Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

IdentityS73

Nemám moc ráda Vanessu Paradis a herec Romain Duris mi také není 2x sympatický...ale jako pitomá romantická komedie na 1 zhlédnutí je to fajn. (tedy...až na ten děsný americký konec :D, to Francouzi trochu pokazili...) ()

Master19

Za celou dobu mě ten film nedokázal vcucnout a probíhalo to tak nějak mimo mě, přesto nemůžu upřít pár dobrých záblesků, ale tohle mě teda rozhodně nedostalo... ()

JoseBenes

Zatím čtyři. Později si to možná rozmyslím. Parádní film pro tak deštivé odpoledne, jako bylo to dnešní, cestou z kina jsem se ještě dlouho usmíval. Tou vidličkou to muselo fest bolet. :-) Update: Smál jsem se skoro celou polovinu filmu (instalatér z Polska byl top), takže pět. Definitivně nejlepší romantika za poslední...dva roky. Avatar se nepočítá! :-) ()

cross

Skoro až svědsky poctivá romantická komedie která jednoduše pobaví i rozesměje.... Škoda jen, že Vanessa rozhodně není ženou která by mě odrovnala pohledem a že spousta scén je zatíženo nelogičností a chybami.... Ale když vypnete a necháte se prostě jen jednoduše bavit, čeká vás velmi příjemný filmeček.... ()

Krosmen

Poctivé 4*. Hollywood by se mohl učit a hlavně neučit, že je potřeba nápad uchopit, promyslet a rozpracovat. Ne jen otrocky natáčet přehršel rádoby komedií, které jsou všechny na jedno brdo. Ve filmu zazní i dobře známá hudba. Je to vtipné a nějaké šroubovanosti je pomálu. Zkrátka a dobře pohodovka, kterou sice nemusíte vidět, ale když se koukat budete, nebudete si nadávat o promarněném čase, který Vám už nikdy nikdo nevrátí. ()

R´Hell

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. ()

blackJag

Že by se Francie rozpomněla na formu, ve které byla v jistém údobí nepřekonatelná? Crazy (jen trochu) romantická komedie s nádechem dobrodružství a pohádkového luxusu... Byl jsem překvapen a pobaven. Paradisová sice už není nejmladší a ta její mezírka mezi zuby mne vždy pořádně znervózní, příjemná lokalita monackého knížectví a lehce volená režie dají však zapomenout na tyto i další nedostatky (pochybná motivace postav) poměrně snadno a plynule. 80% ()

D28

Neviem, či je celkom vporiadku,keď sa mi to zdalo viac úsmevné než komické, a romantickejšie na mňa pôsobila nie hlavná dvojica hrdinov,ale tá vedľajšia.Originálne minimálne,až tak,že som sa dokázala kochať atraktívnym okolím a nič mi neuniklo. Až na ten dôvod zrušiť svadbu.Nevadí,šlo o oddychovku a z kina som odchádzala pokojná, ničím nevystresovaná,nerozrušená,nešokovaná.Ale ani nevyškerená.Škoda. ()

svobik

Veliká spokojenost a okamžité zařazení do mých rom-com oblíbenců. Vedle originální premisy, sympatického dua a vůbec velmi příjemné atmosféry jsou pro mě osobně velkým plusem monacké lokace. Francouzi zase jednou válí. 8+/10 ()

Kurikmoon

Fakt občas tvár ako blb. Dokonca dvaja. Parádne hriešne trsanie. A hlavne medzierka medzi zubami...fakt sexi, čarovné. Tento počin fakt milo prekvapil. No toho "fakt", by aj stačilo. ()

strelenaL

Film, který překvapil. Nečekala jsem že nabídne slušnou podívanou, zápletka a občasné srandovní situace neudělala z filmu sladkou břečku. Vannesa byla šmrncovní jako vždy a Romain (spoiler) nebyl vůbec špatný tanečník. :-D ()

Bagr_007

V době, kdy americké romantické komedie dlouhodobě selhávají, přichází z Francie tento svěží vítr. Parádní zápletka a velmi sympatické postavy. Jeden z úplně nejlepších filmů co v tomto žánru za poslední dobu vznikl. 80% a já utíkám trénovat choreografii z Hříšného tance. ()

Scar

Jedna z najoriginálnejších komédií, aké som v poslednej dobe (rozumej 5 rokov) videl. A to sú mi hlavé dve postavy dokonca skôr antipatické, ako sympatické. ()

Dreadd

Hned na začátku mě potěšil sympatický francouzský přístup "rozbíjíme vztahy, ale jenom když je žena nešťastná". Speciálně u romantických komedií nebývá často velká snaha odklonit se příliš od zavedeného schematu, proč taky, když to diváky pořád táhne dostatečně, peníze to vydělá a tvorba nevyžaduje žádnou genialitu ani od scénáristy, ani od režiséra. Ani (K)Lamač srdcí není žádná výjimka. Jsou to zdánlivé maličkosti, které z jednoho filmu udělají vaší oblíbenou oddychovku a z dalšího hroznou kravinu plnou klišé, která vám sebrala cenných devadesát minut života, přestože oba jsou pečené ze stejného těsta, akorát jinak ozdobené. A přesně tyhle maličkosti se skvěle sešly u (K)Lamače srdcí. Především označení žánrem komedie tentokrát znamená, že se opravdu i parkrát zasmějete, do scénáře je zapracovaná jedna vyloženě komediální postava, která zároveň občas působí trochu i jako deus ex machina. Přestože mít mezi zuby tunel Blanka mi nepřijde nijak sexy, Vanessa Paradis je jinak celkem sympatická a nenagelovaný a neoholený Romain Duris působí konečně trochu chlapsky. Monacké scenérie jsou perfektní a na Dirty Dancing je pořád spolehnutí. ()

Pedross800

Nějakou chvílí trvalo než si mě tato svěží francouzská romanťárna získala, ale poté už jsem se nechal unášet na jejích vtipných a kouzelných vlnách okořeněných stále kouzelnou a šarmantní Vanessou Paradis a neodolatelným Monakem jako skvělou kulisou přímo stvořenou k lámání srdcí. ()

Autogram

Chcel som vidieť aspoň trochu znesiteľnú romantiku s bývalou popovou hviezdičkou, ale nebola znesiteľná. Presladený záver a vlastne celý film nebol ani vtipný a nudil ma. ()

Madlene

Jooo, trefné, přesně v tu pravou chvíli... Vždycky si říkám, jak je možný, že ten Hříšnej tanec tak zabírá:-)? ()

rubik1

Je to na vážkach medzi 3 a 4*, ale vzhľadom na ten koniec dávam predsa len iba 3*. Ale inak celkom príjemná "jednorázovka" ()