Život (TV seriál)

Život na Zemi

Life

Život

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie / Řecko, 2009, 10 h 13 min (Minutáž: 58–62 min)

Jednoho dne se bohové světa rozhodli s životem na naší planetě skoncovat. Ale protože zažili s lidským plemenem spoustu srandy. Rozhodli se dát jim ještě jednu šanci. Všichni bohové se spojili a stvořili mocný artefakt jménem HD. Seslali jej na zem do rukou velkého dokumentárního hrdiny Attenborougha. A jeho 300 statečných kameramanů, dobrodruhů, a dokumentaristů z posvátné hory BBC, vyzvali na souboj mezi božstvem a lidem prostým. Ti nelenivěli, a okamžitě vyrazili do všech koutů světa natáčet vše, co se mihlo nad mořem, pod ledem, na stromech nebo tuhle za kamenem. Stvořili dílo hodné božské velikosti a odnesli jej na vrchol Olympu. Bohové ohromení, ústa otevřená, lili si ambrózii na hlavu. Mocní bohové utínali své údy Thórovým kladivem a bohyně utínaly své.. ehm. A ten poslední žijící bůh, před svou smrti dokonce uronil slzu, neboť pochopil, jaké je to být obyčejným smrtelným tvorem a žít svůj "Life". (Ani jsem nevěřil, že se něco dokáže alespoň vyrovnat, u mne veleúspěšné sérii "Planet Earth". Kde jinde než v BBC by se mělo zadařiz. A stačily jim na to jen tři roky)(29.3.2010)

Dokonalosťou tento dokument nedosiahol úroveň The Planet Of Earth, avšak aj napriek tomu nádherne mapuje život rôznych druhov zvierat a ich stratégie k prežitiu. Ja osobne mám ale radšej dokumenty, v ktorých možno vidieť krásy prírody a jednotlivých častí sveta, toto bolo viac o tých zvieratách. Aj tak som ale nechápal tomu, ako mohli byť niektoré zábery natočené. Nádherné. 90 %(22.12.2012)

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10(18.12.2012)

Jedním slovem - úžasné. Prostřednictvím záběrů, které skutečně berou dech a které jsem v mnoha případech hltal s otevřenou pusou a němým úžasem, seriál přibližuje až neuvěřitelně detailně ty nejzajímavější živočichy a jejich příběhy. Neskutečné. // Co mě zaujalo: Nedá se vybrat, maximálně zajímavé totiž byly téměř všechny příběhy.(17.7.2013)

Dokument ve své vrcholné formě a maximální využití nejmodernější snímací techniky. Když si k tomu ještě připočtu to úsilí, které muselo být vyvinuto, aby vznikly jednotlivé záběry (např. dvou a půlcentimetrová žabička padající ze stromu, zachycená po celou dobu pádu záběrem na stejné úrovni), dá se už mluvit o mistrovství. Navíc druhý díl o mých oblíbených plazech a jiné havěti mě naprosto dostal, že jsem si ho pustila hned 2x za sebou. Už se těším na další pátek!(11.9.2010)

• - Pro autory bylo složité sehnat průvodce celou sérií. David Attenborough totiž oznámil, že s natáčením dokumentů už končí a odchází do penze. Než se však podařilo sehnat adekvátní náhradu, oznámil legendární přírodovědec, že ho důchod nebaví a podepsal s BBC smlouvu nejen na Život, ale také na další dva projekty. (gogos)

• - Pro perfektně ostré záběry pohybujících se objektů použili filmaři systém s gyroskopickou stabilizací využívaný u letadel a balistických raket. (gogos)

• - Natáčení trvalo čtyři roky, během nichž obkroužili filmaři celý svět. Navštívili všechny kontinenty a na nich desítky zemí. V součtu strávili autoři natáčením tři tisíce dnů. (gogos)