Moje krásná učitelka

Moja krásna učiteľka

Larry Crowne

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 94 min

Pohodový příběh o tom, jak se na stará kolena Tom Hanks rozhodne konečně vystudovat vysokou školu. Nenáročná story, v režii hlavního hrdiny. Hlavní role fajnové, rozesmáté Julii to pořád děsně sekne.(29.1.2012)

Larryho príjemná cesta na začiatku ktorej bola ambícia vyštudovať vysokú a na konci láska. Romantika pre starších je nalinkovaná jednoduchým perom, kde sa vtipné momenty striedajú so slabšími. Po romantických komédiach pre mladých je to pekné osvieženie.(25.9.2011)

• Slarque

Nepříliš vtipná a ještě o něco méně romantická komedie, kterou zachraňuje Tom Hanks herec. Jenže bez scénáře to nezvládne, ani kdyby se roztrhal. Kde jsou nějaké zajímavé vedlejší postavy (kromě japonského profesora ekonomie, ten se díky jeho hereckému představiteli jediný povedl), kde je nějaký příběh, který by měl hlavu a patu? Zkrátka je to nakonec skoro tak pitomé, jako český distribuční název. Škoda.(18.10.2014)

Je těžké být překvapený z toho, co se asi stane, když se ON (slavný herec v roli nezaměstnaného) a ONA (slavná herečka v roli nasávající kantorky) potkají ve filmu. Jenže mne velmi dobře pobavil skútrový gang, ťamanské hodiny ekonomie a nakonec i to svádění s forrestgumpovským sex-apppealem mělo něco do sebe. Takže pro mne za tři hvězdy a tři cípy k tomu.(24.9.2012)

Dramedy, která je až příliš ze života. Hořká, pravdivá, smrtelně depresivní. Ale několik skvělých gagů rozjasní den, stejně jako ledový drink, skripta přednášejícího, která jsou jednoduše nejlepší (protože jsou jeho) a nesmrtelný rozdíl mezi Star Wars a Star Trekem.(11.12.2011)

• - Podľa distribučnej spoločnosti Universal Pictures boli počas úvodného víkendu v kinách takmer tri štvrtiny divákov starší ako 50 rokov. (misterz)

• - Tom Hanks na filmu pracoval nejen jako herec, ale také jako scenárista, producent a režisér. (rafix)

• - Postava Larryho Crowna sa u Toma Hanksa zrodila v čase štúdií na vysokej škole v polovici 70. rokov, keď jeho spolužiaci v triede boli v strednom veku, 50-tnici, ľudia, ktorí sa vrátili z Vietnamu. (odvedle)