Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

c.tucker

Rozpustilost a svěžest z toho čiší na každém kroku, je to zábavné a milé a i když to dopadne podle očekávání vůbec to nevadí. Oba hlavní představitelé jsou sympatičtí a k sobě se hodí. Z některých scén jsem měl až husí kůži. Zábavná figurka švagra byla opravdu zábavná, hlavně když se vydával za polského opraváře. P.S. Z vidličky jsem neskutečně uchcával. Je to mezi 4 a 5*, zatím se spíše přikláním lehce dolů. ()

campix

Svěží francouzská romantická komedie, bez patosu typického pro hollywoodské rádoby romantické trháky. Hudební podkres je krásný a příběh je okořeněn několika opravdu vtipnými momenty. Bohužel mi ani jeden z hlavních představitelů nepadl do oka a tu tzv. chemii jsem mezi nimi také nenašel. Navíc mi Vanessa Paradis připomíná Christinu Ricci navíc s mezírkou mezi zuby, což pro mě není ideál krásy. ()

Ruuzha

Sám sobě se divím, jaké mám dylema s hodnocením u romantické komedie. Filmům podobného žánru většinou dávám automaticky 3 hvězdy, ale tady se musím utrhnout. Skvěle a citlivě natočená francouzská komedie, která byla opravdu vtipně vtipná a ani chvilku nudná, jak tomu občas bývá. Tentokrát je 4 málo a 5 moc tak co s tím... ()

BoXBe

Hledám důvody, pro které bych schématickou francouzskou komedii hodnotil níže, abych si třeba nepoškodil reputaci, kterou nemám :-)) Vtipná nadsázka a nezkažená romatnika mi vzala vítr z plachet. Ani se mi nechce hledat ta hůl na psa, kterou bych jistě, kdybych chtěl, i našel. (k)lamač boduje. ()

Icefist

Svěží a milá romantická komendie, která se nesnaží jakkoliv prvoplánově vetřít divákovi do přízně a ten sám se do ní zamiluje. Páteř filmu na níž je postaven příběh jsem už viděl i jinde a přesto jsem snímek s chutí dokoukal vždy s očekáváním další scény. Duris mě velice překvapil jak přesvědčivě odehrál svůj part, protože pro mě to doteď byl naprosto neznámý herec. Paradis teda není vůbec můj typ, ale po herecké stránce jí vlastně taky nemám co vytknout. Takže skvělá podívaná, a to jsem ani nezmínil, že drtivou většinu francouzských snímků nemám rád. Toto je ale jedna z výjimek. 80 % Oblíbená část- George Michael v autě ()

bartias

Šarm, který má tahle francouzská komedie i její hlavní hvězda Romain Duris, se po slibně rozjetém začátku a několika slušných vtipech mění ve vyplakanou podívanou s vyčpělým komediálně-romantickým odérem. Dovedu si představit, že to Hollywood bude chtít "remakovat". Dovedu si ale představit i to, že by se děj odehrával v Chorvatsku, kde by některou z českých rádoby krásek hloupě oblboval Sagvan Tofi. ()

dr.fish

Přestože se jedná o francouzský snímek, je nutné předeslat, že se také jedná o ten nejpokleslejší typ romantické komedie, který dostává zejména diváky nešťastně zamilované, právě opuštěné, či jinak v krizi. Běžný jedinec pravděpodobně zůstane imunní, maximálně bude nucen vzpomínat na dávné časy, kdy se také snažil lámat srdce, a jak mu to taky skvěle šlo, a taky si to asi užije. Pro ty, kteří si ani nebudou chtít zavzpomínat, zbyde pro ně ještě ve filmu několik vtipů, aby se ani oni až tak moc nenudili. Vše je to dobře vymyšlené, spočítané a skoro to i vychází, jenže...jenže chybí nějaká slušná zápletka, pár vypjatých komediálních momentků či zvratů, vše je předvídatelné, hrdina je slizoun (a blbec), takže jsem se s ním nedokázal identifikovat. Proto musím s politováním říci, že ač jsem si chtěl opravdu s chutí poplakat, jenom jsem se nudil. Alespoň to bylo francouzské, jelikož v případě americké produkce by to už byla surová lobotomie. ()

tom88

Po čase konečne originálna romantická záležitosť hodná vyššieho hodnotenia. Dlhšia stopáž neprekážala, dej bol vcelku dobrý, čo som v takej miere nečakal. Na francúzsky film dosť predcízne a po viacerých stránkach vydarené. Mne osobne ale nie úplne sediace. Herecky veľmi nesympatické, no nevravím že herci hrali zle. Hlavný predstaviteľ bol pre mňa takmer nestráviteľný, podľa mňa zlý výber hercov. Nevadilo mi, že sú herci menej známy. Ani hlavná ženská postava mi neprišla bohviečo. Humor je prijateľný a vyvážený. Monacké prostredie je moc pekné. Pre mňa silný priemer, ale oko neprižmúrim. 70% ()

vesper001

Nevěřila bych, že existuje romantická komedie, u které se opravdu zasměju a pobavím a navíc ve mně na delší dobu zanechá příjemný pocit. Vlastně ten pocit je jediné, co mi z ní utkvělo, a to jsem ji viděla před pár týdny. Nevadí, o důvod víc, proč si ji pustit znovu. ()

wader

Ajajajaj, to je ale smůla! Na to že to má nálepku KOMEDIE, se mi jen párkrát nepatrně roztáhly koutky. Příběh je založený na opaku "Hitche", který je ale (na to že to taky není žádný skvost) na rozdíl od Klamače hodně vtipný. Celé mi to přišlo nějaké nedotažené, provedené jen na půl, ať už dialogy nebo celé scény... Myslím že jsem v hodnceních velmi mírný a benevolentní, ale tohle je opravdu jenom film pro maminky na mateřské, když se večer náhodou hodně nudí (nic proti). ()

Mona07

Jedna z těch lepších, nestupidních romantických komedií s humorem, na který se dá koukat a neskřípou vám při něm zuby. Ale ta mezera! mezi zuby mě docela iritovala... ()

Copacabana

Nadpriemerná romantická komédia, ktorá bezpodmienečne vyniká z tuctového radu filmov podobného razenia. Počínajúc pútavým podaním príbehu, v ktorom nechýba vtip, romantika, nádherné prostredie, skvelý výber piesní a odkazov, končiac castingom, s charizmatickými hercami (hlavne lámačom sŕdc). Nesmiem tiež zabudnúť spomenúť ten povestný francúzsky šmrnc, ktorý v podobe perfektne padnúcich kostýmov, medzierky medzi zubami a červeným rúžom okorenil a ozvláštnil celý dojem. Ešte aj dnes, deň po zhliadnutí nad ním rozmýšľam, ako o veľmi podarenom kúsku, a nevylučujem, že si ešte niekedy dám repete. Tlieskam. ()

Skuby47

Romantické komedie ty já můžu, protože to v nich všechno dobře dopadne a ještě se u toho zasmějeme. Podnikatelský záměr zbavovat rodiny nevhodného ženicha pomocí nastrčeného soka, který nevěstě otevře oči, je dosti originální, ale jak to všechno dopadne, je v tomto žánru předvídatelné. Co taky nového vymyslet, vždyť skoro všechno už tu někdy bylo. Na druhou stranu o vtipné situace nebyla nouze, herci byli milí a otec nevěsty mě překvapil, protože jsem mylně očekávala závěr ve stylu ….“A kdo nás teď zbaví toho zbavovače?“ ()

2mig1

ne, skutečně to nebylo pouze atmosférou závěrečný projekce ve varech... klamač je výbornej i napodruhý a bude i potřetí... 8/10 ()

Sfinkter

Francouzi mají zcela jistě výherce romantiky roku a francouzský podpis na filmu poznáte podle trochu zvláštního humoru, jinak však jede Klamač ve zcela zaběhnutých kolejích a těžko vás něco překvapí. Ale na odreagování ideální, pro co jiného si taky tyto filmy pouštět. ()

DivX

Romain Duris, který rozbíjí nefunkční vztahy na objednávku aby tak dal prostor a možnost zahájení novým a lepším. Romantická komedie na kterou jsem dlouho čekal a vyplatilo se mi to. Filmem se prolíná láska, vtip i intriky. Ale co se stane když se zamilujete do svého klienta? Shlédněte a uvidíte. 70% (DĚJ **** DRAMA * VTIP *** ROMANTIKA *** HERCI ***) IMDb.com: 6,8/10 ()

Kamkon

Výborná komedie, u který jsem se nasmála, ani nepamatuju. Skvělé herecké obsazení - ten Romain Duris je fakt kus. Určitě kouknu ještě jednou! ()