Dokument ze zimních olympijských her. Sestřih nejdůležitějších okamžiků ze všech olympijských sportovních soutěží. Největší prostor je věnován spanilé jízdě našich hokejistů ke zlatým medailím, včetně velkolepého přivítání ve vlasti. (oficiální text distributora)

Altheus

Dodneška si pamatuju výsledky skoro všech zápasů i sestavy některých týmů, o autorech gólů v zápasech českého týmu nemluvě. To vše díky tomuhle kouzelnému dokumentu, protože v době, kdy olympiáda probíhala, mi bylo osm let a váha tohoto našeho vítězství mi došla až později. Díky hoši. ()

tonton78

v té době jsem byl na vojně, a můžu říct s českou vlajkou na maskáčích jsem se cítil dvojnásob hrdej...na kasínu lítali kluci s hlavou omotanou toaleťákem a řvali že jsou Hašek, super čas a ty vzpomínky...jojo ()

Dextwer

Nostalgie, nostalgie, nostalgie... Strašně rád si jednou za čas pouštím hokejové úspěchy, člověka to naplní příjemnými vzpomínkami, radostí a opět si uvědomí, že hokej je to jediný, co dokáže Čechy spojit, u které si všichni rozumíme, objímáme, fandíme a slavíme. Jsou plné náměstí, hospody a snad není domáctnosti, kde by neběžela televize s přímým přenosem. Kluci nám ukazují cestu, motivují nás, dodávají nám sebevědomí, tolik chybějící českému národu a hlavně nás chvíli nenechají myslet na realitu plnou zkorumpované politiky, úplatků a špatně fungující veřejné správy. Proto i moje hodnocení je velmi ovlivněno ne kvalitou dokumentu, ale spíše nostalgií. Zajímavosti: * První olympijské vítězství českých hokejstů v ledním hokeji * Sestava vítězného týmu ČR: 39 Dominik Hašek, 29 Roman Čechmánek, 3 Milan Hnilička - 32 Richard Šmehlík, 71 Jiří Šlégr, 23 Petr Svoboda, 44 Roman Hamrlík, 6 Jaroslav Špaček, 4 František Kučera, 5 Libor Procházka - 68 Jaromír Jágr, 97 Vladimír Růžička, 28 Martin Straka, 13 Robert Lang, 21 Robert Reichel, 30 Jiří Dopita, 26 Martin Ručínský, 10 Pavel Patera, 20 Martin Procházka, 24 Milan Hejduk, 16 Jan Čaloun, 22 David Moravec, 42 Josef Beránek - trenéři Ivan Hlinka, Slavomír Lener, Vladimír Martinec . Moje hodnocení: 85 % ()

swinevenca

Škoda, že jsem byl tak malej a nemoh jsem to zapít a nedokázal vnímat to národní peklo, ale stejně si pamatuju, jak jsme vyváděli, když to tam Svoboda prásknul. Nádherná jízda, famózní Hašan a můžem přepsat dějiny. A narozdíl od dalších dokumentů, tenhle je ucelenej, gólový akce nebo Hašanovy zákroky nejsou zpřetrhaný dvaceti vzpomínkama, Zárubův komentář je vloženej jen tam, kde se to nejvíc hodí a graduje, škoda, že ČT u tohodle formátu do budoucna nezůstala. ()

ChandlerBing

Máme tady hodnotit filmovou a dokumentární kvalitu a ne úspěchy našich hokejistů, které samozřejmě byly na 5 a půl hvězdičky. Takže když se odpoutám od hokejového nadšenectví, české hrdosti a dojetí, které mě samozřejmě jímá při pohledu na porážku Rusů, tak ten dokument je naprosto průměrnej a mohl být natočenej mnohem líp a to mě trochu mrzí. ()

Lajty

Vzpomínám si, jak jsme na to koukali místo učení na základce. Určitě největší úspěch ledního hokeje u nás, který bude už jen těžko k překonání. ()

Matamoroz

Nagano bylo skvělé, to bez debaty, ale proč mám sakra hodnotit sportovní utkání na fimovém serveru? Takže by se tady mohla zařadit všechna sportovní utkání, od Mistrovství Evropy výš a hodnocení by probíhalo podle toho jestli jsme prohráli nebo vyhráli? Moc mi to nedává smysl. ()

freEDelL

Při sledování tohoto pořadu jsem měl místy slzy na krajíčku a zároveň neskutečné mrazení v zádech. Jednodušše mi to obnovilo krásné vzpomínky a nezbývá na to říct nic jiného než: "HOŠI DĚKUJEM!!!!"... ()

rytir1

Spoustě lidí zde jaksi uniká, že se zde hodnotí dokument celé olympiády a nikoli úspěch samotný na turnaji století, proto je vysoké hodnocení krásné a zasloužené, nicméně hranice sta procent hodně přestřelená a přiznejme si, dokument je spíše sestříhaný průměr a my hodnotíme více emoce než jej. I já ale Nagano samozřejmě prožíval, krásná vstávání brzo ráno, nádherné momenty a góly, radost po finále před ruským konzulátem. Jsem velký hokejový fanoušek, takže pro mne to byl asi vrchol co jsem zatím v hokeji zažil. Ačkoli mě dodnes pijí krev všichni ti rádoby fandové co fandí pouze 14 dní u MS a skáčou Kdo neskáče není čech, jen aby bylo o důvod více se opíjet a po pár dnech titulu je patriotismus ta tam, stejně jako ti, kteří do světa křičí jako by to vyhráli oni sami a přitom oni jen seděli u televize, tak dokáži uznat, že tenhle sport a tento úspěch dokázal to, co nedokáže naše vláda po celé roky a to spojit celý národ v jednu velkou radost, na kterou budeme vzpomínat ještě dlouhé roky po ní. Ještě jednou tedy HOŠI, DĚKUJEM!.. Dodám jen, že brzo budeme mimo dokumentu snad moci hodnotit i film stejně jako americký Miracle. ()

laurence

Těžko kdy něco překoná tento sportovní úspěch. Tady nejde hodnotit dokument, tady se musí hodnotit to mrazení v zádech, které vyvolává při každém spuštění. ()

misul96

Ze svých dvou let, kdy se Nagano odehrávalo sem si toho moc neodnesla. Ale tolik radostných příběhů, videí a záběrů, které jsem viděla a poslouchala, jsem si Nagano zamilovala. Při sledování tohoto dokumentu se mi při každým klíčovým gólu draly slzy do očí a naskočila husí kůže. Miluju hokej. ()

albiebennett

Vrchol českého hokeje, který jsem jako malý nemohl docenit. Jsem rád za tento dokument, který nabízí stručný sestřih poslední olympiády dvacátého století. To, že jsem dokázali porazit Kanadu, Rusko a zejména USA, což byly nejlepší sestavy planety je opravdový hokejový zázrak, za který se dle mého názoru zasloužil nejvíce Dominik Hašek ()

valinka

Nezapomenutelný zážitek euforie.Pro mně to bylo kupodivu semifinále s Kanadou ,strávené u TV na horské chatě. Kluci ještě i po těch letech díky. A pak návrat a nezapomenutelná tiskovka http://www.youtube.com/watch?v=BJ86JFGIwHU Proč sedíš vedle Neumanový? Růža tady bylo místo tak jsem si sed Vole ... trenére Hašek na Hlinku sem z nich nemohla ()