Áno, celú dobu sa hrá na efekt a všetko je krásne a exkluzívne nasnímané. Tým však nevravím, že sa mi nepáčilo pozerať na luxusné Benátky a Paríž, Angelinu zvodkyňu, Johnyho roztomilý kukúč (ktorý však využil tak na 50 percent) a popri tom si pohmkávať chytlavé rytmy v pozadí. Vizuálny potenciál film využil až na maximum, len pri tom všetkom by chcel divák aj nejaký ten vtip a dominantnejší príbeh. Tí, ktorí videli pôvodný originál môžu porovnávať a možno pocítia aj iné emócie. Ja som si síce pokochala očko a chcela užiť viac, no nestalo sa.(1.2.2011)

Čekala jsem to horší. Rozhodně jsem to nečekala lepší. Co nejvíc bije do očí je naivita příběhu a hned potom jsou uširvoucí trapoňovy dialogy, co jsou tak sofistikovaný, až je z nich jednomu do smíchu či pláče. To, že největší hajzl je opět Rus, k tomu se ani vyjadřovat nehodlám. K čemu tam byl Rufus Sewell? Pokud vím, tak se jednou otočil, jednou se podezřele podíval, na konci se mihnul v davu, pak měl asi tak minutu na vysvětlení svojí existence a tím jeho účast hasne. Nejvíc ale ztroskotává hlavní dvojce. Depp se stylizuje do "hodného médi", čili obtloustlýho zarostlýka, kterýho sice budeme mít trochu rádi, ale spíš jako "toho hodného troubu". Angelina tam 80% stopáže chodí s hlavou vysoko v oblacích a femme fatale úsměvem a zřejmě usoudila, že to stačí ke ztvárnění role. A ten plytkej příběh je sice v podstatě jednoduchej, ale stejně je absolutně nepravděpodobnej, neuvěřitelnej a ujetej. No ale na druhou stranu - Benátky jsou krásný, sem tam se podařilo vykřesat z kulis i herců nádech romantiky nebo uvolněné dovolenkové atmosféry, pár scén zřejmě přivane na tváře úsměvy a někde to tak tvůrci dokonce zamýšleli a celkově se u toho mozek moc nenadře. Moje očekávání bylo ale ještě horší, tak snad proto dávám s klidem obstojné 3*.(11.3.2012)

Vzhledem ke kritickým komentářům to vypadalo, že najít na Tourist něco pozitivního je těžší, než vyhledat mezi benátskými holuby vnuka Kropenatého Jima, či provést s gondolou eskymácký obrat, přičemž jiskření mezi ústřední dvojicí je srovnáváno s intenzitou vztahu lesbické sběračky bavlny a šovinistického předáka Ku-Klux-Klanu s homosexuálními sklony.. Jistě, není to žádný zázrak, a kdyby si chtěl Hitchcock pošramotit reputaci a oškubat producenty o peníze, natočil by přesně něco takového. Já však jako průměrně naivní člověk jsem se už po pár minutách smířil s tím, že když chladný věšák na koktejlové šaty Jolie mluví s někým ve 3. osobě jednotného čísla, myslí tím vlastně osobu 2. a vše si pak i přes všechny ty zjevné nedostatky docela užil. Lehký nadhled, cynického Daltona, Deppa s vizáží odulého učitele matematiky z Wisconsinu a snad i tu Angelinu, co neumí hrát, ale jen kroutit. A to sice svými boky, krky kolemjdoucích pánů a producentskými pery (opravdu krátké "e") na podepisování šeků. Jelikož jsem už viděl desítky horších filmů s podobnými ambicemi, přidávám na truc ještě jednu hvězdu. Však Benátky kvůli ní sušší nebudou..(10.8.2011)

• Ant

To někdo držel Deppovi u hlavy zbraň, že na tohle kývnul? Protože ve větší sračce jsem ho snad ještě neviděla. Příběh o tom, jak se chudák učitel zaplete s vypočítavou agentkou, má logických děr jako cedník. Ze scénáře se mi chtělo střídavě zvracet a brečet. Navíc mám dojem, že scéna, kdy Depp s vizáží bezdomovce skáče v pyžamu ze střechy na střechu, mi nenávratně způsobila psychickou újmu. A ještě jedna věc: Proč vlasy Angeliny Jolie vypadají, jako by byly k její hlavě přilepené kanagonem?(27.1.2011)

Mám dojem, že po natočení prvých pár minút a scén filmu boli herci vystavení vymývaniu mozgov, pretože inak si neviem predstaviť tak badateľné zruinovanie celkom sľubného rozjazdu, ktorý príbeh ponúkal. Takisto herci nevedeli, či majú hrať krimi paródiu alebo seriózny thriller s romantickou zápletkou. Johnny a Angelina absolútne bez šťavy, a ani ostatní to veľmi nezachraňujú. Dobrá kamera, vďaka ktorej som mal pocit, že som sa na chvíľu vrátil do Benátok, pár dobrých nápadov a finálny zvrat sa zaslúžili aspoň o tretiu hviezdičku. Tesne. 55%.(2.3.2011)

• - Režisérovo puntičkářství se projevilo například v podobě rozsáhlých kamerových zkoušek, které měly za cíl odhalit, jak natočit Angelinu Jolie co nejpřitažlivěji. Dobrých dvanáct hodin tak zabralo například jen testování různých odstínů rtěnek. (Coldrex)

• - Projekt si dlouho hledal režiséra. Původně ho měl režírovat Lasse Hallström, ale musel odejít kvůli časové vytíženosti. Poté byl angažován Bharat Nalluri, ale projekt se zdržoval, a tak i on odešel. S příchodem Angeliny Jolie k projektu přišel Florian Henckel von Donnersmarck, který se ovšem nepohodl se Samem Worthingtonem a od projektu odstoupil. Následovali další průtahy a režiséři (mimo jiné Alfonso Cuarón), až se Donnersmarck vrátil a konečně se začalo natáčet. (Taninaca)

• - Ve scéně honičky, kdy se Frank (Johnny Depp) pod vodou přitahuje rukama k lodi, dává ruce mnohem dál od sebe, než by mu pouta, která na rukou má, dovolila. (Pavlínka9)