Tucker & Dale vs. Zlo

• Česko Tucker a Dale vs. Zlo (více)

Parta mladistvých intelektuálů podniká cestu z města. Příslib bezelstné zábavy v lůně neposkvrněné horské přírody ale nebude mít dlouhého trvání. Na samotě u lesa studentská kvítka narazí na individua podezřelého vzezření, kterým sláma čouhá nejen z bot. Žoviální burani Tucker a Dale si přitom též chtějí pouze užít volný čas: dát do kupy starou chatu, postavit kadibudku, ulovit pár ryb, a naopak vypít větší než menší množství piv. Bude však stačit jediné nedorozumění a požár bude na střeše, nejedna končetina se uřeže, drtička na dřevo vytryskne v krvavé sprše a konec bude jedné mládeže… Přímočará, ale zábavná parodie, získala mezinárodní renomé na řadě festivalů (SXSW, Fantasia, Sundance), českému publiku byla představena při příležitosti 45. ročníku MFF Karlovy Vary (2010). Kanadsko-americký snímek udělá radost především znalcům žánrové kinematografie. Tucker & Dale vs. Zlo se nápaditě strefuje do spousty hororových klišé z oblasti slasheru („vyvražďovaček“) a hixploitation (či hick flicks – filmy o křupanech). Na jednu stranu film přehnaně zvýrazňuje ustálené motivy (mj. hrozivé „Jiné“ v podobě zanedbaných vidláků), na stranu druhou komediální horor výsměšně napodobuje scény z ikonických děl (namátkou: Sežráni zaživa, Texaský masakr motorovou pilou, Predátor, Smrtelné zlo, Pátek třináctého, Fargo či Záhada Blair Witch), aby posléze vše obrátil na ruby a nastavil zrcadlo nám samým, když vyprávění šibalsky podřízne větev pod stereotypním rozdělením: kultivované město versus nebezpečný venkov. (Česká televize)

Mamlas

Kladně je třeba hodnotit námět, každé úmrtí a jeho okolnosti a několik dalších velice vtipných okamžiků. Záporně to ostatní, což byla zejména velká kupa hloupého a zbytečného žvatlání a jiné vaty. (38%) ()

Hemlock

Nemůžu si pomoc, ale Tucker & Dale je pro mě obrovské zklamání. Nejde ani tak o očekávání spojené s vysokým hodnocením, ale po celou dobu jsem nemohl přijít předváděnému humoru na chuť. Je to škoda, protože zápletka a dokonce i klíčová myšlenka, kdy dva mírumilovní imbecilové svým chováním a čichem na situaci rozjedou nevídané, avšak infantilní jatka, má potenciál. Na mě to bohužel působilo až příliš uměle, scény byly předvídatelné a herci křečovití. Koukat na to pod vlivem omamných látek a s partou stejně naladěných masturbátorů, zřejmě by byl zážitek vyšší a hodnotil bych jinak, takhle dávám dva vidláky - 40%. ()

nula87

Nápad výborný, intro až po příjezd na chatu velmi povedené. Pak se střídají momenty výborné  s těmi divnými nevtipnými. Takže nakonec takový průměr. 60% ()

maoc

Nápad skvělý, provedení slušné, jen ta poslední třetina trochu ztrácela dech a vyměnila parodii za parodii na kvadrát (vztah vidlák vs. kočka, vidláctví jako stigma a důvod k násilnému chování), což už není vždy tak zábavné, místy skoro trapné. Ale kouknout se na to dalo. Paradox: žena se synem, nefanoušci hororu, se bavili asi víc než já. ()

PlayEasy

Až morbidně zábavná parodie na Evil Dead, Pátek 13. a vůbec všechna profláknutá žánrová klišé, která jen podtrhává ubohost Scary Movie a dalších neúspěšných pokusů o úderné zesměšnění jedinečného žánru hororového. 80% ()

Saljack

Takhle jako u tohohle filmu jsem se už dlouho nebavil. Některé hlášky jsou neuvěřitelné. Herci sympatičtí a přesně zapadající do své role. Co, ale tento film dělá tak výjimečný? Je to právě to, že se to jako v některých "parodiích" nezvrhne v naprostou kravinu. Pevně si drží svůj osobitý styl. Současných 80% pro tento film již ukazuje, jak výjimečný tento film je a troufám si říct, že se některé hlášky zažijí. Všiml jsem si jedné zajímavé věci u hodnocení a to, že lidé, kteří věděli o čem film bude dávají nižší hodnocení. V tom je právě problém pokud víte, že to bude obráceně než to v podobných filmech bývá, tak to pro vás ztratí smysl. ()

White-Man

Pár vtipných scén se opravdu povedlo, ale v širším měřítku nic moc. Viděl jsem mnohem lepší filmy s vyvražďovací nebo zombie tématikou. ()

Sady1993

Nebýt toho stupidního konce (a teď nemyslím úplně poslední výbornou scénu, ale předešlých zhruba 15-20minut), tak neváhám dát za 4*, takhle bohužel jen za 3. ()

ChandlerBing

Jeden z nejoriginálnějších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Film plný hororových klišé, které jsou servírovány v tak trochu jiném světle. Po Tuckerovi a Daleovi nevím, jestli se ještě u nějakého hororu budu bát. ()

djbarrel

Perfektní zábava. Naprosto šílený situace a omyly a tragédie které z nich zákonitě vyplynuli. Chvílema jsem měl opravdu záchvat smíchu. První dvě třetiny jsou naprosto famózní. Pak, ale film začíná ztrácet dech a je trochu křečovitý, ale v samém závěru se opět vrátíme k vysoké kvalitě začátku. Určitě stojí za shlédnutí a je tam plno naprosto skvělých scén. 80% ()

Sticks

Komédia s pomerne morbídnym obsahom. Na rozdiel od ostatných svojho druhu so slušnou iróniou, aspoň čo sa prvej polovice filmu týče(nadmierna spokojnosť!). Avšak druhá polovica stráca dych a to veľmi. Svižné tempo s humorom nahrádzajú nezáživné nefunkčné scény. Veľmi lacné efekty, hudba sa podarila ako kde. Koniec ala Americana definitívne zrazil moje hodnotenie. Z hercov si zaslúžia pochvalu azda iba Alan Tudyk a Jesse Moss. Celý film je na jedno pozrenie a netreba ho brať príliš vážne. ()

Ltblue

Čakal som neakú velmi hroznú sračku na ktorú sa neda ani pozerať ale naopak,velmi ma to pobavilo.Hororových scén tam nebolo vôbec.Kopec krvi sem tam mäsa.Predovšetkým hodnotim za humor a za zalitai film krvov. ()

Ruud36

Originální a zábavné. V druhé polovině ale film dle mého názoru upadá. I tak ale skvělá podívána, kterou mohu doporučit. ()

Zodiak

Tudykuv beh v lese s motorovou pilou? K nezaplaceni, malem jsem si utrousil do trenek. Labine me od Reapra bere, tj i tato postava obsazena dle mych chuti. Jeho retardni role me ostatne take moc pobavila. Hlavne kdyz rikal cajtovi, ze maj jeste holku v bezvedomi a ze ji vlastne on prastil lopatou. Jojo, dalsi pitchovinka, ktera me pobavila 100% vice nez vetsina soucasnych komedii. ()

gidziga

Nemám námietky, poriadne som sa bavila. Po dlhšom čase som konečne zažila pri sledovaní komédie záchvat smiechu. Samozrejme dalo sa z toho vyťažiť aj viac, ale paródia na vyvražďovačku študentíkov zas nie je až takým odtrepaným žánrom. Mám taký pocit, že tu niekto využil asi 3ročný odklad Cabin in the woods... ()

Dextwer

Dobře jsem se pobavil u této „hororové“ komedie. Tucker & Dale jsou zajímavé postavy vidláků, které tzv. college students považují za psychopaty. Studenti si vsugerují únos jednoho z nich a krvavá komedie může začít... Zajímavosti: * Počet mrtvých: 12 Hodnocení: 60 % ()