Deník slabocha

Denník slabocha

Diary of a Wimpy Kid

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

Deník malého poseroutky je taková trošku zlem začarovaná kniha. Děti ji milují, pracuji s knížkami, tak moc dobře vím, co frčí. Jednou jsem si ji půjčila, abych si mohla číst na obědové pause v práci a za pár minut jsem se stala obětí dne blbce a mrzelo mi to. U filmu mi překvapila ta dramaturgie jedné peripetie na druhou. Nostalgicky jsem si zasteskla, že ani já jsem nebývala tou oblíbenkyní ve třídě, ale na druhou stranu mi uklidnilo, že Poseroutka už je skutečně titul největšího průšviháře. Skvělé jsou prostřihy do deníku. Humor je tu ryze dětský, ale kdo má rád vtipy o prdu, se pobaví.(19.2.2015)

Miluju tenhle druh filmů, jež jsou točeny z dětské perspektivy, protože mám pocit, že ve mně kus dítěte zůstal, a tak jsem schopen si to naplno užít. Tenhle film rozhodně není nějak objevný nebo snad nadprůměrně kvalitní, ale rozhodně je milý, příjemný, koukatelný a snadno stravitelný. Zkrátka je to taková dobrá blbost na odreagování a pobavení, a o to zde jde a podle mého názoru ani o nic jiné tvůrcům nešlo. Hlavní hrdina je docela sympatický chlapec, který má na cestě za oblíbeností prostě jen smůlu a moc mu nepomáhá ani jeho starší bratr, který ho jen provokuje a má ho jako terč svých vtípků. Hlavní hrdina se ale nevzdává, bohužel jak děj filmu plyne tak musí být divákovi jasné, že v tomto školním ročníku se už hlavní hrdina v žebříčku oblíbenosti posunout nestihne. Jako diváka mě docela nepříjemně překvapilo a hlavně zamrzelo, že když už hlavní hrdina zjistil, že je v něčem dobrý (mám na mysli zpěv), tak dostal ve školním muzikálu jen malou roli, to mi přišlo už ze strany scénáře (nebo tedy zřejmě knižní předlohy) jako moc velká rána pod pás vůči divákovi i vůči hlavnímu hrdinovi. Celkově ale film vnímám v rámci žánru jako film povedený, ale přece jen nikoliv nadprůměrný, a tak mu tedy uděluji tři hvězdy.(10.6.2012)

Musím sa priznať, že som bol príjemne prekvapený atraktívnym vizuálnym spracovaním, aké Freudenthalov film nasadil. Musím si na režiséra povietiť. Nuž, v konečnom dôsledku však film predsalen operoval s vratkým scenárom a viaceré herecké výkony mu teda príliš nenapomáhali. Veľmi dobré momenty súviseli nielen s hlavným predstaviteľom - ten bol viac ako obstojný - ale aj s Chloe Grace Moretz, ktorá tu ukazuje veľký potenciál do budúcnosti. Hej, je to trochu infantilné a pestrofarebné, ale zároveň film obsahuje istú triezvosť, ktorá hádam že pramení z veleúspešnej predlohy. Suma sumárum, v porovnaní s konkurenciou by som neváhal ani minútu a siahol po zvláštnom, leč originálnom Denníku slabocha, ale aby som sa nad ním nejako výraznejšie radoval, na to nemá. Veľmi slušné tri hviezdy.(26.8.2014)

Školní komedie, ve které mě dětínský humor přímo uchvátil a spokojením jsem si u ní pochrochtával. Příběh je o tom, jak se chce jeden kluk stát oblíbeným a vůbec mu to nevychází. Ne moc originální, ale já se pobavil skvěle. Ti poseroutkové mě svou hloupostí až dojímali k slzám. Ke konci filmu bych se už ale raději ocitnul na intelektuální pustině s Chloe Grace Moretz. Ta holka je prostě skvělá všude. Poprvé, co místní hodnocení (ač je to malým počtem hodnocení) absolutně nechápu. 8/10(8.8.2012)

• Hal_Moore

Nejsem obeznámen s předlohou a ani fakt, že podobné dětské komedie příliš nemusím filmu také moc nepomůže. Kdyby byly epizody ze života hlavního hrdiny alespoň vtipné, neřeknu ani slovo. V pokračování tak snad tvůrci tento fakt napraví. Ještě že se na obrazovce párkrát objevila Chloe Moretz, díky které nemusím v hodnocení sahat pro nejnižší mety. Když Diary of a Wimpy Kid přeskočíte, žádnou větší chybu neuděláte. Film nestojí ani za delší komentář.(17.10.2010)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)

• - Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)

• - Halloweenský kostým Fregleyho je křížencem osla a jednorožce. (HellFire)