Epizody(10)

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiální text distributora)

dmk

Záběry v tomto dokumenty jsou bezesporu úžasné, nicméně(snad si tím lidi tu nepoštvu proti sobě) mě nenadchl. Prostě už jsou pryč ty časy kdy mě dokáže ochromit dokument tohoto typu. Ale byla by škoda mu strhnout body za to, že jsem vybíravý, tyto úchvatné záběry si beze sporu zaslouží pět hvězd. Ale jak říkám nenadchl mě. ()

SaraMylene

Naprosto fantasticky natočený seriál!!! Mohla bych se na něj dívat pořád dokola. Unikátní záběry z říše zvířat mě naprosto odzbrojily. Vynalézavost všech těch zvířat je neuvěřitelná, jejich přizpůsobivost a učení se novým věcem, jak utéct před predátorem, nebo naopak je dechberoucí. Doufám, že vzniknou další dokumenty. Všem co milují zvířata, vřele doporučuji!! ()

Bogrant

Attenborough je proste génius cez dokumentárne filmy a seriály. Jeho Život je jedným z jeho fantastických dokumentov, ktoré vyrážajú dych, fascinujú a zároveň poučujú. Jeho Život ponúka nové pohľady, informácie na rozmanitý svet a živočíchy okolo nás. Jediné, čo mi možno trochu chýbalo bola jeho nepriama účasť rovno pred kamerou. ()

MAX33

David Attenborough opět ukázal, že opravdu ví a umí, dokumentární cykly z BBC mají díky tomuto člověku zcela jinou dimenzi. ()

orionn

Život ma bavil viac než Zázračná planéta. Tej som vyčítal že nedokázala udržať moju pozornosť. Život mal časti cca rovnako dlhé, ale to mi ušiel čas jak voda. Ale to nič nemení na tom, že seriály z dielne BBC sú špička žánru. ()

Dazdn1k

100% perfektne, od zaciatku po koniec ked ukazuju ako robili zabery, praca snou,ale isto aj velka drina. Take by mohli davat v TV miesto spravodajstva ()

BR23

Je to fakt super, milujem takéto náučné žánre, kiež by ich bolo omnoho viac a viac populárnejšie známejšie širokej verejnosti a nie tie blbosti ktoré sa človek dozvedá prakticky na každom kroku, každý den ktoré len pokrivujú jeho charakter a vytvárajú ilúziu dôležitosti. Počiny ako napríklad tento je preto ako vzácny drahokam. Ale aj napriek tomu sa mi zdá že Planet Earth bolo o niečo lepšie. (možno preto že toto som nevidel v tej najlepšej kvalite vizuálu a zvuku, a možno preto ako to tu bolo už niekde písané iným komentujúcim, že v dokumente sa venovali len niektorým a len sporadicky a nesnažili sa zachytiť skutočnú komplexnosť života, možno preto že sa nejednalo o nejaké odbornešie info ale skôr o dávnejšie známe alebo samozrejmé záležitosti (trebárs samička orangutana v dospelosti môže predať svoj skill svojím potomkom), i ked občas som bol aj ja prekvapený) čo mi je trošičku ľúto ale inak všetko ostatné (kamera, výprava, hudba atd) je super. ()