Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

jakoby

Divenka s modryma ocima napul univerzalni vojak - napul terminator. Netrefila jsem tva srdce - prask.Brutalni Nikita po ste. Nejlepsi komentar Verbal. ()

Pilířek

Asi to mohl bejt slušnej akčňák, kterej by těžil - a vlastně těží - kredit z toho, že Jamesem Bondem je tentokrát netradičně malá holka. To by ovšem ústřední protivníky nesměly ztvárnit skvělé Ronan a Blanchett, které to celé posunuly o několi stupňů výš a Joe Wright už je nedohonil. Celý to chutná jako slaný kafe, který sice kvůli ústřednímu duu a výtečné hudbě dopijete, ale stejně si nakonec říkáte, jestli to mělo cenu dělat. ()

Colinner

Ten potlesk na konci měl znamenat co? Kdyby (vedle) mě neseděl klučina s nejhlasitějšíma křupkama na světě a s lahváčem, tak sem se snad ani nepobavil! ()

Ruud36

První čtvrthodinka dobrá, ale pak to jde s filmem od desíti k pěti. Plno nelogických a nesmyslných scén. Navíc zde zůstává plno nezodpovědných otázek ve smyslu proč to tak vlastně bylo a proč udělali to a ono. ()

Blazis34

Interesantní dílo o drsné dívce vychovávané v přírodním prostředí. V tomto filmu byla popsána jak její zaostalost s okolním světem, tak i skvělá bojová vybavenost. Joe Wright si vybral skvělá místa na natáčení a skvělé herce. Zejména bych pochválil Saoirse Ronan, na to, že je ročník narození 94 dokáže vypadat ve filmu jak naprostý profesionál a divák ji vše uvěří. Na druhou stranu se mi trochu nelíbila Cate Blanchett, které podle mého sedí spíše pozitivní role a ne role zabijáků atd. Jinak Hanna byl slušný film, ale občas jsem se u něj nudil a také kritizuju uřízlý konec, kde není dovysvětleno, co se s Hannou bude dít, kde bude bydlet. Ostatní věci byly pro mě v pořádku. Dávám 60% - tři hvězdy. ()

Muff

Ach jo, co k tomu říci ... tenhle snímek měl potenciál, mohla z něj být vážně pecka, ale ve všem zůstal na půl cesty. Dějové epizody a zápletky jsou velmi nedotažené a působí roztříštěně, snaží se hrát na strunu tajemna a podivna a nedaří se mu to, scénář se snaží retrospektivně naznačovat, ale vytváří jen zmatek, protože je film příliš uspěchaný a divák nestačí rozmotat to klubko, aby mu děj dával větší smysl. Konec je slabý, předvídatelný a nedomyšlený. Nedomyšleností a vůbec absurdit je ve filmu požehnaně (např. vytažení z šachty autem by skončilo minimálně zlomenou páteří, v horším případě mnohačetnými amputacemi, znalost práce s počítačem, vyhledáváním a myší, když nikdy neviděla ani jedno z toho). Eric byl v pohodě, Saoirse skvělá (místy mi děsně připomínala Anne Heche) a Cate, jak ji mám rád, mi chvílemi (a těch bylo čím dál více) připadala toporná a nevěrohodná. Velká, velká škoda. Béčko s velkým potenciálem, jen kdyby se toho chopil někdo šikovnější. ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,ale co nejvíc každýho veme za srdce ,je ten nářezovej sound od Chemiků,ikdyž se k tomu filmu,tak nějak výrazně nehodí,dává má punc rychlosti a akčnosti.Musim říct,že i kvůli tomu jsem musel dát tu hvězdu navíc,jinak je to klasika,kdy napětí a akce je v jednom balíku udělaná tak,že Někdo hold musí pořád běžet a ten Druhý nečekaně musí za ním taky běžet:D Takový Útěk z Vězení a máme kostru filmu,jenom tady běží Hanička a ona to umí a abych pravdu řekl,spíš jsem čekal drama nějaký to jiskření,ale Joe Wright to vzal akčně a i dobře.Ostatní jenom sekundovali a moc místa ke hraní neměli.Ale na takový filmek,kde člověk může vypnout mozek a trochu se i bavit(žádné orgie krve a nekonečných mlátiček) to bohatě stačilo:) ()

Chose87

Super akční nářez se super akčně laděným zvukovým doprovodem. I když jsem teda trochu postrádal nějakou hlubší myšlenku, díky čemuž je celkový dojem tak trochu bezduchý. Ale co. Sednout, koukat, nepřemejšlet :) 5* ()

asader

Na takovym námětu,s takovými herci a s takovou režií to mělo navíc,ale kvůli hodně špatnýmu scénáře a závěrečnou pointu,která byla jak z béčkovýho filmu to na to nemá.Ještě kdybych měl pokračovat v tom co se mi nelíbilo tak by to byli vedlejší postavy jak už záporné nebo kladné a prostředí ve kterém se to odehrávalo.Navíc jsem měl celkem problémy s orientací,kde se zrovna postavy nachází.Překvapilo mě,že tam nebyl ani jeden záběr z trajektu,přesto cesta trajektem trvá 2týdny.6/10. ()

Idealista

Dětem do rukou zbraně nepatří , ale Saoirse je s ní vážně skvělá . Tak jako ve všech filmech kde hrála tak i zde jí věřím úplně vše . A jen kvůli ní to stojí za vidění . S příběhu který je plný zvratů a šílených postav se dalo stvořit mega zábavné béčko . To by ovšem musel natočit jiný rejža a ne tento intelektuální všeuměl . Mohl to být inteligentní thriller ala Bornovky ale je s toho intelektualní slátanina plná úchylných scén ( zubní hygiena C.Blanchet - fakt zbytečná nechutnost ) . Ale pokud rádi pokoušíté svou nervovou a trávicí soustavu tak prosim. ()

gefr

Jakmile jsem se dozvedel o vzniku tohoto filmu, bylo mi jasne ze nebudu litovat. Cekal jsem akcni narez s bojovymi scenami doplneny o poutavy pribeh a to jsem dostal. Mimo hlavnich postav se mi moc libil i Jason Flemyng ktereho sleduji jiz od jeho ucasti v Primeval. Uz se nemuzu dockat DVD!!! ()

Sticks

Moja obľúbená herečka ako ultimate-surviver? Ó áno! Hanna je strhujúci akčný thriller, ktorého strhujúcim robí výborná kamera, réžia, hudba a neslaný scénar. Akčné scény sú skrátka výborne. Lenže zádrhy v príbehu sú a nieje ich minimum(hlavne v druhej polovici). Občas zbytočné scény a nelogickosť. Koniec snímku zachránil hodnotenie 7,5/10. ()

Mr.Shock

Tenhle snímek pravděpodobně bude chtě nechtě vždycky srovnáván s lehce starší SALT a uznávám, že tématika v mnoha ohledech "nebezpečné" agentky na útěku tak nějak nabádá k porovnávání, nicméně oproti SALT vidím u Hanny rozdíly v angažovanosti postav. Zatímco v SALT se jedná o boj Jolie proti celé vládní agentuře, respektive vládě samotné, Hanna je drama poměrně minimalistické, s jedinou (a zářivě se usmívající) hlavní záporačkou. Blanchett je v roli agentky CIA naprosto úžasná. Totálně jsem jí tu (omlouvám se za vulgarismus) svini, včetně fetiše na přehnanou dentální hygienu, věřil. Co říct k představitelce hlavní postavy? Nezmůžu se než na wow.... Z malé holčičky, která v Pokání svou rolí přinášela a zosobňovala hlubší poselství, než si ve svém věku pravděpodobně sama uvědomovala, roste mladá, poměrně atraktivní a velice talentovaná žena, herečka. Její výrazové prostředky jsou v některých scénách naprosto fenomenální, jde vidět, že se na roli připravovala velmi pečlivě a její polární Nikita byla - minimálně pro mě - až znepokojivě uvěřitelná. Pokud jde o film samotný, scénář nepřináší nic převratného, nicméně zpracování je dynamické, udrží pozornost a baví celou dobu. * 75% * ()

Mikecat

Pripájam sa k "Lima*** " aj najvyškolenejšie dievčatko k zabíjaniu nespraví 3 vyškolených zabijákov, tri dni ide po púšti bez jedla a vody a ako prvé si ide obzerať mesto.....mohlo to byť na **** ,nebyť takýchto veľkých prešľapov. Ale celkovo chvályhodný akčák, herci podali skvelé výkony ako hlavní hrdinovia, tak aj tepľoš s parťákmi:) Ako hovorí "POMO****" - niečo tomu chýbalo trocha to "zošťavňatiť".Hudba super, hlavne v "bežiacich" scénach, exkluzívne dobré pumpujúce basy. ()

jefimyc

A tuto poznate? Joe Wright sa snazi vyrozpravat jednu zabudnutu rozpravku bratov Grimmovcov. Jasne, ze tam budu fasouni a jezibaba, pernikova chalupka aj bracek jelencek. Rozpravky som mal vzdy rad, aj tuto budem mat :) ()

brtko

Naozaj hlúpy scenár. Dojem však vylepšuju herecké výkony a slušná réžia. Navyše hudba naozaj stojí za to. ()

cajda

Režisér Joe Wright určitě udělal dobře, že si po Pokání do svého dalšího filmu znovu vzal Saoirse Ronan. Tato herečka plátnu po celý film dominuje, otázkou pouze zůstává, jestli udělala dobře ona, když tuto nabídku přijala. S mrazivou, skvěle hrající, Cate Blanchett jí to sluší, ale příběh opravdu není silná stránka tohoto snímku. Už na začátku je divák ztracen a i když jsou mu některé věci vysvětleny, stále jsem se nemohl zbavit dojmu, že mi podstata toho všeho dění uniká. Nicméně musím pochválit zejména první půlhodinu filmu, která odsýpala a vizuálně nabídla zajímavé okamžiky, zvláště ten v podzemní základně. Pak už je to jen zběsilý road trip, občas vtipný, ale v některých případech zoufale nedotažený - třeba americká rodinka. Chtělo by to lepší scénář, film opravdu zachraňuje úžasná Hanna. Takhle jen za tři. ()

maxnot

Nejdříve to vypadá jako pořádný thriller, pak se to přehoupne trochu v road movie, trochu špionáže, zajímavý konec... K tomu skvělá kamera i hudba. Pokud chcete vidět neobvyklý film, vřele doporučuju. Byl jsem nadšen! ()

marushka90

Hezky to šlapalo, líbilo se mi provedení soubojů(Eric Bana),ale některým zase ubírala samotná Hanna (bylo pro mě dost nereálné, že by si všechny tak podala...) Nejvíc se mi líbila hudba, ta filmu Hanna dodala Jiskru. ()

EVIM

Jsem alergický když nějaký uživatel napíše slovní spojení " žánrová průměrovka", ale k tomuto filmu se opravdu nic jiného nehodí, jestli to není spíš mírně podprůměrovka. Nejvíc mne zaujal úsek jak E.Bana vystoupí z letadla a jde do metra + s tím spojené souboje, kdy je vše točeno bez jediného střihu. To je málo ne? ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)