Vzhledem k tomu že jsem se před filmem nekoukla o čem to je, tak jsem si ze začátku říkala - bože, zase nějaká americká válečná agitka oslavující US air-force, a to hlavně u uvědomělých proslovů Eleanor Parker, které provázely zejména začátek filmu. Nicméně tak po 15ti minutách se z filmu vyvinul neuvěřitelně zajímavý příběh popisující osobu Paula Tibbetse a to zejména z osobního a profesního hlediska, i když na tu morální strunu to párkrát také uhodilo. Podle mě se jedná o výborný a zajímavý film s nadprůměrnými hereckými výkony ve kterém nechybí napětí. Díky notné podpoře americké armády se tu objevuje plno hezkých leteckých záběrů, tomu všemu přidává i neuvěřitelná věrohodnost Taylora, který byl sám výborným pilotem a během 2.sv.v. dělal leteckého instruktora, takže jakékoliv scény z kabiny letadla vypadají opravdu realisticky protože on prostě ten pilot opravdu je. Celkově je tak ve své roli jak rybka ve vodě a je to podle mě herecky jedna z nejlepších rolí jeho kariéry. Zajímavá je i Eleanor Parker, která tu představuje postavu manželky pracovně vytíženého důstojíka a nese typický úděl ženy 40-50 let.(14.6.2011)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Námět, Hudba(20.5.2004)

• Svadbos

Všetko je to také patetické, že až trivalizuje hlavnú historickú udalosť. Tento príbeh bol vyrozprávaný aj v televíznom filme "Enola Gay" z roku 1980.(20.9.2011)