Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

Wolodja

Dejove nijak originalni romantarnu dost zvedaji vykony hlavnich protagonistu. Navic film byl prima teckou za 45. KVIFF ()

Alementina

Smala jsem se vic nez u vetsiny americkych romantickych komedii. A i ta francouština je osvěžující změna. A tak jak Expendables bohate teži ze všech kliše akčního žánru, tak tohle těží ze všech kliše romantických komedií tak, až to zavání parodií. Ale nelze se nebavit, obzvláště ve chvíli, kdy Romain Duris se snaží napodobit Patricka Schwayziho... ty jeho otočky na kolenou dostaly v sedadle do kolen i mě :) ()

ABLABLABLA

Po delší době, romantická komedie, která překvapila. Především je to tím, že se zde objevil neotřelý nápad, který byl výborně zpracován a k tomu všemu ještě přispěli dobří herci. Už jsem myslela, že nepřijde romantická komedie, která by mě vyvedla z míry tím, že se stane něco jiného, než jsem předpokládala. ()

kaylin

Není to úplně špatné na to, že to je vlastně "jenom" romantický film, který se snaží o to, aby zaujal jak romantickou rovinou, tak i rovinou humornou. Do toho je ještě lehce akce, aby to mělo ten správný drive. Jen mě ten snímek stejně nedovedl bavit tak, jak bych od dobré romantické komedie očekával. ()

Mikita

Už to tu bylo v mnoha podobách. On ji z nějakého důvodu tahá za nos a snaží se ji dostat. Během toho se do ní opravdu zamiluje. Teď jde o to, zda mu to ona odpustí a zůstanou spolu. Je to romantická komedie, takže můžete hádat dvakrát. Ano, to vše sedí, až na to, že si Alex (Romain Duris) během dobývání neoblomného srdce Julietty (Vanessa Paradis) získá tak trochu i to vaše srdce. Přistihla jsem se, že jsem od začátku filmu přesně věděla, o co půjde, jen mě vždy mile překvapila cesta, jakou toho filmoví tvůrci dosáhli, a nakonec jsem podlehla kouzlu (K)lamače srdcí a začla jsem ústřední dvojici i fandit. Nedokážu vám vysvětlit, čím mě zrovna tato romantická komedie dostala. Zda francouským přízvukem, monackým prostředím, šíleným podnikatelským nápadem - profesionální rozvraceč vztahů, nebo vtipným používáním romantických klišé ("Vážně nepůjdete do akvária? Naučili jsme delfíny říkat vaše jména.", "Tam mě brávala maminka, ale už nemůže, protože je pryč. Umřela.", "Slzy, ty na ženy zaberou vždy!", ...). Ústřední dvojice není sice úplně nejcharismatičtější, ale nějaké to charisma přeci jen má, a tak nemůžu film než doporučit. Navíc vás čeká "hříšný" tanec, který se jen tak nevidí. :D 80% (Vše přesně mnohem stručněji vystihl Isherwood.) ()

PogoJoe

Příjemná romantička s neokoukanou dvojicí, kterou zdobí osobitost, vtip a bezva vedlejší postavy. K tomu nádherné prostředí Monaca (které ještě více oceníte, když jste tam nedávno strávili skvělý čas) = výborný film, který si rád pustím znovu. ()

kovi55

Na romantické komedie se rád podívám, ale je pravda že všechny jsou tak trochu stejný. Nudný začátek a ještě více nudnější konce. Ale Heartbreaker je něco jiného. Od filmu sem toho mnoho nečekal, řekl jsme si co mně může překvapit ještě na romantické komedii, ale po jeho shlédnutí jsem zůstal strmě sedět ve své židli. Byl jsem přesvědčen že slovní spojení romantická komedie se píše jen čistě sporadicky. Ale tento film mě přesvědčil, že i romantická komedie může být opravdu komedií. Super námět mě nutil hltat tento film až dokonce a jsem rád, že mi tento film ukázal že tento žánr filmu může nabídnout i něco jiného. Už jsem si myslel, že Francouzi v poslední době tak trošku byli mimo notu, ale tento film ukazuje snad na lepší zítřky. Už se těším až si ho pustím znova. ()

FilmFan24

Báječná komedie plná francouzského šarmu, jemného humoru a příjemné romantiky. Mezi ústřední velice sympatickou dvojicí, kterou hrají Romain Duris a Vanessa Paradis to správně jiskří. No a když se skoro vše odehrává v Monacu je to prostě paráda. Vrcholem je před koncem taneční scéna podle nestárnoucího filmu "Dirty Dancing". "(K) Lamač srdcí" byl opravdu pro mě příjemným osvěžením. ()

runner85

Keď sa nihilizmus vo svete prejaví naplno očakávajme poriadnu apokalipsu. Už vážne len čakám že si budeme môcť objednať aj prdy zabalené vo veterníku. To čo už je za profesiu rozbíjač vzťahov? By som bol zvedavý čo ma chlapec napísané v živnostenskom liste. Hneď na začiatku sa ženuška ukáže že jej vadia zásadoví chlapi. ( dostávam už vážne pomaly zrádnika ). Neskôr ale ukáže, že jej nevadí, že nosí zo sebou film hriešny tanec :D. Máme tu aj ženu ktorá je "nymfomanka" a tvrdí o snúbencovi svojej kamarátky že je trtko ( lebo nechce svadbu v Las Vegas ). Film doplníme drsným a hlúpym Srbom! ( šak keď nie Rusom tak aspoň Srbom) . Koniec zabitý do úplného detailu. P.S veľa ľudí tu píše, že im vadila Vanessa Paradis a jej medzierka medzi zubami. Ľudom už vážne... ! Jediné čo mne vadilo bol zlý film ... nič viac. :) ()

Vědma

Alex v podání herce, který mi trochu připomínal Saschu Barona Cohena a trochu Patricka Dempseyho, byl tak roztomilý a svůdný, že bych mu klidně dovolila rozmluvit mi jakýkoliv sňatek. Líbil se mi hlavně začátek v poušti. Naopak postava, kterou hrála Vanessa Paradis (i když ji hrála dobře) mi přišla taková výrazně nevýrazná. Vcelku šlo o film, který určitě budu chtít vidět zase, až si budu chtít odpočinout a pobavit se. Jenom bych ho ukončila o něco dřív. ()

Skip

Vcelku vydařená romantická komedie, která dokáže pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu v tomto žánru. Nicméně žádný extra film to není a asi jen málokdo se k němu bude vracet. Přesto ale díky za tuto lehce nadprůměrnou záležitost. ()

Aleee89

Romantickým snímkům moc neholduji, protože jsou většinou všechny na jedno brdo, jsou prošpikované klišé, nemají hlavu a patu a jen stěží se mezi nimi najde něco, co stojí za pozornost. Ne tak v případě (K)lamače, to je pro mě skutečně svěží, neodolatelný snímek, kterému nějaké to romantické klišé ráda odpustím. Nejprve jsem si nemohla zvyknout na Vanessu Paradis, ale pak mě dostala i ona. Film jsem si užívala a celkově mě okouzlil a vytvořil mi úsměv na rtech, takže nemám důvod hodnotit méně. ()

corona

Vo väčšine prípadov sa z dobrého európskeho filmu spraví zlý americký remake a málokedy dosiahne úroveň originálu. Ak si však nejaký európsky film zaslúži americké poriadne "znovunatočenie" tak podľa mňa je práve Klamač sŕdc, s dvoma nesympatickými figúrami v hlavných úlohách. Aj keď scenár od začiatku smeruje k jasnému koncu, málokedy som si tak želala, aby sa to skončila inak. ()

wipeout

V rámci žánru, ktorý tento film reprezentuje ide o maximum, ktoré som ochotný ako cynik s dešpektom voči pozlátkovej floskule princeznej ala Monako, udeliť. ()

Lennnnna

Možná teď trochu nadržuji, ale na druhou stranu, co se romantických komedií týče je (K)lamač srdcí tak trochu jako Paví očko mezi kapry. Nad hollywoodskými limonadámi obvykle opovržlivě krčím nos, ale tahle francouzská variace je svěží, chytrá a mimořádně zábavná. Příběh je sice klasicky šablonovitý, ale díky hravosti a celé řadě zábavných zápletek mu to celkem snadno odpustíte. Navíc na hlavní představitele se příjemně dívá, Vanessa je neokoukaná a francouzský šarm z ní přímo čiší na všechny strany a Romain Duris je zkrátka sympaťák a i jejich postavy jsou velmi dobře napsané a zahrané s přirozenou nenuceností. Působí tak velmi "živě" a opravdově. Příjemné překvapení! ()

Eldrick

Prcač srdcí, teda Vanessky z Ráje - to ještě nebyla ohyzdná anorektička jako teď, takže se tomu dá i věřit. Jinak, ten křovák vedle ní chemii vůbec nevytváří a citace Dirty Dancing to fakt nezachrání - navíc když se u toho hýbaj jak při epileptickym záchvatu. ()

sofiapetra

Zajímavý námět, ale trochu promarněná šance. Mohlo to být trochu zábavnější, když už to měla být komedie. Závěr zcela dle očekávání. ()

Beagle

Klamač srdcí se mi moc líbil, jako zakončovací film MFFKV to byla ideální francouzská jednohubka na závěr. Všechno bylo podané s lehkostí, šarmem, vtipem a obrovskou dávkou nadsázky a tak trochu parodování sama sebe. A ústřední dvojice Romain Duris-Vanessa Paradis byla prostě k nakousnutí. Při promítání v Thermalu došlo několikrát i na potlesk, ten největší sklidily už první tóny ústřední písně z Hříšného tance - a příchod Romaina Durise na parket...:) ()

iHyik

Je dobré vidět na vlastní oči, že žánr romantických (a zároveň smysluplných) komedií ještě pořád žije i po těch letech emočního strádání. ()

Scylla

Na romantické komedie mě moc neužije... ale tohle mě potěšilo! ... Buďto stárnu nebo je to po dlouhé době něco, co stojí za vidění... vtipné, svižné a velmi dobře stravitelné i pro škarohlídy jako jsem já. (Romain Duris mě opravdu bavil!!! :D) ()