Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Sylviiik

Když jsem si film pustila poprvé, v prvních deseti minutách jsem si říkala: Panebože, proč na to vlastně koukám? Ale pak mě to tak neuvěřitelně chytlo, (Možná i díky tomu, že filmy se zombíky mám prostě ráda), že jsem do konce filmu koukala s otevřenou pusou a hltala každou scénu. Uznávám, že na tuhle impozantní chujovinu musíte mít náladu, a z části i žaludek, ale mě to prostě upoutalo. Je to vtipné a drsné zároveň, místy romantické, místy máte pocit, že budete zvracet, ale pro mě naprosto úžasný film!! ()

Brokendream

Měl jsem strach že to bude úplná zpackanina, ale byla z toho nakonec skvělá oddechovka omílajíc stokrát známý příběh a ještě ho navíc krásně vyždímala..:) ()

viax

Podivný nápad, jak ukázat Jane Austenovou dnešnímu světu. Nevím, jak se to ujme, já se bavila. Bavila se tím, jak staré dialogy fungují, jak jsou vykresleny charaktery, jak to jiskří mezi páry. Možná ze mě mluví láska k původnímu románu, takže bych obdivovala cokoli, ale tohle, navíc s těmito herci, nebylo vůbec tak zlé. Doporučuji zejména pana Collinse :) ()

Clio

Kdo hledá akční zombie horror, bude zklamaný, kdo hledá klasickou romantiku, bude zklamaný, ale kdo si chce užít ulítlou variaci na svoji oblíbenou knížku, mohl by být podobně nadšený jako já. Pride and Prejudice and Zombies je prostě taková zábavná blbůstka a na nic jiného si nehraje. ()

Oxytocin odpad!

Prvních pár minut se jevilo, že to bude cynické a s nadsázkou pojaté jiné vyprávění světově známé Pýchy a předsudku. Bohužel děj, zajímavost a celkový spád filmu jde hodně rychle z kopce. Až je to spíše ,,Blbost, bída a zombie”. ()

mina_harker

Přijde mi líto tak nízkého hodnocení. Pýchu a předsudek mám moc ráda, a i když by se asi Jane Austenová obracela v hrobě, mě kombinace této klasiky se zombíky nijak nepohoršila. Nebylo to špatné. ()

Akinaz

kdo tohle vymyslel... absurdní, ale skvělá zábava. Užila jsem si vraždící sesterské komando sester Bennetových, které se v dobových kostýmech ohánějí mačetami a zabijí, každého zombie, který jim zkříží cestu... byla to jízda :-) ()

skorpik42

Riadna srandička, mňa to prekvapilo aj pobavilo. Treba na to pozerať ako na druh paródie a nie ako úžasné dielo. Hlavný pár mal spolu príjemnú chémiu, takisto ostatné výkony neboli márne. Čo ja nemám rada, sú nedovysvetľované veci a tu ich zopár je. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)