Život (TV seriál)

Život na Zemi

Life

Život

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie / Řecko, 2009, 10 h 13 min (Minutáž: 58–62 min)

Je to fakt super, milujem takéto náučné žánre, kiež by ich bolo omnoho viac a viac populárnejšie známejšie širokej verejnosti a nie tie blbosti ktoré sa človek dozvedá prakticky na každom kroku, každý den ktoré len pokrivujú jeho charakter a vytvárajú ilúziu dôležitosti. Počiny ako napríklad tento je preto ako vzácny drahokam. Ale aj napriek tomu sa mi zdá že Planet Earth bolo o niečo lepšie. (možno preto že toto som nevidel v tej najlepšej kvalite vizuálu a zvuku, a možno preto ako to tu bolo už niekde písané iným komentujúcim, že v dokumente sa venovali len niektorým a len sporadicky a nesnažili sa zachytiť skutočnú komplexnosť života, možno preto že sa nejednalo o nejaké odbornešie info ale skôr o dávnejšie známe alebo samozrejmé záležitosti (trebárs samička orangutana v dospelosti môže predať svoj skill svojím potomkom), i ked občas som bol aj ja prekvapený) čo mi je trošičku ľúto ale inak všetko ostatné (kamera, výprava, hudba atd) je super.(29.12.2015)

BBC a ich dokumenty sú zárukou najvyššej kvality, Life to znova potvrdzuje. Skvelý komentár, hudba a samozrejme zábery. Bolo by úžasné keby boli všetky prírodopisné dokumenty natáčané týmto štýlom. Celý seriál je dokonalý, myslel som si, že tvorcovia sa budú trochu opakovať po Planet Earth, ale vôbec to tak nie je. Najlepšie diely: plazy, hmyz, rastliny. Páčili sa mi tiež zábery zo "zákulisia", konečne mám konkrétnu predstavu o tom, ako sa takéto dokumenty točia.(10.1.2011)

Fascinujúci dokument zo života zvierat na zemi, pod zemou, vo vode, vo vzduchu, krásne a detailisticky nasnímaný. Pobaví a rozosmeje. Je úžasné sledovať ako sa každý živočíšny druh správa skoro ako človek - učí sa, hľadá potravu, flirtuje, sexuje, vychová potomstvo, zabezpečuje komfort svojej rodinke a roky driny ho nakoniec položia na lopatky. Jeden z najkrajších dokumentov o živote, kráse a prírode, kde všetko má svoje miesto, funkciu, poslanie a opodstatnenie.(21.12.2010)

David Attenborough je záruka dobrého dokumentu, a platí to i tady. Musím pochválit dechberoucí záběry, nad kterými zůstává rozum stát... jak se jim to podařilo vůbec natočit? Jistě za tím stály dlouhé přípravy a skvělé načasování. Taktéž se mi líbí, že tu zobrazují i méně známá fakta a zajímavosti, což je dobře.(24.9.2010)

Fasicinujúci seriál plný úžasných záberov z pestrého života tvorov na našej planéte. Vysoko oceňujem aj výborné prepojenie hudobnej a obrazovej stránky a kvalitný dabing. Každá z častí sa zameriava na určitý živočíšny druh a predostiera tie najzaujímavejšie fakty, ktoré by ste mali o primátoch, veľrybách či chrobákoch vedieť. A popritom všetkom nenásilne apeluje na ľudí, aby sa viac začali starať o svet okolo seba a aktívne prispeli k jeho ochrane, ak chcú zachovať zázraky Zeme aj pre ďalšie ľudské generácie.(17.7.2012)

• - Natáčení hmyzu v dutinách stromů či v podzemí umožnila miniaturní HD kamera. Některé netradiční události byly filmově zaznamenány vůbec poprvé. (gogos)

• - Pro perfektně ostré záběry pohybujících se objektů použili filmaři systém s gyroskopickou stabilizací využívaný u letadel a balistických raket. (gogos)

• - Pro autory bylo složité sehnat průvodce celou sérií. David Attenborough totiž oznámil, že s natáčením dokumentů už končí a odchází do penze. Než se však podařilo sehnat adekvátní náhradu, oznámil legendární přírodovědec, že ho důchod nebaví a podepsal s BBC smlouvu nejen na Život, ale také na další dva projekty. (gogos)