Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

sWONDER

Prekvapenie ako hrom. Netušil som, aký seriózny a silný môže byt film o upíroch. Čakal som klasickú "upírovku" a dostal som citlivú hororo drámu s výbornou atmosférou podfarbenú ešte lepšou hudbou. Nie že by bolo akcie málo. Práve naopak, krvi a zabíjania je akurát. Mickle a hlavne Grace zvládli svoje remeslo parádne. Perfektná hudba počas celého filmu. Pre mňa neznámi herci boli tiež iba plusom. Fakt veľké prekvapenie. ()

Zombiepod

Parádne postapokalyptické road-movie béčko, ktoré svojou prvotriednou atmosférou valcuje aj menej zaujímavú Hillcoatovu Cestu. Krásne vyrozprávaný drsný príbeh so sympatickými hrdinami, ktorí boli navyše vďaka celkom neokukaným tváram slušne zahratí. Trochu menej klišé a lepšie vykreslené postavy, šiel by som možno s hodnotením ešte vyššie. Veľká hviezda naviac za nádherný klavírový soundtrack. ()

Lavinia

Velmi solidní, dobře zpracovaná podívaná, mimochodem upírci nejsou nijak zvlášť pomalí, zato o to vytrvalejší. Pokud se teda neměří co upír, to žížnivá čára, myslím tím světelnou rychlost, ne potravinový řetězec. Přesto: jednou vidět stačilo, slabý závěr, takový ten typický hurá, ale co dál? No nic, v reálu by bylo mrtvo a ticho navždy. ()

Amynka

Měla bych skákat nadšením, protože miluju upíry a stejně tak zombíky...a tady mi je zkombinovali do jednoho...Ale mě to teda spíš nasr.., tohle za mě fakt nééé!!Jinak film není vyloženě špatnej, akorát mě osobně moc nenadchnul..vlastně se tam skoro nic neděje...teda nic, co by mě aspoň trošku rozrušilo..celej fim jsem sledovala naprosto bez emocí...Takže kdo čeká nějakou pořádnou akci bude nejspíš zklamanej jako já a po psychologický stránce teda taky nic moc... ()

Pakr

Upíří road movie která mě bavila. Její rozvláčenost beru zde jako pozitivum, naprosto sladěné se soundtrackem, který mi lahodil.I když strach ve mně film jako horor nevyvoval, příjemně mě překvapil. Super, škoda, že není druhý díl...Jo a Nick Damici naprosté charisma. ()

GameboyNES

Já vám nevím, pro mě to belo nějaké neslané nemastné. Navíc naprcaná Darien ani neukázala kozy. Celé se to dost vleklo. 57% ()

petrik11

Aj by som dal za menej, ale dobre. Keby som zostrihal 4 filmy kvázi-horory z poslednej doby , ako to bude po apokalypse, ako ľudia putujú do zasľúbenej zeme a náhodne ich poprehadzoval, nikto by si to nevšimol. Filmu chýbala originalita myšlienky, stále som čakal, že sa vynoria postavy z "podobného" dielka. Za klad považujem vizuálne spracovanie filmu. ()

Daxus

Jdeš li na upíry, vezmi si dřevěný kolík, mladýho kluka, starou bábu, těhotnou holku a z hajzlu vysvoboď mariňáka, pač slabší kusy budeš potřebovat. A dávej bacha na pošahaný kněze. Zběsilý mix Mad Maxe, Cesty, 28 dní poté a světe drž se, i Into the wild se moc nevyvedl; děj dost kolísá, hlavní hrdina se snaží, ale charisma mu chybí a upíři jsou spíše potravou než lovcem. Přesto film nepostrádá zajímavé momenty a místy skvělou kameru. Vyzdvihnout musím i krásnou hudbu. Suma sumárum to dá pěkných 55%. ()

Sid_77

Přesně to co chce příznivec post-apo hororu. Mix Cesty a Úsvitu ale mnohem lepší a díky neznámým hvězdám jsem věřil i ty charaktery. Naprosto nedoceněný film. ()

Maw

Nemám rád filmy o upírech, pokud jsou bráni jako lidé, umí normálně komunikovat a nedej bože pracují a žijí jako normální lidé, to je děs. Ale toto, krvelačné bestie bez komunikačních schopností, zajímající se jen o lidské maso, to je jiná. Nemluvě o tom že v tomto filmu jsou největších zlem spíše lidé než upíři. Takové filmy jako je Stake Land můžu, a to klidně pořád, opravdu povedená podívaná od které jsem se nemohl odtrhnout ani na záchod. Moc dobrý příběh, kvalitně zpracovaný do velice zajímavého hororu, který vás rozhodné nebude ani chvíli nudit. ()

KateW

Mám chuť říct, že je to úplně jiné než normální upíří filmy, ale není. Jen za poslední roky nás zaplavila taková spousta nagelovaných zubatých "správňáků", že člověk opomněl klasiku, ve které jsou upíři pořád ještě krvelačné bestie ( škoda jen, že jim to ve Stake Landu, až na jednu výjimku, nemyslí a připomínají tím jiné hororové postavy a to zombies ). Stake Land se vydařil, je dobře natočený, hlavní postavy podávají výkon, který se od nich očekává a ačkoli se jedná o neznámé tváře, tak i několikrát mile překvapí hereckým umem. Pravdou je, že na Damona z Vampire Diaries je hezčí pohled, než na uslintané příšerky, co padají z vrtulníku a žerou lidi, ale na druhou stranu už mám vážně plné zuby upírů v Edwardově stylu. Pozornost bych závěrem věnovala ještě prostředí, ve kterém se Stake Land natáčí. Výprava se vydařila stejně jako již zmiňované obsazení. Stake Land je místy brutální dobře promyšlený horor, u kterého se vloudí do obýváku i strach. Takhle má vypadat upíří horor! ()

rob_troy

Verzí těchto snímků o posledních lidech na světě bojujících proti všelijakým sviním je poměrně dost. Tahle mě bavila - hodně. ()

Mr.Roman

Mix béčka a drámy, s náznakmi niečoho viac, čím by si film zaslúžil byť. Škoda logických kiksov a nevýrazných postáv. ()

uodevr

Stepující koroptev a ochočená ondatra. Jinými slovy neskutečně působivý a až překvapivě zručně natočený postapo. Po druhém shlédnutí sebejistě zvedám ze čtyř na 5*. ()

dundy666

Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Spoiler!!!! Škoda, kdyby mě nenaštvalo, že jak ta žena utíká v tom poli a poprvý vystřelí tak se nic nestane a pak vystřelí podruhý a ten kluk se najednou otočí, jak kdyby se nedělo bůhvíco, tak bych tomu dal 4*. To mě prostě vadilo a vrtalo mi to hlavou, jak mohl vědět, že se zastřelila až na podruhý? ()

Solverino

Vůbec to nebylo špatné! Přiměřené drsné, barvité a šťavnaté. Příjemné překvapení! Velmi doporučeníhodné! Dostatek krve a slušné gore. Hodně muziky za pár kaček. ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)