Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

Wbcko

Tak tohle na mě nezabralo. Film o umírání, který se za každou cenu snaží být optimistický takový způsobem až mě to místy zvedalo ze židle. Taťka dvou dcer, kterému umírá žena, hledá chlápka s jímž ho poslední roky podváděla, aby ho pozval na poslední rozloučení. To by mohlo být samo o sobě dost nuda, proto s ním cestuje jeho super hot dcera a naprosto imbecilní, ale v prvé řadě totálně zbytečná a umělá postava Sida, přítele oné dcery. Jehož jediná úloha v příběhu očividně je rozveselit svými trumfy diváky vždy když hrozí dojemná chvilka a chránit pana Kinga, pokud se do něj někdo naváží. Samozřejmě je celý příběh protkán ještě jistými majetkovými opletačkami, ale to není tak podstatné, vzhledem k tomu že ve finále vyšumí někam do prázdna. Natočit film o smutných, hrozných věcech tak aby byl krásný a milý jde, o tom jsme se přesvědčili už mnohokrát. Ale musí se to UMĚT. Natočit film samoúčelně smutný je o poznání jednodušší, nicméně někdy taky fajn. V případě Descendants se to, ať se tvůrci snažili o cokoli, nepovedlo. Jasně, George Clooney je cool, ale muselo to být vyhnáno až do takového extrému? Chci říct: ani Chuck Norris není takový drsňák, aby se vyrovnal se smrtí své ženy ve stylu: Dám si jahodovou zmrzku a kouknu na film o tučňácích (seriously). Celkově mne film nechal naprosto chladným, nebyl jsem ani dojatý, ani jsem se nesmál. Některé záběry z bezprostřední blízkosti na Elizabeth v komatu mi přišly až nevkusné a zmiňovaná postava Sida vyloženě otravná. Jednoznačné pozitivum shledávám akorát v dlouhonohé Alexandře na kterou byla alespoň radost se koukat a v Hollywoodu ji věštím velký potenciál :) ()

shabazza

Docela "zajímavý" film. Do půlky to sice stálo za leštěný prd, ale pak se to kupodivu ještě zhoršilo, až nastal děsivý konec ... už dlouho se mi nestalo, abych u filmu toužebně vyhlížel závěrečné titulky a doufal, že to utrpení už bude snad brzy za mnou :-D ()

Hollohlaway

Kde je nadhled? Kde je vtip? Limonáda se nerozbourá pouhým přidáním podivně slabomyslně působícího mlaďase, pubertální rebelující dcery a sladkého ďiblíka jakožto nejmladší dcery. Clooney se chová celkem rozumně, naštěstí, a je to natočené na zajímavé téma, to je však dost hluboko pohřbeno pod nánosem patosu míchaného s havajským plážovým stylem. Za tohle nominace na Oskara? ()

Liqid

Zajímavě smutné události dají otce a jeho dcery dohromady. Bohužel film je takový nemastný neslaný. Takže jednou a dost, prostě průměr za ***. ()

jefff

Strašně krásné, strašně smutné. Tímto filmem mě Payne dostal a získal. Zpočátku mě Děti moje nechávali chladným, ale postupem času si mě čím dál tím víc obmotával kolem prstu. Oprvadu povedená záležitost a Clooney je herec opravdu výborný. ()

standsiller

Preklad tohto filmu je absolútne mimo. Nemyslím si, že hlavná idea tohto filmu boli iba deti , ktoré sa ocitli v neľahkej situácii. Potomstvo ako také, to je správny výraz . Model situácií, ktorý je zakotvený v tomto príbehu má presah ďalej, ako iba na výchovu, odpustenie , nenávisť a lásku. Tuto je ale kameň úrazu. Réžia tohto filmu súdim nebola príliš šťastná . Režijný zámer prepatetizovať niektoré momenty sa mal vytiahnuť na vyšší post. Postavenie do kontrastu so skutočnosťou mohlo byť tiež rafinovanejšie prepracované. Tým však nehovorím, že hlavná zápletka bola zlá. Akurát si myslím, že trochu lacno natočená. Páčila sa mi scenáristická časť v expozícii . Príbehu pekne podlomila nohy . Summa summarum pozoruhodný zážitok s dosť reálnym príbehom otvárajúci divákovi "svet zrkadiel". ()

Sheffield

Tomuhle filmu chybí jedna zásadní věc - náboj. Nemá tempo a táhne se pomalu jako med. Absolutně mi tu vadila Amara Miller, vždycky když otevřela pusu, byla zralá na ránu baseballkou. Tak si shrňme, co tenhle film má: silné téma a George Clooneyho. V mých očích nic dalšího. ()

KR4T4S

Totálně mimo mě. Neskutečná úlisná a umolousaná nuda příběhově a i herecky. Clooney mě bavil nejvíc ve dvou scénách (v autě s Alex a Sidem, na verandě s Alex vs. Brian), ale jinak nic moc. Tenhle typ rolí mu moc nesedí. Ten nejlepší výkon přišel od toho havajského vyhulence Sida, u kterého naprosto nechápu smysl jeho existence ve filmu - ok chápu, že zábavná postavička, ale proč musí být s Clooneyho dcerou? Proč jede s nima? Dost protivný film, sám ani přesně nevím proč, díval jsem se na hodinky nudou a modlil se ať už je konec. Klišé podané snad tím nejhorším způsobem (umírněně). PS: Alex - Shailene Woodley - mi připomínala mladou Sinéad O'Connor. PS2: Pokud bych si měl vybrat mezi letošními režiséry doporučenými lokalitami (které měly ve filmu důležitou roli), vyhrál by to Woody se svou Paříží. Havaj tady je příliš kýčovitá. 40% ()

Gogen

Žhavý kandidát na zklamán roku. SPOILER: Příběh o hledání vztahu otce k dcerám??? No to asi těžko, když za celý film se svojí mladší dcerou prohodí jednu větu. Starší dcera se mávnutím kouzelného proutku stává naprosto vyspělou a rozvážnou slečnou ... a vztahy jsou vyřešeny ... Celý film je pak jakousi road movie (nebo spíše air movie), kdy čtyři postavičky (přičemž smysl Sida je opravdu stupidita na druhou) putují Havají a jediným hnací motorem filmu je nevěra ženy v kómatu ... a o nic jiného vlastně nejde .... no vlastně ještě o prodej posvátné půdy ... takže shrnutí celého filmu: bravurně zahraná krásně natočená reklama na Havaj :-( ... ()

Šakalík

V zásadě nic převratného. George Clooney svým výkonem dává na srozuměnou, že mu charakterní role nejsou vůbec cizí, přičemž v několika lehce odlehčených pasážích je přímo skvělý. Jenomže film jako celek vlastně ničím nezaujme, protože již od počátku je zřejmé, kam se bude ubírat a jak to celé dopadne, takže dvouhodinová stopáž je možná trošku zbytečná. Pak taky známé klišé o tom, že až v době krize rozpoznáme ty pravé hodnoty, se táhne filmem jako červená nit a očekávaný ubrečeně šedivý konec jen podtrhuje poměrně značnou tuctovost tématu. Za jedno podívání film možná stojí, ale podruhé bych to už asi nedal. ()

mohamedsfinger

Jo, ten film je dobře natočený, asi nemám co vytknout, ale tak nějak chybí výraznější moment. Nejspíš jsem fakt asociální cynik, ale tohle rozhodně není film roku, i když na je Oscarům šitý na míru- trocha rodinných prblémů, troška lásky k rodné hroudě a touha ždímat slzy... A ta hudba je fakt hrozná. (Třetí hvězda za skvělého Clooneyho.) ()

Sdoom

Poměrně inteligentně napsané a zrežírované rodinné drama, které ovšem ničím nepřekvapí ani nešokuje. Dívá se na to dobře, ale nakonec si člověk položí otázku, jestli ten film není tak trochu zbytečný. I tak ale dávám pěkné 3 hvězdičky, vytknout se filmu samotnému moc nedá. ()

LuciusWlk

Clooney famozní, exteriery luxusní, příběh, který odzbrojí citlivé duše a Shailene Woodley, která odzbrojila mě. Vlastně, celý snímek mě odzbrojil. Ke všemu tomu dramatu jemně diametrální humor. ( Clooney, běžící v žabkách, a pod. ) :D Tohle mě bavilo. ()

OughJay

Úvodní Clooneyho komentář o tom, proč by se měli mít lidi žijící na Havaji mít líp, než ostatní, v průběhu filmu trochu ztrácí na váze. Emočně to totiž nebylo až tak moc silný, abych si řek: "Jeho život bych fakt nechtěl mít." Vlastně jedinej silnej moment tu předvedla vynikající Shailene Woodley, když se v bazénu dozvěděla zprávu o stavu svojí matky. Potom už je to jen poměrně nepochopitelná bezstarostná dovolená, na který se pátrá po mámině bokovce a na který rodinku bůhví proč doprovází stupidní kamarád Kingovy starší dcery. Výsledek? Umírá mu žena, se kterou to šlo stejně pomalu do prdele, má dobrou práci, dvě krásný dcery, pozemky za miliony dolarů a žije si na rajskejch ostrovech. Come on! Kdo by si to s nim nechtěl vyměnit?! Film uběh příjemně, ale rozhodně nebyl oskarovej... ()

Markussis

George Clooney je sice sympaťák každým coulem, ovšem dívat se na materiál 115 minut trvající nudy, to vyžaduje velkou vytrvalost. Po dlouhé době jsem při sledování filmu měl vážný problém udržet pozornost a chvílemi jsem i usínal. Nejedná se ani o komedii ani o drama a v tomto případě je to navíc naprosto mrtvolná kombinace. Žádná silnější emoce se nedostavuje. Film je sterilní, tvůrci se měli přiklonit buď více ke směru bláznivé komedie, anebo tedy více ke směru dramatickému. Příběh je též docela otřelý a navíc samotná forma není také kdovíco. Tohle je opravdu krájená nuda. Film alias šedá myš. ()

sedm.1

Než se pustím do komentáře k samotnému filmu, pozastavím se nad nestandartní kariérou George Clooneyho, která mě udivuje především v tom, jakým směrem se ubírá, respektive jeho velmi skromná účast v klasických komerčních filmech na úkor účinkování v opravdu netradičních a specifických projektech, mezi které právě patří i Moje děti. Zajímavý a na hollywoodské poměry hlavně velice nezvyklý postoj. Každopádně, ať už to dělá z jakýchkoliv důvodů, jeden z těch nejpravděpodobnějších a nejsmysluplnějších mi připadá, že ve všech těchto filmech jsou jeho postavy vždy ústředním prvkem a on pak díky tomu může předvést, jak skvělým, charismatickým a opravdu výrazným hercem je. A já mu to rozhodně nevyčítám, protože to je prostě fakt a má na to, jen mě zajímá, jak ještě dlouho se tímto přístupem udrží na té úplné špičce. Ale k filmu. Jak už jsem zmiňoval, jde o další z Clooneyho filmů, který je zcela nekomerční, spíš až klubový, bez nějakých výraznějších elementů, které by dokázali natáhnout a zaujmout širší publikum, prostě malý film, který má nepopiratelně své kvality, jen je asi málokdo dokáže zcela docenit. Já jsem z toho filmu sám docela v rozpacích. Dějově mi to přišlo poměrně prázdné, emočně silně nepůsobivé, atmosféricky nevýrazné, zároveň ale nemohu ani tvrdit, že bych se u filmu byť jen na chvíli nudil a navíc právě po herecké stránce si dovolím dokonce mluvit o nadprůměrném zážitku. Děti moje je zkrátka průměrně působivé drama, které nenudí, ale ani nestrhne, jinými slovy, bohužel nejde o nic moc výrazného, ale úplně minout by ho byla asi také škoda, a to právě třeba jen kvůli perfektnímu Clooneymu výkonu. ()

casioa....

Film sa dá ohodnotiť i zhrnúť zároveň, slovným spojením kapitalistický realizmus - ktorý tu už X-ľudí "vytasilo". No mám naň 2 uhly pohľadu. Z jedného, by som ho nazval "guilty gýč" - keďže, svojím spôsobom je krásny a i smutný zároveň - a životy, ktoré my sami žijeme, sú také v tej či onej miere tak isto. Ale, samozrejme, nedá sa zabudnúť ani na ten ďalší uhol pohľadu, a to: "lepšie sa plače v mercedese, ako v autobuse". A Clooney tu mal v podstate mercedes parádny! Isteže, je jasne vidieť, a síce Payne to ako režisér neskrýval, že "mercedes" Ťa samoosebe určite neurobí štastným, ale i tak...v ňom sedíš a proste - "neprší Ti za golier", ako keby si mal jazdiť na bicykli "ejkejej" - nie je to až také blbé, aké by to mohlo byť. A tu je kurv* ten problém, ktorý s takýmito filmami nejde prehliadnuť. Nie ste jedným z tých 5% (maximálne) obyvateľov tejto planétky, ktorí si môžu dovoliť "plakať v mercedese", a prežívať tie svoje problémy tak trošku ľahšie (ako Clooney). Ale čo tam potom, hlavne že sa točí! :D no nie? Scottie, bola podľa mňa oveľa lepšia herečka ako tá "hottie" (staršia :-). UP IN THE AIR (2009) ?! Oveľa, oveľa lepšie. Menej gýča, viac (reálnejšej) bolesti (ktorú Vám ani všetky kreditky a vernostné karty sveta "nespravia)! ()

DavidS.

O něco civilnější tvář Havaje, ale pořád katalogově přitažlivá...A tak je to i s Clooneym, bez jehož účasti i výkonu by film neměl rozhodně tolik nominací, které upřímně nechápu...Payne totiž natočil jen další rodinnou story s nezávislým odlehčeným akcentem a jedním zhuleneckým dementem, ze kterého si odnáším jen ujištění, že americké děti jsou málo bity... ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)