Deník slabocha

Diary of a Wimpy Kid

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

• VasaX

Ono to není špatné, ale až na Angie, a to především díky Chloe, se mi všechny hlavní charaktery v průběhu filmu zajedli a zprotivili. Kouká se na to dobře, ale když člověk na konci s nikým nesympatizuje, tak je to jaksi špatně, alespoň v rámci tohohle žánru. Jinak tam padají trefné či vtipné hlášky, sem tam nějaký povedený gag, ale ve výsledku je to film, co bohužel zapadne, protože se jeho poselství, nároky na diváka a to, co divákovi nabízí, míjí s majoritními skupinami a hodně lidí prostě bude mít pocit, že tam něco skřípe. Ale jinak je to nenáročný film, taková pohodička na sobotní odpoledne.(7.10.2010)

Musím sa priznať, že som bol príjemne prekvapený atraktívnym vizuálnym spracovaním, aké Freudenthalov film nasadil. Musím si na režiséra povietiť. Nuž, v konečnom dôsledku však film predsalen operoval s vratkým scenárom a viaceré herecké výkony mu teda príliš nenapomáhali. Veľmi dobré momenty súviseli nielen s hlavným predstaviteľom - ten bol viac ako obstojný - ale aj s Chloe Grace Moretz, ktorá tu ukazuje veľký potenciál do budúcnosti. Hej, je to trochu infantilné a pestrofarebné, ale zároveň film obsahuje istú triezvosť, ktorá hádam že pramení z veleúspešnej predlohy. Suma sumárum, v porovnaní s konkurenciou by som neváhal ani minútu a siahol po zvláštnom, leč originálnom Denníku slabocha, ale aby som sa nad ním nejako výraznejšie radoval, na to nemá. Veľmi slušné tri hviezdy.(26.8.2014)

• Pelmeninator

No tak takú somarinu som už dlho nevidel. Pre mňa určite jeden z najhorších filmov aký existuje. Dialógy stupídne, dej reálny ako úprimný politik. Hlavnú postavu hrá dengľavý, háklivý zasran, z ktorého inteligencia priam srší a jeho herecké vlohy sú nepopísateľne zlé. Jediná normálna postava je starší brat, napriek tomu že má byť vnímaný negatívne.(12.12.2016)

• jafuska

Pro mě příliš dětský, a proto asi jako dospělá tyto problémy a události už jdou mimo mě, ale chápu, že jako dospívající divák, nebo dítě si určitě přijde na své, já jsem se tady s tímto projektem hodně minula, tuto dobu mám už dávno za sebou a opravdu jsem ráda, že už ničím takovým nemusím procházet, dětská léta asi jsou fakt těžká, a zapadnout mezi sebe, taky nelehký úkol.(26.11.2012)

Každá generace má své hrdiny. Ta současná zřejmě malého outsidera, který chce být slavným, ale nedaří se mu to. Alespoň ne v dobrém slova smyslu. Když pominu mizerný český dabing, tak celkově film ničím nevyniká. Je určen pouze pro děti, dospělé svým obsahem skutečně míjí. Tudíž nálepka "rodinný" mu rozhodně nepřísluší. Některé vtipy jsou vtipné, ale celkově se nefanoušek spíše nudí. Přesto dávám tři hvězdičky - protože jsem už dospělý a nerozumím tomu...(8.7.2012)

• - Halloweenský kostým Fregleyho je křížencem osla a jednorožce. (HellFire)

• - Na začiatku filmu, pri raňajkách v kuchyni, beží v televízii Doba ľadová. (dodo24)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)