Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Chuppa

Dobrej film s postarším, ale stále skvělím Melem. Drsné prostředí Mexického kriminálu a konečné vyjebání se všemi alá Dannyho parťáci mě pobavilo + krátká stopáž ()

slavokvasic

V podstate som od tohoto filmu nič nečakal, ale bol som prekvapený ako ma zaujal hneď od začiatku. naozaj veľmi netypické väzenie ( ani som nemal pocit, že by to vôbec bolo väzenie ). Nevadil mi ani detský hrdina, ako tomu býva vo väčšine filmoch. Nenútený, no skvelý a trefný humor uberá filmu na vážnosti, čo robí Moje letné prázdniny viac "pohodovejšími". Bolo vidieť, že Mel si natáčanie znovu užíva. ()

Stanix

Samozřejmě že je to přitažené za vlasy a je nutné brát to s nadhledem. Ale jde to překvapivě snadno a "Gringovy" peripetie se sledují jedna radost. Zkrátka tyto Melovy sólo akce jsou pro něj to pravé ořechové a takový materiál já můžu. ()

john.h

Skvělá zábava šitá na míru Melu Gibsonovi. Do rolí podvodníčků je jako dělanej. Takových věcí by měl točit víc. Sednou mu a sedne to i divákům jako já. ()

dogma97

Ač je Gibson jedním z mých oblíbenců, čas na něm neúprosně zapracoval a jeho účast v hlavní roli filmu nesvědčí - mimicky už nezvládá klukovského rošťáka a v akčních scénách mi svými topornými pohyby a častými střihy připomíná pozdního Seagala. Myslím, že by mu spíš slušeli nějací padouši. ()

ratpile

Atmosféra mexických hranic a lapáku super, Gibson rozhodně cool. Příběh ale bohužel slabší - respektive příliš různorodý a nevyváženě odvyprávěný. Tempo první poloviny se dost liší od poloviny druhé, která působí jak Desperado naroubovaný na Prison Break. Druhá Payback to rozhodně není, Gibsonova postava je ale v roce 2012 sakra zábavné zjevení. ()

Kellerman

Gringo je lepší a zajímavější film,než byl první akčně laděný Gibsonův pokus o comeback,tedy Na hraně temnoty.Ale ne zas tak o moc.Gibson si opět nevybral látku,která by jej dokázala vystřelit zpět na výsluní,což je pochopitelné,protože kdo by chtěl problematickému Melovi podobnou látku svěřit.Moje letní prázdniny jsou spíše béčkového ražení,žánrová směsice,která si hraje na drsnou gangsterku s cool voiceoverem hlavního hrdiny,ale přitom nezvládá věrohodně vykreslit dané prostředí a ke Gibsonovu hrdinovi si divák nedokáže najít cestu.Přitom po technické stránce je film o mnoho dál než direct-to-video béčka,ke kterým se blíží svým příběhem.Je vidět,že režisér není žádný břídil a zvládl film obdařit hezky prosluněným vizuálem a několika moc pěknými momenty a někdy i celými scénami.Navíc Peter Stormare si svou roli zase jednou hezky užil.Výsledkem je nakonec lehounce nadprůměrný slepenec,kterým nemá bývalá hvězda první velikosti šanci vrátit se zpět na vrchol,ale každopádně mu účinkování v něm rozhodně nijak neublíží.Každopádně jsem si hned po příchodu z kina pustil Odplatu a zjistil jsem,kde je Melu Gibsonovi asi nejlépe - v diváckých vzpomínkách. ()

borohub

Opět ukázka filmu, který myslím že je na csfd hrozně podhodnocený. No nic, ze začátku jsem se bál, že to bude hrozná kravina, avšak po půl hodině jsem věděl že to byla dobrá volba. Úsměvné na tom docela je, že nebýt M.Gibsona tak si toho filmu nevšimnu, no co, solidních 5 hvězd ()

jafuska

Bohužel tomuto filmu jsem nepřišla na chut, ani když v něm hraje Mel Gibson, který není špatný herec, ale je vidět, že jeho vitalita už hodně uvadá, a jeho herecké kvality už nejsou takové jako byli dříve, film mě navíc přišel divně natočený, než jsem zvyklá a námět westernu, také není pro mě to pravé ořechové, velká škoda ()

Vykuk

Mel tu nehraje zrovna klasického klaďase, ale celkem sympaťáka. Má to spád, přestože je to z "vězení", celý film se nese v takovém veselém duchu, pohodová hudba, jasně pár lidí tam zařve, ale koho to dneska překvapí:-). Není to něco, co bych musel vidět po druhé, kdybych to neviděl vůbec, nic by se nestalo, ale viděl jsem to a bavil jsem se. Mela můžu a doufám, že ho brzo uvidím v nějakém našláplejším filmu, další smrtonosná zbraň už to asi nebude, ale něco podobného by bodlo:) ()

miki68cz

Letní kravinka, odpočinková blbůstka, která neurazí ani ničím neobohatí, po Bobrovi ale pro Mela vrcholné dílo. Za tu postarší mechulínku dávám hvězdu navíc, kdyby castingový kouzelníci vybrali nějakou modelku z Tijuany, jak je ostatně v posledních letech zvykem, celý film by schodili ještě o patro níž. Tenhle film DOPORUČUJI jakou zajímavou a zabavnou hoďku a půl nad kterou nebudete muset přemýšlet ani se k ní zřejmě v budoucnu nebudete vracet. ()

gicous

Důkaz, že i z tolik recyklovaného námětu se dá pořád vytřískat něco nového. Tvůrci vsadili na neokoukané prostředí mexické věznice, která funguje podle vlastních svérázných pravidel. Město ve měste, kterému šéfujou zločinci všeho druhu. Kdo neviděl, neuvěří. K tomu se přidává výborně napsaný scénář a skvělý casting. A zlatou třešničkou na dortu je starý dobrý Mel Gibson, který tady hraje stejnou postavu jako v Odplatě. Takový antihrdina s dobrým srdcem, který se v tomhle prostředí cítí jako ryba ve vodě. Ostatně už samotné jméno postavy odkazuje na Odplatu a Moje letní prázdniny se nesou ve stejně drsném hávu jako jeho předchůdce. Gibson ví, že mu hrdinové jako je Porter sedí a ani tentokrát se nemýlil. ()

MillaJ

Po dlouhé době dobrý film s Mel Gibsnem kde mě mile překvapil svým hereckým výkonem. Film má zápletku, hodně akce připomíná mi to film Odplata, kde hrál také Mel Gibson. Oba filmy mají stejný styl. V obou případech je tento muž zločinec, kterému ukradli peníze, a on je za každou cenu chce získat zpět. Nejlepší záběr ve filmu je roztomilá scéna s deštníkem. Jak krásně jde smíchat akční děj s humorem a nadsázkou. Takže kdo má rád Mel Gibsna vřele doporučuji. Za mě hodnotím 4*. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)