Reklama

Reklama

Wakfu

(seriál)
  • Francie Wakfu
Francie, (2008–2024), 28 h 34 min (Minutáž: 21–23 min)

Hrají:

Fanny Bloc, Adeline Chetail, Patrick Béthune, Geneviève Doang, Thomas Guitard, Dorothée Pousséo, Gérard Surugue, Philippe Dumond, Benjamin Pascal (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(78)

Pouť malého sirotka, nadaného kouzelnými schopnostmi, za jeho rodinou se díky družině hrdinných, bodrých i směšných dobrodruhů mění v epickou výpravu za záchranou světa... Hrdinský fantasy seriál Wakfu vypráví o malém sirotkovi Yugovi, který pátrá po svém původu a pravé rodině. Na jeho pouti ho vedle věrného Aze, ptáčka z druhu tofu, doprovází družina různorodých hrdinů – bodrý starý hledač pokladů a lovec odměn Ruel Stroud, zvídavá princezna Amálie Sharam Sharam, její udatná ochránkyně Evangelyna a fanfarónský nemotorný rytíř sir Tristapán z Percevalova. Yugův osud je ale současně svázaný s prastarým rodem eliatropů, draky a především wakfu, tvořivou energií, jejíž rovnováhu ohrožuje vyšinutý vládce času Nox.

Produkce francouzského studia Ankama Animation vychází ze světa stejnojmenné taktické MMORPG videohry, ale má vlastní příběh a hrdiny. Plynulá animace vznikala v programu Adobe Flash a design postav i konkrétní výrazové prostředky přiznávají inspiraci ve stylu japonských animovaných seriálů a filmů. S předními anime navíc Wakfu sdílí snahu provázat dramatický příběh s výraznou ekologickou rovinou. Originální svět seriálu v sobě spojuje prvky západní tradice fantasy s východními motivy duality pozitivní a negativní energie či ovládání elementů. (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

Víteček 

všechny recenze uživatele

Hru vůbec neznám a tak tohle hodnotím zcela nezávisle na ní. Je to takové prostě OK. Celkem dobře se na to kouká, i když na animaci je potřeba si zvyknout, ale nemá to obecně nic speciálního, čím by to ohromilo. Zároveň to ale není ani propadák. Časem se to trochu opakuje, občas to pobaví, většinou ale nijak výrazně. Pořádně jsem se zasmál jen jednou, ale úsměvné to být umí i jindy. Občas se to snaží i zabřehnout do vážnějších témat, hlavně v poslední řadě, ale nijak hluboce. 26 dílné řady se docela vlekly a měly nadměrné množství odboček, poslední třináctidílná už měla lepší tempo a zároveň celá působila jako jeden velký level ve video hře. Co je potřeba pochválit jsou hlavní záporáci. Obzvlášť v první řadě a celkem i ve třetí. I když tam už se nacházely jisté logické lapsy, které je těžké ignorovat. 65 %. ()

HiccupIII 

všechny recenze uživatele

Právě tohle anime mě přivedlo i ke hře která mě nakonec omrzela. Je to opravdu pěkné anime jedno z mála na které jsem zhlédnul i když sem nikdy nenašel českou verzi ani titulky což je škoda kdyby někdo narazil na český překlad určitě dejte vědět. Nedělalo mi problém porozumět příběhu ani se do něj vžít, postavy jsou sympatické a docela roztomilé. Nejvíc jsem si oblíbil yuga, mít jeho schopnosti by mi opravdu nevadilo hned by se autobus doháněl líp a z ženských asi Amaliu stejnou postavu jsem hrál i vě hře a celkově se mi líbí její tmavá pleť se zelenými vlasy. ()

Reklama

Rangifer 

všechny recenze uživatele

Moc hezké zpracování, animace a všichni hrdinové jsou mi sympatičtí. Malý Yugo, hloupoučký ale statečný Tristapán, držgrešle Ruel Stroud, princezna Amálie a její krásná bodyguardka Evangelina. Jediný kdo mi moc není sympatický, tak je ten drak Adamai, je fakt ošklivý. Ale jinak je to hezký seriál pro děti s dobrým smyslem pro humor, u kterého se zasměje i dospělí. ()

Mini_X 

všechny recenze uživatele

Tohle francouzské anime, bylo velkou součástí mého dětství. Anime Wakfu nabízí dost zajímaví world building s docela zajímavými postavami, které nabízí hodně do sebe. První sezóna má bohužel první 12 epizod, které jsou úplně zbytečný a působí to jako, že seriál nevěděl čím má vůbec být. Ale druhá sezóna to celé zachránila a bez debat je to ta nejlepší. No a třetí sezóna je bohužel nudná s hloupými nápady, které bortí pravidla předešlých sezón. Je to fajn seriál, ale aby jste měli nejlepší zážitek, tak je nejlepší když jste tohle dílo viděli od svého dětství. 7/10 ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

I přesto, že jsem nehrál ani Dofus ani Wakfu, tak jsem vůbec neměl problém se v tomto dílku orientovat. Sice mi chvilku trvalo zvyknout si na styl animace, ale rozhodně nemůžu říct, že by se mi nelíbila, je to prostě takové pěkně barevné a třeba ptáci co vypadají jako Angry Birds, sakra proč ne... Příběh byl relativně bez problémů srozumitelný a i když jsem děl o putování nesourodé party plné dobrodružství a zábavy už pár viděl, rozhodně mě to i zde hodně bavilo. Co se fantasy světa týká, i zde se dá hodně chválit, zdejší svět je velmi rozmanitý a pestrý a je prostě vidět, že autoři měli opravdu bohatou představivost. Také rádi a docela často používají odkazy na různá známá filmová dílka a v jedné episodě třeba i na PC hry jako je Mario, nebo Pac-Man což já osobně také musím ocenit. Co se postav týká i zde nebyl sebemenší problém, hlavní hrdina je hodně fajnový klučina a princezna Amalia je zase moc hezká na pohled, chamtivý Ruel má také své kouzlo, ale nejvíc se mi líbili lehce nerozvážný hrdina Sir Percedal of Sadlygrove a neskutečně zajímavá Evangelyne. Když to shrnu je to příjemná oddychovka s trochou napětí a zábavy, která se opravdu dobře sleduje a mě osobně i slušně pobavila. ()

Galerie (5 597)

Zajímavosti (4)

  • Tvůrci vybrali peníze na kampaň pro vznik čtvrté série během pouhé hodiny od zahájení akce na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Tvůrci vybrali více než patnáctinásobek požadované sumy peněz (konkrétně 1 522 816 eur z požadovaných 100,000). (P. J. D.)
  • Anglické předabování z původního francouzského originálu vzniklo díky zafinancování prostřednictvím kampaně na serveru kickstarter. (P. J. D.)
  • Děj třetí série se odehrává po příběhu trojdílného speciálu Wakfu: The Quest for the Six Eliatrope Dofus, na který rovněž navazuje. (P. J. D.)

Reklama

Reklama