Cizinec

• Itálie

Cudzinec

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Romantický / Thriller

USA / Francie / Itálie / Velká Británie, 2010, 103 min

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem tedy od Cizince (Turisty) očekával mnohem, mnohem větší průs-švih. Nejhorší podle mě je, že scénáristé nedokázali vytvořit vhodný mix všech žánrů, které ve filmu chtěli mít, a tak tahle moc příjemně natočená věc s krásnou kamerou a povedeným Newton Howardovým hudebním doprovodem mezi slůvky "Akční / Drama / Thriller" stále jen poskakuje a ani u jednoho z nich se nezdrží tak dlouho, aby mohla diváka začít pořádně bavit. Škoda. Nicméně nemůžu říct, že bych se nudil. Tři a kousek hvězdy. Lehounký nadprůměr.(25.5.2011)

Johnny Depp a Angelina Jolie, nepřekonatelné duo, které se k sobě hodí. Angelina svým bezcitným pohledem plným vášně zvládla roli perfektně. Samozřejmě akce moc nebylo a jako romantická slaďárna moc neokouzlí. Převažuje většinou záporných komentářů, ale já se bavil a nemám moc co vytknout. Závěr je fantastický a nečekaný, což je u takových filmů paráda.. 7/10 = 75%(30.1.2011)

Remakeovat snímek Hledám Anthonyho nepovažuji za nejgeniálnější producentský nápad. On totiž i originál chvílemi šlapal vodu, takže nebylo možné pochybovat o tom, že Američané příběhu ještě trošku dodají šťávu a tím přivodí logice pár srdečních zástav. Nakonec se to dalo přežít bez vážnější újmy na duševním zdraví, i když ta strážní budka se závorou na vodní ploše mi již nějakou tu noc způsobuje probouzení smíchem.(26.4.2013)

Předražený turistický průvodce Benátkami, kde nám krásy Stoky Grande unyle ukazují Johnny s vizáží penzionovaného homosexuála a Angelina s tělem somálské supermodelky. Celé to bučí náramně chytrým scénářem s pointou, která způsobí fanouškům mexických telenovel akutní záchvat překvapení! Avšak proti poslednímu přívalu Asslerovek (rozuměj romantických komedií s Gerardem Buttlerem) to účinkuje jako nový Brise - hyperosvěžovač žumpy.(31.1.2011)

,,Všechno začalo, když jsem na cestě ve vlaku z Paříže potkal jednu ženu. Vzala mě k sobě do hotelu....“ Pomalý film, spoléhající na ústřední dvojici, bez níž by nebylo asi o čem psát. Poklidně se mluví, Johny poklidně běhá, poklidně letí i kulky (z odstřelovačky). Poklidný je výrazný hudební motiv. Rafinovanost je cítit z každého okamžiku, ale do extáze může přivést snad jen anorektičky, které při pohledu na tělesnou a módní eleganci Angeliny odhodí v dál misku s kořínky. Vidět to podruhé, asi se uzívám nudou. Není tu nic, co by mělo napodruhé překvapit, ani nač by se měl člověk těšit. Ale jednou se to vidět dá. Jen člověk pořádně neví, co o tom napsat. Nebo co si o tom myslet? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč rusáci vlastní nemovitosti po celým světě. 2.) Jsem obdivovatel krás Benátek, A. Jolie a J. Deppa. 3.) Chci vidět film o kterým se nedá nic napsat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.2.2011)

• - Herečka Angelina Jolie sa počas nakrúcania sťažovala, že Johnny Depp by sa mal osprchovať a nebola spokojná s jeho obsadením vo filme. Johnny Depp zas nazval Angelinu fúriou, ktorá chce mat všetko pod kontrolou a nie je schopná akceptovať predstavy ostatných. (maestrotatum)

• - Když Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie) obdrží na plese klíč od trezoru, jsou na něm třásně. O několik minut později už na něm ale žádné nejsou. (Dlee)

• - Angelina Jolie k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, neustále u sebe nosil lahvičku s ústní vodou. (Timak)