Epizody(10)

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiální text distributora)

Nyck

Když někdo něco umí a dělá to správně a originálně, pak je radost se na to dívat. Bravo BBC, opět! ()

Autogram

To najlepšie z najlepšieho, výber najúžasnejších záberov boja o život v prírode. Rodičovská oddanosť, bojovnosť, inteligencia, všetko ľudské nebýva cudzie ani zvieratám. ()

Ragdoll

Nahlédnutí do světa živočichů, do našeho světa, je vždy fascinující a v případě, kdy se toho ujme BBC, je nemožné mít nějaké výhrady. Skvělá kamera a spousta zajímavých interpretací v podání profesionálů v HD rozlišení je pro fanoušky tohoto žánru vůbec to nejlepší, co mohou dostat. 100%. ()

iampatrik

I když jsem snad nikdy neviděl všechny "Attenboroughoské" přírodopisné série celé, vždy víc jak polovinu dílu viděl a vždy mě bez rozdílů neskutečně bavily. Člověk si v takových chvílích uvědomí, jak je život zajímavý.. Chytlavé, skvěle podané, naučné, zábavné! ()

McFee

Perfektní, dokonalé, nádherné... Myslel jsem si že zázračnou planetu už nemůže v kategorii dokumentů nic překonat. Nicméně tento seriál mě přesvědčil o opaku. Nejen že je to tradičně zajímavé, výborně zpracované a dokonce i zábavné, ale hlavně je tu naprosto neuvěřitelná kamera a u některých záběrů jsem doslova zůstal s pusou dokořán a přemýšlel jak někdo něco takového dokáza natočit ve volné přírodě. Taky se mi líbí závěr každého dílu jako malý dokument z natáčení, což je věc která mi u zázračné planety chyběla. ()

Movie Gourmet

Další z úžasných přírodopisných sérií od BBC. Stejně jako "Life in Cold Blood", "Planet Earth" a další patří k absolutní špičce mezi přírodopisnými dokumenty. Je zde dobře vidět co zmůžou peníze na tom správném místě. Zaplatí ty nejlepší odborníky na světě, kteří používají tu nejmodernější techniku a vybavení, aby jste si mohli během 55 minut užít tuto úžasnou pastvu pro oči, která je v HD nezapomenutelnou podívanou. Navíc na konci každé epizody následuje "Life on Location", což je třešnička na dortu u každé epizody; takové nahlédnutí do zákulisí, které se týká nejzajímavějšího nebo obtížně natočitelného problému. To vše zastřešeno vynikajícím orchestrálním hudebním doprovodem a výkladem sira Davida Attenborougha. ()

Nethar

Perfektní seriál o přírodě. Po shlédnutí Earth jsem logicky přešel právě k němu. Opět krásné záběry, tentokrát se vyprávění soustředí hlavně na různé velmi netradiční způsoby přizpůsobení života na naší planetě rozmanitým podmínkám. Pěkný zážitek, Earth se mi líbil o něco více. ()

Geller

Naprostá dokumentární bomba, kde vizuální forma nabírá nových rozměrů a převálcovává obsah, který je beztak zajímavý. Doporučuju ()

Pawlisman

Nejde jinak než za 5. Někdy do smíchu, někdy do pláče, ale vždy s otevřenými ústy. Neskutečné, nádherně natočené. Sice nevěřím, že jsou všechny scény real a nepřipravené a také se některé záběry v dílech opakují, ale to se lehce odpouští. Toto by se mělo pouštět při výuce biologie. Skutečná nádhera. 9,5/10 ()

Filomena.I.

Stromy před zimou odívají listy paletami barev podzimních, vyssávajíc z listů živiny životodárné, by zimu krutou přežily. Proto tyto ztrácí barvu zelenou a posléze opadají. Jinak zas přežívají tisícileté borovice na americkém severu. * V sonorské poušti kaktus desetimetrový otevře během tří týdnů pro noční opylovače netopýří dvěstě svých květů žijících jeden den. Ze čtyřiceti milionů semen jeho vyroste pouhojediný kaktus, čekající sto let na výšku svých rodičů. * Dračinec rumělkový roztáhne svůj slunečník s listy voskovými, by neunikla mu ni kapka vody na vyprahlých skaliscích Sokobry. * Pralesní Heligonia zotročila si zcela kolibříka růžovohrdlého, jenž jediný dosáhne na nektar její slaďoučký, a tak celý život sedá po boku otrokářky své a křídel svých neroztáhne nikdy v svět širý. * Roztomilé masožravky ujistí vás o úspěšné strategii lovu. Běda hmyzu toužícímu po míze jejich lepkavé. To monarchové početní nechají housenky své po stovkách utopit v latexu klejichy rozprostřené, by mohli poté šťávy její lahodné popíjet. *** Toliko střípky ze střípků života rostlin v dalším úchvatném seriálu s detailním okem kamery neuvěřitelným. Jakož i života zázračného zvířat na souši i pod vodou, s vtipným komentářem sira Davida Attenborougha, poodhalujícího nám krásu stvoření svým osobitým přístupem. * Několik obrázků a video-šotků v mém Deníčku. ()