poster

Meruňkový ostrov

 • Slovensko

  Marhuľový ostrov

 • anglický

  Apricot Island

Drama / Romantický

Slovensko, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hollci
  **

  Slnko v sieti 2012 - 8 nominácií: Najlepší hraný film, Najlepšia filmová réžia, Najlepší kameramanský výkon, Najlepší filmový zvuk, Najlepšia filmová hudba, Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Mátyás Dráfi, Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe - Szidi Tobias, Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe - Attila Mokos(15.9.2013)

 • lena60
  *

  Nepříliš zdařilý scénář napsal Peter Lipovský pro Szidi Tobias, která si velmi přála zahrát ve filmu, leč se jí nedostávalo nabídek. Po pravdě řečeno se ani nedivím...Tak špatný herecký výkon jsem dlouho neviděla. Szidi by se měla pro příště raději držet svého (pěveckého) kopyta.(29.7.2012)

 • Rudinsky
  *

  Pre dokonalé zobrazenie samoty na juhu Slovenska a čistých ľudských emócií vizuálne neatraktívne, málo nápadité, impotentné a neoriginálne. Strašný wannabe art s totálne zle zobrazenou erotikou má našliapnuté do preexponovanej, zle nastrihanej filmovej melanchólie, ktorú zachraňuje v určitých momentoch pekný, ale trestuhodne zle použitý soundtrack. V dialógovej rovine zase príliš fádne, miestami až stupídne. Na Slovenskú kinoprodukciu to samozrejme nie je úplná hanba, ale na druhej strane sa tu podarili omnoho lepšie kúsky, a pri tom nemuseli mať žiadnu nálepku. Muzika neprekonaná, Bebjak je šedý priemer, teoretik, eunuch v haréme filmového sveta a režisérskej invencie , ktorý zo zaujímavého motívu ľudskej drámy spravil na kolene zbúchanú, Hollywood kopírujúcu nudnú zlátaninu bez štipky chuti niečo predostrieť. Byť na tom v kine, urazili by ma vyhodené peniaze(7.7.2012)

 • kajda.l
  *

  Co vznikne, když někdo kdo neumí, se pokusí natočit umění? Marhuľový ostrov! Rádoby poetický příběh o nehezké slovenské rádodajce, která postupně ráda dá třem bratrům? (či co to bylo za hňupy), než jejich opilecký bezvýznamný živůtek postupně ukončí strašlivá tragédie. Na motivace postav se nehraje. Proč také. Točí se umění! Příšerný střih, který maskuje tvůrčí neschopnost natočit souvislou scénu. Hrdinka pláče za volantem a scéna je snad pětkrát střižena, až z toho bolí oči. Odhalené řitě, opilecké žvatlání, mrtvá zvěř, vulgarismy? Jak klasické ingredience současných evropských rádoby filmařů točících umělecké filmy. Na Slovensku se na fotbale běžně bijí ženy? Bebjaku, uvědom si, že ne každý je Jakubisko. Tobiasová, věnuj se raději zpěvu, sledovat pokus o herectví je vážně útrpný zážitek. Kameraman snímá naprosto zbytečné detaily, které nemají pro "děj" žádný smysl (rozžhavená žárovka, bílá labuť na dvorku). Dramatizace a návaznost jednotlivých scén nefunguje už vůbec. Výpověď zcela nulová, neznám tedy život na slovenském Jihu, ale o čem to kurva bylo?? Celé to působilo jako studentské kamerové a filmařské zkoušky s následným slepením do jakéhosi celku. Zcela bez formy.(1.11.2015)

 • =woody=
  ***

  Zdravíčko, na začátek bych rád podotknul, že slovenská filmová produkce se shodně s českou, na přelomu milénia, odrazila ode dna, a teď pomaloučku stoupá vzhůru. Celovečerní debut seriálového matadora nabízí příjemnou podívanou, mísící humor s vážnější linkou (slovo ´drama´ podle mě není na místě) a jeho návštěvou v kině rozhodně nic nezkazíte. Jasně, je tu spousta filmařských bot, ale doslova "nad vodou" vás celých sto dva minut bude držet výborný mix Francie s východní Evropou Juraje Dobrakova, a taky neokoukaná Szidi, která celý film uhrála svýma krásnýma očima! ;-) Mějte se filmově. Woo.(21.3.2012)

 • - Dej ľúbostnej drámy je zasadený do prostredia Bodzianskych lúk na južnom Slovensku. (BathoryMan)

 • - Pre finančné dôvody a tiež pre nevyhovujúce poveternostné podmienky sa výroba filmu natiahla na 5 rokov. (BathoryMan)

 • - Autor scenára Peter Lipovský je v skutočnosti manželom predstavitelky Bábiky, herečky Szidi Tobias. (BathoryMan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace