Reklama

Reklama

VOD (1)

Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (998)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Než prchl pan Donnersmarck zpět do Německa, nechal za sebou jeden hollywoodský biják a já jsem nikdy nepochopil ten bezprecedentní hate. Možná i proto jsem Cizince dlouho odkládal, ale věděl jsem, že si Deppa s Jolií ujít nenechám. A celkem mě překvapilo, jak je to poměrně koukatelná záležitost v nádherných benátských kulisách, kde sice místy drhne tempo, ovšem nic hrozného a k nepřežití. Možná jsem po těch letech přece jen mírnější, jelikož dnes už se těchto detektivních žánrovek moc netočí. Ačkoliv si to znovu asi jen tak nedám, na jeden povedený večer u Netflixu/televize ideální záležitost. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vzhledem ke kritickým komentářům to vypadalo, že najít na Tourist něco pozitivního je těžší, než vyhledat mezi benátskými holuby vnuka Kropenatého Jima či provést s gondolou eskymácký obrat, přičemž jiskření mezi ústřední dvojicí je srovnáváno s intenzitou vztahu lesbické sběračky bavlny a šovinistického předáka Ku-Klux-Klanu s homosexuálními sklony.. Jistě, není to žádný zázrak, a kdyby si chtěl Hitchcock pošramotit reputaci a oškubat producenty o peníze, natočil by přesně něco takového. Já však jako průměrně naivní člověk jsem se už po pár minutách smířil s tím, že když chladný věšák na koktejlové šaty Jolie mluví s někým ve 3. osobě jednotného čísla, myslí tím vlastně osobu 2. a vše si pak i přes všechny ty zjevné nedostatky docela užil. Lehký nadhled, cynického Daltona, Deppa s vizáží odulého učitele matematiky z Wisconsinu a snad i tu Angelinu, co neumí hrát, ale jen kroutit. A to sice svými boky, krky kolemjdoucích pánů a producentskými pery (opravdu krátké "e") na podepisování šeků. Jelikož jsem už viděl desítky horších filmů s podobnými ambicemi, přidávám na truc ještě jednu hvězdu. Však Benátky kvůli ní sušší nebudou.. ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

keď som bol pred rokmi asi jediný z môjho okolia, komu sa Leben den anderen nepáčil ako chladný a mierne nudný kalkul á la Hollywood, nemal som iný dôkaz, argument a oporu; dnes ju už mám - v podobe druhého filmu režiséra von Donnersmarcka, ktorým je vyslovene nepodarený a nudný hollywoodsky odvarok, ktorý okrem iného ponúka najslabší výkon pána Deppa (ktorému to budem dlho a ťažko odpúšťať) a ten najnepodarenejší a najnevyváženejší guláš žánrov (melodráma, crazy-komédia a špionážny thriller - pričom každý zo spomínaných vo svojej najotrepanejšej a najbanálnejšej podobe); zlý scenár je len čerešničkou na pokazenej torte - koho už má len prekvapiť, že záhadný Alexander Pearce je sám Johny Depp, keď to všetci dobre vedia už od štvrtiny filmu . . . môj filmový rok sa nemohol začať horšie! ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Kritika Cizince nešetří, to ani náhodou. A svým způsobem nelze nic vytknout, kritizovat tento film je poměrně jednoduché, čili snadno úspěšné. Nutno však podotknouti, že pokud na Cizince nejdete jako kritik, nýbrž jako divák s reálným očekáváním a se správnou osobou po boku, čeká vás příjemných sto minut v příjemné společnosti osobností světového filmu. Udělali si čas a odskočili si do kouzelného prostředí Benátek, snad aby se nám tím více přiblížili. Je dosti pravděpodobné, že bych se mohl mýlit, ale řekl bych, že Angelina vstupuje do té části herecké kariéry, kdy začně představovat namísto akčích superhrdinek nablýskané paničky. Byly zde jasně patrné náznaky. Žádné akce, žádné odhalování, šaty a líčení sice noblesní, leč místy na styl ´stará mladá´, a i když anglickým způsobem ledově krásná, s rysi ve tváři říkajícími, že Lara Croft už vzkříšení nezažije... :-) A Johny Depp? Už pro jeho typické grimasy, pro typický běh a ruce pro něj typicky složenými za zády je milé ho znovu vidět. A že chemie mezi ním a Angelinou pokulhává? To ano, je však otázkou, na kolik jsou vinní herci a na kolik scénář. Abych vám to tedy shrnul. Dalo by se to celé zkritizovat od začátku do konce, bez připuštění jakékoli námitky. Jenže proč to? Není lepší na chvíli upustit od oscarových očekávání, vzít za ruku drahou polovičku a užít si filmový poločas před dalším výkopem? ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Mám dojem, že po natočení prvých pár minút a scén filmu boli herci vystavení vymývaniu mozgov, pretože inak si neviem predstaviť tak badateľné zruinovanie celkom sľubného rozjazdu, ktorý príbeh ponúkal. Takisto herci nevedeli, či majú hrať krimi paródiu alebo seriózny thriller s romantickou zápletkou. Johnny a Angelina absolútne bez šťavy, a ani ostatní to veľmi nezachraňujú. Dobrá kamera, vďaka ktorej som mal pocit, že som sa na chvíľu vrátil do Benátok, pár dobrých nápadov a finálny zvrat sa zaslúžili aspoň o tretiu hviezdičku. Tesne. 55%. ()

Galerie (153)

Zajímavosti (23)

  • Angelina Jolie (Elise) se naučila řídit několik člunů. Honička po kanálech se točila sedm nocí. (jenik71)
  • Herečka Angelina Jolie (Elise) sa počas nakrúcania sťažovala, že Johnny Depp (Frank) by sa mal osprchovať a nebola spokojná s jeho obsadením vo filme. Johnny Depp zas nazval Angelinu fúriou, ktorá chce mat všetko pod kontrolou a nie je schopná akceptovať predstavy ostatných. (maestrotatum)
  • Po príchode do Benátok sa Angelina Jolie (Elise) ubytuje v hoteli Danieli, teda presne v tom istom, v ktorom Marisa Tomei hľadala svojho osudového Damona Bradleyho vo filme Láska na úteku (1994). (ČSFD)

Související novinky

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)

Reklama

Reklama