V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně. (L_O_U_S)

Bane_Boss

I will stand in a way of a bullet, I will wander the forest of flames, I will climb the highest of mountains, just to show you I love you, I will....toť slova refrénu z písně, jež hrála při první z mnoha akward sex scenes. A taky to vyjadřuje moje pocity k tomuto geniálnímu braku, který jsem viděl teprve včera, ale nemůžu na to přestat myslet. Pořád se přiblble usmívám, cituju si v hlavě hlášky a přehrávám scény. Ono je to tak dokonalé! Tak nesmírně špatné! Ale kurva tak boží. A nejzvláštnější je, že i když je tento kousek považován za nejhorší film všech dob, mám strašnou chuť ho čeknout znova. A znova. A znova. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc zjišťuji, kolik vrstev a symbolismu ten film má. Režisér, scénarista, producent a hlavní herec celého filmu Tommy Wiseau je fakt uplně mimo realitu, jebnutý jak sysel, ale naprostý drak. Všechna čest Tommy! Vůbec se netěším na Justice League, ani na Star Wars. Chci Disaster Artist, right here, right now. Nadšené ohlasy z festivalů, mini Oscars buzz, Franco Bros, Rogen, Alison Brie <3 ...kurva poďte mi!!! Jestli toho ufona dotáhnou až na Oscary, tak zkolabuju prostě. Dream come true! #ForTommy PeS: Ten song, co zmiňuju na začátku je TOOOOOOOP! I will, I wiiiiiiiiiiilll, IIIIIIIIIIII wiiiiiil! https://www.youtube.com/watch?v=ls9oL12iSaw ()

animaxis

Rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem kdy viděl! Sice nevím do jaké míry to Tommy natočil schválně a kde to možná myslel vážně, ale skutečností je, že se z tohoto filmu stala legenda a to taková, která se vidí opravdu jen jednou za život. Film se mi líbí především svými absurdními dialogy, z nichž některé tu na vás často prostě vybafnou odnikud (Anyway, how's your sex life?) a vy se pak prostě neubráníte nečekanému záchvatu smíchu. Do toho všeho je film doprovázen nezapomenutelnými hereckými výkony, kterým kraluje opět jedinečný Tommy Wiseau, který do tohoto filmu dává opravdu vše snad ze všech možných funkcí. Tento film bych opravdu zařadil do těch snímků, které musíte vidět, než zemřete. ()

TomPrusik1

Když budu citovat jednu hvězdu české gastronomie, která ve svém pořadu řekla: ,,Viděl jsem hada srát, žábu bušit pěstí do skály, koně zvracet v barvách francouzský trikolóry, dokonce jsem viděl i stíhačku couvat, ale todleto jsem teda ještě neviděl". zároveň to vyjádří můj dojem z filmu. Když se na film budeme dívat okem filmového kritika, tak právem můžeme říct, že to je jeden z nejhorších filmů všech dob. Ve filmu je špatné skutečně všechno, od hereckých výkonů, po zápletku, dialogy ve scénáři, kameru (99% scén je natočeno za použití stojanu a levné videokamery, takže se obraz vůbec nehýbe), hudbu (zvláště ta co je při milostných scénách-je to jako když si chcete udělat hezkou chvilku na Pornhubu a najednou se vám tam objeví reklama). Když se ale od to ale nebudete brát v potaz a nebude film řešit tak kriticky, můžete se vskutku dobře pobavit. Ideální je se na film dívat s partou lidí, kteří film komentují a vykřikují různá hesla. Ve filmu lze nalézt i řadu motivů, které se opakují a to je nápad hodný geniality Spalovače Mrtvol. Ač jde o prostou zápletku, určitě zde najdeme i morální poselství, které zrazená láska přináší. Chápu, že jde o kultovní záležitost a určitě se na film podívám znova, abych objevil mnou neobjevené narážky a poselství, které vám při prvním shlédnutí nemusí dojít. Proto dávám 2 hvězdičky, protože ačkoliv se jedná o velmi špatný film, je ho sledování ve vás vzbudí emoce a vyvolá zážitek na který jen tak nezapomenete. A není to právě účel filmu obecně? ()

gambit

Naprosto boží! Celou dobu jsme přemýšleli, jakou psychickou chorobou Tommy Wiseau trpí, protože není možné aby tohle někdo myslel vážně. Anebo jo? Kdyby někdo chtěl záměrně natočit nejhorší film v historii, nebude ani z desetiny tak příšernej jako tenhle. Mám pro sračkoidní filmy nesmírnou slabost, tenhle mou perverzi uspokojil stoprocentně. A mám dokonce chuť ho zkouknout znova. Skvělý, doporučuju všem! You're a chickeeen, cheep cheep cheep cheep! ()

Market179 odpad!

Snad nikdy si v mém hodnocení žádný film nezasloužil tak moc "odpad" jako The Room. Příjde mi jako by si herec ztvárňující hlavní postavu, a který je rovněž i režisér a tvůrce scénaře chtěl prostě někde užít, a tak vytvořil tuto PŘÍŠERNOST. Pokuď hledáte nějaký děj, ani se nenamáhajte, neb žádný není. Humor rovněž. Zápletka je tak hloupá, předvidatelná a nudná, až to bolí a celkově to působí jako to nejvíc nejnudnější porno vůbec, prostříhrané naprosto stupidními dialogy, které se ještě navíc neustále opakují. Vizuální stránka jde ruku v ruce s dějem - naprosto hrozná. NEKOUKAT! ()

Radiq odpad!

Slyšel jsem o tom (h)různé z(h)věsti, ale musel jsem se přesvědčit sám, jestli je to opravdu tak strašné. No je to fakt strašné. Je málo toho, co tam není strašné. Mezi všemi těmi strašnými věcmi musím vypíchnout jen tyto: ten jeho smích, nucené Heh-ha-ha, to bylo fakt strašné (herectví všech herců bylo strašny, ale Tommy byl před ostatníma o dost vpředu, poleno na n-tou). Pak ta použitá trapácká hudba a strašné písně (které hrají vždy jen při strašných milostných scénách), strašné. Strašný scénář a děj furt o tom samém, motající se furt dokola a nevyúsťující v nic, jen v strašný konec. Jinak teda tam mohlo být víc scén, jak přijde matka na návštěvu a Lisa jí říká, jak Johnnyho nemiluje - nepočítal jsem jich asi jen 5, chch. Kdyby to někdo chtěl schválně natočit takhle strašně, tak se mu to nepovede. Víc se těším na The Disaster Artist, to mě asi pobaví víc. Ale na druhou stranu musí člověk obdivovat to odhodlání, že nějaký film, jakkoliv strašný, vůbec natočil. Nebudu zbytečně hodnotit hvězdičkami a házím odpad, i když jsem se několikrát fakt musel smát. Má to pro mě jen hodnotu toho, že teď už vím, o co přesně jde a budu vědět, až si z toho jednou budeme dělat srandu. ()

Cedr odpad!

Tohle je prostě film z jiné planety. Frekvence a neuvěřitelná délka (bohužel neskutečně nudných) sex-scén s přehledem zastíní i klasický porno film. Házení míčem, oscarové dialogy, smích hlavního hrdiny... tohle nejde prostě popsat, to se musí vidět. Z hlediska nechtěné zábavnosti bezkonkurenčních 5 hvězd. ()

Estrellita odpad!

Naprostá ztráta času! Ono to opravdu vypadá, že ten film tvůrci mysleli vážně! Panebože... Nebudu tady plejtvat slovama a derailně popisovat, jak jsou ti herci/neherci nechutní (vzhledově i projevem), scénář příšerný, repliky nenavazující, příběh stupidní a technická stránka filmu katastrofální... Jediné, co mě doopravdy pobavilo, byla poznámka v titulkách "teď si zacpěte uši" a lituju, že jsem to neudělala. Je mi líto mých 100 minut života! TFUJ!!! ()

eye candy odpad!

Tommy Wiseau si očividně žije ve svém vlastním podivném světě. Ve světě, ve kterém žije jeho okolí, se jeho kultovní opus magnum nazývá "The Room" a jde o exhibici, těžce nemocného egomaniaka, hraničící se znásilněním kinematografie. Wiseauovi navíc samo o sobě nestačilo, že svou úchylnou existenci, představil světu prostřednictvím kriminálně špatné režije a scénáře, ke všemu se ještě obsadil do hlavní role a musel tak šlápnout okovanou botou na práh bolesti snad každému, kdo toto zvěrstvo dokoukal do konce a navypadly mu oči z důlku. Wiseau je totiž tak mizerným herecem, že vyčnívá i mezi zbylými, extrémně špatnými, herci. Vždy když se objevil na scéně a promluvil jsem měl pocit, jako bych si zblízka prohlédl obsah Pandořiny skříňky. Tenhle film je opravdu tak špatný, jak se o něm traduje. Asi 20x jsem měl chuť to vzdát a po dokoukání jsem cítil velmi intenzivní psychickou nepohodu. ()

wader

To je zase dílo... Už po deseti minutách jsem vyhlížel Viverna, Tykvohlava nebo jinou debilní bestii, která by všechny ty kriply v tomhle "filmu" zabila. Bohužel, dle komentářů jsem očekával zábavu, ale ani po hodině utrpení se nedostavila. Párkrát jsem se sice pousmál, ale.... KAŽDÁ JIHOAMERICKÁ TELENOVELA je LEPŠÍ, ZAJÍMAVĚJŠÍ, VTIPNĚJŠÍ atd. Jedna z mála věcí, která mě fakt pobavila, byla vsuvka v CZ tiulcích při startu padesáté "milostné scény": klidně si skočte na kafe, tohle bude na dýl...; a pak ještě jedna vsuvka, kdy hlavnímu úchylovi přichystali Brzdej parrdy, a začnou zpívat, objeví se věta: zacpěte si uši, vážení.... A jak nemám hudební sluch, tak tady mi to rvalo uši :D Kdyby vás chtělo napadnout pustit tohle večer vaší dívce pro dokreslení romantické atmosféry, radši sáhněte pro kyrgyžské homemade hardcore fetish porno, které má aspoň kulturní hodnotu. Ta debilita s jakou je to celé napsané a natočené, se dá srovnat snad jen s Divadlem hrůzy. Ale tam aspoň cucali mozek brčkem.... Kdyby měli prachy na kulisáka, určitě by byl vidět aspoň ve třech záběrech. Nicméně vidět se to vyplatí, protože jedině pak doceníte nepřeberné množství historek z natáčení, které jsou tím podstatným kořením.... ()

UhLee

(1/10). Totální lobotomie mozku, kterou jsem dneska podstoupil jen a pouze kvůli filmu The Disaster Artist: Úžasný propadák, který mě zaujal a chtěl jsem se na něj podívat.. Po shlédnutí tohoto pokusu o začátek třetí světové se vůbec divím proč na tento film někdo natočil parodii a hrozně se těším co James Franco předvede. Jako ten film má svůj styl, kouzlo a nějakou auru.. Ale chtělo se mi z něj zvracet a urazil bych i ty sebemíň průměrné a podprůměrné filmy kdybych mu dal víc něž 1*. ()

Motinski odpad!

Naozaj jeden z najhorších filmov vôbec. Obrovský kult aký sa okolo The Room vytvoril je podľa mňa cez čiaru. Toto je hanba aj pre kategóriu amatérskych filmov a nie to ešte pre projekty čo majú podobný rozpočet. Nechutne nekvalitný herci na čele s Tommym a vyschyzovanou Lisou, nulový príbeh, zlá nadväznosť scén a nezmyselné dialógy rozhodli o hodnotení veľmi rýchlo ()

Avathar

„ANYWAY, HOW’S YOUR SEX LIFE?“ No, verím, že to Wiseau myslel dobre a snažil sa nakrútiť skutočne strhujúcu drámu a zapísať sa do filmovej histórie. A svojím spôsobom sa mu to skutočne podarilo a z jeho filmu sa stal kult. Hoci možno trochu inak, než si pôvodne želal. Ale koľko filmov sa môže pochváliť takým početným fanklubom ako THE ROOM? Ktorý film, ktorý je tak šialene zlý v každej svojej sekunde, dodnes nadšene navštevujú jeho oddaní priaznivci a poznajú naspamäť všetky dialógy? Čo viac si Wiseau môže želať? :) Vrelo odporúčam, takúto filmovú katastrofu len tak ľahko neuvidíte a herecký koncert Majstra Wiseaua je niečo... nezabudnuteľné! Osobne som sa bavil kráľovsky. Dík, Tommy :) „YOU TEARING ME APART, LISA!“ ()

Steffa.

Je to po všech stránkách tak špatný, až je to skvělý. Plus když si uvědomíte, že to tvůrce myslel vážně, je to na přidání další hvězdy. :D Viděno v Kabinetu múz, takže opravdový zážitek! ()

Helmutek odpad!

Tohle je přesná a učebnicově názorná ukázka rozídlu mezi opovrženíhodnou, odpadovou záležitostí a mezi špatnym filmem (The Room vs. např. Plan 9 from Outer Space). Nemá cenu nic psát, je to škoda klávesnice, škoda pixelů. Ten film nedává absolutně žádnej smysl, je to splácanina ošklivejch neherců, příšernejch dialogů a všeho, o čem Wiseau asi někdy slyšel, že by v každym světovym filmu mělo bejt, a navíc, když už jsme u toho, to pro mě ani vlastně neni film. Celá ta věc je prostě a jenom zbytečná a bezhodnotná, a jakymkoliv dělši rozborem by se jí jen přisuzoval význam, kterej nemá, na kterej nemá a kterej si nezaslouží. Takže kouknout se na to s kamarádama, ožrat se u toho, přečíst během toho pět knížek nebo třeba uklidit celej byt, proč ne. Sranda to s pár panákama bejt může. Ale racionálně rozebírat výplod chorý mysli fakt smysl nemá, protože ta věc na žádnejch soudnejch, střízlivej nebo racionálních základech nevznikla. WTF moments: Anyway, how's your sex life? ()

Qitek

Ano. Je to odpad! Jeden z nejhorších filmů co jste viděli. Bez debat. Ale zároveň opravdu velmi funkční komedie! ()

ivan_drago

...druhé nejlepší "MOTHAFAKA" hned po Samu Jacksonovi... ještě bych zde vyzdvihl často opomíjenou složku filmu, a tou je sportovní přesah, kdy si Denny chce za každou cenu a vždy házet fotbalovou šiškou... dovedu si představit, že na tyto scény padlo nejvíce úsilí, věnovalo se jim několik věhlasných quaterbacků z NFL a dodnes slouží jako tréninková pomůcka pro všechny ofenzivní koordionátory... ()

andymate odpad!

Tento film jsem prostě musel vidět. Rád se zasměji chybám ve filmu, špatným výkonům, a tak podobně,... tak jsem si říkal - proč ne, tento je považován za nejhorší, to bude opravdu k popukání. NEBYLO. Jsem jeden z těch, co dává nekompromisní odpad! K smíchu třeba je, když někdo řekne hloupost, nebo zakopne o klacek. Ale mám se snad smát postiženému vozíčkáři mezi filmy??!! To je pod mou úroveň. Strašná nuda. Silně nedoporučuji. Ve filmu se nic neděje, postavy jsou extrémně hloupé, příběh žádný a přesto nudný, dialogy svou jednoduchostí připomínají slabikář. Jediná pochopitelná věc ve filmu byla sebevražda Johnnyho, asi bych to udělal také, kdybych byl součástí takového nonsensového paskvilu! Never again... ()

Teebo odpad!

Uf. Kdokoli, kdo se podílel na vzniku tohoto filmu, jednoduše nemůže být soudný člověk, režisér a zároveň představitel hlavní role pak musí být rovnou naprostý šílenec. Protože tohle je minimálně jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl. Stravitelnější polovinu stopáže tvoří dost možná jedny z nejabsurdnějších dialogů, jaké kinematografický svět zažil (neustále se opakující hlášky typu "Johnny's my best friend" jsou nezapomenutelné; moje oblíbená ovšem je, když přijde s nikým nezaměnitelný maník neustále chodící v černém sáčku do květinářství a po objednávce se ozve obsluha: "Oh, hey, Johnny, to jsi ty. Nepoznala jsem tě."). Druhá polovina je pak složená z panaromatických záběrů, scének, kde si několik tatarů na dva metry hází ragbyovým míčem, a z opravdu špatných a dlouhých milostných scén s nevkusným hudebním doprovodem (když přišla v pořadí asi šestá taková scéna, už jsem se chytal za hlavu a následně sahal po ovladači, naštěstí ale přišel největší zvrat v celém filmu - nějaká postava zaťukala na dveře, dvojice přestala a další agónie se už naštěstí neopakovala). Některé z vyloženě špatných filmů jsou tak špatné, až jsou zábavné, nemyslím si ale, že The Room je ten případ, a jeho sledování mi přijde jako sebemrskačství, na které už asi nikdy nenajdu odvahu. ()

asirtes

Musím priznať, že sa to fakt nedalo vydržať bez výbuchov smiechu a vlastne aj tak sa to nedalo vydržať. Wiseau je očividne macher na prepracovanú psychologiu postáv a neúnosné napínanie diváka až do konca. :D Jednoznačne si to pýta kinosálu! (Neviem si celkom predstaviť ten directors komentar na DVD, ale musí to byť pekelný skvost.) ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu