• larelay

aka vyborna absurdna komedia sa z toho vyklula... juch, kolko smiechu bolo u nas v domacnosti :D osobne si zapamatam beh splaseneho Jacka Sparowa po streche Benatok, Angelinine vlasy ala Courtney Love po heroinovom zatahu, takmer azurovo modru tzv.bazenovu vodu v Benatkach, no a este Angelininu mega pusinku. A Angelininu helmu, ktoru si asi zabudla dat z hlavy este z cias natacania filmu 60 sekund... Ale to o jej vlasoch som uz asi spominala, takze asi tolko :D Aha a este jednu hlasku... buongiorno,... Bon Jovi... lolec :D(21.5.2011)

Turista nie je vonkoncom zlý, ale dve veľké pripomienky na jeho adresu si nemôžem odpustiť. Prvou je, že na komédiu nie je takmer vôbec vtipný, čo vsak prekvapujúco pramení z toho, že takmer žiadny výrazný humor neobsahuje. Druhou výčitkou je, že žial nie je ani príliš akčný a ak aj na akciu dôjde, je točená až príliš staromilsky. Tak ako celý film, z ktorého je síce patrná ista bondovská odľahčenosť ale nikdy skutočne nepobaví a preto ho k (ne)predvídatelnému záveru tiahne jedine Angelina s Johnym Deepom. Turista mal naviac ale pre fanúšikov ústredného dua a Benátok sa nebude jednať o stratený čas.(27.1.2011)

Kritika Cizince nešetří, to ani náhodou. A svým způsobem nelze nic vytknout, kritizovat tento film je poměrně jednoduché, čili snadno úspěšné. Nutno však podotknouti, že pokud na Cizince nejdete jako kritik, nýbrž jako divák s reálným očekáváním a se správnou osobou po boku, čeká vás příjemných sto minut v příjemné společnosti osobností světového filmu. Udělali si čas a odskočili si do kouzelného prostředí Benátek, snad aby se nám tím více přiblížili. Je dosti pravděpodobné, že bych se mohl mýlit, ale řekl bych, že Angelina vstupuje do té části herecké kariéry, kdy začně představovat namísto akčích superhrdinek nablýskané paničky. Byly zde jasně patrné náznaky. Žádné akce, žádné odhalování, šaty a líčení sice noblesní, leč místy na styl ´stará mladá´, a i když anglickým způsobem ledově krásná, s rysi ve tváři říkajícími, že Lara Croft už vzkříšení nezažije... :-) A Johny Depp? Už pro jeho typické grimasy, pro typický běh a ruce pro něj typicky složenými za zády je milé ho znovu vidět. A že chemie mezi ním a Angelinou pokulhává? To ano, je však otázkou, na kolik jsou vinní herci a na kolik scénář. Abych vám to tedy shrnul. Dalo by se to celé zkritizovat od začátku do konce, bez připuštění jakékoli námitky. Jenže proč to? Není lepší na chvíli upustit od oscarových očekávání, vzít za ruku drahou polovičku a užít si filmový poločas před dalším výkopem?(14.3.2011)

• gogo76

S obavami som okolo tohto filmu krúžil, až som sa rozhodol zhliadnuť ho. Hovorím si, že až taký prúser to nebude. Ale ono je...Počas celého filmu vás Angelina hypnotizuje veľkými očami a napichanými perami a do toho poskakuje hlupučký a naivný J. Depp. Tvorcovia k tomu pridali povinnú omáčku v podobe niekoľkých gangstrov a policajtov, no a je navarené. Tento prepadákový zlepenec je ukážkou toho, že mať vo filme hviezdy ešte zďaleka nestačí. Fakt sa divím, že sa na to dali také zvučné mená prehovoriť, ale predpokladám, že na papieri to vyzeralo lepšie. Mám rád filmy v ktorých diváka vodia za nos a dlho netuším, ktorá bije, ale tu som fakt čumel ako divá sviňa, keď vyše 100 minút pozerám na trápne divadlo a počúvate nie, nie, nie, aby som v závere neveril vlastným ušiam a počul debilné áno. Možno sa niekto z tvorcov potichu chichotá a vraví si, ako sme s vami pekne vydrbali. Myslím, že nie, skôr sami zo sebou, pretože po zázračnom, záverečnom "rozuzlení" a titulkoch sa film stáva iba prázdnym, nudným a bezvýznamným prepadákom. Najviac ma nahnevalo obsadenie R. Sewella, od ktorého celý čas čakáte niečo zásadné, pretože herec jeho kvalít by si to rozhodne zaslúžil,ale ono nič. V závere odrecituje dve-tri vety a je po hviezdnom obsadení. Keď tak zhrniem o čom to bolo a aké to bolo, tak musím povedať, že je to najzbytočnejší film, aký som pozeral za posledné tri roky. Nie žeby neboli horšie, ale ja si filmy vyberám a tentokrát som si jednoducho vybral zle. 40%.(27.10.2011)

• tron

„Prečo si si za všetky tie prachy vybral práve tento ksicht?“ – „Je to až také zlé?“ – „Zvyknem si.“ Slabota. TURISTA v prvom a najdôležitejšom rade nevie, aký žáner je. Obsahuje akčné scény, ale je ich málo a sú zlé. Obsahuje komediálne scény, ale málo a nevtipných. Obsahuje romantiku, ale Jolieovej s Deppom nikto „tínedžerskú lásku na prvý pohľad“ neuverí. Obsahuje tiež špionáž, ale podpriemernú. V konečnom dôsledku nie je romantikou, akčným trilerom, komédiou ani špionážnou melodrámou, je všetko z toho – a vlastne aj nič. Aj ŽIVOT POD VODOU Wesa Andersona bol žánrovo roztatárený, ale dokázal, že aj taký film môže byť úžasný. TURISTA je blbosť so stopovými prvkami benátskej atmosféry a koncom, nad ktorým nemá zmysel premýšľať, ale je prekvapivý.(27.1.2011)

• - Angelina Jolie k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, neustále u sebe nosil lahvičku s ústní vodou. (Timak)

• - Akční scény se navrhovaly až po rozhodnutí, že se bude natáčet v Benátkách. (jenik71)

• - Projekt si dlouho hledal režiséra. Původně ho měl režírovat Lasse Hallström, ale musel odejít kvůli časové vytíženosti. Poté byl angažován Bharat Nalluri, ale projekt se zdržoval, a tak i on odešel. S příchodem Angeliny Jolie k projektu přišel Florian Henckel von Donnersmarck, který se ovšem nepohodl se Samem Worthingtonem a od projektu odstoupil. Následovali další průtahy a režiséři (mimo jiné Alfonso Cuarón), až se Donnersmarck vrátil a konečně se začalo natáčet. (Taninaca)