Eduard Cupak byl vyborny a charismaticky herec s krasnym hlasem, tento film de facto tahne sam. Celkem me zaujal styl nataceni, plny flashbacku a uvah hlavniho hrdiny, ktere dost naznacily jeho samotnou osobnost. Film je prijemne ponury, skoda jen, ze jsem mel pocit, ze vede odnikud nikam. Marie Rottrova potesila.(12.8.2012)

Ten oficiální text distributora je trochu zavádějící. Ve filmu jde totiž o vyšetřování autonehody, kdy řidič z místa nehody uteče a spolujezdkyně zemře, ale to je celkem jedno. Potom probíhá samotný vyšetřování a to se různě prolíná se vzpomínkama hlavní postavy (Eduard Cupák). Jinak mě na filmu překvapilo, že v hlavní roli byla nějaká hérečka, kterou jsem nikdy v jinym filmu neviděl. Později jsem zjistil, že je z Polska. No nevim, proč v českym filmu hrála polská hérečka...(2.1.2007)

Těžko snesitelný film, přesto se mi na něm pár věcí líbilo. Hlavně ta psychologická stránka do nitra člověka. Pak snovost vzpomínek a zajímavá kamera v mnoha scénách. A taky to, že je to udělané tak, že až do finále člověk prakticky nemá šanci zjistit kdo je skutečným viníkem smrti spolujezdkyně. Jinak samozřejmě jako většina těchto starších filmů i v tomto je zachycena tehdejší doba, interiéry, účesy ulice. Tohle si na těchto filmech užívám, vzpomínám co si z toho pamatuji já sám. Váhám v rozmezí dvou až tří hvězd, nakonec se přikloním ke třem. Herecky je to určitě zdařilé, Rotrová byla taky fajn a příběh je dobře sepsán, bezva ponurá atmosféra, i když je to vlastně natočeno nudným stylem, že je to pro dnešního diváka těžko dokoukatelné do konce. 5/10(17.9.2012)

Mě tento film sedí, posmutnělou náladu dokresluje nádherná hudba Marata. Otázky na které se jen těžko hledají jednoznačné odpovědi...A milostný trojúhelník který opravdu není banální... Písnička: To mám tak ráda (Je suis maladehttp://www.youtube.com/watch?v=sxCnKU0Gx7E) -Marat / Fikejzová(14.3.2012)

Psychologické drama s kriminální zápletkou. Policisté jsou v příběhu okrajoví. Podstatnější jsou psychologicky vykreslené postavy a herecké výkony, které udrží diváckou pozornost. Jednoduše chování hlavního hrdiny (Eduard Cupák) shrnuje jeho přítel (Josef Somr): "Kdo si chce žít jako prase v žítě, musí být svině..."(26.6.2010)

• - Ve scénách následujících po sobě Valenta (Eduard Cupák) nejdříve mluví s postavou Rudolfa Vodrážky jako tělocvikářem svého syna a posléze s Jarmilou (Karolína Slunéčková) jako svojí exmanželkou. Paní Slunéčková a pan Vodrážka byli v soukromí manželé. (Ganglion)

• - Tenisové dvorce v Praze - Motole, kde se natáčelo, patřily v v té době  TJ VŠ Praha. Mládežníci z klubu  jako kompars dostali 4 dni školního volna. (peplir)