Tahle oddychová báchorka má tři hlavní hrdiny – jí, jeho a Benátky, které dodávají celému příběhu ten pravý šmrnc. Bohužel, to je asi tak celé. Zápletka je chatrná, přebývá neúměrně moc vaty, chybí rafinovanost, nápady („pointa“ je prapodivná a asi nikomu se moc nechce zpětně přehodnocovat a vracet se v ději). Celé se to rozjíždí nesmírně pomalu, divák by leccos odpustil, ale když je i další dvacetiminutovka poměrně mdlá, začíná se nervózně vrtět. A snímku vlastně ani příliš nepomáhají samotní herci. Dvě superhvězdy jakoby si spíš vydělávaly na nějakou další luxusní nemovitost, než aby bavily diváka. Depp působí jako Jack Sparrow, který si dal jen polovinu ranní dávky svýho fetu a Jolie je drtivou většinu filmu křečovitá, nudná, bez šťávy (ve Wanted byla minimálně třikrát víc sexy) a vlastně ani moc nemluví. A hlavně oba nemají tak nějak co hrát. Tvůrci pak netuší, zda chtějí být víc vtipní, nebo akční, nebo dramatičtí a ve finále jsou nijací.. Florian Henckel von Donnersmarck by se měl probudit a obloukem se vyhýbat podobným látkám, nebo ten plešoun, co má doma ve skříni, bude jeho jediné pořádné filmové ocenění.. Zklamaný nejsem, něco podobného jsem čekal.. a asi proto nejsem tak naštvaný jako všichni kolem, takže slabé, ale ***(10.4.2011)

• Sonnery

Filmy, ve kterých poslední dobou hraje Angelina, žačínají být víc překombinovaný, než recept na Babicovu čínu. Fakt děs! Největším průserem je, že jí všichni cpou stejně prostoru jako Deppálošovi a kvůli tomu to celý stojí na vlastních nohou asi jako skupina válečnejch invalidů. A přitom je to docela lákavej námět. Jestli chce Jolie hodně prostoru ve filmu, tak ať jde dělat porno, protože tam filmu neuškodí.(1.2.2011)

Johnny Depp a Angelina Jolie z plastelíny, příběh silný jako PVC a zpracování chabé jako papundekl. Pořád si ale nemyslím, že bych to musel hodnotit tak negativně, jak to tu hodnocené je. Nebýt až neuvěřitelně vypadající Angeliny, asi bych si na samotný film ani nestěžoval. Proč taky? Hraje v něm Johnny Depp, který mi ve filmu vůbec nevadil, celé se to odehrává v Benátkách, na které se hezky kouká. Co víc od toho chtít?(10.4.2011)

• Brouk

Tak jak je to? Marketing to do nás pere, herci mluví v megagigasuperlativech, bulvár šílí.... a hle, tady je ten film.... Benátky a Paříž? Hm... to tady bylo... Zápletka? No jooo, po chvilce (asi 20 minut) prokoukneme..... A co teď stím? A tak to dokoukáme..... Hotovo, konec asi dobrý, všechno dobré? Ale kdepak... Čekal jsem víc (přitom je to kouktelný film!!!!), jo jo, ten marketing.... zase další bublina... splasklá bublina.... škoda. Opravdu. 50%...(15.2.2011)

Ale proč ne - příjemná oddechovka s milou hudbou, hezkou kamerou, krásnými interiéry, pusu špulící Angelinou (i když jsem čekal, že alespoň jednou vezme do rukou kulomet) a Deppem, co se zdál po většinu času jaksi mimo....aha, to byl záměr! Na celém filmu u mě ovšem vyhrávají mé milované BENÁTKY! A především kvůli nim jsem si film užil. Kdyby se přihodilo více mrtvol a krve, jenže možná jsem viděl cenzurovanou verzi...to nevím. Na sychravé odpoledne jako stvořené.(12.3.2016)

• - Během natáčení byl Depp mile překvapen tím, jak perverzní smysl pro humor (podobně jako on) má Angelina. Stali se z nich přátelé. (Timak)

• - Interiér budovy, kde se točil galavečer, filmaři upravovali čtyři týdny. (jenik71)

• - Film je remakem francouzského thrilleru Hledejte Anthonyho (2005). (femme fatale)