,,Všechno začalo, když jsem na cestě ve vlaku z Paříže potkal jednu ženu. Vzala mě k sobě do hotelu....“ Pomalý film, spoléhající na ústřední dvojici, bez níž by nebylo asi o čem psát. Poklidně se mluví, Johny poklidně běhá, poklidně letí i kulky (z odstřelovačky). Poklidný je výrazný hudební motiv. Rafinovanost je cítit z každého okamžiku, ale do extáze může přivést snad jen anorektičky, které při pohledu na tělesnou a módní eleganci Angeliny odhodí v dál misku s kořínky. Vidět to podruhé, asi se uzívám nudou. Není tu nic, co by mělo napodruhé překvapit, ani nač by se měl člověk těšit. Ale jednou se to vidět dá. Jen člověk pořádně neví, co o tom napsat. Nebo co si o tom myslet? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč rusáci vlastní nemovitosti po celým světě. 2.) Jsem obdivovatel krás Benátek, A. Jolie a J. Deppa. 3.) Chci vidět film o kterým se nedá nic napsat. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(3.2.2011)

Vzhledem ke kritickým komentářům to vypadalo, že najít na Tourist něco pozitivního je těžší, než vyhledat mezi benátskými holuby vnuka Kropenatého Jima, či provést s gondolou eskymácký obrat, přičemž jiskření mezi ústřední dvojicí je srovnáváno s intenzitou vztahu lesbické sběračky bavlny a šovinistického předáka Ku-Klux-Klanu s homosexuálními sklony.. Jistě, není to žádný zázrak, a kdyby si chtěl Hitchcock pošramotit reputaci a oškubat producenty o peníze, natočil by přesně něco takového. Já však jako průměrně naivní člověk jsem se už po pár minutách smířil s tím, že když chladný věšák na koktejlové šaty Jolie mluví s někým ve 3. osobě jednotného čísla, myslí tím vlastně osobu 2. a vše si pak i přes všechny ty zjevné nedostatky docela užil. Lehký nadhled, cynického Daltona, Deppa s vizáží odulého učitele matematiky z Wisconsinu a snad i tu Angelinu, co neumí hrát, ale jen kroutit. A to sice svými boky, krky kolemjdoucích pánů a producentskými pery (opravdu krátké "e") na podepisování šeků. Jelikož jsem už viděl desítky horších filmů s podobnými ambicemi, přidávám na truc ještě jednu hvězdu. Však Benátky kvůli ní sušší nebudou..(10.8.2011)

• Superpero

Už dlouho jsem neviděl takhle uondanou sračku. Něco jako kdyby se nudná část Casina Royale v Benátkách natáhla na celej film. Depp i Angelina jsou totálně dřevění a chvílema mi bylo z dění na obrazovce fakt trapně. Hlavně je to fakt blbě natočený. Ta honička na člunech je fakt výsměch. Vůbec se nedivím hlavnímu záporákovi, že uškrtil svojí gorilu, když nepřivedli Deppa v řetězech.(27.2.2011)

• Nathalie

Předražený ekvivalent instantního fast foodu. Až na to, že si oba herci myslí, že když budou mluvit extrémně pomalu, napodobí hvězdy zlatého plátna jako Granta a Hepburnovou. Ve městě, které se potápí, se ale prohání dvojice retardovaných loutek s prošlou záruční dobou. Divák tedy paradoxně čeká, až konečně zmizí z plátna a objeví se tam někdo, kdo z karikatury své postavy alespoň nějakou jiskru vykřesal. Jako Paul Bettany, Timothy Dalton nebo Rufus Sewell. Což v praxi znamená, že ze 103 minut je snesitelných zhruba třináct. P.S. Nominace Deppa a Jolie na Zlaté glóby v herecké komediální kategorii je ostuda desetiletí. Zasloužili by shnilá rajčata. Nebo Zlaté maliny.(4.2.2011)

• teutates

To vážne?! paródia na "coolovú" kriminálku v hlavných úlohach s Jolie a Deppom. Nechápem ako je možné, že ich Henckel presvedčil no s najväčšou pravdepodobnosťou to ústredná dvojica nečítala. Johnny si stále myslí, že je pirát a pobehuje tuna ako Jack Sparrow a Angelina ani nemusí hrať, že je bohatá "mrcha". Chýba jej už len jej škôlka... Ricky Gervais to na tohtoročných zlatých globoch úplne vystihol... The Tourist dostal nominácie len preto aby sa tam ústredné hviezdne duo objavilo... 4/10 and i am nice.(29.1.2011)

• - Projekt si dlouho hledal režiséra. Původně ho měl režírovat Lasse Hallström, ale musel odejít kvůli časové vytíženosti. Poté byl angažován Bharat Nalluri, ale projekt se zdržoval, a tak i on odešel. S příchodem Angeliny Jolie k projektu přišel Florian Henckel von Donnersmarck, který se ovšem nepohodl se Samem Worthingtonem a od projektu odstoupil. Následovali další průtahy a režiséři (mimo jiné Alfonso Cuarón), až se Donnersmarck vrátil a konečně se začalo natáčet. (Taninaca)

• - Závěrečná scéna u trezoru, kdy jsou postříleni všichni bodyguardi a lidé od ruského mafiána, dopadne dvojice obětí na křelo a gauč. Přestože nejeví známky života, při příchodu policie již leží všichni na zemi. (Pavlínka9)

• - Ve scéně honičky, kdy se Frank (Johnny Depp) pod vodou přitahuje rukama k lodi, dává ruce mnohem dál od sebe, než by mu pouta, která na rukou má, dovolila. (Pavlínka9)