu přitažený za vlasy. ()

DivX

Hodně dobrá komedie kde se prolíná krev a vtip. Dva vidláci a parta mladých lidí z města. Cekal jsem co přijde a hned po 5ti minutách film nabral tolik obrátek, že jsem se až divil. Lidi se začali sami zabíjet tak vtipným způsobem, že jsem to chvílema nedával. Alan Tudyk je příkladem toho, že dobří herci ještě nevymřeli. 70% ()

Gothar

Slasher dobre pripomenul, že sa Tucker & Dale hodí na skupinovú projekciu. Ja som to bohužiaľ pozeral sám, ale aj tak mi to zdvihlo náladu. Po dlhšom čase som sa totiž opäť dočkal originálnej a vtipnej komédie. A vysoké hodnotenie si zasluhuje aj napriek tomu, že sa nedostavil nejaký väčší výbuch smiechu. Kúzlo bolo v tom, že som sa vôbec nenudil a každá scéna mala niečo do seba. Bez Alana Tudyka (ktorého som si obľúbil hlavne kvôli Firefly) by to asi nebolo ono, ale je tam a to je hlavné :) ()

viperDavid

Naprosto výborná komedie. Ano komedie, nemá to ani hororové prvky tak nečekejte, že se k vám bude někdo tulit strachy, ale zábavy zažijete opravdu hodně. První záběry jsem si spletl se zahadou Blair Witch, nemohl jsem se vsak mýlit vice. 4* ()

DaUr

Všechno je to o komunikaci. Přehnaně stupidní, leč zábavná studie amerických předsudků vůči vidlákům, zastoupených v tomto případě klasickou dvojicí "chytrý hubeňour a jednodušší tlouštík". K tomu je překvapivě přimíchána sexy studentka, fanatický záporák a tlupa dalších, pro které se vzhledem k žánru filmu hodí pojmenování "maso na porážku". Žánr ale není čistý horor, alespoň pokud netrpíte fóbií z krve. Je znát citelný nadhled, kterého se tvůrci při natáčení snažili dosáhnout, a kdo ho nepocítí a tahle jatka bude brát vážně, je ignorant a bavit se nebude. Některé hlášky jsou smrtící, úmrtí nápaditá a tempo svižné, takže v rámci zábavných jednohubek bez hlubšího podtónu Tucker a Dale uspějí. 70%. ()

Bobik9

Velké překvapení! Vtipné, svižné, originální námět a docela fajn herci. Komediální horor, jak má být. Doufám, že podobných uvidím víc. Určitě tento film vyvolá rozporuplná hodnocení, protože myslím, že se buďto někomu bude opravdu líbit a nebo hodně nelíbit, nic moc mezi. Pravdou je, že konec je trošku přehnaný a chtělo to něco vtipnějšího, ale jinak celý film velké překvapení a velmi příjemné. ()

Estrecha

Milovníci hororů, milovníci originálních parodií, tohle je pecka!!!:) Je nepříjemný, když si chcete jen tak strávit víkend v temných hlubokých lesích, nikoho si nevšímat, o nikoho se nestarat, a nakonec se kolem vás začnou vraždit děti o vaše bodáky a motorovou pilu:))) Tělo v sekačce jako sebevražda? Co myslíte? Nikdo si nikoho opravdu nevšímá?:))) ()

Sfinkter

V záplavě hixploitů mají všichni silně zakořeněné předsudky vůči vidlákům, od kterých absolutně nevíte co čekat a obáváte se jejich primitivnosti. Z tohoto základu těží nápad na tuto vyvražďovačku, ale úmrtí jsou příliš okatě vykonstruovaná a komediální složka mě neuspokojila vůbec - v tom má však prsty i příšerný dabing. ()

ivan_drago

Film stavící na předsudcích a hodně dobře zvládnutém úhlu pohledu obou táborů, jak vidláků, tak študentů.... Film sice ke konci dost ztrácí dech, ale hlavně ten údiv ústřední dvojice nad tím, že jim na chatu přijela banda sebevražednejch studentů je prostě k popukání... A ústřední dvojce to kamarádství taky funguje, navíc jsou to opravdu parádně buranoidní týpci a jejich představitelé je trefili náramně... Takže se prosím vyserme na jakékoli předsudky... Překvapivě chytrá komedie... ()

LiborGondek

Film je prvotřídní, excelentní kravina. Herci povětšinou neznámí. Ale komedie? Jo, tak to opravdu je a výborná! Už pouhý popis filmu je dosti komický a realita je pak taková, že se z 90% válíte v záchvatech smíchu. Burani úžasní, chata nádherná, studenti se sebevražednými sklony šílení... Absurdní a dokonalá parodie na žánr klasických hororů. Dokonce lepší, než většina normálních hororů! 80% ()

uiu

Přesně tenhle druh parodie / hororové komedie mi chyběl. Dva ťulpasové, kteří by ani mouše neublížili, se dostávají do situací, při kterých nevinní studentíci umírají v drtičce dřeva nebo napíchlí na kůl, zatímco zbytek studentíků si myslí, že ti dva jsou šílení vrazi. Pokud od toho moc nečekáte, tak se dočkáte dobré srandy a parodování některých (nejen) hororových kousků. ()

potas

Jedna z těch lepších parodií. Pár opravdu vtipných momentů, ústřední dvojice je na jedničku, ale postupně začne film nudit a ztrácet tempo. ()

Raven0

Sympatická a tak trochu jiná vidlácká vyvražďovačka. Námět je to originální. Nějaký ten vtípek se také vydaří. Vydařená jednohubka na letní večer. ()

noriaki

Ulítlá a díky své naivitě velice milá hororová komedie, která se nevyhýbá krvavým scénám. Hlavní dvojici nesmělých buranů nelze neobdivovat,. Zejména beznadějně zamilovaný Dale je vážně sympaťák. I když většina vtipů je směšná především díky absurdní zápletce, neubírá jim to na působivosti. Bavil jsem se od začátku až do konce. Pro fanoušky slasherů a Deliverance je film povinnost. ()

Nihlathak

Já bych tu partu cucáků pozabíjel schválně, být Tuckerem či Dalem. Tihle chlápci měli ale velké štěstí, že to dělali za ně. Velice vtipná záležitost tak trochu ála Nezvratný osud. Sympatičtí dřevorubci v konfrontaci s vysoce nesympatickými vysokoškolskými šprty z humanitních oborů, jejichž tupost a našprtanost v různých situacích ("O tomhle jsme se učili v sociologii! Zamilovala se do svého únosce") pochopí snad jen někdo jako oni, tedy já. ()