Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

david666

No, "funny" je to opravdu jen lehce. A vlastně jsem vůbec nepochopil, o co hlavní postavě šlo? Dialogy jsou spíš takové ty kecy o ničem ačkoliv jsou řádně intelektuálně podány, že si člověk i chvíli myslí co že jsou divákovi sdělována moudra. Ale díky vcelku sympatickým hercům se nejedná o vyložený průšvih. ()

schaff

puberťáci sa depkujú, hneď musia ísť do liečebne, lebo nevedia, čo so životom, za týždeň sa zaľúbia a všetko je ako má byť....američania buď nevedia, čo je to naozajstná depresia alebo nevedia, čo sú naozajstné problémy... ()

Richi007

Pro mě osobně neuvěřitelně silný příběh s dvěma silnými herci. Žádné americké klišé s klasickou dějovou strukturou, kterou známe v mnoha filmech, ačkoliv tento nádech to chvíli mělo. Film, který má vytvořit pocit, že některé naše malicherné problémy nejsou až tak velkými problémy. ()

Idoviren

Komedie nekomedie. Je vám mizerně? Pusttě si It's kind of a funny story a bude vám líp. Nepřenese vás to magickým portálem barev a vtipů do absolutního veselí, ale je to jako jeden z momentů kdy si řeknete, že to nakonec není na světě tak špatný. Je to jako koukat na duhu, vypít hrnek teplého kakaa, zabalit se do velké osušky, nebo se vyhřívat v letním západu slunce. A navíc má Zacha Galifianakise. ()

Prokii

Další příběh z reality. Stres, deprese, strach z neúspěchu nebo odmítnutí. To vše potkává v dnešní době čím dál více lidí. Proč? Inu těžko říct, ale mnohdy tyto faktory vnucují pocit, že když něco nezvládnete, tak vás okolí odsoudí a "zavrhne". Mnohdy jsou tyto představy zbytečné, ale je těžké si to připustit. A přesně o tom je tenhle film. Především koho tady chci vyzdvihnout, i přes dobrý výkon to není má oblíbená Emma, je Zach. Zapadl do té role naprosto skvěle, a jakmile přidal i humor, byla radost se smát - především jak hrál Noel, to nemělo chybu. // ,,Nemůžeš žít život plný strachu" // ()

Kozlowski8

Craiga souží v jeho teenagerských letech deprese, pocity úzkosti a časté myšlenky na sebevraždu, což má za následek týden strávený na psychiatrické klinice. Zde poznává mnoho nových přátel i svoji lásku... Byť je film obsahově jednoduchý a vlastně celý se odehrává v blázinci, je skvělým způsobem natočen, s úžasnými scénáristickými a kamerovými nápady a projevy, které baví. Vedle skvělé hlavní postavy se zde objevuje mnoho krásných a jedinečných osůbek. Vzácně hezky udělaný film. 90%. ()

JenomDominik

Něco jako komedie vlastně není něco jako komedie ale spíš něco jako drama, natočené trochu odlehčenější formou ale i tak to problémy postav bere vážně, odehrává se v prostředí psychiatrické léčebny, kde se převážně řeší problémy a vztahy lidí mezi sebou + je do toho přidaný tzv. love story. Na film se hezky kouká a docela to utíká, ale na ty 4* mi tam trochu něco chybělo, takže silný 3. 69% ()

Matyspa

Nemohu jinak, neż dát absolutní hodnocení. V prolnutí psychologického teen dramatu a černé komedie se povedlo zobrazit psychický stav spousty dnešních teenagerů. Každému, kdo si kdy připadal na světě sám doporučuji zhlédnout. ()

Karbos

Tady jsou *** celkem fér, možná jsou to trochu lepší 3 ale furt 3. Některé scény byly dobře zvládnuté (střecha, závěrečná scéna) ale jinak hlavní postavě vlastně nějaké deprese ani moc nevěříte. Film je to taky milý ale určitě nepaří k těm lepším good feeling-ům. Je to celé takové ploché, nedokáže to vytvořit větší emoce a hlubší vztahy k postavám, na kterých by se pak dal očekávaný feel good vybudovat. Na druhou stranu není ani nic vyloženě špatně a na nedělní podvečer určitě neurazí. ()

Radek273

Už samotný snímek, který doslova prchá před očima, je velkým překvapením. Ovšem to největší si pro diváky připravil Zach Galifianakis, jehož výkon byl tak perfektní a přirozený, že byste snad ve stejné psychiatrické léčebně chtěli skončit s ním. No dobře, vlastně i kvůli půvabné Emmě Robertsové... ()

LencaN

Typická komedie to rozhodně nebyla. Člověk si musel na celkovou náladu filmu nejdřív přivyknout, snažit se asopň trochu pochopit ty docela komplikované postavy a pak už se Vám otevřou dveře do světa úsměvných minipříhod. Prostředí psychiatrické léčebny skýtá spoustu motivů, věcí k zamyšlení a dá divákovi třeba jiný pohled na to, když se někdo cítí pod psa. Natočeno to bylo s citem. Herci byli zajímavě poskládaní. Až mě docela překvapilo, jak pozitivní rozpoložení mi tento film způsobil. Něco jako komedie není kasovním trhákem, ale je tím, co můžu označit jako "Film s duší". ()

Heywood

Nic "medicinsky"přehnaného, naopak komorní úžasně podaný příběh o pubertě, lásce, konzumním světě a těch, co je ten tlak odrovnal. Herecky přitažlivé, obsahově poutavé a 4 hvězdy zasloužené. Emmu můžu vždy a všude :-) ()

ReactLotus

Bike, eat, drink, talk, read, read maps, make maps, make art, go out, see a movie at the cinema, help people, help myself, others, draw, run, travel, swim. Yeah, I know it's lame but, whatever. Breath. Live.   Pekná myšlienka filmu. Je jedno, čo robíme, s kým to robíme, či to má nejaký hlbší význam, či to vôbec má nejaký význam, či je to hlúpe alebo nie, hlavné je, aby sme niečo robili a možno, možno nám to pomôže prekonať všetky problémy/prekážky.   Je to iba film, takže tvrdiť, že dosť verne zobrazuje určité témy, by som nemal, ale páčilo sa mi vidieť, že častokrát môžeme (ne)vidieť zmysel, (ne)vidieť to dobré a pritom to nie je pravda. Človek sa zasmeje na zbytočnej zúfalosti postáv, uvedomí si, že je rovnaký, zasmeje sa na sebe a život ide ďalej. Jebať na to, že dnes nie je všetko v pohode, že ani zajtra nič nebude. Možno to nejakú dobu potrvá, ale raz život bude znovu dobrý, a možno aj skvelý. Treba len vydržať, snažiť sa a nevzdať všetko…   Hrozný pocit, že film o samovražedných sklonoch, o pocite zúfalosti, bezmocnosti zo života, dokáže človeku dať viac ako všetky marvelovky dokopy (i keď sú marvelovky dobré, ale to proste nie je reálny život.) Btw Ant-Man: Quantumania je dobrý film. ()