Evangelion šin gekidžóban: Ha

• Japonsko ヱヴァンゲリヲン新劇場版:破 (více)

V předcházejících bojích proti nestvůrným Andělům pomocí obřích robotů, zvaných Eva, mladí piloti Shinji a Rei byli nuceni nést osud lidstva na svých ramenech. Nyní, Andělé chystají apokalyptický Třetí dopad, který by vyhladil lidstvo. Navíc Shinji a Rei musí sdílet své osudy s dvěma novými piloty Evy, namyšlenou a horlivou Asukou, a tajemnou Mari. Ovládajíce své obří Evy v boji, čtyři mladé duše zoufale bojují, aby zachránily lidskou rasu. Ale budou schopni zachránit sami sebe? (Jigvell)

Raven_PWL

Po menšim odstupu a dokoukání seriálu dávám s čistým svědomím plný počet. Dovolím si řict, źe film zaujme každeho. Do jaké to bude míry je velice individuální. Film přináši oproti seriálu dalši dějovou linii, nové scény a novou krásnou postavu Mari. Která jako jedíná je ještě člověk a dokáze pilotovat Evu. Jsem zvědav s čim pŕijd Anno ve třetím a čtvrtém dílu nemůžu se jich dočkat. K filmu jsem došel jako slepý k houslím, a mohu jen doporučit shlédnout tento film v BD nebo alespoň BDrip. Animace a hudba jsou sladěny k dokonalosti. ()

fallanga

Asi můj nejoblíbenější Evangelion. Přestože došlo k výraznému upravení děje, takže pořád nic nechápu, tak mi to ani moc nevadí, protože už jsem se vzdal naděje na to, že Evangelion někdy pochopím. Navíc, tento Evangelion má tolik kladných stránek, že ten zamotaný příběh prostě musíte odpustit. Má to perfektní animaci (společně s Attack on Titan a Tokyo Ghoul to považuji za to nejlepší co anime zatím nabídlo), bojové scény jsou mnohem akčnější, barevnější a zábavnější, je zde velké množství nových scén, které dále odhalují psychiku některých postav a díky tomu se postavy stávají reálnějšími a co je hlavní, méně otravnými. V neposlední řadě je tady také soundtrack, který sice není tak tajuplný a křesťansky laděný, jako byl v seriálu (což je špatně), ale je akčnější a heroičtější a skvěle dokresluje akční stránku filmu (což je dobře). Suma sumárum, když pominu zamotaný děj a fakt, že je to až trochu moc dlouhé (chtělo by to zkrátit tak o 30 minut), tak je to hodně kvalitní kousek a můj oblíbený Evangelion. ()

pajapal

Po prvním dílu, kde mě mě hlavně hlavní postava neuvěřitelně iritovala svým chováním, jsem se konečně dočkal logičtější psychologie postav. Celkově rozjetější děj a zdařilé nové postavy, jen umocňují pocit, že tohle je extra podívaná pro každého kdo má rád anime nejlépe s velkými roboty. Seriál neznám, ale začínám chápat proč získal tak kultovní status. A ten konec.. ten prostě nemůže nechat chladným nikoho. ()

Shley

Druhý díl se od svého předchůdce dosti liší a nabízí něco nového. Už to není tak depresivní, vztahy mezi jednotlivými postavami už nejsou tak platonické, postavy jsou více propracované, zdařilé rozšíření děje a zajímavé nové postavy a graficky to vypadá také mnohem lépe. Celkově vzato se jedná o úžasnou podívanou, která nemůže nechat chladného snad nikoho. ()

Maras

Kvalitní anime, které předčilo první díl. (seriál jsem neviděl). 3.0 si raději pouštět nebudu abych si nezkazil chuť. ()

dudo24

Začalo to tak dobre – nové postavy, vývoj vzťahov, ďalšie útržky z veľkého diania v pozadí. No lenže potom niekto stúpil na plynový pedál a zapol k tomu aj nitro. Do jedného dvojhodinového filmu sa snažili napratať snáď celý zvyšok seriálu. Znovu sa stalo to, že vývoj postáv a vzťahov sa vytratil na úkor celého diania s anjelmi a proroctvami. Dej išiel tak rýchlo a plytko, že som necítil ani žiadne emócie. Áno, bolo to akčné a dalo sa na to pozerať, ale táto anjelská filozofia sama o sebe pre mňa absolútne nefunguje bez hĺbky, ktorú dávajú postavy, ich psychológia a ich vzťahy. ()

HakuSaku

Ten kdo dal tomu odpad nech sa ide hanbiť :))). Osobne som čakal že celá táto "renewed" séria bude len taký "rebirth of Evangelion" v kvalitnejšiom prevedení resp. znova celý evangelion sumarizovaný... Opak bol (našťastie pravdou). V prvom rade ma zarazila špičková animácia a dopĺňanie príbehu o novú postavu a mnoho nových, alebo radikálne pomenených scén. Zvažujem aj kúpu super limited edition priamo z japonska :)))) ()

Willynka

nic pro lineho zapadniho divaka, ktery bohuzel nestaci navzajem pochytit hloubku dialogu, strih a smysl akce...ale my, my trosku potouchlejsi s fantazii az za hranici mlecny drahy, my to proste zerem! ()

jjjerry

Lepší než první díl. Kdyby si odpustili ten "přehnaný japonský anime styl, bylo by to supr. Skvělá psychologie postav, občas se vymiká přílišným "přehráváním". Bitky robotů mě tak nebavily. Hudební doprovod byl naprosto úchvatný. ()

Modular

Spousta změn, odchýlení od seriálu absolutní, je to ale dobře? Musím říct, že narozdíl od marnotrapných adaptací původních děl od Netflixu (kupříkladu Sandman či Cowboy Bebop) zde můžete zaznamenat práci původního autora. Nejedná se o "sakra, musíme udělat něco nového, tak tam dáme náhodné postavy", ale o propracovaný alternativní příběh s novými záhadami, ale přesto stejnými postavami. Co to ale znamená? Hideaki Anno se rozhodl pro adaptaci prakticky všech dílů původního seriálu krom 5 posledních, ale oproti předchozímu dílu to tu není tak jednoduché. Na scénu přichází nová postava Mari a jiný vstup Asuky. Postavy se chovají lehce jinak, neboť se film nezaměřuje pouze na mega bitvy Andělů a Evangelionů, ale i na vztahy hlavních postav mezi sebou, což u NGE nebylo tak běžné. Je to dobře? Rozhodně! K postavám si divák vybuduje hlubší pouto a nemá pocit, že se chovají odtažité od všech okolo. Jejich mentální boje a psychologická dilemata však zůstávají. Konec je naprosto jiný než bylo u seriálu a vůbec to není špatně! Čekal jsem nechuť k novému směru, ke kterému se seriál ubírá, ale nakonec nepřišel. Konec mě ohromil, neboť zvláštním způsobem dával smysl. K dalšímu soudku, animace a OST je stejně skvělé jako u předchozího dílu, není co vytknout. Jde tu vidět lehký fan service u nové postavy Mari, což není nutně negativum, spíš je to lehce k pousmání. Nakonec bych řekl, že se jedná o velmi zdařilé pokračování rebuild série a nemohu se dočkat způsobu, jakým bude nadále pokračovat! ()

Rhaegar odpad!

Pokračujeme v přepracování seriálu. Sice je tam oproti oproti němu pár kosmetických změn, ale ani se o nich nedá říct, že by něčemu pomohli. Paradoxně možná spíše naopak. Zase úplně zbytečný film. ()

ProkopLoronz

Znovu se jedná o jeden z nejlepších filmových kousků tohoto žánru. Evangelion 2.22 (Ne)můžeš pokročit, je přímým pokračováním filmu Evangelion 1.11 (Ne)jsi sám, takže je logicky i potřeba vidět první díl pro pochopení všeho co se v tomto filmu udá. Jedna z věcí, která je na tomto filmu excelentně provedená je určitě prvních 30 minut. Během této doby nám film nejen představí pár nových postav, ale také nám podá perfektní obraz o tom, jaké vztahy mezi nimi a našimi protagonisty jsou. Stejně jako prvních 30 minut je i posledních 30 minut jedním z nejlepších akčních vyvrcholení, které jsem kdy viděl, ale o tom už vám nic víc neřeknu. Dříve než si toho všimnete, příběh rychle přejde z masakrování Andělů na masakrování mysli našich postav a my se nejen dozvídáme více o jejich minulosti, mentalitě, motivacím ale také poznáváme jejich pravé tváře, ať už se nám líbí nebo ne. Evangelion 2.22 (Ne)můžeš pokročit, je film plný akce a výborně napsaného psychologického dramatu a pokud jste si po prvním díle mysleli, že lepší už to být nemůže, dejte na mě, že po zkouknutí druhého dílu se váš názor rychle změní. Tento film opravdu disponuje vším, co solidní a kvalitní film může nabízet, skvělý spád příběhu, výborná a velmi plynulá akce, skvělý dialog mezi postavami, který prohlubuje příběh, mistrovská animace a skvělý soundtrack který si po zhlédnutí budete ještě dlouho broukat. Pokud jste byli fanoušci prvního filmu tenhle si zamilujete ještě víc, i když se to může zdát jako nemožné, tento film je skoro po všech stránkách ještě lepší než první díl. Bohužel se zde stejně jako v prvním díle nachází tzv. „Fan Service“, scéna nebo situace, ve které je postava v odhalujícím nebo kompromitujícím záběru. Zde už ale nebyl tak „chytře“ zakomponován do zbytku příběhu, spíše naopak od něj odvracel pozornost, protože se místy s těží ignoroval. Naštěstí se nejednalo o klíčové scény filmu, a tak i na menší vyrušení nijak nezkazily celkový dojem. Jak už jsem řekl, mistrovská animace, excelentně zpracovaný dialog a postavy, plynulá a poutavá akce a skvělý soundtrack. Až na pár much se znovu jedná o dílo, které je o kousek blíž dokonalosti. Doporučuji na 100 %. 9,5/10 ()