Život (TV seriál)

Život na Zemi

Life

Život

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie / Řecko, 2009, 10 h 13 min (Minutáž: 58–62 min)

Další nekonečně dechberoucí záběry s laskavým komentářem. Jako vždy úžasná série BBC ve spolupráci s milovníkem přírody D. Attenboroughem včetně nečekanýho bonusu v podobě "On location". Jestli jste při sledování špičkovejch dokumentů o životě na naší planetě udiveně kroutili hlavou a pokládali si donekonečna otázky typu "jak tohle, proboha, dokázali natočit", tak tady se to dozvíte. Pecka.(24.3.2013)

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10(18.12.2012)

Záběry v tomto dokumenty jsou bezesporu úžasné, nicméně(snad si tím lidi tu nepoštvu proti sobě) mě nenadchl. Prostě už jsou pryč ty časy kdy mě dokáže ochromit dokument tohoto typu. Ale byla by škoda mu strhnout body za to, že jsem vybíravý, tyto úchvatné záběry si beze sporu zaslouží pět hvězd. Ale jak říkám nenadchl mě.(29.3.2012)

Seriál proti kterému vlastně nelze nic namítat. Nádherné záběry - to je důvod proč jsem se na něj díval. Informace mě tolik nezajímali, ačkoliv Attenborough je skvělý průvodce, nebo jsem je slyšel dříve. Zajímavé byly i části o natáčení a jakému prostředí čelili autoři. Zvláště mě potěšily mé oblíbené surikaty a lasičky a etiopští vlci a mnoho dalších. Vyzdvihl bych předně díly Insects a Hunters and Hunted. Ještě bych přidal, podotýkám botanika mě vždy míjela, díl Plants; prostě fascinující!(4.9.2013)

Viděl jen ROSTLINY, protože znám Davida Attenborougha a věděl jsem už, v jaké stupnici bude jeho zpěv (senzační, extatické, mezní a úžasné) i jeho obrazy (dokonalé, vypiplané a neméně úžasné). O rostlinách ale jsem se nedozvěděl celkem nic. Jak bojují o přežití a jak se rozmnožují je z mého pohledu na nich to nejméně zajímavé. Zajímalo by mě spíš, jak řeší své maniodepresivní konflikty, jak jsou schopné přeměňovat chemické prvky, jaká centra řídí jejich "pohyb" atd. Život na této planetě bez lidí si dokážu docela dobře představit, to samé platí o zvířatech, bez rostlin by tu ale bylo (pro mě) moc pusto. Ostatně život na Zemi, to nejsou jen rostliny a živočichové,ale také houby (z buněčných) a bakterie a archea.(1.9.2019)

• - Natáčení hmyzu v dutinách stromů či v podzemí umožnila miniaturní HD kamera. Některé netradiční události byly filmově zaznamenány vůbec poprvé. (gogos)

• - Jedná se o do té doby historicky nejdražší dokument z dílny BBC. Celá série spolykala v přepočtu kolem 400 milionů korun. (gogos)

• - Pro autory bylo složité sehnat průvodce celou sérií. David Attenborough totiž oznámil, že s natáčením dokumentů už končí a odchází do penze. Než se však podařilo sehnat adekvátní náhradu, oznámil legendární přírodovědec, že ho důchod nebaví a podepsal s BBC smlouvu nejen na Život, ale také na další dva projekty. (gogos)