Reklama

Reklama

Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (37)

Trailer

Recenze (325)

predators 

všechny recenze uživatele

Z kulinařiny Toma Hankse tu máme malou ochutnávku toho, jak můžeme dopadnout bez vzdělání. No, pak taky, že i mezi studentem a učitelkou může vzplanout plamínek lásky, a že na vysoké jsou zakázány pouze dvě věci: kouřit v prostorách školy a používat mobilní telefon na hodinách ekonomie. Motorkáři si můžou přičíst jednu hvězdu... 50% ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Dejte do filmu Juliu Roberts a z 90% máte u mě jistotu, že to bude sračka. Dejte tam Toma Hankse a z 90% je jasný, že to bude hodně americkej film (nebo spíš hollywoodskej). A tak z toho nemohlo vzniknout nic kvalitního. Obzvlášť ta hnusná pizda tady hrála extrémně nepříjemnou a anti-sympatickou roli, takže snad ani není fyzikálně nebo spíš esteticky možné, aby to bylo dobrý. Příběh potěší jedině snad tím, že... no vlastně nepotěší skoro vůbec... jo kromě těch roztomilejch skútrů... Párkrát se člověk zasmál, ale nemyslim to doslova - bylo to spiš takový heh než hýk. Lepší se k tomu už nevracet... ()

Reklama

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Tak jednoduchoučký a nenáročný filmek, že to i člověka, který má tuto odnož rád, zamrzí. Tom Hanks evidentně neměl s tímhle snímkem prakticky žádné ambice, a dle toho je i výsledek. Hodnocení kolem 60% sice vypadá bledě, ale na tenhle film zkrátka sedí a urážka to není. Kdo ho vynechá, o nic nepřijde; kdo ho zkoukne, nic nezíská, ale taky nic neztratí. Vidíme pár milých situací, pohodový a mnohokrát viděný příběh se sympatickým hrdinou. Kdo naopak většinu filmu sympaticky nepůsobí, je to Julia Roberts. Chápu, že to má víceméně symbolizovat stav, v jakém se po tu doby její postava nacházela, ale zkrátka mi lezla na nervy. Na konci už to šlo, ale ani tak žádný zázrak ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tom Hanks je neskutečný slušňák, až má člověk touhu si ke sledování filmu "Moje krásná učitelka" vzít nějaký alkohol, aby mu na krku nezačala růst kravata a ze slovníku mu nevymizely všechny sprosté výrazy. Sám pro sebe a se sebou si legendární herec natočil snímek, který bych označil jako malý film o malém člověku. Radši jsem měl ale Hankse jako malého člověka ve velkém filmu. Samozřejmě narážím na "Forresta Gumpa", na snímek, který mnohým obsazuje přední příčky osobních žebříčků, jiní se na něj z principu odmítají podívat. Jeho Larry Crowne je chlápek, který doplatil na to, že ekonomická krize si vyžádala změny ve firmách, které chtějí ještě více vysokoškoláků. Ti, co vejšku nemají, mají jednoduše smůlu. Larry Crowne je propuštěn, žije sám a jeho život se zdá neutěšený, ale díky tváři Hankse vám stejně přijde, že je vlastně šťastný. Ale pravé štěstí má teprve najít, protože se sblíží s učitelkou komunikace/konverzace. I když je učitelka vdaná, rozhodně není šťastná. Ale může být v klidu, protože snímek je tak neskutečně sladkobolný, že je zde happy end pro všechny. Kromě jejího manžela. Mezi Hanksem a Roberts to ve filmu snad ani na chvíli nejiskří, ale tak ono už je z plakátu jasné, že ti dva to musí dát dohromady, tak proč se o něco snažit. Ona se jednou opije, začnou se líbat, to jako jiskření stačí, a to i přesto, že se film tváří jako melodramatická romantická komedie. Asi se nebudete úplně nudit, budete vzdychat nad tím, jak hezké to vlastně může být, budete trnout, jestli spolu nakonec skončí. Ano, tohle všechno se vám může přihodit, když jste ještě žádnou romantiku neviděli. Hanks jako herec nezklamal, ale jako režisér se opět moc neukázal. Ať si klidně produkuje, ale jako režisér by si měl zkusit vybrat lepší náměty a lépe je zpracovat. Takhle má člověk pocit, že akorát prodává své jméno. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Ťažko uveriteľné, že Tom Hanks sa podujal na takomto úplne nevýraznom filme. Nielen že sa predstavil v hlavnej úlohe, ale dokonca si to celé aj zrežíroval a je spoluautorom scenáru. Podľa mňa veľmi slabé, ničím výnimočné a v podstate dosť veľké klišé. Niečo čo by som čakal skôr niekde v Hanksovej staršej tvorbe, ale určite nie po všetkých tých veľkých roliach a úspechoch! Neviem ako vám, ale na mňa pôsobil celý film strašne naivne - to vysokoškolské prostredie bolo ako vystrihnuté z nejakej reklamy na priateľstvo. Naivná predstava, že by sa na VŠ zapísal 40-ročný muž a všetci by sa s ním takto kamarátili a považovali ho za seberovného. Ale malo to aj zopár svetlých momentov a niekoľko vydarených scén, ale na viac ako 2* to určite nie je. A že drama? No to isto, skôr romantická rozprávočka pre naivné deti... ()

Galerie (73)

Zajímavosti (14)

  • Tom Hanks pracoval na scénáři šest let. (Brousitch)
  • Když byl scénář napsaný, jeden z prvních telefonátů, které Tom Hanks kvůli obsazení filmu uskutečnil, adresoval oscarové kolegyni Julii Roberts. Scenárista a režisér se s herečkou přátelí celá léta, ale podle Julie Roberts se jejich kamarádství upevnilo až při natáčení posledního filmu Soukromá válka pana Wilsona (2007). Julia Roberts byla právě v Římě na natáčení snímku Jíst, meditovat, milovat (2010), když nabídku na další spolupráci s Tomem Hanksem dostala. (Taninaca)
  • Postava Larryho Crowna sa u Toma Hanksa zrodila v čase štúdií na vysokej škole v polovici 70. rokov, keď jeho spolužiaci v triede boli v strednom veku, 50-tnici, ľudia, ktorí sa vrátili z Vietnamu. (odvedle)

Reklama

Reklama