Monstrum z galaxie Arkana

• Československo Dům mezi hvězdami (pracovní název) (více)

Málokterý film je bezmocnější, nežli tato neumělá sci-fi splácanina, která nabízí od všeho trochu. Nepomohlo ani, že na scénáři spolupracoval Miloš Macourek, že režie se ujal uznávaný tvůrce animovaných filmů Dušan Vukotić. Film vypráví o hotelovém recepčním, jenž si spřádá velkolepé představy o životě ve vzdálené galaxii, aniž tuší, že skutečnost může být někdy děsivější nežli sebeodvážnější fantazie. Ocitne se tváří v tvář bizarní příšerce, dokládající, jak ani trikoví odborníci na Barrandově nedokázali vyvolat strach. (oficiální text distributora)

drankeryth

Takze, byvale Ceskoslovensko sa spriahlo s byvalou Juhoslaviou a spolocnymi silami vytvorili sci-fi film. Dej filmu je o podradnom spisovatelovi, ktoreho navstivia mimozemstania z trhaku, ktory prave pise:) Uz pri prvom kontakte tych mimozemstanov som sa na nich zasmial, ako vyzeraju. Zenska - Android vyzerala podobne, ako ten zlaty robot zo sci-fi serie Hviezdne vojny:) Bol to vsestranny robot, ktory vo svojom tele dokazala vyrobit jedlo a ani upratovanie jej nerobilo problemy. Vsetko co sa dialo vo filme bolo na moj vkus trapne, ale ked na scenu prisla ta prisera, ktora sa zhmotnila z tej hracky, tak na zemi nastalo peklo. Vyzorovo ten cudesny tvor skor vyzeral smiesne, akoby ste sa ho mali bat. Vypadal uplne mierumilovne, ale ked sa dostal na tu svadbu, tam zacalo to prave peklo od vycinania monstra z galaxie Arkana. Tu sa tvorcovia v tejto casti filmu dali troska inspirovat hororom, pretoze tvor nemal nad nikym zlutovanie a vrazdil brutalnym sposobom vsetkych svadobcanov okolo stolu. Prvemu hned odtrhol hlavu a hodil ju do polievky, ktora este v tej mise polievky rozpravala, ako bude teraz strielat z pusky:) Takze do filmu aj nasunuli komedialne prvky:) Takychto krasnych chvil nezneho zaobchadzania s ludmi je vo filme poviacej, ako aj napriklad ta hlava jedneho chlapika, ktoremu vesmirny tvor nohou pritlacil k zemi. On sa zdvihol aj s tou zdeformovanou hlavou a nieco zasomral. Vsetko to vyzeralo smiesne, co sa tyka masiek znetvorovania ludi od tej prisery. Komicky tiez vyzerali tie laserove paprsky, ktore strielal z oci ten maly zasran na prichadzajucich ludi ozbrojenych harpunami. To bola zas taka vlozena akcna cast do filmu v slabom prevedeni. Film je celkovo hlupost, ktoremu len davam jednu hviezdicku za ten masaker na tej svadobnej hostine:) ()

MickeyStuma

Krapet moralizující snímek s Jugoslávskou koprodukcí se stal ve výsledku tak nějak filmovým omylem. Scenáristická a vůbec realizační zoufalost postrádající veškerou podstatu subžánru na poli sci-fi vede k tak mimořádné trapnosti, že se to snad ani vyslovit nedá. Docela by mě zajímalo, co tvůrce k tomuto počinu vedlo. Přátelství s Jugoslávií a s tím spojená spolupráce nebo nutné splnění plánu? Každopádně je to pro Barrandov a zvlášť pro jinak úspěšného Miloše Macourka ohromná ostuda. Tento film naší kinematografii opravdu vizitku nedělá. ()

Monggol

Nechce sa mi veriť, že scenár písal Miloš Macourek, asi mal LSD obdobie. Inak správne ujetý film. Bolo tam viacero originálnych nápadov, i keď ich potom znehodnotilo spracovanie. Ale prvotným námetom mi to pripomenulo Dotyk medúzy: Ľudské myšlienky, vôľa sa stávajú skutočnosťou. Nechápem ale oficiálny text distribútora, prečo má potrebu zhadzovať film popredu a nenechať posúdenia na diváka. Nemám sa síce rozčuľovať, ale rád by som vedel, ktorý idiot konkrétne má na svedomí ten oficiálny text. Naozaj debilne zvláštny prístup. Inak pobavil som sa výborne a sú tam náznaky roboerotiky, no a Andra (Ksenia Prohaska) je naozaj asi najsexi z filmových mimozemšťaniek. ()

Psycho.R

Naprosto zpackaný film, ktery se nemuze rozhodnout, čím by chtel být. Nefunguje tu nic a spousta herců mi tu prijde velmi špatných. Škoda, potenciál to mělo. ()

Robbi

Potíž tohoto filmu není ani v provedení či rozložení do tehdejší ČSSR a Jugoslávie. Spíš si myslím, že Jugoslávci byli k filmu přizvaní nejspíš ze dvou důvodů - mohlo se díky tomu točit u moře a do filmu se mohl povolat tehdy nesmírně populární Ljubiša Samardžić. Vzpomínám si, že jsem film viděl v kině, a když se Ljubiša, kterému tehdy díky seriálu Horký vítr neřekl nikdo jiný než Šurda, objevil na plátně, celé kino zařvalo nadšením. Bohužel ani "Šurda" nemohl zachránit hlavní nedostatky - chabý a nedopracovaný děj, který se tváří jako by byl tvořen za pochodu a bez koncepce. Taky ve chvíli, kdy to vypadá, že se rozbíhá zajímavá zápletka, je vše shozeno nějakým křečovitým způsobem. Zde tolik opěvovaný svatební masakr mi přijde skutečně spíš jako hodně přepjatá parodie, dokonce o něm kolovaly pološílené zkazky. U něj mám dojem, že byl implantován do filmu ve chvíli, kdy tvůrci pochopili, že se jim celá stavba zhroutila a snažili se to zachránit klasickým hororovým finále. Byl to trestuhodně nevyužitý potenciál, ale ne vždy všechno vyjde jak si vysníme. ()

darthhokro odpad!

Dívat se na tuhle psychytárii, bylo fakt utrpení, který ještě umocňovali extrémně otravné zvuky. Ztráta času a bolesti hlavy. ODPAD!!!!! ()

Shitonit

Jé, tak na tom jsem byl tehdá v bijografu :-) šli jsme na to jako spratci, snad to bylo i trochu nepřístupný, a já se domníval, že to bude něco, co mi urve žíly hrůzou. Do dnes mi zůstává v kebuli ten zajímavej název, a dál pocit, že už tenkrát někdo dokázal natáhnout do kina lidi na totální sračku :-) ()

Emafera

Bizarní podívaná (nepovedené sci-fi a nechtěná komedie) ze které mě nejvíc zaujaly 3 scény: muž kojící nemluvně, zástup nahých pozemšťanů v jeskyni, který se chystá vítat mimozemšťany a masakr na svatební hostině za zvuků slepého harmonikáře. Asi nejrozporuplnější film, jaký jsem prozatím viděla. ()

Mykhaluu

Ano! Ano! Ano! Kult! :) Jak já kdysi toužil tohle znovu spatřit!!!! :) A no jasně! Přiznávám, že hlava mého oblíbeného pana Augusty v tom měla... ehm... prsty vlastně neměla?!? :) ()

Paesant

Kdybych se neprobudil u závěrečné scény s lítajícíma hlavama a ječící Růžičkovou, tak bych to bez váhání fláknul do odpadu, béčkový sci-fi bez sebemenší zámky gradace, to je metla...největší zklamání bylo ale Švankmajerovo monstrum, čekal jsem oslizlou chobotnici a ona přišla nemotorná přerostlá krysoveverka....v každým případě si cenim kina Oko za odvahu tohle pro zhruba 10 diváků odvysílat... ()

Veniss

Vidět to dneska poprvé, chechtajíc dala bych tomu klidně odpad. Ale tenkrát… tenkrát to byl na naše poměry obstojný scifi nářez. ()

Pitryx

Jedna z velmi dobrých SF komedií, kterou sráží na dno triky. Ty jsou ještě „opravdové“ – animátorské, žádné digi. Ovšem bohužel opravdu dosti naivní. Ale, ostatně, kdo zná tvorbu pana Švankmajera, tak ví. V každém případě, pokud si je odmyslíme, zbude spousta zábavy a občas opravdu silně srandovních hlášek. Má to přímý děj, vlastně bez hluchoty, takže nuda nehrozí. Takové blbinky já mohu, tak jednou za pět let. ()

Coliseum

Hodnocení absolutně nevypovídá o tom, jak nevýslovně sem se bavil a kolikrát si u frenetický salvy smíchu málem ukroutil krk. Naprostý synchro a dada jak brus. ()

Lewaso

Hrůzička - vraždící gumáci s chapadlama z hadic od hovnocucu. Na mé kdysi svatbě se ovšem neobjevili. Možná bohužel. :-) ()

Eire

Prjaces po Hrvatski?.. ... Ked nie tak sa na to vy.... Ale ked chodis na DV k Jadranu tak Chorvatska verzia s ENG subtitles je SUPER... :-D ()

honzic

Taková Adéla ještě nevečeřela 2, bohužel ty useknuté hlavy byly jak z figuríny a další nesmysly, druhá půlka se úplně zvrtla, scénář je opravdu velmi nepovedený. Hodnocení: 35 % ()