Celý film byl vlastně o sesměšňování naivního turisty a luxusních šatech, které zvýraznily krásné pozadí Elise:-) Asi v polovině filmu jsem si říkala OMG, kdo se rozhodl Johnnyho Deppa totálně zlikvidovat?!..ale pak přišel milý, ač trochu předvídatelný, konec a já zatleskala, usmála se a řekla si Bravó, ty šeredný filme :-) Krásné 4*(11.2.2011)

Čekala jsem to horší. Rozhodně jsem to nečekala lepší. Co nejvíc bije do očí je naivita příběhu a hned potom jsou uširvoucí trapoňovy dialogy, co jsou tak sofistikovaný, až je z nich jednomu do smíchu či pláče. To, že největší hajzl je opět Rus, k tomu se ani vyjadřovat nehodlám. K čemu tam byl Rufus Sewell? Pokud vím, tak se jednou otočil, jednou se podezřele podíval, na konci se mihnul v davu, pak měl asi tak minutu na vysvětlení svojí existence a tím jeho účast hasne. Nejvíc ale ztroskotává hlavní dvojce. Depp se stylizuje do "hodného médi", čili obtloustlýho zarostlýka, kterýho sice budeme mít trochu rádi, ale spíš jako "toho hodného troubu". Angelina tam 80% stopáže chodí s hlavou vysoko v oblacích a femme fatale úsměvem a zřejmě usoudila, že to stačí ke ztvárnění role. A ten plytkej příběh je sice v podstatě jednoduchej, ale stejně je absolutně nepravděpodobnej, neuvěřitelnej a ujetej. No ale na druhou stranu - Benátky jsou krásný, sem tam se podařilo vykřesat z kulis i herců nádech romantiky nebo uvolněné dovolenkové atmosféry, pár scén zřejmě přivane na tváře úsměvy a někde to tak tvůrci dokonce zamýšleli a celkově se u toho mozek moc nenadře. Moje očekávání bylo ale ještě horší, tak snad proto dávám s klidem obstojné 3*.(11.3.2012)

• Enšpígl

Co to jako mělo kurva drát bejt ? Jsem si připadal jak na propagaci high society a ne na filmu. Tohle bylo jak tělo bez duše a ještě ke všemu dost průhledný tělo. Chtěl bych hodnotit něco kladně, ale všechno na mě působilo tak uměle, chladně, bez života a co nejhůř, vykalkulovaně. Chemie mezi Angie a Johnnym je na bodu nula. Což v případě takových dvou herců je skoro až nepochopitelný. Chvílema jsem sice měl pocit, že Angie i Johnny chtějí hrát, ale že jaksi nemají co a tak to zabalili. A co měla být ta honička na straše, to vypadalo jak z loutkovýho filmu před 40 lety a ne jak akce z novýho milenia. Filme, styď se !!!!!(3.2.2011)

S timhle Depp a Angelina šlápli krapet vedle, sice né úplně do hovna, ale těsně vedle něj určitě. Největší problém je asi v tom, ,že Florian Henckel von blablabla se snaží kombinovat akční thriller s komedií, ale nedokáže kvůli snaze o vtip a odlehčení z toho vyždímat napětí a komediální stránku zase pojímá jen tak zlehka, takže s ní ani pořádně nepobaví, navíc Depp nemá co hrát a Angelina Jolie na tom není o moc líp, takže se tam dvě hlavní postavy tak jako proplétaj, do toho průměrnej příběh, u kterýho je fakt obtížný aspoň předstírat zájem, jak to dopadne a rádoby hrozně napínavej a šokující závěr jen potvrdí, že tohle stačí jednou a dost.(27.1.2011)

Cizinec je velmi zvláštní, svým způsobem specifický mix konspiračního špionážního thrilleru a osudové romantiky, který filmařsky volí stejnou obřadnost a noblesní popisnost, jako prostředí, v němž se z větší části odehrává. Takovej Sladkej život říznutej Hitchcockem. Staromilsky pojatá záležitost, která nepotřebuje hnát kupředu nějakým závratným tempem a přitom se jí daří držet napětí a nejistotu z toho, co přijde. Depp je sladký (na střeše a v pyžamu obzvlášť), Angelina je snad podruhé v životě sexy a celkový dojem by vlastně ani nebyl nějak extra negativní, kdyby nepřišla absolutně zhovadilá pointa, která to celý poslala do kytek...(30.1.2011)

• - Johnnymu Deppovi sa tak páčilo pri nakrúcaní v Benátkach, že si tam hneď kúpil vlastný dom. (Merwin01)

• - Interiér budovy, kde se točil galavečer, filmaři upravovali čtyři týdny. (jenik71)

• - Od scény, kdy Elise (Angelina Jolie) opustí v přístavu Franka (Johnny Depp) a sama jede lodí na tajnou základnu policie, střídavě se na levé straně za čelním sklem objevuje nápis TAXI. (Pavlínka9)