Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

dennuska

Investovat sto milionů do tak plytkého a omezeného scénáře, tj. rozhodnutí úměrné rozvážnosti opilého vrátného. Cizinec se pokouší být neskutečně dramatický a cool, ale je samozřejmě naprosto fádní a směšný. Nejvíce komické je, jak se Angelina a Johnny stávají parodiemi sami na sebe. Jejich absurdní nominace na Zlaté glóby byl doufám další nepochopený joke, stejně jako film sám. ()

xpluhace

Při pohledu na hodnocení tohoto filmu jsem srazil svá očekávaní co možná nejníž a udělal jsem dobře. Otevřel jsem si láhev vína, k tomu vynikajicí sýr a vychutnával si přijemný pohled na Benátky, Deppa a v neposlední řadě taktéž Angelinu, nic víc nic míň :) Když se na film takto připravíte a pustíte se ho po náročném dnu před usnutím, věřím, že budete spokojeni a usnete s pocitem dobře stráveného večera, stejně jako já :) ()

vernerka

Hezká oddychovka, naivní, okázalé, ale na volné sluneční odpoledne jsem si nemohla vybrat líp. Ona je krásná, on je k sežrání, krásné prostředí, kostýmy... Škoda jen chabé zápletky s předvídaleným koncem... ()

embee

Celkem nezáživná záležitost, kterou nezachránilo ani herecké obsazení. Dokonce ani Bettany tady neměl moc co zahrát. ()

Crael

Očakával som od takého obsadenia viac, hlavne od Deppa. Depp a Jolie nie je zrovna výherná kombinácia, film ničím neočaril, stále sa pohyboval v neutrálnych vodách a nedokázal sa rozhodnúť či chce byť vlastne akčný, thriller, alebo romantický. Je to niečo okolo priemeru. Pozitívne hodnotím iba Angelinu, ktorú moc nemusím. Ako jej však pribudlo zopár rokov, tak mi príde sympatickejšia a stala sa krásnou ženou. Mňa osobne ako Lara Croft nehecovala, tu jej však nemožno už na kráse pridať. Hodnotím však film, preto iba 3*. ()

Guthix

Film ktorý chce mať všetko ale ma iba veľmi málo.Nudné to nieje ale celý film mi niečo chýbalo.Johnny Deep týmto kúskom iba poklesol .Celkový dojem 55% ()

Stealth2

Neuvěřitelně pitomý a hlavně zbytečný film, pokud se chtěl režisér setkat s J.Deppem a připitomělou Andulou Juliovou, měl to udělat bez diváků a bez filmového štábu. Ta jedna hvězda je za to, že mě opět další režisér přesvědčil o tom že ta ženská je opravdu nemožná. ()

Pavlo

Ako ohodnotiť niečo, čo je urobené len z 50%? Veľmi ťažko! (alebo aani nie?) Ten film mal zaujímavú zápletku, dobre vybratých hercov, pekné prostredie, lenže to je tak všetko. Prevedenie je dosť slabé, až by som povedal že amatérske. Nie je tu využitý žiaden potenciál, ktorý ponúkali spomenuté veci. Všetko je len naznačené a nič viac. Herci nemajú veľa čo hrať (najhoršie je ak spustia konverzáciu.. toť často paródia). Hudba ani neviem či tam vlastne bola. Trailer ponúkal veľa, ale tam to aj skončilo – len krásny obal. ()

Gomez222

Príjemný nenáhlivý príbeh, ktorý diváka pomaly zvádza kúzlom Angeliny Jolie. Akčný film, v ktorom nenájdete unáhlené ustrihané scény plné rozklepaných záberov. Príjemná jemne komediálna forma ľahko paroduje prácu "tajných" agentov. Aj keď ma film spočiatku zaujal, druhá polovica ma dorazila prvoplánovým scenárom, pri ktorom sa dal tušiť záver. No kedže Johnny je Depp a Angelina je Jolie, tak je to na 60%. ()

vitorek

Musím říct, že jsem si film užil. Líbila se mi Angelina, Johnny i Benátky. Občas jsem se nudil dějem, ale ta vrstva filmoveho mekeupu mě bavila celý film. ()

kacudzde

Tak tohle byla hrůza. Tenhle totálně překombinovaný scénář s "šokujícím" rozuzlením měl být akční drama? Haha. Měla jsem z toho podobné pocity jako z Wanted - nafouknuté nic. Hodnotím 1* za Benátky a fešáka Sewella. ()

Luciaaas2

Film, který velice sází na ústřední dvojici. Johnny Depp a Angelina Jolie jsou sice hvězdy velkého formátu, ale co to pomůže proti děravému scénaři a režisérovi, který se snaží za každou cenu překonat originál. Johnny Depp občas připomíná své alter ego Sparrowa, když utíká po střeše a hází grimasy, ale to je tak vše, co stojí vtomhle filmu za zkouknutí. Angelina je chladná a nevýrazná...Je to škoda, s lepším scénářem a režisérem to mohla být skvělá zábava. ()

novi74

The Tourist je remake francouzského filmu Anthony Zimmer 2005, většinou se mi americké remaky francouzských filmů moc nelíbí, ale tento má něco do sebe, přesazení děje do Benátek potěšilo, co A.Z. jen naznačuje to T.Tourist vysvětluje, což chápu, že některým divákům vadí, ale mě se to naopak líbilo. Prostě příjemně strávených 100min a hodnotím remake stejně jako originál 70% ()

s7RanG

Krásné Benátky, krásná Angelina, ňouma Depp. Zvláště konec byl nečekaný a to je velké plus. To vše mě bavilo. Jen tomu něco nepopsatelného chybělo. Tím pádem silnější 3*. ()

shinlove

Kdyby si to tak člověk nemyslel od poloviny filmu...No prostě odfláknutý scénář, nicméně Depp s Jolie tradičně výborní, stejně jako hudba Howarda! Přesto to na více než 3* nestačí. ()

Alvin

Akční / Drama / Thriller - tak nic z toho tenhle film rozhodně nepřipomíná. Romantickou love story s prvky akce a napětí spíš. S touhle změnou pohledu to byl nakonec docela příjemný film a pod vlivem nedávného pobytu v Benátkách za krásné 4 hvězdy. ()

kecka007

Nepříde mi to špatné,abych to hodnotila jako odpad. Alespoň je tu originální námět a dobré herecké výkony. Z Angeliny mi padla čelist. Nijak jsem se nenudila a ten konec jsem si užila. Dávám 4* ()

mimuzik

Ano, něco tomu chybělo. I přes skvělé obsazení a zápletku, to na mě působilo tak nějak jednoduše. Výprava, hudba a obsazení by nebylo vůbec zlé, ale jako celek to dle mého nějak nefungovalo. Angelina mě moc nepřesvědčila, zato Johny Depp ano a velmi příjemně. Škoda, že nedostal více prostoru. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)