Epizody(10)

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiální text distributora)

beso74

Tak úchvatné, až som začal podozrievať pána Attenborougha, že si dal všetko namieru vyrobiť u zdatných remeselníkov od Petra Jacksona alebo Georga Lucasa. parádny obraz, zvuk a samozrejme doprovodné slovo, ktoré podfarbuje neskutočný vizuálny zážitok. Keď nad tým tak uvažujem, ak by na našej modrej planéte neboli ľudia, určite by o nej na 100% platilo staré známe slovné spojenie, že je to raj na zemi. ()

Stanix

3 roky po excelentní a těžko překonatelné Zázračné Planetě dokázali pánové a dámy z BBC překonat sami sebe a vytáhnout laťku na poli natur - dokumentaristiky zase o několik stupňů výše. Vřele doporučuju všem milovníkům přírody, jakož i těm, kteří jsou stále přesvědčeni o tom, že my lidé jsme jediné inteligentní bytosti na zemi. Skutečně tomu tak není. ()

MAAUZ

Matka příroda. Trochu starší záběry, ale stále patří mezi ty nejlepší. Fascinovalo mě posledních 10 minut z každého dílu “On Location”. ()

Nessos

Nádhera. Všechny díly jsou výborné, mě ale zcela rozložily usínající surikaty (jestli se nepletu, jsou ve 3. díle). ()

RyanRainheart

BBC zase potvrdila, že je královnou mezi dokumenty. Úžasné záběry přírody, krásná hudba od George Fentona. Prostě zase jeden přírodovědecký skvost. ()

Ernie_13

1. diel - Zaujimavý a jednoduchý, super zábery kamerou a efektné spomalovačky. Obsahovo by som to nazval ako taký výber zaujimavostí z ríše zvierat a rastlín, určite nejde o ucelený súbor poznatkov. ()

Queendom

Další nekonečně dechberoucí záběry s laskavým komentářem. Jako vždy úžasná série BBC ve spolupráci s milovníkem přírody D. Attenboroughem včetně nečekanýho bonusu v podobě "On location". Jestli jste při sledování špičkovejch dokumentů o životě na naší planetě udiveně kroutili hlavou a pokládali si donekonečna otázky typu "jak tohle, proboha, dokázali natočit", tak tady se to dozvíte. Pecka. ()

TarzanLesni

Další vynikající dokumentární seriál s mým oblíbencem Davidem Attenboroughem. Musím říct, že se mi líbily všechny díly, i když se některé scény v jednotlivých dílech opakovaly. Nejvíce mě však zaujaly díly Challenges of Life, Insects, Hunters and Hunted a Creatres of the Deep, u dílu Plants mě zaujaly masožravky :). Někteří živočichové na této planetě jsou vážně podivuhodný, záhadný a velice zajímavý zároveň a o některých víme strašně málo nebo vůbec nic. Neměl jsem ani tušení co všechno na této planetě žije. ()

liquuid

Od tvůrců série Zázračná planeta. Přes 3000 natáčecích dní po celém světě... Neuvěřitelné příběhy a dech beroucí záběry! Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! tento popis vystihuje přesně to, co bych o tom chtěl napsat, není co dodat ()

heethen

Úžasné, dech beroucí, fascinující. Štáb oddaných filmařů BBC procestoval celou zeměkouli, aby nám mohli přinést tuto sérii naprosto dokonalých dokumentů o životě v přírodě. Namluveno nepřekonatelným Davidem Attenboroughem, kterého určitě znáte ze série Planet Earth. Došly mi superlativy, tak se jdu koukat. A co vy? Na co ještě čekáte? ;-) ()

ndee

Velice pěkně natočený dokument s okouzlující hudbou. Tvůrci si ale vybrali z každého druhu ty největší pecky, kterým věnovali pramálo času, čímž je tento dokument dost málo o informacích, ale spíš o efektech. Další pecku ubírám za komentář (moje vlastní averze vůči britskému přízvuku, která pramení z let strávených na PEDMUNI, kde se v době mého studia zdržovala hrstka britských homosexuálů). Sorry, ale Steve Irwin je lepší. ()

Pimpy

Mrknul jsem na zkoušku na jeden díl(teď mám samozřejmě celou serií), Insects. Úmyslně připomínám, že kvalita byla HD. A to, co jsem viděl se snad nedá ani popsat. Jenom jsem čuměl s otevřenou pusou a hltal vše co se dělo na obrazovce. Precizní a detailní práce s kamerou. Pro milovníka dokumentárních filmů naprostá nutnost. A ještě bych rád vyzdvyhnul konec každého dílu v podobě bonusu, ten si nenechte určitě ujít, stojí to za to. Kvůli tomuhle existuje rozlišení HD. ()

Demoiselle

Další z vynikající série od BBC. Ale myslim, že už to nikoho ani nepřekvapuje, že cokoliv, co z BBC vyjde stojí za to! A s milým hlasem Attenborougha! ()

jfaba

Úžasné záběry, u kterých nechápu jak je točili. Na Zemi je pěkně, ale ne kvůli nám homoušům "sapiensům" (to už dávno nejsme). Bez nás by to tu bylo o mnoho lepší. Ale zase bych neviděl tak úžasný seriál :-) ()