Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

hroubek

Když, jsem se poprvé seznámil s tvorbou Alexandera Paynea, tak jsem byl zklamaný.Jeho Bokovka mě nedokázala chytnout za srdce.Pro to jsem taky nadšený, jak Děti moje fungují.Sentimentem se tady opravdu nešetří, ale to mi bylo jedno, protože jsem si ten film užíval od začátku až do konce.Užíval jsem si skvělý výkon George Clooney, který do své role dává spoustu emoci a v jistém smyslu slova je radost ho sledovat jak se vypořádává s tím co se děje na plátně.Herci ve vedlejších rolí jsou správně obsazeny zvláště to platí o dcerách hlavního hrdiny.Hodně se mi líbilo, jak film využívá lokace Havaje a takovou tu nenucenou havajskou hudbu.Je dost možné, že si časem nevzpomenu proč mě film tak dostal, ale teď si to moc dobře pamatuji.Pěkná podívaná, u které se stačí jen bavit. ()

Marooned17

Nádherný a pohodový film, který mě velmi potěšil svou civilností a uvěřitelností, tedy tím, že se tam nedojily emoce jak na běžícím pásu, oproti jiným letos na Oscary nominovaným filmům. Skvělé charaktery, zajímavý příběh, nádherná lokace a dobré herecké výkony udělaly tento film perlou. Pro mě osobně oscarový favorit. Určitě se k němu v budoucnu vrátím. Hezké komentáře, které to napsaly za mě a s nimiž se ztotožňuji: larelay, dainio ()

yeniczek

Nevydržim se koukat na rozmazlený haranty. Vážně ne.. A ještě když s tim taťka ani nic nesvede. Potom jde veškerá deprese a melancholie filmu do háje. Ale Havajské prostředí působí pohodově, Clooney je zase sympaťák i s týdenním strništěm a děda mě tou ránou neskutečně potěšil :) 6/10 za poměrně feel good film. ()

Diego

Nemám rád senilní filmy, kde hlavní hrdina pobíhá dokola s psíma očima a je hrozně ublížený, že mu žena zahýbala, když měsíce tráví v práci, řeší se věci, které se dějí dnes a denně. Kdyby ty pozemky prodal a závěř byl na velké plachetnici při západu slunce..dal bych o půl hvězdy víc. ()

Nyck

Čím dál víc zjišťuji, že filmy George Clooneyho pro mě nejsou těmi pravými. Neříkám, že všechny (Dannyho parťáci, Lítám v tom...), ale jsou zvláštní, nesednou každému. Ovšem tenhle film pro mě připravil něco lepšího - budoucí sexidol Shailene Woodley alias Alex. Mmmm.. ()

Kicune

„Žít na Havaji není žít v ráji“ je jedna z prvních replik hlavního hrdiny Matta Kinga (George Clooney). Touto replikou zároveň lze v jednoduchosti popsat i děj celého filmu. Když se v životě na první pohled poklidné rodiny Kingových nastane tragédie, začnou padat kostlivce ze skříní. Najednou poznáváme, že bohatí „králové“ mají k velikosti a dokonalosti daleko, ovšem spád událostí začne tuto rodinu tmelit a světu se otevřou nejedné oči. Pravda, pokora a zodpovědnost přichází nechtěně a proto bolestivě, ovšem právě síla rodinného svazku dokáže vše překonat. Tato rodinná komedie-drama stojí a padá především na výborném scénáři a na mimořádných hereckých výkonech (krom Clooneyho je třeba zdůraznit Shailene Woodley v roli jeho dcery Alexandry). Velice celistvé, trochu hořké a bez ždímání emocí. ()

VanTom

Nastávající vdovec (manželka leží v kómatu, z něhož se již neprobere) se musí vypořádat se dvěma ne zrovna spořádanými dcerami a rozhodnout stamiliónový prodej svěřených pozemků (zbytečná, nikam nevedoucí podzápletka), zejména však skousnout čerstvě se provalivší románek své drahé polovičky. Hořkosladká dramedie se nám tak docela roztahuje a svou civilnost ještě fauluje pohlednicově exkluzivním prostředím dovolenkové Havaje (ty jejich tklivé drnkavé odrhovačky mi už ke konci lezly krkem). Jinak mladé Shailene to tu sluší víc, než v obou Divergencích dohromady. ()

L_A_D_A_S

Chápu lidi na které to nepůsobí ale mně se to vyhlo, skvělý Clooney a i přes pár chybek nebo spíš přešlapů dávám 5*. Hodně mi to připomnělo můj oblíbený "Dan in Real Life". ()

Kurikmoon

Chvíľu som sa pohrával s myšlienkou dať o hviezdičku menej. Ale tým by som hodnotil len moje očakávania od filmu. Herecky to boli vlastne fajn, uveriteľný. Vzťah otca a dcér, reakcie Speerovie manželky, či vzťah mnohých k žene na lôžku ma zaujímali. Za odmenu bola naservírované správne rozhodnutie ... Len nejako som mal pocit, že to ide mimo mňa. Proste skončil film a... všetko uplavalo. Teda nie, úplný záver potešil. ()

svobik

Emoce, to je slovo, které mi po zhlédnutí rezonuje v hlavě. Nebrečel jsem, v podstatě se nesmál, nicméně ty dvě hodinky uběhly jako voda a Payneovi se navíc na konci povedlo dostat mě do takové všelijaké nálady, kterou způsobilo dění na plátně. Matně vzpomínám, kdy se mě nějaký snímek dokázal alespoň takhle dotknout, za poslední dobu mě ale nic nenapadá (50/50, mající některé styčné body, si Děti moje dávají k snídani). Právě proto tam střelím i tu čtvrtou hvězdu...a samozřejmě díky Clooneymu, jemuž tahle role musela být napsaná na tělo. Nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by postavu hlavního hrdiny ztvárnil tak působivým a přitom minimalistickým způsobem. 75% ()

blackJag

Já bych v popisu filmu u kolonky žánr klidně tu komedii vyrušil. Myslím, že tato maličkost, stejně jako trailer (mírou nesrovnatelně vyšší) ženou divákovo očekávání jiným směrem, než se ubírá nálada snímku. Ta je nostalgická, posmutnělá a vyloženě kontrastní, i když onu usvědčenou domněnku o exotickém ráji (a s ní automaticky spjaté konotace) vyvrací už úvodní komentář (a nelze s ním než souhlasit). Hlavní role je doslova okupující, Clooney je výborný (v posledních letech tradičně), zaujala mne ale i mladá Woodleyová, jejíž postavě nechybí opravdovost krocené delikventky. Je pravda, že ke konci už mohlo být martyrium vypořádáno po vzoru hesla "zastřelme raněného koně, ať se zbytečně netrápí" a stopáž by se tak vlezla do rozumnějších 100 minut, přesto pocity z proběhnuvšího materiálu mám vrchovatě pozitivní. 80% ()

J-o-k-e-r

Hezký film. Řekl bych, že se dá říct i velmi silný film. Nehraje tolik na emoce (i když i slzy se tu vyskytují), přesto že se k loučení neodvratně blížíme. Rodinné hodnoty, vztah otce ke svým dcerám, odhalení tajemství umírající manželky, s tím vším se musí vypořádat G. Clooney a podává zde jeden z nejlepších výkonů, co jsem od něj viděl. Nominaci zcela chápu, ale zatím nemám s čím srovnat. Clooney, krásné havajské prostředí, a jeho starší dcera. Příjemné 4*. Ale domnívám se, že takový film bohužel u akademie nezaboduje jako nejlepší film. ()

V.Silver

Hm, tak to je snad poprvé, co mě George zklamal. Hrál tak nějak bezzubě, rezignovaně, jakoby mu ta role úplně sebrala všechen sexappeal. A lidi okolo? Nikdo nevyčníval. Nebo jsem si aspoň nikoho nevšiml. 2 hodiny řešení manželských problémů tak bezzubě, nudně, bez emocí... to je asi ono. Tohle mělo mít strašnej náboj, člověk by měl být přikovanej k tý obrazovce a řvát jako černošky v kině: "Ty svině, jaktože's mohla fešáka George podvádět? Která baba by kdy podváděla George Clooneyho?", jenže nic se nekonalo. Herci se snažili vytvářet emoce, ale naprosto se to míjelo účinkem. Nejsympatičtější tam asi byla minirolička vyhulence Sida a prostinké ženy realitního makléře v podání Judy Greerové, jenže to tak nějak nestačí na zachránění celého - znovu zopakuji - dvouhodinového filmu. A kdyby tam aspoň byly nějaké hezké záběry na krajinu. Ne. Žádná pastva pro oči. Havajský ráj byl zachycen jako špatně natočená Mallorca, všude už chyběli jenom řvoucí Němci a Angláni, Ale divím se, že to nedostalo Oscara. Patetický to na to bylo dost ;) 55%. ()

MI-380

Škoda, že tak perfektně zahrané postavy jsou v nádherném a zajímavém havajském prostředí občas zahnány do situací, kdy by se asi každý choval jinak. I tak díky hereckým výkonů, havajským kytarám, kameře a minimu nudy dávám 75%, to je o něco víc, než je aktuální průměr 4599 uživatelů přede mnou (66%). ()

Bagr_007

Docela příjemné tak trochu drama, které ty nominace posbíralo vcelku zbytečně, ale přesto vůbec ne překvapivě. Clooney si palec nahoru přesto zaslouží (a Woodley taky). ()

Autogram

Od havajského prostredia sa očakáva pohodová atmosféra, ľahký príbeh, pestré košele a typická hudba. Niečo z toho platí, ale aj ja viem, že život prináša ťažké príbehy ako v tomto filme. Nechýba vtipné odľahčenie a hudba, čo brnká do veselého rytmu, sa môže zdať otravná, ale aj tá patrí k tomu odľahčeniu, aby divák na konci nebol zdeptaný. Dávnejšie sa mi film zdal priemerný, ale po čase ho už viem viac oceniť. –––– Elisabeth sa z toho dostane. Ja to viem. Alexandra a Scottie budú mať znovu mamu. Pôjdeme na cestu okolo sveta. ()

dinsdale

Po povrchu klouzající film, bez emocí a jakéhokoliv posunu postav. Nejlepší byl nakonec zhulenec Sid, o kterém vůbec nechápu, co tam vlastně dělal. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)