Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Spike23

Nejspíš si to hodnocení zaslouží vyšší, bohužel ani krásné havajské prostředí a pár hodně nečekaných a na můj vkus naprosto luxusních sarkastických hlášek (které jsou ostatně důvod, proč to nedostane 2*) mě nedokázaly tak moc nadchnout, abych přežil bez usínání druhou polovinu filmu, která už téměř bez sebemenších známek komedie u mě klesla ke stále se opakujícímu průměru tohoto žánru. ()

Herráček

Rádoby nezávislák, který stojí na Georgi Clooneym a pro mě osobně trošku i na Shailene Woodley (možná mladická nerozvážnost, avšak na to, jaká má její role ve filmu prostor, to myslím zvládla docela dobře). Je to takový film, který za jistých okolností dokáže pohladit po duši, avšak naivní až to bolí... Vlastně je to omílání pár různých klišé dokola, ale pokud vám to nevadí a Clooney vám neleze krkem, pak se není čeho bát... ()

charlie_ando

Stačí mi dvě slova milý film, ne nestačí. Venku mrzne a z plátna na Vás dýchá zeláná a krásná Havaj. První věc, které jsem si všimnul, že se na Havaji chodí velmi často bosky. Člověk by si řekl blbost, deail. Ale film je plný deailů a to mu dává punc pečlivé práce. George Clooney to skvěle zahrál (nebál bych se toho, co hlása trailer, že je to jeho životní role) věřil j...sem mu každé slovo a výraz jeho unavené tváře. Skvěle ho doplňovala Shailene Woodley v roli jeho starší hubaté dcery, moc milé překvapení. ˇuplně jsem zapoměl napsat o čem ten film je. Hlavním hrdinou je chlápek, kterému umírá manželka a on se musí postarat o své dvě dcery. Jenže on je "záložní" rodič a jedna cera je nezvladatelná a druhá ještě víc. Do toho zjistí, že ho žena už nemilovala a podváděla ho. Tak se rozhodne, že najde milence a přitom se ještě musí postarat o prodej velkého rodinného majetku. Člověk by nevěřil kolik může mít bratranců.Pomalá kamera nenudí, naopak vtáhne do děje ještě hloub a divák prožíva každou minutu Mattova života (to je ten chlápek). PS: začínám šetřit na dovolenou na Havaji... ()

Seti

Musím se přiznat, že mě Payne s Clooneym docela mile překvapili, jelikož jsem vůbec nevěřil, že mě jejich havajská "story of the common life" zaujme. Jisté je, že The Descendants nejsou filmem pro každého. Vzhledem k pojetí příběhu jakožto sondy do životních problémů "obyčejných" lidí není scénář natřískán žádnými strhujícími zvraty, vyprávění plyne v pomalém tempu, režisér se hodně spoléhá na herce a jejich nonverbální výrazivo a vše je protkáno odlehčujícími humornými vsuvkami (shodou okolností mi postava Sida častokrát svým pojetím evokovala jeho jmenovce z Doby ledové :-) Zároveň Payne představuje v rámci možností originální příběh, vyvaruje se nejošklivějších klišé a drží na uzdě emocionální vydírání. No prostě jsem si to nečekaně užil a svoje překvapivé uspokojení do té čtvrté hvězdy přetavím. ()

Mistickzz

Zaujímavý pohlad na útrapy človeka z malebného Havaja, ktorý robil tak nádherné kulisy, že mi občas aj bolo do plaču (fakt len občas)!! Inak precízne natočená dráma, vyrovnaná a nenútená. Herecké výkony vás potešia, charaktery a vzťahy medzi postavami sú konštantne napísane a hlavne Clooney mal rolu šitú na mieru a spojitosť Havaj/soundtrack i z tak smutného filmu robí dvojnásobne peknú podívanú. 80% ()

Nassau

Rozhodně to není film pro každého, proto asi těžko někomu doporučovat. Když má člověk ale správnou náladu a vydrží prvních 30 minut, kdy se příběh pozvolna rozjíždí, tak Děti moje nabídnou poměrně netradiční filmový zážitek. Neskrývá sice žádné velké poselství, ale určitá myšlenka tam schovaná je, a tak je jen na každém z nás, jestli ji chce objevit. (60%) ()

Bobek15

Mám rád rodinné filmy, príbehy odrážajúce bežný život, každodenné problémy, rôzne životné osudy, ale musím povedať, že tento príbeh ma príliš nechytil. Jedná sa o veľmi citlivú tému, a tou je odchod blízkeho človeka - matky, manželky, dcéry. Akoby to však jej najbližších ani moc netrápilo, namiesto toho riešia milión iných vecí, hádajú sa medzi sebou, kde-tu sa dokonca zabavia, a k nej samotnej sa na smrteľnej posteli správajú neúctivo a hrubo. To mi proste vadilo. Ale zo Shailene Woodley nám vyrastá nová sexystar! ()

Michelle75

George Clooney je tady!!!:) V celé své kráse a pro mě hlavně v celé své herecké kráse. Úděl,který tady zažívá, mu rozhodně nezávidím. Místy otravné,jindy poučné,ale hlavně dívatelné. Takový zvláštní film, je to s ním jako na houpačce,místy dramatický a naopak pak odlehčený a zábavný. A to se mi na něm líbí, takový je život a všichni v něm obšas přehráváme,takže mu tohle malé mínus promíjím. ()

Junglista

Clooneyho herectví by samo o sobě stačilo na maximální hodnocení, ale to si Descendants nezaslouží. Jednak proto, že mi neuvěřitelně vadila hudba... jasně, odehrává se to na Havaji, tak tam dáme havajskou music. Ale je použitá tak strašně nevhodně, že sem to snad eště nikde neviděl. To je jako kdybych se dověděl, že mi někoho z rodiny srazilo auto a já si k tomu pustil happy hardcore. Mělo to zůstat u kytarovejch instrumentálek, ty byly naopak příjemně podbarvující. A druhej důvod je, že ač to George zahrál famózně, tak nevěřim, že by se v reálu někdo takhle zachoval. Ale to už je spíš otázka mýho vnímání a vkusu. Rozhodně to stojí za podívání už jenom kvůli perfektním hereckejm výkonům (ode všech). A dodatek: i když info o filmu tvrdí, že je to komedie, tak neni ani omylem. Naštěstí. ()

CarlosX

Nevím jaký měl Saša Payne záměr, ale pro mě to nebyla ani komedie ani drama! Nezasmál jsem se ani jednou, a citový rozsah filmu nepřesáhl ani první havajský záliv. Trochu odtržené od reality... tak se na Havaji prožívá smrt někoho blízkého? Přitom scénář je to dobrý, ale obléct tak silný a smutný příběh do barevné havajské košile, a tvářit se, že se vlastně nic moc neděje, mi přišlo docela mimo mísu. ()

Orthank

Oscarová klasika, ktorá neuškodí ale ani neohúri. Clooney ako starostlivý otec, ktorý vo svojom živote prehliadol takmer všetko dôležité je najväčším prínosom. Toto sa už nedá povedať o príbehu. Ten síce je tradične dramaticky zaujímavý, ale klasická "tuctovinka" okolo predaja lukratívnych pozemkov, podsunutý humor a motív nevery na pozadí rodinnej tragédie ho dosť deformujú. Film, na ktorý treba mať v prvom rade náladu a čas. Môže sa totiž stať, že ho nepozriete na prvýkrát. ()

tom.nosek

Jak tohle mohlo vyhrát Oscara za nejlepší scénář, to nechápu, protože celý film stojí jen na herectví George Clooneyho a Shailene Woodley a nebýt jich, tak je ten film jen o neustále omílaném tématu "jak si otec našel cestu k dětem", ale díky těm dvěma se mi ten film doopravdy líbil a kvůli nim dávám čtyři hvězdičky. Co se týče děje, tak přes smutné téma je film příjemný, na konci až poeticky pěkný a to vše z prosluněné a nádherné Havaje. ()

F.W.Colqhoun

Payneovy filmy mají něco společného s těmi od Woodyho Allena. Kromě smyslu pro excentrický soundtrack [tentokrát zlomyslně vyznívající havajské jódlování] a vybrané oduševnělosti udivují svou civilností a přirozeností. Což jaksi kontrastuje s podezřením, že všechny postavy mluví jako Payne sám. Kupodivu to i tak funguje. Děti moje se v ničem významně neliší od Bokovky a Schmidta. S ojedinělým smyslem pro věrohodnost vnáší do rodinných konstelací přiměřenou míru ironie, aniž by propadal krutosti a cynismu. Což je ve storce o odhalení nevěry na smrtelné posteli ležící maminky od rodiny malý kaskadérský výkon. A nejspíš důvod, proč tolik lidí Paynea tak žere [a Ti, kteří to rádi točí do červenýho, se nudí]. Jak by asi takový námět pojal nějaký sadistický Dán? Clooney mi v hlavní roli přes zjevné herecké limity nevadil. Svou neschopností hrát obrušoval hezky zraňující hrany. Giamattiho virtuózní patetičnost pro mě byla v Bokovce téměř nesnesitelná. ()

bloodline

Ak odložím bokom sentimentalitu z osobných životných útrap, Clooney a spol. rozjarili srdce takým milým príbehom zo života o živote pre život. Niekde v kútiku duše mám slabosť na podobné žánrové spracovania, lebo opantajú dušu takým srdečne nefalšovaným pocitom nenútenej ľahkosti. Všetko pôsobí tak nenútene, od srdca. Deduško večerníček však sfúkol jednu hviezdičku z nebíčka, z môjho pohľadu, za priemernú réžiu a občasné, herecky neprirodzené, úlety. Clooney (inak zahral fantasticky) by na režisérskej stoličke odviedol sakramentsky delikátnejšiu robotu. Okrem toho, na výbornú zvládnutý scenár, výprava a strih. ()

dopita

Hodně rozklíženej film. Emoce asi byly ve scénáři, ale ve filmu nejsou. Herci asi měli co hrát, ale nic moc nepředvedli. Film je to koukatelnej, sice v mnoha ohledech nepovedenej, několikrát zavání zoufalstvím i trapností a je nechutně prolezlej havajskejma kolovrátkovejma písničkama, ale naštěstí má i své světlé chvilky. Celý to pohromadě jakš takš drží jen díky rejžovi, ale i ten si vybral slabou chvilku, bže jinak obvykle hraje o třídu vyšší ligu. ()

Yarushka

Silný příběh (postavené podobně jako ve filmu Je to i můj život), který se odehrává na Hawaii. Už si nemyslím, že Hawaii je ráj... I přestože to bylo depresivní snímek o ztrátě člověka (s trochou naděje), film měl své kouzlo. Možná je to Georgem Clooneym, možná Shailene Woodley. Zaujaly mě hlavně dvě scénky: jedna, kdy zcela zoufalý Matt King koukal do prázdna a do toho znělo jódlování-takhle si představuju zoufalství..:D a druhá, která byla poslední, kde naši tři hrdinové přikrytí dekou ujídali zmrzliny na gauči. ()

ondrula

Kdo by to byl řekl, že drama o starostlivém otci s Georgem Clooneym bude poměrně solidní film? Prostředí Havaje je velmi příjemné, zvláště pak když tam nejde o koupání. Nejzábavnější pro mě byla scéna, kde probíhal konflikt dědka a neomalenýho hejska. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)