Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena?  Podmanivý příběh ženy zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film odehrávající se na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech, vás vtáhne do víru vášní tří mužů k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce, vůně dozrávajících meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována… jako my všichni. (oficiální text distributora)

Trailer

gogo76

Rád si posvietim na naše nové filmy, som zvedavý ako sa nám darí preklenúť to málo produktívne obdobie, ktoré je dúfam za nami. P. Bebjak je momentálne jeden z našich najusilovnejších režisérov a jeho nedávny horor Zlo bol celkom vydarený. V prvom rade musím vyzdvihnúť fantastickú hudbu, ktorú si jednoducho všimnete, lebo je jej vo filme dosť a je vážne skvelá. Nepreženiem ak poviem, že za takú hudbu by J. Dobrakov určite dostal poklonu aj v holywoode. Príbeh je typicky slovenský- čiže tragický, možno až príliš, ale z filmu som mal dobrý pocit. Pri dialógoch ma neoblieval pocit trápnosti, bolo to prirodzené. Obsadenie niekoľkých nových tvárí filmu pomohlo, pochváliť treba aj osadenie príbehu do slovensko - maďarskej oblasti. Futbalový zápas a hláška :"Čo pískaš, ty piča slovenská!" , ma pobavila a rybárov i milovníkov prírody určite zaujme ojedinelý lov sumcov. Vo filme sa často nalieva "barac- pálenka" a normálne som na ňu dostal chuť. Škoda, že nemám. Trochu zamrzí, že sa film podrobnejšie nevenoval detailom. Mnoho divákov si iste kládlo otázku, čo urobila so svojím bytom v meste, kde pracuje, z čoho žijú jej dvaja vyvolený a možno by tým film získal zaujímavý sociálny podtón. Celkovo solídny slovenský film po ktorom určite dostanete chuť na barac- pálenku, marhule, sumca alebo dobrú rybačku...Jemný nadpriemer, ale prikláňam sa k štyrom. 70%. ()

decay

Asi keby som to videl niekde inde ako na bažante v Kysuci s fľašou vínka, tak hodnotenie by bolo o stupeň menšie. Ale fakt neviem, asi ani nie keď tak nad tým rozmýšľam. Celý čas film podkresľuje dobrá hudba, kamera je tiež fajn. Tým čím si ma získal boli reálie. Bebjak sa vysral na vyumelkovanú súčasnosť, ktorá vo väčšine prípadoch ani neexistuje (napr. Polčas rozpadu, Tajnosti) natož funguje, ale vsadil na poetiku a najmä tradície na ktoré dosť zabúdame. Zdá sa, že toto je ten pravý recept na to ako rozprávať príbehy u nás a o nás. ()

Autogram

Stroskotankyňa sa ocitla na pustom ostrove. Nie je celkom pustý, ľudí je tam dosť, len im nie celkom rozumie. Ujmu sa jej dvaja bratia, ktorí majú malú farmu. A videla, že je to dobré, tak tam zostala. Už nikdy neuvidela svoj panelákový byt a ani po ňom netúžila. Každodenná drina, občas netradičný adrenalínový lov sumcov, futbal, a samozrejme zber marhúľ. Film so silnou atmosférou maďarskej dediny, výbornou hudbou na miestne motívy a dusivým koncom, ktorý ma dostal. A chlpatý melón si radšej nechcem predstaviť. ()

Martin741

Taka ta nevera po madarsky na sposob rezisera Petra Bebjaka. Slovensko mam vyborne prekrizovane, a mozem zodpovedne povedat/napisat, ze TAKTO SA NA ZITNOM OSTROVE ROZHODNE NEHOVORI. A Szidi Tobias krasne predviedla, ze je hereckou tragediou na pohladanie. Filmov ako Marhulovy ostrov tu mame tolko, ze ich mozeme kludne lopatami prehadzovat. Sracka za 5 % ()

Rudinsky

Pre dokonalé zobrazenie samoty na juhu Slovenska a čistých ľudských emócií vizuálne neatraktívne, málo nápadité, impotentné a neoriginálne. Strašný wannabe art s totálne zle zobrazenou erotikou má našliapnuté do preexponovanej, zle nastrihanej filmovej melanchólie, ktorú zachraňuje v určitých momentoch pekný, ale trestuhodne zle použitý soundtrack. V dialógovej rovine zase príliš fádne, miestami až stupídne. Na Slovenskú kinoprodukciu to samozrejme nie je úplná hanba, ale na druhej strane sa tu podarili omnoho lepšie kúsky, a pri tom nemuseli mať žiadnu nálepku. Muzika neprekonaná, Bebjak je šedý priemer, teoretik, eunuch v haréme filmového sveta a režisérskej invencie , ktorý zo zaujímavého motívu ľudskej drámy spravil na kolene zbúchanú, Hollywood kopírujúcu nudnú zlátaninu bez štipky chuti niečo predostrieť. Byť na tom v kine, urazili by ma vyhodené peniaze ()

• Pre finančné dôvody a tiež pre nevyhovujúce poveternostné podmienky sa výroba filmu natiahla na 5 rokov. (BathoryMan)
  • Autor scenára Peter Lipovský je v skutočnosti manželom predstavitelky Bábiky, herečky Szidi Tobias. (BathoryMan)
  • Dej ľúbostnej drámy je zasadený do prostredia Bodzianskych lúk na južnom Slovensku. (BathoryMan)