Wakfu (TV seriál)

• Francie

Wakfu

Animovaný

Francie, 2007, 52x23 min

I přesto, že jsem nehrál ani Dofus ani Wakfu, tak jsem vůbec neměl problém se v tomto dílku orientovat. Sice mi chvilku trvalo zvyknout si na styl animace, ale rozhodně nemůžu říct, že by se mi nelíbila, je to prostě takové pěkně barevné a třeba ptáci co vypadají jako Angry Birds, sakra proč ne... Příběh byl relativně bez problémů srozumitelný a i když jsem děl o putování nesourodé party plné dobrodružství a zábavy už pár viděl, rozhodně mě to i zde hodně bavilo. Co se fantasy světa týká, i zde se dá hodně chválit, zdejší svět je velmi rozmanitý a pestrý a je prostě vidět, že autoři měli opravdu bohatou představivost. Také rádi a docela často používají odkazy na různá známá filmová dílka a v jedné episodě třeba i na PC hry jako je Mario, nebo Pac Man což já osobně také musím ocenit. Co se postav týká i zde nebyl sebemenší problém, hlavní hrdina je hodně fajnový klučina a princezna Amalia je zase moc hezká na pohled, chamtivý Ruel má také své kouzlo, ale nejvíc se mi líbili lehce nerozvážný hrdina Sir Percedal of Sadlygrove a neskutečně zajímavá Evangelyne. Když to shrnu je to příjemná oddychovka s trochou napětí a zábavy, která se opravdu dobře sleduje a mě osobně i slušně pobavila.(21.2.2015)

Právě tohle anime mě přivedlo i ke hře která mě nakonec omrzela. Je to opravdu pěkné anime jedno z mála na které jsem zhlédnul i když sem nikdy nenašel českou verzi ani titulky což je škoda kdyby někdo narazil na český překlad určitě dejte vědět. Nedělalo mi problém porozumět příběhu ani se do něj vžít, postavy jsou sympatické a docela roztomilé. Nejvíc jsem si oblíbil yuga, mít jeho schopnosti by mi opravdu nevadilo hned by se autobus doháněl líp a z ženských asi Amaliu stejnou postavu jsem hrál i vě hře a celkově se mi líbí její tmavá pleť se zelenými vlasy.(8.11.2014)

Moc hezké zpracování, animace a všichni hrdinové jsou mi sympatičtí. Malý Yugo, hloupoučký ale statečný Tristapán, držgrešle Ruel Stroud, princezna Amálie a její krásná bodyguardka Evangelina. Jediný kdo mi moc není sympatický, tak je ten drak Adamai, je fakt ošklivý. Ale jinak je to hezký seriál pro děti s dobrým smyslem pro humor, u kterého se zasměje i dospělí.(2.11.2018)

Jako herní veterán,co se Dofusu a Wakfu týče,mě tohle velice potěšilo. Parádní animace,originální ztvárnění,stejně jako ve hrách. Jeden z těch lepších,eu animovaných seriálů :)(17.12.2016)

Francouzské "anime" z světa MMORPG her Dofus a Wakfu. Pro jejich hráče skoro povinnost, v leckteré postavě jistě poznáte svoje herní kamarády. U diváků "zvenčí" si ale nejsem příliš jist, jestli naprostá absence znalostí o postavách, monstrech a fungování unikátního herního světa Ankamy nezmění seriál na nesrozumitelný blábol. Ač primárně určeno dětem, obsahuje množství dospěláckých narážek a vtípků, ostatně stejně jako hry.(5.1.2012)

• - Šálek prince Adale (z epizod 23 až 26, 2. série) má na sobě vyobrazenou kocouří hlavu s flíčkem přes levé oko, což je šikovně zakomponovaným odkazem na (v době premiérového odvysílání těchto epizod) teprve chystaný seriál Dofus: Kerubovy poklady (od r. 2013). Právě ve zmíněném seriálu je tento kocour ecaflip (konkrétně Kerub Crepin) hlavním představitelem. (P. J. D.)

• - Anglické předabování z původního francouzského originálu vzniklo díky zafinancování prostřednictvím kampaně na serveru kickstarter. (P. J. D.)