Deník slabocha

Denník slabocha

Diary of a Wimpy Kid

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

Knihy Jeffa Kinneyho patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy četl a v podstatě tím žiji. Samozřejmě jsem byl zvědavý na film. Říkal jsem si, že musí být opravdu dost těžké převést ty úžasné postavy na plátno. Jsem ale rád, že ten film dopadl tak, jak dopadl - tedy velice dobře. Postavy jsou velmi dobře obsazené, komedie je věrná knize a ještě něco přidává (třeba postavu Chloe Grace Moretz) a já se dobře bavil. Ať natočí všechno a budu spokojený. Převelice dobrá zábava procelou rodinu, ale knihy jsou přece jen lepší. 85%.(3.9.2012)

• zdenny

Film o dvanáctiletém klukovi, který není zlý, ale který se neustále hledá. Chtěl by být ve škole velice oblíbeným, ale nachází si takové cesty, které jej na pomyslné stupnici oblíbenosti shazují stále níž a níž. Má o sobě přemrštěné mínění a když už nás film nasměruje na tu správnou cestu - a tou je poznání, že nejlepší je být sám sebou - promění zpívajícího chlapce ve strom. To jsem opravdu nepochopil. Místo toho, aby film dětem ukázal, aby v sobě hledaly skryté talenty, zpacká to tím, že jakmile v sobě chlapec skryté vlohy najde, režie mu je nedovolí rozvinout. Pak už jsem pomalu usínal. Nebavilo mě to. A myslím, že ani dvanáctiletým dětem se to moc líbit nemusí.(3.9.2011)

fuuuj, čo za debiloviny to tu hodnotíte??? citujem: titulního smrada bych s chutí narval do letadla...." to máte nervy tak v kýbli, že vás irituje film pre deti? film je výborný, ovšem najlepšie by bolo keby hodnotili 12 roční... tí by zaručene dali hviezdy a hotovo. špiritizovať nad detskou komédiou že je detinská.čo máte IQ hojdací koník, že vám nedopáli?(16.12.2013)

• jafuska

Pro mě příliš dětský, a proto asi jako dospělá tyto problémy a události už jdou mimo mě, ale chápu, že jako dospívající divák, nebo dítě si určitě přijde na své, já jsem se tady s tímto projektem hodně minula, tuto dobu mám už dávno za sebou a opravdu jsem ráda, že už ničím takovým nemusím procházet, dětská léta asi jsou fakt těžká, a zapadnout mezi sebe, taky nelehký úkol.(26.11.2012)

Bože,jak já tenhle film žeru :D Viděla jsem ho už několikrát a pořád mě strašně baví,přečetla jsem všechny knížky klidně i za půl hodiny,prostě mě deník baví.Knížky jsou všechny úžasné,vtipné a fascinující.3 díl jsem ještě neviděla,ale 1 je zatím podle mě úplně nejlepší.Je zábavný a vždycky se do děje zakousnu a nemůžu se odtrhnout.Hodně se u něho zasměju .Vím,že je to spíše pro děti,ale mě to přijde jako jeden z nejlepších filmů,co jsem kdy viděla:D(25.11.2012)

• - Všechny děti na konkurzu na školní hru zpívali svým vlastním hlasem. (HellFire)

• - Na začiatku filmu, pri raňajkách v kuchyni, beží v televízii Doba ľadová. (dodo24)

• - Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)