Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

Crackonosc

Feel-good film o klukovi kterej se z prevence před sebevražou nechá zavřít na tejden do blázince, poznává tam ostatní blázny, Zacha Galifianakise (to je jméno!) a Emmu Roberts. Hodně si s nima povídá, dostane pár rad do života, možná se i zamiluje a strašně pohodlně se na to kouká. Podobná obyčejně příjemná oddechovka jako svýho času Juno. ()

Frecklie

Neurazí, nepřekvapí, nenadchne... Je to takovej ten pěknej a milej film, jenže stačí jednou a dost a nejspíš o něm za pár týdnů vůbec nebudu vědět. Na víc jak 3* to nevytáhne ani Zach, ani Under Pressure od Queenů, ale nevadí :) ()

Darik

Vcelku příjemný film s milým obsazením. Galifianakise sice moc nemusim, ale tady mi seděl. Jinak je to trochu vtipný a setkáte se zde s problémy, kterými trpí normální lidi, takže vám film nebude připadat jako úplná blbost a já osobně byl velmi příjemně překvapen celým příběhem. 50% ()

Hanes88

Určitě zajímavá komedie. Docela milé překvapení. Keir Gilchrist zahrál svou roli znamenitě a Emma Roberts opravdu krásná. Opravdu sympatické. 65%. ()

Bouřňák

Vůbec jsem předem nevěděl, co že to bude za filmek. A výsledkem byla velmi příjemná hoďka a půl. Moc příjemné a vtipné. Doporučuji. ()

angloumene

Název je opravdu přesný, protože Něco jako komedie je opravdu jenom něco jako komedie. Dokonce se zde ani žádné opravdové vtípky neobjevují. Přesto dokáže pobavit a nabít velkou dávkou dobré nálady. Sice nečekejte žádné důmyslnosti v jakémkoliv směru, ale na zpříjemnění večera je tehle film víc něž dostačující. ()

Jespi

Moderní kopie ( v hanlivém slova smylu) Přeletu nad Kukaččím hnízdem. Akorát místo zajímavého Jacka Nicholsona jsme dostali nevycválaného spratka. Booooring.... ()

IvoB

Feel good film z psychiatričky? Jo, evidentně to jde. Ačkoliv i ta vážná témata jsou zde samozřejmě ve velké míře zastoupena. Pěkně vyvážené, tu a tam nějaká ta životní pravda, sympatické obsazení. Předlohu bych si klidně přečetl. Fajn 4* ()

mazadlo

Trochu komedie ? Nezdálo se mi to komické ani trochu . Snad protože mi je tento život tak blízko . Silný příběh jako pravá černá káva se vám bude valit do žil . Kdo máte rád trochu toho šokování v srdci a sem tam rádi potlačíte slzu měli by jste vědět...že život je něco jako komedie . ()

Marys

Príliš nalinkovaný a nezapamätateľný. Komentujem týždeň po tom, čo som ho videl a už teraz neviem, o čom poriadne bol. Nič extra, hoci prostredie filmu bolo celkom zaujímavé. ()

peto580

pozerám čo som hodnotil čo nie a je mi ľúto že som k tomuto nenapísal komentár. Je to jeden z naj filmov pre mňa. Každému som ho odporúčal, chcem ho vidieť znova... no treba ešte niečo na plmný počet? ()

Rufete

"Okay, I know you're thinking, "What is this? Kid spends a few days in the hospital and all his problems are cured?" But I'm not. I know I'm not. I can tell this is just the beginning. I still need to face my homework, my school, my friends. My dad. But the difference between today and last Saturday is that for the first time in a while, I can look forward to the things I want to do in my life. Bike, eat, drink, talk. Ride the subway, read, read maps. Make maps, make art. Finish the Gates application. Tell my dad not to stress about it. Hug my mom. Kiss my little sister. Kiss my dad. Make out with Noelle. Make out with her more. Take her on a picnic. See a movie with her. See a movie with Aaron. Heck, see a movie with Nia. Have a party. Tell people my story. Volunteer at 3 North. Help people like Bobby. Like Muqtada. Like me. Draw more. Draw a person. Draw a naked person. Draw Noelle naked. Run, travel, swim, skip. Yeah, I know it's lame, but, whatever. Skip anyway. Breathe... Live." Komentář může obsahovat spoilery. Líbilo se mi to, zvlášť druhé zhlédnutí, které přišlo po několika letech. Hlavní herec sice hraje jako poleno, ale role mu celkem sedne. Takový obyčejný, ničím zvláštní kluk. Emma je na trochu jiné úrovni, ta se mi líbila moc a dala mi impulz ke zhlédnutí dalších jejích filmů. No a pan Galifiacosi se mi ukázal jako nejsilnější článek. Jeho postava měla nejzajímavější příběh. Líbí se mi, že se film nesnaží divákovi nacpat pod nos všechny problémy všech pacientů (zmíní se jen tak naoko, nedozvíme se ani to, proč je tam zavřená Noelle), jen nenásilným způsobem upozorňuje na to, že každý může zažít pocit úzkosti a každý v jiné míře. Stavy, kterými trpí hlavní postava, mívám občas taky. Stresuji se v podstatě ze zbytečností a neohlížím se na to, že milióny lidí jsou na tom hůř než já. No, v blázinci jsou super lidi: Mustafa (nebo jak to bylo), Šalamoun, už zmínění Noelle a pan Galifianěco a další. Tohle téma se mi dost líbí a tenhle film ho zpracoval na jedničku. Nevím proč, ale tričko s nápisem "I Hate Boys", které měla Noelle na sobě, se mi hrozně líbilo. ()

filipvrbik

No do léčebny, zvláště pak psychiatrické bych dobrovolně nikdy nešel- vypadá to tam docela jinak než v tom filmu,snad jen blázni jsou všude stejní.....P.S. rozděleno na muže a ženy láska vzniknout nemůže...70% ()

Renfield

Není to ani komedie, ani drama je to opravdu něco jako komedie a to je trochu chyba, chtělo by to ujasnit, o co vlastně jde. Na komedii málo vtipné, na drama málo dramatické. Film nemá příliš děj, ani příběh, ale silné momenty se přesto najdou. Nemalou zásluhu na zábavnosti celého dění (nebo oddělení) má Zach Galifianakis, ten je zajímavý už svou vizáží, navíc tady dokázal, že by mohl hrát i doktora... Hlavní hrdina mě herecky příliš nepřesvědčil, i když uznávám, že to u mě neměl lehké. Především v první půlce mi totiž připomínal někoho, kdo mi také krátce vstoupil do života, naštěstí jen krátce. Navíc nemám rád filmy o těchto problémech neproblémech... ale ono to tak občas dnes chodí. 50% ()

TeraBum

Po druhém shlédnutí musím ubrat jednu hvězdu. Jako "feel good movie" je to fajn, ale Craigova "deprese" vyléčená uvědoměním si že člověk si musí užívat maličkostí a dělat co ho baví... normálně se mi podobné pointy líbí, ale ne, když se několikrát ozve slovo deprese, a je to celé zasazené do kontextu psychiatrické léčebny, kde jsou drtivé většině podobné moudra tak akorát na dvě věci. Možná právě o to šlo, o ten kontrast, a o to, že slovo deprese je v řeči běžně používáno ne jako diagnóza. Možná. Možná že když se na to podívám potřetí, nebude mě to tak iritovat. Možná mě nebude iritovat, že Craig se dal na umění, dostal holku a užíval si života, zatímco poslední záběr na Bobbyho mě nutí přemýšlet, jestli se náhodou nepokusí zabít po sedmé. Pravděpodobnější ale je, že si přečtu knižní předlohu. Až tak feel good movie to na třetí shlédnutí není. ()

dan4815

Jsem divný, já vím, ale film mě zaujal natolik, že když po letech někdo řekne jeho název, budu hned vědět. Filmy tohoto typu nemám moc rád. Jsem zastáncem názoru, že komedie má být komedie, romantický film má být romantický, a že vážná témata nemají být prokládána humorem. Ve skutečnosti nemám rád ani komedie, většinou to s mimickými svaly téměř nic neudělá, a mozek na to nereaguje už vůbec. Ani jsem nikdy netíhl k filmům s hlavním teen vypravěčem, který prožívá těžkou pubertu... ale tak nějak jsem vydržel u filmu, bez těžkostí, až do samého konce. Vyváženost emocí, nepříliš debilní romantika a humor (kdo neočekává Cimrmanovský humor, může být příjemně překvapen) je v takové rovnováze, že mi toto spojení nedělalo žádné potíže. Samozřejmě, i tento počin se neobešel bez klasických klišé, ale nevadilo mi to. Prospělo tomu i jednotné prostředí. Kdyby se to odehrávalo venku, možná by scény byly pestřejší, ale děj by nebyl konzistentní. Herecké obsazení je dobré a lhal bych, kdybych řekl, že jsem si film nepustil jenom kvůli Zachovi a Emmě. Jsem rád, že jsem se donutil pustit něco jiného, než obvykle sleduji. Chtěl bych dodat, že z filmu cítím rok výroby, neboť dnešní filmy tohoto typu se už moc netočí a ruku na srdce, jsou to obvykle sračky s noname neherci. P.S. skvělý soundtrack. ()