Cizinec

• Itálie

Cudzinec

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Romantický / Thriller

USA / Francie / Itálie / Velká Británie, 2010, 103 min

Johnny Depp a Angelina Jolie z plastelíny, příběh silný jako PVC a zpracování chabé jako papundekl. Pořád si ale nemyslím, že bych to musel hodnotit tak negativně, jak to tu hodnocené je. Nebýt až neuvěřitelně vypadající Angeliny, asi bych si na samotný film ani nestěžoval. Proč taky? Hraje v něm Johnny Depp, který mi ve filmu vůbec nevadil, celé se to odehrává v Benátkách, na které se hezky kouká. Co víc od toho chtít?(10.4.2011)

• tron

„Prečo si si za všetky tie prachy vybral práve tento ksicht?“ – „Je to až také zlé?“ – „Zvyknem si.“ Slabota. TURISTA v prvom a najdôležitejšom rade nevie, aký žáner je. Obsahuje akčné scény, ale je ich málo a sú zlé. Obsahuje komediálne scény, ale málo a nevtipných. Obsahuje romantiku, ale Jolieovej s Deppom nikto „tínedžerskú lásku na prvý pohľad“ neuverí. Obsahuje tiež špionáž, ale podpriemernú. V konečnom dôsledku nie je romantikou, akčným trilerom, komédiou ani špionážnou melodrámou, je všetko z toho – a vlastne aj nič. Aj ŽIVOT POD VODOU Wesa Andersona bol žánrovo roztatárený, ale dokázal, že aj taký film môže byť úžasný. TURISTA je blbosť so stopovými prvkami benátskej atmosféry a koncom, nad ktorým nemá zmysel premýšľať, ale je prekvapivý.(27.1.2011)

Vzhledem ke kritickým komentářům to vypadalo, že najít na Tourist něco pozitivního je těžší, než vyhledat mezi benátskými holuby vnuka Kropenatého Jima či provést s gondolou eskymácký obrat, přičemž jiskření mezi ústřední dvojicí je srovnáváno s intenzitou vztahu lesbické sběračky bavlny a šovinistického předáka Ku-Klux-Klanu s homosexuálními sklony.. Jistě, není to žádný zázrak, a kdyby si chtěl Hitchcock pošramotit reputaci a oškubat producenty o peníze, natočil by přesně něco takového. Já však jako průměrně naivní člověk jsem se už po pár minutách smířil s tím, že když chladný věšák na koktejlové šaty Jolie mluví s někým ve 3. osobě jednotného čísla, myslí tím vlastně osobu 2. a vše si pak i přes všechny ty zjevné nedostatky docela užil. Lehký nadhled, cynického Daltona, Deppa s vizáží odulého učitele matematiky z Wisconsinu a snad i tu Angelinu, co neumí hrát, ale jen kroutit. A to sice svými boky, krky kolemjdoucích pánů a producentskými pery (opravdu krátké "e") na podepisování šeků. Jelikož jsem už viděl desítky horších filmů s podobnými ambicemi, přidávám na truc ještě jednu hvězdu. Však Benátky kvůli ní sušší nebudou..(10.8.2011)

Tak se mi zdá, že tu někdo chtěl zopakovat husarský kousek někdejšího maďarského hyperzabijáka Kaisera Sozého alias mrzáka Verbala Kinta - nyní hyperzloděj Alexander alias (SPOILER) tupoun Frank Tupelo v podání Johnnyho Deppa. A samozřejmě, aby to nepřipomínalo Obvyklé podezřelé úplně, trochu nám to zromantizovali. Ale dalo se. Heh.(24.4.2015)

[imdb: 6.0/10] | me: Škoda, škoda, škoda,... Bol som pozitívne naladený a pripravený sa zabaviť, ale (a hoci ma to neteší) musím povedať, že som sa kvalitne nudil. Pekný Paríž, pekné Benátky a pekná Angelina. To je ale všetko. Johnny ani nedostal priestor k nejakému herectvu keďže samotný film nemá čo ponúknuť. Je to len drahá prehliadka krásnych miest, šiat a účesov s Jolie a Deepom na čele, pričom ani jeden, ani druhý nemajú dôvod a priestor využiť svoj herecký potenciál. Angelina je postavená do pozície bohyne, kde každé jej vystúpenie je zvodné a každý ťah elegantný a jemný. Jej krivky sú zvýraznené snáď každým centimetrom navôkol nej, ale to je tak všetko. Nič viac, nič menej. Žiadny vtip, žiadna zábava sa nekoná, všetko je už opotrebované a nebyť Angeliny, Johnnyho a stomiliónovej ($) prehliadky Benátok ako nosnej časti tak by tento film nestál za nič.(10.1.2011)

• - Během natáčení byl Depp mile překvapen tím, jak perverzní smysl pro humor (podobně jako on) má Angelina. Stali se z nich přátelé. (Timak)

• - Projekt si dlouho hledal režiséra. Původně ho měl režírovat Lasse Hallström, ale musel odejít kvůli časové vytíženosti. Poté byl angažován Bharat Nalluri, ale projekt se zdržoval, a tak i on odešel. S příchodem Angeliny Jolie k projektu přišel Florian Henckel von Donnersmarck, který se ovšem nepohodl se Samem Worthingtonem a od projektu odstoupil. Následovali další průtahy a režiséři (mimo jiné Alfonso Cuarón), až se Donnersmarck vrátil a konečně se začalo natáčet. (Taninaca)

• - Johnnymu Deppovi sa tak páčilo pri nakrúcaní v Benátkach, že si tam hneď kúpil vlastný dom.