Deník slabocha

Diary of a Wimpy Kid

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

• tyzmrde

2.díl jsem viděl dřív než 1.díl a vůbec jsem nevěděl že to je sequel na toto (stejně jako jsem nevěděl že Desperado je pokračování na El Mariachi) Pár vtipů tam je ale na dvojku které jsem dal 5* to vůbec nemá a tak dávám 2*. Toto by se mi moc nelíbilo ani kdybych byl dítě. PS: Vtipy jako sejráč a holub byli trapné a ne vtipné...ale vtip kde se holky dozví co se stalo ze zlomenou rukou a 1. scéna kde vstává do školy byl nejvíc... PS: Už se to blížilo k 3*.(22.1.2012)

Knihy Jeffa Kinneyho patří k těm nejlepším, jaké jsem kdy četl a v podstatě tím žiji. Samozřejmě jsem byl zvědavý na film. Říkal jsem si, že musí být opravdu dost těžké převést ty úžasné postavy na plátno. Jsem ale rád, že ten film dopadl tak, jak dopadl - tedy velice dobře. Postavy jsou velmi dobře obsazené, komedie je věrná knize a ještě něco přidává (třeba postavu Chloe Grace Moretz) a já se dobře bavil. Ať natočí všechno a budu spokojený. Převelice dobrá zábava procelou rodinu, ale knihy jsou přece jen lepší. 85%.(3.9.2012)

• ArsenalEagle

WTF! Kdo z těch, kdo četl úžasnou předlohu od Jeffa Kinneyho by mohl dát tak vysoké hodnocení? Série (ne jen jedna knížka) kterou jsem četl minimálně 5x a kterou si nejspíše znovu připomenu, až nebudu mít co dělat, byla vtipná, originální a opravdu super. Tenhle film není vtipný, originální a už vůbec není super. Proč snad jediná postava, která v knižní předloze není - to jest novinářka v podání Chloe Grace Moretz si zasloužila jedinou hvězdu, kterou tomuhle můžu dát. Honem přečíst knížku a s hodnocením o 30% dolu. PS: vložené animace jsou narážky na knížku ;) Zneuctění knižní předlohy!(1.6.2013)

• zdenny

Film o dvanáctiletém klukovi, který není zlý, ale který se neustále hledá. Chtěl by být ve škole velice oblíbeným, ale nachází si takové cesty, které jej na pomyslné stupnici oblíbenosti shazují stále níž a níž. Má o sobě přemrštěné mínění a když už nás film nasměruje na tu správnou cestu - a tou je poznání, že nejlepší je být sám sebou - promění zpívajícího chlapce ve strom. To jsem opravdu nepochopil. Místo toho, aby film dětem ukázal, aby v sobě hledaly skryté talenty, zpacká to tím, že jakmile v sobě chlapec skryté vlohy najde, režie mu je nedovolí rozvinout. Pak už jsem pomalu usínal. Nebavilo mě to. A myslím, že ani dvanáctiletým dětem se to moc líbit nemusí.(3.9.2011)

Musím sa priznať, že som bol príjemne prekvapený atraktívnym vizuálnym spracovaním, aké Freudenthalov film nasadil. Musím si na režiséra povietiť. Nuž, v konečnom dôsledku však film predsalen operoval s vratkým scenárom a viaceré herecké výkony mu teda príliš nenapomáhali. Veľmi dobré momenty súviseli nielen s hlavným predstaviteľom - ten bol viac ako obstojný - ale aj s Chloe Grace Moretz, ktorá tu ukazuje veľký potenciál do budúcnosti. Hej, je to trochu infantilné a pestrofarebné, ale zároveň film obsahuje istú triezvosť, ktorá hádam že pramení z veleúspešnej predlohy. Suma sumárum, v porovnaní s konkurenciou by som neváhal ani minútu a siahol po zvláštnom, leč originálnom Denníku slabocha, ale aby som sa nad ním nejako výraznejšie radoval, na to nemá. Veľmi slušné tri hviezdy.(26.8.2014)

• - Na začiatku filmu, pri raňajkách v kuchyni, beží v televízii Doba ľadová. (dodo24)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)

• - Halloweenský kostým Fregleyho je křížencem osla a jednorožce. (HellFire)