Remakeovat snímek Hledám Anthonyho nepovažuji za nejgeniálnější producentský nápad. On totiž i originál chvílemi šlapal vodu, takže nebylo možné pochybovat o tom, že Američané příběhu ještě trošku dodají šťávu a tím přivodí logice pár srdečních zástav. Nakonec se to dalo přežít bez vážnější újmy na duševním zdraví, i když ta strážní budka se závorou na vodní ploše mi již nějakou tu noc způsobuje probouzení smíchem.(26.4.2013)

Mám ten pocit, že nové a nové přírůstky do žánru "superchytrý a cool uhlazený film" už jsou jen růže na rakev. To co odstartovali Dannyho parťáci a další podobné snímky na přelomu 90 let a nového milénia po cca dekádě pohřbívají právě kousky jako Cizinec apod. Herci jsou zde zvoleni podle toho, jak vypadají, luxusní hotel, boháči a velkohubý styl je zde proto, že absentuje ucelený scénář a kvalitní režie a prostředí Benátek je sice čarovné, ale být to třeba Kyjev, nebo Bratislava, bude se člověk samou nudou kousat do pozadí. Už je to skutečně ohrané, pojďme dále.(9.10.2011)

• Nathalie

Předražený ekvivalent instantního fast foodu. Až na to, že si oba herci myslí, že když budou mluvit extrémně pomalu, napodobí hvězdy zlatého plátna jako Granta a Hepburnovou. Ve městě, které se potápí, se ale prohání dvojice retardovaných loutek s prošlou záruční dobou. Divák tedy paradoxně čeká, až konečně zmizí z plátna a objeví se tam někdo, kdo z karikatury své postavy alespoň nějakou jiskru vykřesal. Jako Paul Bettany, Timothy Dalton nebo Rufus Sewell. Což v praxi znamená, že ze 103 minut je snesitelných zhruba třináct. P.S. Nominace Deppa a Jolie na Zlaté glóby v herecké komediální kategorii je ostuda desetiletí. Zasloužili by shnilá rajčata. Nebo Zlaté maliny.(4.2.2011)

Tahle oddychová báchorka má tři hlavní hrdiny – jí, jeho a Benátky, které dodávají celému příběhu ten pravý šmrnc. Bohužel, to je asi tak celé. Zápletka je chatrná, přebývá neúměrně moc vaty, chybí rafinovanost, nápady („pointa“ je prapodivná a asi nikomu se moc nechce zpětně přehodnocovat a vracet se v ději). Celé se to rozjíždí nesmírně pomalu, divák by leccos odpustil, ale když je i další dvacetiminutovka poměrně mdlá, začíná se nervózně vrtět. A snímku vlastně ani příliš nepomáhají samotní herci. Dvě superhvězdy jakoby si spíš vydělávaly na nějakou další luxusní nemovitost, než aby bavily diváka. Depp působí jako Jack Sparrow, který si dal jen polovinu ranní dávky svýho fetu a Jolie je drtivou většinu filmu křečovitá, nudná, bez šťávy (ve Wanted byla minimálně třikrát víc sexy) a vlastně ani moc nemluví. A hlavně oba nemají tak nějak co hrát. Tvůrci pak netuší, zda chtějí být víc vtipní, nebo akční, nebo dramatičtí a ve finále jsou nijací.. Florian Henckel von Donnersmarck by se měl probudit a obloukem se vyhýbat podobným látkám, nebo ten plešoun, co má doma ve skříni, bude jeho jediné pořádné filmové ocenění.. Zklamaný nejsem, něco podobného jsem čekal.. a asi proto nejsem tak naštvaný jako všichni kolem, takže slabé, ale ***(10.4.2011)

Johnny Depp a Angelina Jolie, nepřekonatelné duo, které se k sobě hodí. Angelina svým bezcitným pohledem plným vášně zvládla roli perfektně. Samozřejmě akce moc nebylo a jako romantická slaďárna moc neokouzlí. Převažuje většinou záporných komentářů, ale já se bavil a nemám moc co vytknout. Závěr je fantastický a nečekaný, což je u takových filmů paráda.. 7/10 = 75%(30.1.2011)