Reklama

Reklama

Frankensteinova pomsta

  • Velká Británie The Revenge of Frankenstein (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Zachráněný od gilotiny svým oddaným trpaslíkem Fritzem (Oscar Quitak), přísídlí Baron do Carlsbrucku, kde se stane slavným lékařem Dr. Steinem (Peter Cushing). Ale pod maskou charitativní činnosti pokračuje ve svých lékařských pokusech. Fritzův mozek transplantuje do normálního zdravého těla (Michael Gwynn). FRANKENSTEINOVA POMSTA - klasický horor, který si získal nejen diváky, ale i kritiky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Doktor Frankenstein. Řezník. Vrah. Od Hammeru mám raději upírské horrory, jenže Cushing je tak neodolatelný, že už jen kvůli němu stojí za to se podívat. Perfektní režie, dobrá kamera, výborná hudba. A přeci jen mi něco chybí. Strašidelnou atmosféru, temné lesy, ruiny hradů, mlhu nad močály a hřbitovy (pravda, jeden hrob by se našel - otevřený dokonce dvakrát- a v závěru je nefalšovaná londýnská mlha)....vystřídaly laboratoř a nemocnice s bezdomovci, pravý gotický horror nahradilo psychologické drama o touze člověka po poznání, o smyslu lidského života. Svým způsobem je snímek ponurý a patřičně zvrácený, když sledujeme snahu stát se pánem nad životem, pokořit přírodní zákony. Frankenstein je chytrý a vzdělaný, ale také patřičně namyšlený. Jeho pýcha se mu stane osudnou! Když odmítne utéci do bezpečí, začne se okolo něj stahovat smrtící smyčka. Žijeme jen dvakrát, a jak se zdá, vědec podruhé smrti neuteče... Umírněné gore efekty odpovídají době, i když operace pod rouškou může působit děsivěji, než v naturalistickém podání. A o zkrvavené mozky nakonec divák nepřijde! Zobrazení nahoty nulové (byť minimálně Eunice Gaysonová by za to stála!). Dnes již klasický snímek, u mě za 3,5* ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Peter Cushing opět potvrdil, že je skvělým hercem a pro tuto roli se naprosto skvěle hodil. On ovládá film a „Frankensteinova pomsta“ je díky němu dobrá i přesto, že zde není nijak nový příběh a v podstatě se jen opakuje to, co již bylo řečeno předchozí filmem a vlastně i předchozími verzemi, jež byly adaptacemi pro filmové plátno. Snímek neurazí, ale nadšením z něj nejásám. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Hammer. Paráda. V první řadě zavládla dětinská divácká radost, že na konci předchozího dílu Frankensteina negilotinovali, a ta mě neopustila po celý zbytek filmu. Pokračování už tak výborného Curse of Frankenstein je skutečně ještě o chlup lepší než první díl a vyniká naprosto strhujícím závěrem. Jasně, trošku prostřední část brzdí nadějeplné řeči o lepším životě v novém těle pro Karla, ale po jeho útěku z doktorovy péče příběh dostává nejvyšší grády. Sice snímek lehce opouští hororovou linii a spíš se stává víc a víc sci-fi, ale to je detail, pro který nehodlám kazit hodnocení. Hlavní totiž je, že tu řádí Peter Cushing alias doktor Stein, jeho nový žák, hezounský doktor Hans Kleve, je docela sympaťák, a jako bonbonek tu vystoupí i Eunice Gaysonová neboli první děvče zprzněné Jamesem Bondem, Sylvie Trenchová (Dr No a From Russia...). Napětí, atmosféra, gradující děj - a špičkové zakončení. Třesu se na další díly. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Kým Universal to s doktorom Frankensteinom vzdal už po dvojke a jeho potomkovia boli len kulisou, ktorá dáva filmu meno a hlavnou postavou bolo monštrum, Hammer to zobral z druhej strany. Hrdinom je doktor Frankenstein a jeho predstaviteľ Peter Cushing je démonický a kradne ostatnému osadenstvu každú sekundu, čo je na plátne. No príbeh je skôr scifi ako gotický horor a navyše monštrum v tomto filme nemá skoro žiaden make up a vyzerá ako Michael Palin. Čo je, pri všetkej úcte k Michaelovi Palinovi, v tomto kontexte výrazný zápor. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (2)

  • Deník Daily Telegraph byl snímkem tak pohoršen, že BBFC (Britská rada filmové klasifikace/cenzury) navrhl novou kategorii, do které by snímek spadal - "Pouze pro sadisty". (liquido26)
  • Pracovní název byl Blood of Frankenstein (Frankensteinova krev). (liquido26)

Reklama

Reklama