Deník slabocha

Denník slabocha

• Kanada

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

I was a bit of a troublemaker - Im tired of being friends - Just regular summer stuff - Hes going to get to the end of Twisted Lizard 2 this summer - Why dont you write down your phone number too? - Frient, kiss of death - Im the laugh ingest laugher that ever laughed - You need to get to Gregs LEVEL and really engage with him (a to je co, psycholožka) - Find an activity you both enjoy - What Greg needs is a role model - Someone he can look up to - Be the father you wish your father had been - Quality time together - Readin is fun. Lets share the books - CLASSICS. Something to stimulate your minds - Lets get this party started! Oh yeah! - Civil War reenactments - Bunch of wrown man dressed as soldiers running around in muddy fields - I had the honor of being bugle boy - PLAYING BADLY - Ty dlouhý statický záběr - And you didnt think maybe you should tell me that? - Improve our summer - Yes! I mean oops - I could give you a few pointers - Ppl have expectations. Everything has to be perfect - Now move it or lose it - Im more than indoor person - Theres no guest for the gust - Two orders of fries, vanilla shake extra thick and anything with bacon on it - I told him to keep low profile. I didnt want to get fired from my fake job - What am I a guidebook? Come back when you are drowning - Theres no need to be mean - Listen shrimp, the only reason Im here in this ridiculous outfit, is to get CREDIT for my college application. So bounce - You are too funny - I love you because… - We like to share, its more fun that way - Scary rides, Cranium Shaker - No way. Way - Scream their heads off - They are disappointed in me. Better than getting punished - Things are getting complicated - Things are started get complicate ?? - I dont know, whats different, but this roasbeef is unbeliefable - Chefs secret - To sou prasata - The sacred bond of your frindship is broken - Ten se mi líbí - Jeho filosofie zachranuje celou tudle blbost - Im using so many identities, Im haveing trouble keeping track of them - It cant be happening - Listen, midgets, stay out of my eye-line - Shes into drama - Im in pieces, baby, fix me - Shake me till you wake me - Go for it (nejlepší scena z celýho filmu) - Laine MacNeil - Payton List - Mužete mi říct, ve který vedlejší roli byla Chloe?(26.1.2018)

Miluju tenhle druh filmů, jež jsou točeny z dětské perspektivy, protože mám pocit, že ve mně kus dítěte zůstal, a tak jsem schopen si to naplno užít. Tenhle film rozhodně není nějak objevný nebo snad nadprůměrně kvalitní, ale rozhodně je milý, příjemný, koukatelný a snadno stravitelný. Zkrátka je to taková dobrá blbost na odreagování a pobavení, a o to zde jde a podle mého názoru ani o nic jiné tvůrcům nešlo. Hlavní hrdina je docela sympatický chlapec, který má na cestě za oblíbeností prostě jen smůlu a moc mu nepomáhá ani jeho starší bratr, který ho jen provokuje a má ho jako terč svých vtípků. Hlavní hrdina se ale nevzdává, bohužel jak děj filmu plyne tak musí být divákovi jasné, že v tomto školním ročníku se už hlavní hrdina v žebříčku oblíbenosti posunout nestihne. Jako diváka mě docela nepříjemně překvapilo a hlavně zamrzelo, že když už hlavní hrdina zjistil, že je v něčem dobrý (mám na mysli zpěv), tak dostal ve školním muzikálu jen malou roli, to mi přišlo už ze strany scénáře (nebo tedy zřejmě knižní předlohy) jako moc velká rána pod pás vůči divákovi i vůči hlavnímu hrdinovi. Celkově ale film vnímám v rámci žánru jako film povedený, ale přece jen nikoliv nadprůměrný, a tak mu tedy uděluji tři hvězdy.(10.6.2012)

• honajz2

Takhle, neberte ty 2* tak, že je ten film špatný, on se docela dá, vlastně se na něj dá celkem v pohodě podívat, problém je ale v tom, že to vůbec není zábavné. Tak asi dvě, tři scény jsou dobré, ale ten zbytek je buď trapný, fekální (a toho tu není málo), nevtipný nebo mnohokrát opakovaný (divadelní představení, kde hlavní hrdina hraje strom, to už bylo snad úplně všude...). A právě u tohodle filmu by se měl člověk bavit, ale jestli fakt člověk není děcko, tak se prostě moc nezasměje, max tak pousměje. Jinak je to ale i poutavé, takže nemůžu říct, že bych se u toho bůhvíjak nudil, ale zábavné to fakt nebylo, dějově to je vlastně jenom sled scén ze života Grega, který je takový průměrný kluk, co se neustále blbě rozhoduje, ale vše dopadne dobře, jak jinak. Podívat se na to dá, ale podívaná to je hlavně pro děcka a na můj vkus je taková až moc dětinská. Lepší 2*(22.6.2019)

• Martinibaby

Abych pravdu řekla, na film jsem se podívala jenom kvůli Chloe, které tam prostě nebylo dost, takže to celkový dojem nijak nezachránilo. Vůbec jsem od toho čekala něco malinko inteligentnějšího, takhle to byla jedna scéna trapnější než druhá a do toho všeho jsem měla chuť většině herců vyfackovat jenom za to jak se tváří (vážně nechápu kde nabrali takovou hromadu ksichtů).. Na druhou stranu jsem se určitě minula cílovou skupinou, z podobných filmů jsem už prostě dávno vyrostla, tudíž jsem to mohla očekávat :)(3.4.2011)

Knihy Jeffa Kinneyho patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy četl a v podstatě tím žiji. Samozřejmě jsem byl zvědavý na film. Říkal jsem si, že musí být opravdu dost těžké převést ty úžasné postavy na plátno. Jsem ale rád, že ten film dopadl tak, jak dopadl - tedy velice dobře. Postavy jsou velmi dobře obsazené, komedie je věrná knize a ještě něco přidává (třeba postavu Chloe Grace Moretz) a já se dobře bavil. Ať natočí všechno a budu spokojený. Převelice dobrá zábava procelou rodinu, ale knihy jsou přece jen lepší. 85%.(3.9.2012)

• - Všechny děti na konkurzu na školní hru zpívali svým vlastním hlasem. (HellFire)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)

• - Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)