Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

karmenka

Pre mna velke, ale naozaj velke sklamanie, mala som co robit, aby som to dopozerala do konca. Kde sa stala chyba? Nudne, trapne, bez iskry. ()

Daniela._._.

Co sa dá říct? Na americkou komedii o lásce se "školním" tématem je to dobrý film. Na to,že se zde ukázala Julia a Tom, to bylo skoro pod-průměrné. Příběh je příjemný.Film je příjemný.Ale pokud čekáte zajímavou zápletku a uchvacující konec, tak to budete muset hledat dál.. ()

rado3105 odpad!

Neveril som ze Hanks dokaze natocit takuto sracku a este aj v nej hrat. A tie hypoteky v americkych filmoch ma uz zacinaju vytacat...nejaka skupinova terapia? ()

BStone

Zbytečnější film jsem dlouho neviděl. Tom Hanks je zcela jistě výborný herec, nicméně jako režisér je podprůměrný, ne-li úplně mimo. Tenhle snímek nemá šmrnc, šťávu, prostě nic. Je to jen snůška přihlouplých dialogů v moři ničeho. Na uspávání dětí možná vhodný, jinak ztráta času. Hanks s Roberts z toho nemůžou nic dostat, ani kdyby se rozkrájeli. Kde nic není....Hvězdu dávám pouze za vynikající úvodní a závěrečnou píseň skupiny E.L.O, které to tam jako jediné rozsvítily...20% ()

Alpha69

Málokdy se mi stane, že nesouhlasím s celkovým hodnocením filmu tady, na CSFD. U tohoto snímku se tak stalo. Nemám ráda klasické americké romantické filmy, které by byly ucházející, kdybyste jim ustřihli tu závěrečnou "srdceryvnou" půlhodinu. Hanksův film nic takového nemá. Chci říct, happy end mu nechybí, ale po většinu filmu je to spíš úsměvné a milé. Baví mě Larry, jeho soused od naproti, jeho kamarádi z vysoké... Julia Roberts je stále krásná, ač je vidět, že od Pretty Woman uplynulo hodně vody... A líbil se mi soundtrack... Celkově tedy čtyři hvězdičky se zbožným přáním, aby toto hodnocení nebylo definitivní (a věřím že nebude, vzhledem k tomu, že zas tak dlouho ten film venku není)... ()

mikado007

Taková milá komedie, z které si ale po zhlédnutí člověk už moc nepamatuje. Určitě neurazí, ale znova bych si film nepustila. ()

bron

Pohoda, pohodička. Takový je Larry Crowne. Nenáročný příběh, nenáročné dialogy, nenáročné provedení, avšak žádná nuda. Herecké obsazení je kořením v jinak možná neslaném nemastném snímku, ale takhle je to celkově příjemná podívaná pro uklidnění. A i takové filmy jsou občas potřeba. 65 %. ()

Hanecek

Tom Hanks má v tomto filmu takovou plastiku obličeje, že vypadá jako mimozemská napodobenina Toma Hankse. Kdo si pamatuje, jak vypadal Tom Jones kolem roku 1999 - tak to je ono.... S obarvenými vlasy je celek tak odstrašující, že ani nevím, o čem vlastně ten film je. Hrušínský plastiku nepotřeboval, dnešní svět je takový, že kdo vypadá na pětatřicet - je vyřízený, odpudivý a asi i neschopný..... ()

djpilgrim

Takový odpočinkový film. Ano, tak bych také tento film ohodnotil. Nicméně musím říct, že jsem zůstal upřený pohledem na každou vteřinu filmu. Jde o hezké vtipné drama, které má jistým způsobem něco do sebe. Pro Toma i Julii to bylo asi něco jiného, než samé trháky, které točí, ale to se mi na tom líbilo asi nejvíc. ()

MiroSmith

Příjemná komedie která má v sobě kromě úsměvných momentů takovou pohodovou atmosféru, což bylo moc fajn :) P.S. Už dlouho jsem neslyšel tak strašidelně trapný smích, jakým se smál učitel ekonomie :)) ()

Mischak

Nevím, zda režie pokulhávala nebo Julia tu profesorku hrála tak skvěle (ale moment absolutní tmy tam asi byl zejména scény ve třídě...). Každopádně Tom Hanks měnící svůj život od základu, když dostane vyhazov z práce, mě prostě bavil. Jeho skútr a "gang" se kterým brázdí ulice, jezdí do školy nebo jen tak, je prostě fajn. Julia Roberts se stydět také nemusí: přeměnu z nesnesitelně nasávající pedagožky na lidskou bytost také zvládla. Klidný film. Jednoduchý děj. A občas je potřeba dělat filmy se srdcem: a tenhle film ho podle mě má. ()

JARDAHONDA

K tomuto komentáři budu velmi stručný... Tento snímek mě narozdíl od ostatních uživatel mile překvapil.. Skvěle podaná komedie s hezkou myšlenkou a milým příběhem.. T. Hanks i J. Roberts byli rozhodně na svém místě..Osobně jsem byl spokojen **** ()

Kuubiisek

Hezký film , skvělé obsazení ,ale nechápu proč má jen 57% hodnocení. u mě film uspěl na 100% bavil jsem se ,smál pak ke konci i slzi v očích . :) (DOPORUČUJI ) ()

a_hofferson

Príjemný film z hviezdami - Julia Roberts a Tom Hanks - v hlavných úlohách. Pekný film, ktorý si rada pozriem znovu. Je trocha napínavý, trocha dramatický s vtipnými momentami a romantickým happyendom ... takže to u mňa vystihuje slovo "oddychovka". Hlavné postavy si určite obľúbite a ja som si tu oblúbila aj slovo "spekakulárne" :D ()

Dendelinka

Celkem lituji toho, že jsem si zakoupila lístek na premiéru tohoto filmu. Tato Romantická komedie pro mě byla až moc předvidatelná a tuctová. Tom Hanks patří mezi nejlepší herce, o to nic, ale režie? Po tomto filmu snad jen - potěš koště. ()

Agora

Film režíroval a sebe do hlavní role obsadil Tom Hanks. Věřím, že kdyby mu tuto roli nabízel jiný režisér, tak ho pošle někam, ale když si to natočil sám ... O muži, který přijde o práci a rozhodne se studovat vysokou, aby měl nějaké šance.Pro mě byl ovšem tristní pohled na Hanksovy obarvené vlasy a botoxem vyhlazený a důkladně zmakeupovaný obličej, neb tam hrál muže mladších středních let, kterým už přece jen tak úplně není. A hrál ho chvílemi ve stylu Forresta Gumpa, takže mi unikalo, zda je to drama nebo komedie - asi komediální drama. Ty nic neříkající trapné dialogy! A ta nevěrohodná hrůza, když z něho mladičká spolužačka udělá motorkáře a podle toho jej i oblékne - ty řetězy .... Americké vysoké školství nemá chybu, podle tohoto filmu má úroveň jako naše základka, A proč roli učitelky vzala Julia Roberts, to jí snad Hanks nasypal něco do kafe, když ji přemlouval. ()

Shelma

Nevysmívám se, ale směju se (někdy jen usmívám), nehledám vady na kráse, ale potěší mě i střípky krásy, vážím si starších lidí, kteří se sebou dokáží ještě dělat zázraky a mít mladistvého ducha... a nemám ráda cynismus. Možná proto se mi Larry Crowne líbil. Lehké, oddychové, poučné a jemně povznášející, minimálně v tom, že až mě potká vyhazov z práce, tak ač ráda jezdím na kole, koupím si prskolet :). Motto filmu: Nikdy není pozdě na nový začátek! ()

Jindra_S

Nuda, nuda, šeď, šeď. Dvě hvězdy za japonského učitele a Juliin úsměv. Ale na dobrý film je to bohužel málo - pořád se nic neděje a najednou konec. ()