Když se ve filmu sejdou dvě megahvězdy, jako jsou Angelina Jolie a Johnny Depp, je přirozené očekávat od tohoto filmu nějakou přidanou hodnotu. Tady jsem na ni čekal marně. Jistě, stylisté, kadeřníci a maskéři na Angelině odvedli špičkovou práci a vyšperkovali ji, ale zjištění, že je film od filmu krásnější, je asi to nejlepší na celém tomto filmu, jehož vyznění je přinejmenším rozpačité. Může za to hlavně scénář, který dost dobře neví, čím chce být. Nelze přesně identifikovat, zda jsem sledoval špionážní thriller, drama, komedii nebo milostnou romanci, ale vzhledem k tomu, že posledně jmenovaný žánr ve filmu fungoval ze všeho nejméně, vzhledem k tomu, že to mezi ústředním párem moc nejiskřilo, musel jsem se spokojit s žánrovou směsicí, která byla poměrně snesitelná. Angelina a Johnny však bohužel nehráli moc spolu, ale vedle sebe, ale není se co divit. Ona je příliš charismatická a při své chůzi v perfektních šatech se tvářila velmi sebevědomě, vrhala kočičí, trošku tajemné pohledy. Johnny se asi zalekl, stáhl se do sebe a jejich nesmělé sbližování završené nesmělým polibkem a následným vyřčením osudové věty "miluji Tě", jim asi věřil málokdo, ale ostatní složky svoji funkci plnily mnohem lépe. Angelina jako suspendovaná agentka Scotland Yardu už si své ostruhy v řadách agentů vydobyla v předchozím "Salt" a Johnny se rozehrával postupem času. Od jeho osudového setkání s ní ve vlaku si posléze zasprintoval v pyžamu po benátských střechách, sváděl noční boj o přežití ve člunu, a pak se statečně postavil lstivému gangsterovi na odpor, jemuž měl údajně ukrást pěkný balík peněz a pointu, zda nakonec byl či nebyl mezinárodně hledaným zločincem, se nesluší vyzrazovat. Stejně nakonec tak nějak vyšuměla do prázdna, že je to vlastně jedno, s kým měly postavy, potažmo divák, tu čest. První a asi poslední setkání dvojice Jolie a Depp před kamerou sice dopadlo poněkud rozpačitě, ale dívat se na to dalo v pohodě, navíc jsem si prohlédl Benátky. 50%(30.12.2010)

Johnny Depp a Angelina Jolie z plastelíny, příběh silný jako PVC a zpracování chabé jako papundekl. Pořád si ale nemyslím, že bych to musel hodnotit tak negativně, jak to tu hodnocené je. Nebýt až neuvěřitelně vypadající Angeliny, asi bych si na samotný film ani nestěžoval. Proč taky? Hraje v něm Johnny Depp, který mi ve filmu vůbec nevadil, celé se to odehrává v Benátkách, na které se hezky kouká. Co víc od toho chtít?(10.4.2011)

• ORIN

Tuhle neskutečně nabubřelou áčkovou břečku musel režisér napsat doma při tlači. Henckel von Donnersmarck totálně přecenil své režisérské a scénaristické schopnosti a jen dokázal, že i když má v kapse Oscara, tak si nemůže dovolit cokoliv. Depp má u mě první velkou kaňku, Jolie po Salt už druhou.(29.3.2011)

• Renton

Scénář: Florian Henckel von Donnersmarck, Julian Fellowes, Christopher McQuarrie .. Násilně implementovaná romantika, žádná komedie, nezajímavý konspirační thriller. Vole Floriane, pokud chceš takhle točit tak průměrné scénáře, tak se fofrem vrať do Německa. Tato továrna má spoustu dělníků, kteří to zvládnou stejně. U tebe čekám víc (pokud tedy nejsi jen mistr jedné podívané, který po ní vyhořel) než film, který se bude prodávat přes známá jména, jenž navíc nemají co hrát.(30.1.2011)

Po přečtení několika zdejších komentářů jsem tedy od Cizince (Turisty) očekával mnohem, mnohem větší průs-švih. Nejhorší podle mě je, že scénáristé nedokázali vytvořit vhodný mix všech žánrů, které ve filmu chtěli mít, a tak tahle moc příjemně natočená věc s krásnou kamerou a povedeným Newton Howardovým hudebním doprovodem mezi slůvky "Akční / Drama / Thriller" stále jen poskakuje a ani u jednoho z nich se nezdrží tak dlouho, aby mohla diváka začít pořádně bavit. Škoda. Nicméně nemůžu říct, že bych se nudil. Tři a kousek hvězdy. Lehounký nadprůměr.(25.5.2011)

• - Ve scéně honičky, kdy se Frank (Johnny Depp) pod vodou přitahuje rukama k lodi, dává ruce mnohem dál od sebe, než by mu pouta, která na rukou má, dovolila. (Pavlínka9)

• - Angelina Jolie se přiznala časopisu Vogue, že svou roli přijala kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách. (Neila__)

• - Do role Elise (Angelina Jolie) byla původně zvažována Charlize Theron. (Jeremy.jk)