Země kůlů

• USA Stake Land (více)

Amerika, v minulosti vzkvétající země plná nadějí, je nyní uvalena do temnoty. Hospodářství se zcela zhroutilo, města jsou vyrabována a zemí se šíří chaos. Z tohoto popela kdysi vzkvétající země nyní povstal nový druh, upíři. V této temné době žije Martin, lovec upírů, který se snaží za každou cenu dostat na sever země do bezpečí. (PetriK12)

Jizni Tlapa

Tak trochu jiná hororová nakládačka, kde za svitu měsíce a klavírního doprovodu vráží svůj "vokrouhaný" kůl do hrudí (kostymérsky odvfláknutých) upíráků, jeden z posledních přeživší....děla to se stylem sobě vlastním a výjimečným..a...navíc, doprovází různorodá banda zajímavě poskládancých pomocníků.... 70%(skvělé zpracováním, díky monologům hlavního hrdiny,hudbou,obsazením/kostymérsky a maskérsky ošizené,se slabým zakončením) ()

ecceHOMMO

Mne to prišlo ako také filmové The Walking Dead akurát zombie boli nahradení upírmi....Skvelá road doplnená vhodnou hudbou a pútavými krvavými sekvenciami. ()

kinghome

Stake land je strašně vychcanej film, páč nám od začátku řiká, že všichni bojujou proti upírům, jenže to co tam pobíhá je ukázková zombie. Film podle mě jen nechtěl nálepku zombie vyvražďovačka, tak zombíky změnili na upíry. Film na začátku vypadá dost průměrně a herci přehrávaj, po cca 10 minutách jsem myslel že film vypnu, ale ještě že jsem to neudělal. Do nadprůměru se dostává Stake Land svojí surovostí a nekompromisností. Že b se neměli zabíjet ve filmu děti? No a? Tady se s tim nikdo nesere a zabíjí se všechno co se hejbe. Trochu mě štval vypravěč, který o některých postavách mluvil v minulým čase, takže se dalo odvodit, že na plátně moc dlouho nepobudou, možná to byl záměr, ale mě to zkazilo ten moment překvapení. Jinak jsem byl filmem dost překvapenej a nakonec jsem se i dost bavil. Jak už tu psalo několik uživatelů, ke to mix všech různých filmů a seriálů, ale tady to není vůbec na škodu. Rozhodně stojí za to se na Stake Land podívat. ()

Bobik9

Velice přehlížený kousek, ke kterému věřím, že se jen tak někdo nedostane. Je to proto, že se nejedná o žádný main stream. Ale to vůbec nevadí, protože ten film je lepší než tři čtvrtě filmů s velkým rozpočtem, které se zabývají podobným tématem. Přirovnal bych to b počátkům The Walking dead. Největším plusem je naprosto dokonalá postapocalypto atmosféra. Tvůrci se nebáli těžké a drsné deprese a filmu to moc sluší. Kdyby se obsadili lepší herci, mohl by to být jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Moc jsem zvědav na dvojku! ()

potas

O třídu horší "the road", spíš takový jeho remake s akcí z "crazies". Celkově zdlouhavé a snímek už jen kopíruje filmy podobného žánru. Hudební motiv a masky chválím. ()

_DAVE_

Tohle se zrovna nepovedlo, upíři místo zombíků mi moc nesedli. Hlavní hrdina "master" byl nesympatický až běda. Vypadal jako Petr Novotný (ano ten fusatý spocený). Bude toho víc, ale to bych spoiloval. Dobrý komentář má "Darren". ()

Raven0

Solidní postapo, zajímavý svět plný nejrůznějších frakcí, jenž se snaží přežít a urvat si pro sebe i trochu té moci... A právě sem přichází osamělý mstitel se svým panošem a jejich cíl je jasný... Sejmou co nejvíce krvelačných upírů. Slušná akce, zajímavý náboženský podtext a hlavně hledání svého místa ve světě, kde každý den může být pro člověka posledním... ()

elanius

(14/2012, BluRay720p) / Skvelá depresívna atmosféra, ktorá veľmi výrazne pripomína The Road, relatívne neznámi, ale skvelí herci (Nick Damici, Michael Cerveris) a perfektný hudobny doprovod. Aj napriek všetkým spomenutým kladom, sa u mňa pri pozeraní dostavil pocit miernej nudy. Pravdepodobne dostane Stake Land u mňa ešte jednu šancu. Je skvelé vidieť, čo všetko sa dá urobiť s malým rozpočtom. Čo sa týka upírov.... neboli toto skorej zombies? :). Každopádne monštrá na úrovni. Zatiaľ 7/10... ()

Jazzzz

Film se snaží tvářit jako nějaké až lehce filozofické drama. Bohužel mě to tedy příliš neoslovilo. Typický scénář hledání ráje v postapokaliptickém světě, kdy největší zlo "kupodivu" nepředstavují samotní upíři, ale zfanatizovaní lidé. Celá dvojice kluk a Mistr ala Karate Kid v době upíru mi prostě nějak ne a ne sednout. Pointa filmu je dá se říci nijaká a snad zavěrečný boj, který měl být velkým finále mě tedy neuvěřitelně zklamal stejně jako většina bojů, které končí s více než značnou dávkou štěstí dobře pro hrdiny... Jedine pozitivum, kterým mě dokázal film překvapit je ona blbka, která těhotná stopuje v opuštěném městě po kterém pobíhají upíři s nadějí, že jí zastaví někdo "normální" a odveze jí někam do Ráje.... (ač neuvěřitelně stupidně do děje vsunutá postava má však pro samotný film ohromný význam, narozdíl od ostatních postav, které Mistr a kluk během cesty potkají...) Shrnuto podtrženo - film se tváří jako něco víc, ale jde o opravdu průměrný horůrek, který neurazí ale nenadchne. ()

lennyd

Život už nikdy nebude takový, jako býval. Polovina lidí byla zabita, a ta druhá polovina - byla přeměněna v krvežíznivé bestie. Zůstalo jen pár přeživších. Jedním z nich je náctiletý Martin, který cestuje s postarším lovcem upírů na sever, kde podle dostupných zpráv vznikla lidská komunita, Nový Eden. Cesta ale nebude jednoduchá, kromě útoků krvežíznivých upírů se musí také bránit těm, kteří v lidské katastrofě hledají vlastní obohacení. Ale i v nejtemnějších chvílích narazí na nečekané přátelství či ochotu pomoci... Stake Land se mi líbil hodně moc. Trochu (spíše víc) mi připomínal Cestu, jen s trochu akčnějším, a hlavně trochu krvavějším námětem. Ale byla to ta správná kombinace akce, hororu i psychologického dramatu, se skvěle temnou atmosférou - čili přesně takový typ filmu, který já moc rád. I po herecké stránce mi film maximálně vyhovoval - žádné známé velké jméno, tudíž se nikdo nesnažil strhávat veškerou pozornost na sebe, prostě tak jak to má být. Docela se těším na další Mickleho počin, pokud bude pokračovat ve vyšláplých kolejích, tak jen dobře.. ()

noriaki

Slušné postapo, kterému do toho lepšího v žánru chybí buď větší důraz na fungování okolního světa, nebo nosnější zápletka a nabitější děj. John Hillcoat na této hraně balancovat dokázal, Jim Mickle bohužel ne. Devízou jeho Stake Landu je depresivní atmosféra a úmorná, nekončící bitva o život. Což je zajímavé dvacet minut, ale na celý film by postavy musely být o mnoho živoucnější, než nakonec byly. Citelně mi chyběly banality jako shánění potravy, nebo pochybnosti o konečném cíli pouti. Bez nich působí děj jen jako nespojitý sled drobných epizod, podobný spíše webseriálu, než regulérnímu snímku. ()

Yoshimitsu

Přirovnal bych to k The Walking Dead jedině, že s krvežíznivými upíry. Mistr byl takovej Rick Grimes a Martin jeho syn Jack. Hodně se mi líbilo zpustošené okolí, styl přežívání a jediné, co bych tomu vytkl je souboj s hlavním záporákem byl krátký a jednoznačný škoda, ale i přesto jsem nadmíru spokojený. Dávám 90% ()

VasaX

Dopředu říkám že mám slabost pro postapo tématiku. Ať už je více či méně uvěřitelná, zejména oceňuji propracovanost a atmosféru. A té se mi ve Stake Landu dostalo dost. Neokoukané tváře herecky se snažící z plných sil, výprava slušná, působící dojmeme maxima v rámci rozumného rozpočtu, příběh a celkový děj, zvraty a tak, má šťávu, spád a sakra rychle člověka tou hodinou a půl protáhne. A s přehledem to dotáhne na jeden z mých oblíbených postapo filmů. Je jedno, že jsou zde příčinou upíro-zombie. Nějak svět upadnout musel a co se týče děje, tak jsou jen všeobecným ohrožením a kořením děje, a ne aby se o ně vše opíralo jako o hlavní pilíř. Na film jsem se sám dobře nevnadil, a zároveň jsem se bál zklamání. Ale ne. Pokud člověk nemá přehnané nároky, tak se příjemně překvapí. A vůbec - Stake Land by vlastně byl hodně luxusním pilotem k tak dvousezónovému seriálu. Škoda že je to jen přání... ()

VanTom

Putování zpustošenou krajinou s roztroušenými zbytky civilizace, zničenou nenadálou epidemií měnící lidi v nemyslící upíry (čili takové silnější zombie). Nebezpečná cesta do "Nového ráje" vyniká smutně melancholickou, nikoliv však beznadějnou atmosférou a překvapivou uvěřitelností, kráčející ruku v ruce s běžnou, rutinní krutostí a nelítostností rozpadajícího se světa, ve kterém stejně tím nejhorším zůstává člověk sám. ()

lykan9

Asi mám v poslední době kliku na horory, protože Země kůlů je už několikátý horor, který mě v době jeho vzniku úplně minul, nevěděl jsem, že vůbec existuje a vyklubala se z něj vynikající podívaná. Jedná se o takový road movie horor, který příběhem nijak nevybočuje z řady. I když v znám spíše verze s zombíky a tady jsou upíři. Ale samotné odvyprávění příběhu je to zajímavé. I když jsou vlastně upíři na vedlejší koleji, tak se nedá upřít, že se o horor jedná, ale Stake Land je spíše dramatem, který se pyšní charismatickými a skvělými herci, výbornou atmosférou a napínavým dějem. Dokonce jsem tak nadšený a spokojený z výborného výsledku, že se bojím pustit si dvojky, abych o tento pocit nepřišel. ()

klima777

Upíři (no, spíše zombies) a postapokalyptický svět v podstatě ovládaný Arijským bratrstvem. Kombinace nadmíru znepokojivá (úplně stačí Arijské bratrstvo se svým "rasově čistým křesťanstvím", jak funguje v naší realitě...). Krásná kamera (na tento typ filmu takřka nepatřičně), podmanivý soundtrack a občasné záchvěvy lidskosti. Velmi sentimentální & navzdory všem předpokladům dosti vydařené. Silné tři hvězdy. Ke čtyřem něco chybí (možná strach, možná hlubina Road... nebo je těch nemrtvých prostě příliš ;-P). ()

ghatos

Tenhle subžánr vyplivne desítky filmů za rok. Nevím, co v USA tak lidi fascinuje na těchto hororových road movies: "zpustošená země a oni někam jdou/jedou". Stake Land recykluje recyklát 100x zrecyklovaný. Těžko to mohu hodnotit. Základní parametry to má, tak dám 38%. ()

MI-380

Spousty zbytečných řečí, přesněji řečeno plácání nesmyslů a k tomu navíc přebytek nelogického chování v postapokalyptické zemi plné upírů a dalších odporných kreatur. To vše nasnímáno (na výbornou) roztřesenou ruční kamerou, v přírodě navíc za doprovodu vážné hudby. Divné putování, divná kombinace road movie s upíry, divný konec. 40%. ()

L_A_D_A_S

Nezajimavé postavy + Nezajimavý scénář + Protivná, náboženská moudra pronášející babka na každym kroku = Nezajimavej film. I tady jsem se dočetl že pokud se vám líbila Cesta od McCartyho, tak se Vám bude líbit tohle. Mně se Cesta líbila velmi a tohle působí pouze jako hodně stupidní parodie. Neuvěřitelně chaotické akční scény při kterých se nelze zorientovat a postavy jejichž špatný konec vás rozhodně mrzet nebude ba naopak. ()

Kosmik 1

Podle mě skvělý upírský film, kterému by možná malinko prospělo více akce. Jinak s ním nemám větší problém a byla to parádní podívaná. Postapo atmosféra výborná. Hlavní padouch Michael Cerveris hrál parádně a v závěru byla radost jej pozorovat. Škoda jen, že finální souboj byl tak rychlý. Potěšila mě menší role Chance Kellyho alias Kmotra (Generation Kill). Hlavní platidlo jsou zde tesáky upírů, což je taky zajímavý nápad. Na takové filmy bych se mohl dívat od rána do večera. 80% ()

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)