• Jordan

keď som bol pred rokmi asi jediný z môjho okolia, komu sa Leben den anderen nepáčil ako chladný a mierne nudný kalkul á la Hollywood, nemal som iný dôkaz, argument a oporu; dnes ju už mám - v podobe druhého filmu režiséra von Donnersmarcka, ktorým je vyslovene nepodarený a nudný hollywoodsky odvarok, ktorý okrem iného ponúka najslabší výkon pána Deppa (ktorému to budem dlho a ťažko odpúšťať) a ten najnepodarenejší a najnevyváženejší guláš žánrov (melodráma, crazy-komédia a špionážny thriller - pričom každý zo spomínaných vo svojej najotrepanejšej a najbanálnejšej podobe); zlý scenár je len čerešničkou na pokazenej torte - koho už má len prekvapiť, že záhadný Alexander Pearce je sám Johny Depp, keď to všetci dobre vedia už od štvrtiny filmu . . . môj filmový rok sa nemohol začať horšie!(4.1.2011)

• Sonnery

Filmy, ve kterých poslední dobou hraje Angelina, žačínají být víc překombinovaný, než recept na Babicovu čínu. Fakt děs! Největším průserem je, že jí všichni cpou stejně prostoru jako Deppálošovi a kvůli tomu to celý stojí na vlastních nohou asi jako skupina válečnejch invalidů. A přitom je to docela lákavej námět. Jestli chce Jolie hodně prostoru ve filmu, tak ať jde dělat porno, protože tam filmu neuškodí.(1.2.2011)

• gudaulin

Při sledování filmu se můj kolega díval nějak rozpačitě a pak prohodil: "Neuvěřitelná slátanina. Nechápu, co to má být, snad nějaká parodie na bondovky?? Díky rozpačitým kritikám jsemse tomuhle dílku během premiéry vyhnul, ale časem se mi, jak už to bývá, nepovedlo Cizinci uniknout. Teď už plně rozumím náruživosti, s jakou Ricky Gervais sarkasticky coby moderátor zesměšňoval tenhle film a jeho herce při předávání zlatých glóbů a tomu rozpačitému úsměvu, kterými reagovali Johny Depp a Angelina Jolie. Několikanásobná nominace na zlaté glóby v kontrastu s tristním výsledkem přitom patří k největším záhadám kolem tohohle filmu. Mirka Spáčilová v recenzi napsala, že takhle špatně Angelina ještě nehrála a i když jsem zdaleka neviděl celou její filmografii, v zásadě to můžu potvrdit. V podstatě totéž můžu napsat o Johny Deppovi. Nevzpomínám si na žádný velkofilm, kde by chemie mezi hlavními postavami nefungovala tak okatě. Jako by byli každý nasnímaný zvlášť a do společných scén, kterých je pohříchu mnoho, byli trikově vsazeni později. Angelina ke všemu přehrává a ve výsledku je to spíš parodie na mondénu a společenský status dámy z lepší společnosti než plnohodnotná postava. Tento film ze všeho nejvíc nudí a v žánru, ve kterém se chce pohybovat, tzn. špionážní thriller odlehčený komediální nadsázkou, by snad ani neměl být zařazený - kdyby přidali (hodně) na obrátkách, co se týče humoru a ironie, pak by se opravdu mohlo jednat o parodii na bondovky a podobně laděné filmy. Režiséra von Donnersmarcka jsem objevil v jeho vynikajícím psychologickém oskarovém thrilleru Životy druhých, ale tohle je po všech stránkách úlet a přecenění vlastních schopností. Kdyby to natočil neznámý režisér s neznámými herci, dal bych 2*, ale on to má být v podstatě blockbuster a to sebevědomí až pompéznost v porovnání s podprůměrným dojmem bije až příliš do očí. Celkový dojem: 25 %.(8.8.2011)

• Enšpígl

Co to jako mělo kurva drát bejt ? Jsem si připadal jak na propagaci high society a ne na filmu. Tohle bylo jak tělo bez duše a ještě ke všemu dost průhledný tělo. Chtěl bych hodnotit něco kladně, ale všechno na mě působilo tak uměle, chladně, bez života a co nejhůř, vykalkulovaně. Chemie mezi Angie a Johnnym je na bodu nula. Což v případě takových dvou herců je skoro až nepochopitelný. Chvílema jsem sice měl pocit, že Angie i Johnny chtějí hrát, ale že jaksi nemají co a tak to zabalili. A co měla být ta honička na straše, to vypadalo jak z loutkovýho filmu před 40 lety a ne jak akce z novýho milenia. Filme, styď se !!!!!(3.2.2011)

Kritika Cizince nešetří, to ani náhodou. A svým způsobem nelze nic vytknout, kritizovat tento film je poměrně jednoduché, čili snadno úspěšné. Nutno však podotknouti, že pokud na Cizince nejdete jako kritik, nýbrž jako divák s reálným očekáváním a se správnou osobou po boku, čeká vás příjemných sto minut v příjemné společnosti osobností světového filmu. Udělali si čas a odskočili si do kouzelného prostředí Benátek, snad aby se nám tím více přiblížili. Je dosti pravděpodobné, že bych se mohl mýlit, ale řekl bych, že Angelina vstupuje do té části herecké kariéry, kdy začně představovat namísto akčích superhrdinek nablýskané paničky. Byly zde jasně patrné náznaky. Žádné akce, žádné odhalování, šaty a líčení sice noblesní, leč místy na styl ´stará mladá´, a i když anglickým způsobem ledově krásná, s rysi ve tváři říkajícími, že Lara Croft už vzkříšení nezažije... :-) A Johny Depp? Už pro jeho typické grimasy, pro typický běh a ruce pro něj typicky složenými za zády je milé ho znovu vidět. A že chemie mezi ním a Angelinou pokulhává? To ano, je však otázkou, na kolik jsou vinní herci a na kolik scénář. Abych vám to tedy shrnul. Dalo by se to celé zkritizovat od začátku do konce, bez připuštění jakékoli námitky. Jenže proč to? Není lepší na chvíli upustit od oscarových očekávání, vzít za ruku drahou polovičku a užít si filmový poločas před dalším výkopem?(14.3.2011)

• - Elise (Angelina Jolie) ve filmu vystřídala celkem 12 outfitů. (Ruuzha)

• - Ve scéně honičky, kdy se Frank (Johnny Depp) pod vodou přitahuje rukama k lodi, dává ruce mnohem dál od sebe, než by mu pouta, která na rukou má, dovolila. (Pavlínka9)

• - Po príchode do Benátok sa Angelina Jolie ubytuje v hoteli Danieli, teda presne v tom istom, v ktorom Marisa Tomei hľadala svojho osudového Damona Bradleyho vo filme Láska na úteku (1994). (hudy78)