Deník slabocha

Diary of a Wimpy Kid

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

• tyzmrde

2.díl jsem viděl dřív než 1.díl a vůbec jsem nevěděl že to je sequel na toto (stejně jako jsem nevěděl že Desperado je pokračování na El Mariachi) Pár vtipů tam je ale na dvojku které jsem dal 5* to vůbec nemá a tak dávám 2*. Toto by se mi moc nelíbilo ani kdybych byl dítě. PS: Vtipy jako sejráč a holub byli trapné a ne vtipné...ale vtip kde se holky dozví co se stalo ze zlomenou rukou a 1. scéna kde vstává do školy byl nejvíc... PS: Už se to blížilo k 3*.(22.1.2012)

Deník malého poseroutky je taková trošku zlem začarovaná kniha. Děti ji milují, pracuji s knížkami, tak moc dobře vím, co frčí. Jednou jsem si ji půjčila, abych si mohla číst na obědové pause v práci a za pár minut jsem se stala obětí dne blbce a mrzelo mi to. U filmu mi překvapila ta dramaturgie jedné peripetie na druhou. Nostalgicky jsem si zasteskla, že ani já jsem nebývala tou oblíbenkyní ve třídě, ale na druhou stranu mi uklidnilo, že Poseroutka už je skutečně titul největšího průšviháře. Skvělé jsou prostřihy do deníku. Humor je tu ryze dětský, ale kdo má rád vtipy o prdu, se pobaví.(19.2.2015)

taketo filmi boli kedysi pychou ceskej produkcie pre deti, ale momentalne su im dari v severskych a americkych filmovych studiach... nie je to nic kvoli comu by sa menily historicke knihy, ale deti to urcite potesi a mna ako dospelaka to nerozculovalo ale prijemne a nostalgicky pobavilo... vacsinou ide o nezavysle scenky poskladane do kopy tociace sa okolo hlavnej postavy grega (najmenej sympaticka postava filmu, egocentricky idiot ktoreho treba prefackat... o dost lepsi je robert capron ako jeho najlepsi priatel rowley a hlavne chloe moretz, ktorej je na skodu dost malo), ale vdaka dobrej rezii thora freudenthala (ktory predtym nakrutil hotel pre psy, ktory sa mi tiez dost pacil) vobec nenudi a obcas dokonca prekvapy i humor urceny rozhodne pre dospelych (hlavne vyber hlavnej ulohy do muzikalu wizard of oz a jej volba piesne)...(31.8.2012)

• zdenny

Film o dvanáctiletém klukovi, který není zlý, ale který se neustále hledá. Chtěl by být ve škole velice oblíbeným, ale nachází si takové cesty, které jej na pomyslné stupnici oblíbenosti shazují stále níž a níž. Má o sobě přemrštěné mínění a když už nás film nasměruje na tu správnou cestu - a tou je poznání, že nejlepší je být sám sebou - promění zpívajícího chlapce ve strom. To jsem opravdu nepochopil. Místo toho, aby film dětem ukázal, aby v sobě hledaly skryté talenty, zpacká to tím, že jakmile v sobě chlapec skryté vlohy najde, režie mu je nedovolí rozvinout. Pak už jsem pomalu usínal. Nebavilo mě to. A myslím, že ani dvanáctiletým dětem se to moc líbit nemusí.(3.9.2011)

• jafuska

Pro mě příliš dětský, a proto asi jako dospělá tyto problémy a události už jdou mimo mě, ale chápu, že jako dospívající divák, nebo dítě si určitě přijde na své, já jsem se tady s tímto projektem hodně minula, tuto dobu mám už dávno za sebou a opravdu jsem ráda, že už ničím takovým nemusím procházet, dětská léta asi jsou fakt těžká, a zapadnout mezi sebe, taky nelehký úkol.(26.11.2012)

• - Na začiatku filmu, pri raňajkách v kuchyni, beží v televízii Doba ľadová. (dodo24)

• - Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)