Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

jefff

Silné čtyři hvězdy. Zach konečně nehraje pořád to samé (i když dobře) a zahrál si vážnější roli. Film je to opravdu příjemný, není tupý ani hloupý, nejsou zde prvoplánové vtipy či moralizování. Naopak. Po delší době je to opravdu koukatelný, krásný snímek, který mi dokázal něco sdělit. Navíc všichni herci byli vybráni skvěle, úžasné herecké obsazení. Ať už zmíněný Zach, který se zde představil jako výborný herec i vážnějších rolí, tak pro mě neznámý Gilchrist. Na "Něco jako komedie" se rád podívám někdy opět zase. ()

shabazza

Wow! Tak v tomhle kousku je snad skoro všechno. Obdivuju způsob, jakým lze z tohoto námětu, z místa kde se děj odehrává, z vykreslených postav, vypumpovat stoprocentně a skrz na skrz pozitivní film :-) Wow again. ()

moukey

Další sluníčkovej film o klukovi, kterej stráví tejden v magořinci, kde to nejdřív) nenávidí, ale na konci sou všichni strašně veselí a tancujou. Ten kluk si po tom tejdnu uvědomí, co všechno chce ve svym životě dělat, a tak ho prožije šťastně........ od začátku do konce se mi chvěl svěrač touhou poplivat tuhle hovadinu mejma prdelníma slinama! ()

Soweek

Další z řady indie úsměvných snímků, z něhož si máte odnést, že je dobré oceňovat věci, které máte a ne se trápit nad něčím, co nemáte. ()

BMAJTZ

Tenhle film má prostě něco do sebe. Neříkám, že každý teenager je ponořen do depresí (což víceméně tenhle film říká), ale pravdou je, že do sebe to má hodně. Kdo z vás neměl tu chuť najednou se vším praštit a dát si pauzu. Mě osobně celá tahle myšlenka zasáhla a háv tragi komedie s nádechem jistého optimismu tomu jenom sluší. ()

slovan1

No panečku! Na první pohled se může zdát, že tenhle snímek svým námětem a s tím souvísejícím místem natáčení, může odrazovat. Ale nedělejte chybu a mrkněte. Méně známi ale o to kvalitnější a přesvědčivější herce v jednom z nej filmů, co jsem v poslední době viděl. Drama s komedie výborně zkloubené do jednoho fungujicího celku. Zábavné, emotivní, dojemné a poučné zároveň. Postavy z odd. "North 3" jsem si oblíbil velmi brzy a bylo příjemné sledovat jejich proměny a fandit jim. Navíc u "pamatné" scény s Under pressure jsem se rozzářil jak malé děcko před stromečkem. Šílená energie. Na konec a pro pořádek - Emma Roberts je tak HOT samička až to není možné!!! Zkrátka Něco jako komedie mě naplnil šíleně pozitivní náladou a jsem za to tomuhle filmu vděčen. ()

herr_carter

Teď, odstupem pár dní po shlédnutí vlastně přemýšlím, o čem ten film byl a co se tam všechno stalo - ve své podstatě minimalistický a nic neřešící, zároveň ale děsně lidský, hřejivý a příjemný film, který je vhodný shlédnout snad za každého počasí a určen je prakticky všem - Roberts už tady ukázala, kam jí talent a její hluboké velké oči pomalu ponesou..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Seti

Námět z prostředí psychiatrické léčebny je pro mě od Přeletu dostatečným důvodem, abych podobným filmům věnoval pozornost. Od počátku bylo ale zřejmé, že tento film bude z jiného soudku, než Formanův majstrštyk. Jednotlivé osudy i svérazné postavičky ústavu jsou viděny skrze oči 16-ti letého teenagera, který se s pomocí terapie a nově navázaných přátelství snaží vyrovnat s vlastními problémy. Humorné momenty filmu častečně vyplývají ze střetů více či méně normálních chovanců léčebny (jednoznačně nejlepší je opět scéna hromadné terapie), a částečně z prvoplánově komediálních scének, které již nejsou tak dobré. Větší váha je však kladena na dramatickou složku, kterou si pravděpodobně více "užijí" věčně deprimovaní jedinci, jenž stále hledají ten správný vchod do života. It's Kind of a Funny Story je jedním z řady menších netradičních filmů, který si svým pozitivním vyzněním jistě své příznivce najde. (Musím se ale přiznat, že jedním z hlavních lákadel pro mě byla Emma Roberts, která je i s ležérní vizáží neskutečně hot, a od této chvíle ji začínám sledovat bedlivěji...koho mi jen ta holčina připomíná?!). ()

noctambule

It's kind of a funny story mě zastihl v té nejlepší možné náladě na jeho zhlédnutí. Nemá cenu se o filmu rozepisovat, snad stačí, že se strašně těším až se na něj mrknu znovu a znovu:-) a že putuje ihned do mé TOPky. Má v sobě strašně pozitivní energie, když zlepšil náladu mě, zlepší všem. A ta hudba...under pressure nemělo chybu:-) ()

Benedygtus

Okouzlujici oddychovka s tematem: "feel better", nic neni ztraceno. Komedii bych to asi nenazval, ale neco jako to, to je. Usmevy budu rozdavat jeste i ze spani. ()

klukluka

Něco by to se mnou mohlo udělat... Neudělalo to se mnou ale nic. Možná nějakou dobu nebudu tolik tlačit na svoje děti, nemyslím si ovšem, že po nich chci zázraky. It's kind... mi ale připomnělo, že si na to mám dávat pozor. Jinak to se mnou ale ani nehlo. Snad že mi nebyl sympatický představitel Craiga. Snad že je to možná lehce generační záležitost. Snad že jsem dřív viděl Přelet a to ne pouze jednou. Snad že si nemyslím, že se podobné ústavy podobají letním táborům, kde se to jen hemží dobrými kamarády a holkama k pomilování. Líbil se mi výběr muziky, jinak se to ovšem nevymyká mým očekáváním (plus mínus nulovým) stran kvality filmů s Galifianakisem. ()

bloodline

Ak existuje filmové zaľúbenie na prvý pohľad, tak tento film ma zasiahol tak veľkým množstvom pozitívnej energie z jasného neba, že londýnske Millennium Dome mi popritom príde ako šopa v Dadaab-e. Medzi primárnu cieľovú skupinu, na ktorú tvorcovia upriamili svoju pozornosť patria dospievajúci, keďže porovnateľné problémy zmietajú mnohých mladých ľudí podobne ako hlavného predstaviteľa. Nejde tu však o ťažkú psychiatriu či psychologickú smršť, ale najjemnejšou ihlou ušité mini dielo s vyvážene výbornými hereckými výkonmi a neuveriteľne milou atmosférou až mi bolo ľúto môjho hektického života. Zach Galifianakis je jednoducho trieda, Keir Gilchrist a Emma Roberts závan hereckej budúcnosti s prvým vážnym výkrikom na konte v podobe It's Kind of a Funny Story. Hlavne vkladám nádeje do Emmy Roberts a dúfam, že svojim nesporným talentom predčí slávnejšiu tetu. Nad všetko ešte vyzdvihnem hudobno-videoklipovú Mini Playback Show - ten nával dobra a lásky druhý krát možno neprežijem od šťastia, pay attention please :) ()

noby

Sympatické, velmi příjemně obsazené, lehce plynoucí, trochu depresivní, trochu přehnaně optimistické. Místy bolavě trefné, místy plytce kýčovité. A Zach Galifianakis, nehrající svého blbečka (i když ho může někdy připomínat), se cení. ()

ZdenoLo

Tento žáner mám rád. Aj keď viem že Svět podle Prota (2001) a Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) nikto tak skoro neprekoná, tak občas sa objaví niečo zaujímavé čo sa k týmto skvostom aspoň vzdialene priblíži. No žiaľ tento film to nieje. Síce neurazilo ale ani nenadchlo. A keďže oba spomínané filmy mi nastavili latku vysoko tak v hodnotení musím byť viacmenej prísnejší. 35%. ()

Pttak

Filmy z blázince mě baví a s tímhle lehkým nádechem komedie se z toho vyklubala příjemná oddychovka na všední den. ()

F.W.Colqhoun

Music by Broken Social Scene. Asi nejklíčovější pro správné uchopení tohoto filmu je skutečnost, že se autor předlohy nakonec opravdu odkrágloval. Titul naznačuje problém, který neomylně vycítil distributor. Jde o úsměvnou osobní výpověď rozměru filmu na znavené nedělní odpoledne, šmrncnutou vzpomínkou na Přelet-light. Dorostenecký biják, který se dotýká složitých otázek a (pseudo?-)problémů, aniž by děsil všemi pravdivými odpověďmi, jimž by se měl divák věku hlavního hrdiny ještě nějaký čas vyhýbat. Fajn. Z civilně pojaté, citlivé komedie trčí šílený výstup z muzikoterapeutické dílny, která se strhne v almodóvarovsky blyštivý videoklip na Under Pressure, v nemž platí kyprý Zach Galifianakis za Davida Bowie; možná trochu laciné, ale moment překvapení sehrál své a film předtím i potom vlahý jako odstavený talíř polévky dodal nečekanou katarzi. ()