Deník slabocha

Denník slabocha

• Kanada

Komedie / Rodinný

USA, 2010, 94 min

Neskutecna ptakovina, ale clovek se proste musi smat. Pribeh tu vicemene neni, je to spis takovy epizodni, proste scenky ze zivota decek ve skole s jejich problemama a zabavama. Misty se sem sice zacne protlacovat nejaky to poucovani, ale nastesti ne nijak vyznamne, vetsinou to jsou proste tu vice, tu mene vtipny/trapny forky. Film navic dost svizne odsejpa, takze nuda nehrozi. Co se tyce hercu, jasne, nemaj moc co hrat, ale i tak jsou dost tragicky a to deti i dospeli. Ale jako 90 minutova oddechovka, proc ne.(16.7.2018)

• IQ Tiqe

Tohle byl krok hodně vedle. Komedie má bavit, ne prudit. A já se zasmál možná dvakrát. V čem byl problém? Cílová skupina je asi do 12 let, a ani tam nevím jistě, jestli se film ujme. V druhé půlce jsem měl chuť to vypnout. A nějaká pozitiva ? Chloe Moretz (Kick-Ass) - bezprostřední, sympatická - už se těším, až ji uvidím v dalším filmu.(2.8.2010)

Dobrá, pohodová rodinná komedie s dobře hrajícima děckama, se sympatickým looserem, který je občas až moc looser na to, jak vypadá. Nepochybně i tací jsou, takže ano, dá se to v pohodě sledovat, dětem pustit a i dospělým doporučit (jasně, za podmínek, že mají rádi americký rodinný film, nebo hledají takový film, na který by se podívali společně s dětmi a neutrpěli újmu).(27.12.2011)

Zdařilý projekt dle populární komiksovo-textové "nekonečné" série knížek pro starší děti. Ze všech tří dílů nejvíce hodnotím ten druhý, ale ani jeden z dosavadních tří (už měl premiéru čtvrtý) mne nezklamal. Hlavní hrdina je vybrán případně a role se zhostil skvěle. I Roderick je přesvědčivý. Některé hlášky z filmu jsou vynikající a celá série se dá bez problémů vidět i vícekrát. Dávám plný počet bodů, druhý díl mám i v TOP 50 nejoblíbenějších filmů.(15.1.2018)

Školní komedie, ve které mě dětínský humor přímo uchvátil a spokojením jsem si u ní pochrochtával. Příběh je o tom, jak se chce jeden kluk stát oblíbeným a vůbec mu to nevychází. Ne moc originální, ale já se pobavil skvěle. Ti poseroutkové mě svou hloupostí až dojímali k slzám. Ke konci filmu bych se už ale raději ocitnul na intelektuální pustině s Chloe Grace Moretz. Ta holka je prostě skvělá všude. Poprvé, co místní hodnocení (ač je to malým počtem hodnocení) absolutně nechápu. 8/10(8.8.2012)

• - Mezi původní literární předlohou a snímkem je možné zaznamenat několik rozdílů. Například postava Angie Steadman (Chloë Grace Moretz) se v knize vůbec neobjevuje. (stepnicka)

• - Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)

• - Halloweenský kostým Fregleyho je křížencem osla a jednorožce. (HellFire)