Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

osslik

Nejmenší mezera filmu je ta mezi zuby slečny Paradisové a dlouhoočekávaný Heppyend, kdy se oba hrdinové spravedlivě potrestají tím , že se pevně obejmou (na jak dlouho se neví). Jinak chaotická směs žánrů bez fundamentu, bez vkusu, bez konce ... Romantická komedie ??? Daleko , smysluplnější a výživnější je shlédnout dvanáctkrát nonspot " Jak si pejsek s kočičkou dělali dort " Je to totiž nesčíslněkrát romantičtější, vtipnější a mnohem víc "sexy" . ()

gezper

Vtipná, svěží, nápaditá, nenucená romantická komedie, místy trochu střelená, ale tím správným únosným způsobem, ne jak americké navoněné a afektované nekoukatelnosti (původně jsem použil jiný výraz, ale je před desátou ..). Konec jsem už chvílemi myslel, že klasicky lacině zprasí, zazkratkovití, ale docela to ještě zvládnuli a komu to není jasné od prvních minut filmu nebo již z názvu jak to dopadne, že, tak viděl právě svůj první romaňták, jehož pravidla jsou neuprosná a pro mnoho smrtelníků sledování zdraví nebezpečné. Naštěstí zde slabším jedincům pomáhá přežít 3/4 filmu komediální složka, kterážto je ke konci dle očekávání na ústupu. PS: ty kroky z "hříšňáku" se fakt už budu muset konečně naučit .. [80%] ()

tomino28

Po delší době jsem opět viděl francouzský film a musím říct, že to byla opravdu vynikající volba! Žánr romantických komedií se může zdát jako vyčerpaný a zatuchlý kout současné filmografie a je proto těžké vnést do tohoto žánru něco netradičního a svěžího, ale v tomto případě se to vážně povedlo. Několikrát jsem se od srdce zasmál a ani ta romantická linka nebyla nijak přehnaná a neudělala z (K)lamače srdcí přehnaný slaďák. Potěšilo i znovuprožití scény z Hříšného tance. Zkrátka sečteno a podtrženo: Francouzi v poslední době komedie prostě umí. ()

jessic

Nesympatický snímek a nesympatiční herci.Love story, jakých se v Hollywoodu točí stovky ročně. Nevidím rozdíl mezi hollywoodskou produkcí, která by asi automaticky dostala horší hodnocení. Možná by tam hráli alespoň charismatiční herci. Shlédnuto jen něco přes půlku. ()

topvideo

Od snímku som veľa čakal, ale neprišlo to. Nesympatickí hlavní hrdinovia ma prinútili poslednú tretinu pretočiť cez obraz. Sklamanie na celej čiare. ()

zigy

Jedna z nej romantických záležitostí, protože se pořádně zasmějete a děj není vůbec předvídatelný (hlavně začátek vás teda fakt dost překvapí, než zjistíte, o co tady vlastně jde, tedy velmi svérázný podnik na rozbíjení vztahů, s.r.o.....). Hlavního chlapa - rozbíječe, který vypadá jako Sagvan Tofifeee, doplňuje docela povedená dvojka manželů. Pokud máte rádi Hříšný tanec a rokfór, jasná volba:) Staré zlaté časy francouzských filmů se občas navrátí zpět. ()

moriero

Vždycky jsem tvrdil, že je paní Rajská docela hezká baba, ale pouze z profilu a se zavřenou pusou. Z jejího úsměvu mívám někdy DEPPku. Ale to sem teď nepatří. Před dvaceti lety by tenhle snímek mohl být docela hit. Ale podle současných měřítek tomu dle mého názoru chyběl tah na branku. Musím ale ocenit jemný francouzský humor. To se musí nechat. A teď SPOILER: nic proti happyendu (u romantických komedií je více než žádoucí), ale už dlouho jsem ho hlavním hrdinům nepřál tolik jako v tomto případě. Mělo to skončit na letišti, kdy se Alex vyznával, že teď má zlomené srdce on. Vztah, který rozbil, byl totiž harmonický a tvůrci se ani neobtěžovali Živáka Lincolna nějak zdiskreditovat. Asi je teda dobře, že mu Vanessa zdrhla. Mohl by ji zahrnout láskou, prachama, nebo dokonce svést tryskáčem. Zmetek jeden! ()

Kozlowski8

Alex se společně se svojí sestrou a švagrem živí tím, že na objednávku rozbíjejí nešťastné partnerské vztahy. Nyní je čeká opravdu nesnadná práce - rozbít vztah, který je šťastný. Nabídce za jeho zničení se totiž nedá odolat...Velice zábavná a příjemná komedie, která je tak originální a svá, že musí zaujmout. Navíc je i moc dobře natočená a s výtečnými hereckými výkony, především absolutně famózního Romaina Durise a jeho kumpánů. Netýká se to úplně Vanessy Paradis a zvláště bezkrevného a nudného Andrewa Lincolna. Úžasná a nezapomenutelná zábava. 80%. ()

Doggie773

Romantické filmy sice moc nemusím, ale tenhle byl vyjímkou. Dobrý, možná trochu bláznivý a taky smutný příběh, po jehož zhlédnutí jsem nedokázala zadržet slzy, byl asi jeden z nejlepších co jsem viděla. A ještě když ve filmu hraje Andrew Lincoln tak si není co stěžovat. Je vidět že francouzským filmařům natáčení romantických komedií jde, humor ve filmu mi nepřišel ani otravný či nějak trapný. Film se mi líbil, je vidět že jsou Francouzi něčím nepřekonatelní. ()

MrKrahujec

Další ze sáhodlouhé řady "podvodnických" komedií (teď nevím, jestli je na jejím začátku samotných 12 křesel Ilfa a Petrova, nebo něco možná ještě staršího), do které patří i takové filmy, jako je například Kristián s O. Novým, Prázdniny v Římě, ale třeba i Nesvatbovi a další... Tohle bohužel patří do té slabší části zmíněné řady, ale i tak se dá celkem v pohodě dokoukat až do konce. ()

Heywood

Vtipné a originální. Hlavní hrdina po chvíli odpudivosti si diváka získá, film má zábavné momenty a nenudí. To se dá vidět i dvakrát. ()

Leník

Celkem vtipné a naštěstí to samo sebe nebere moc vážně. Celou dobu jsem si říkala, co to je za další Francouzku, která má mezírku mezi zuby jako Vanessa Paradis, až jsem u závěrečných titulků zjistila, že to je Vanessa Paradis :-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

nouvelle vague

KVIFF 10 Skvělá romantická komedie stojící na dobrém nápadu - rozbíjení vztahů na odjednávku - a na sympatických hercích. Má to šarm. V americkém podání by to ale byl určitě "odpad". ()

barborenka

Jasný důkaz toho, jak dobrý může být romantický film s průměrným námětem, když není z americké produkce!!! Proto 4 a půl * ()

landavid

Opravdu vtipné,při množství komedií co se na nás hrnou rozhodně patří mezi to nej....Výběr hlavních postav,dialogy,scénář atd., jako za starých časů.Stará dobrá,vtipná a elegantní francouzská komedie,kterých opravdu není mnoho. ()