Předražený turistický průvodce Benátkami, kde nám krásy Stoky Grande unyle ukazují Johnny s vizáží penzionovaného homosexuála a Angelina s tělem somálské supermodelky. Celé to bučí náramně chytrým scénářem s pointou, která způsobí fanouškům mexických telenovel akutní záchvat překvapení! Avšak proti poslednímu přívalu Asslerovek (rozuměj romantických komedií s Gerardem Buttlerem) to účinkuje jako nový Brise - hyperosvěžovač žumpy.(31.1.2011)

• J*A*S*M

Bezdůvodně neustále osudově tvářící se Angelina nasedne do vlaku a podle instrukcí od svého geniálního zločineckého přítele si nabrnkne random nebožáka (Johnny Dý), který se tímto ocitne až po krk v problémech. Tím je zaděláno na svižný konspirační thriller, nebo na napínavou dobrodružnou komedii. Ale ne na obojí! Přesně o to se však scénář snaží, takže výsledkem je pak nudná strojená šaškárna, která politováníhodně mrhá talentem dvou hereckých hvězd. Angelinu ani Johnnyho sice osobně moc nemusím, ale určité dobré filmy už na kontě mají. V Cizinci se tvůrci bohužel spokojili s tím, že obě hvězdy na plátně prostě jsou - hraní netřeba. Šokující pointa pak dává ujetosti celého předchozího dění úplně nový rozměr a s konečnou platností film strhává do kategorie "druhořadý wtf výplach".(26.1.2011)

Tak se mi zdá, že tu někdo chtěl zopakovat husarský kousek někdejšího maďarského hyperzabijáka Kaisera Sozého alias mrzáka Verbala Kinta - nyní hyperzloděj Alexander alias (SPOILER) tupoun Frank Tupelo v podání Johnnyho Deppa. A samozřejmě, aby to nepřipomínalo Obvyklé podezřelé úplně, trochu nám to zromantizovali. Ale dalo se. Heh.(24.4.2015)

• viperblade

The Tourist byl film, na který jsem se dost těšil. Aby ne, když jsou zde samá velká jména a trailer taky nevypadal špatně. Jenže po zhlédnutí filmu musím říct, že trailer byl zřejmě lepší než samotný film. Ano, jsou tu samá velká jména, ale nemají zde výrazný prostor potvrdit svůj talent. Jak Johnny, tak Angelina, si oba odehráli herecky své lepší průměry, za které se sice nemusí stydět, ale které budou zapomenuty ve prospěch jejich (mnohem) lepších výkonů. Florian Henckel von Donnersmarck (to je jméno!) mě svým debutem potěšil, ale tady… nevím, jestli mu zrovna tenhle film nezlomí profesionálně vaz. Protože je to s ním jako na houpačce. Úvod je vcelku slušný, ale od chvíle, kdy agent z popela(!) složí dopis, to jde s filmem z kopce. Pak jsou zde místy lepší scény, trvající pár minut (ples) a nakonec je zde finále, které bylo sice dobré (skončilo to přesně tak, jak jsem očekával) ale nemohlo vyvrátit tu nudu mezi začátkem a koncem. Proto chtě nechtě musím napsat, že The Tourist je hořké zklamání, které bolí o to víc, že víte (resp. vidíte) jaký ten film měl potenciál. 40 %.(27.1.2011)

Jak pravil Depp, po dlouhé době si zahrál roli obyčejného člověka, ale přesto se patrně nejen mě při spatření jeho běhu po střeše (a zejména pohybu rukou) vybaví směšné pohyby, kterými doprovázel svůj útěk od lidožroutů ve druhém díle Pirátů z Karibiku. Film má dvě slabiny – děj – sice není úplně jednoduše přímočarý, ale mohl by být komplikovanější. A druhou slabinou je (SPOILER) to, že nakonec není tak jednoduchý, čehož jsem se celou dobu obával, protože tím pádem se stává hodně průhledný a jeho pointa ne nepodobná Anthony Zimmerovi. # Ale musím přiznat, že polovinu filmu jsem pohodlně seděl, relaxoval a užíval si pocit z dobrého filmu. 60%(19.2.2011)

• - Angelina Jolie k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, neustále u sebe nosil lahvičku s ústní vodou. (Timak)

• - Závěrečná scéna u trezoru, kdy jsou postříleni všichni bodyguardi a lidé od ruského mafiána, dopadne dvojice obětí na křelo a gauč. Přestože nejeví známky života, při příchodu policie již leží všichni na zemi. (Pavlínka9)

• - Během natáčení byl Depp mile překvapen tím, jak perverzní smysl pro humor (podobně jako on) má Angelina. Stali se z nich přátelé. (Timak)