Po přečtení několika zdejších komentářů jsem tedy od Cizince (Turisty) očekával mnohem, mnohem větší průs-švih. Nejhorší podle mě je, že scénáristé nedokázali vytvořit vhodný mix všech žánrů, které ve filmu chtěli mít, a tak tahle moc příjemně natočená věc s krásnou kamerou a povedeným Newton Howardovým hudebním doprovodem mezi slůvky "Akční / Drama / Thriller" stále jen poskakuje a ani u jednoho z nich se nezdrží tak dlouho, aby mohla diváka začít pořádně bavit. Škoda. Nicméně nemůžu říct, že bych se nudil. Tři a kousek hvězdy. Lehounký nadprůměr.(25.5.2011)

Předražený turistický průvodce Benátkami, kde nám krásy Stoky Grande unyle ukazují Johnny s vizáží penzionovaného homosexuála a Angelina s tělem somálské supermodelky. Celé to bučí náramně chytrým scénářem s pointou, která způsobí fanouškům mexických telenovel akutní záchvat překvapení! Avšak proti poslednímu přívalu Asslerovek (rozuměj romantických komedií s Gerardem Buttlerem) to účinkuje jako nový Brise - hyperosvěžovač žumpy.(31.1.2011)

• Ant

To někdo držel Deppovi u hlavy zbraň, že na tohle kývnul? Protože ve větší sračce jsem ho snad ještě neviděla. Příběh o tom, jak se chudák učitel zaplete s vypočítavou agentkou, má logických děr jako cedník. Ze scénáře se mi chtělo střídavě zvracet a brečet. Navíc mám dojem, že scéna, kdy Depp s vizáží bezdomovce skáče v pyžamu ze střechy na střechu, mi nenávratně způsobila psychickou újmu. A ještě jedna věc: Proč vlasy Angeliny Jolie vypadají, jako by byly k její hlavě přilepené kanagonem?(27.1.2011)

Nechápu jak může někdo tenhle film poslat až do odpadu, to je asi magor. Johnny Depp jako roztomilej medvídek, z kterýho si celej film všichni jenom dělají srandu a Angelině to pořád docela sekne. Lákavý prostředí a ujetej příběh spolu s nečekaným rozzuzlením natočený jako velmi slušná podívaná ochucená o inteligentní humor. Jelikož je to pro mě na 3/4 tak dam ty 4, protože se zdejším hodnocením nesouhlasím a je docela dost rozporuplný. Já se bavil!(29.1.2012)

• Šakal

Nekoukal jsem na jméno producenta, ale mám silný pocit, že tento snímek zadaly Florianu Henckel von Donnersmarckovi města Paříž a Benátky, aby jim udělal pořádnou reklamu a přitáhl další tourists. Potud celkem v pořádku. Co se však týče příběhu samotného a ústředního hereckého dua, zde je to již o poznání horší. Tváří se to jako špionážní thriller a chce to býti komediální s romantickým nádechem. Musím konstatovat (alespoň co se mě týče), že tu osudovou zamilovanost duu Depp – Jolie nevěříte ani na minutu. Jediný důvod proč tento snímek úplně nepotopím je skutečnost, že se nebere příliš vážně ( alespoň tomu chci věřit ) a to včetně ZÁVĚRU a tudíž těch pár úsměvů ( lehce zpočítaných na prstech jedné ruky) vám snímek na tváři vyloudí a to včetně reklamy na zubní pastu ( spíše zubní chirurgii ) v podobě křečovitých úsměvů A. Jolie. Pokud by to však bylo myšleno vážně, kolonka „ ODPAD „ by se po delší odmlce otřásala v základech. p.s. nicméně se doposud nemůžu vzpamatovat z faktu, že člověk který s velkým přehledem a patřičným nadhledem natočil toto: http://www.csfd.cz/film/222173-zivoty-tech-druhych/ je schopen vyplodit a kývnout na toto.... a s dovětkem, že jsou mi velkou záhadou ty 3 nominace na Zlaté Glóby. Zřejmě opráším na nejbližší dovolené moji videokameru, když je to tak jednoduché....a do roka se sejdeme na červeném koberečku......(31.1.2011)