poster

Meruňkový ostrov

 • Slovensko

  Marhuľový ostrov

 • anglický

  Apricot Island

Drama / Romantický

Slovensko, 2011, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale závod s bratmi čechmi o to, kto natočí skutočne uveriteľný príbeh zo života sme vyhrali vďaka Marhuľovému ostrovu tentokrát my, Slováci. Moc sa v ňom nenakecá, nie je ani o čom na dedine, často sa robí, občas sa oslavuje, ale hlavne, že sa stále slope (predovšetkým pri spomenutých činnostiach). Žiaden obávaný láskavý ani silený humor, žiadne nereálne hlášky, ktoré by zosmiešňovali postavy, iba realita života, samozrejme v rámci možností. Výpovedná hodnota filmu ale nie je až natoľko silná, aby sme si nevšimli, že sa občas vlečie a dostaví sa sem tam aj pani nuda. Ako pravý vlastenec ale musím pridať od radosti na uchádzajúcim slovenským filmom jednu hviezdu.(7.7.2012)

 • WANDRWALL
  ***

  Po delší době slovenský film, který poukazuje na podstatu lidských problémů. Dobře napsaný scénář, dobrý výběr hlavní představitelky. rozhodně film, který stavím výš než všechny Šulíkovi pokusy, které jsou pro mě nepřesvědčivé, jako třeba "Zahrada". Nedivím se nízkému zájmu ze strany uživatelů CSFD, opak by mě překvapil. Většina má raději fantasy a odvrat od reality, a to proto, že tu realitu prostě žít neumí. Dobře to vystihl i uživatel "Don Martini", že je třeba vrátit se k dobrému řemeslu, které se vytratilo z českého i slovenského filmu. Píseň, kdy jsem Szidi Tobias (zpívá ve třech jazycích), slyšel prvně, a hned mě překvapilo, jak je zralá pěvecky, i žensky: http://www.youtube.com/watch?v=zuIpJDx8mEY&list=PLoL31YLXvm4uLPV2ZBQgfD5wBwB3lM2U4(30.12.2013)

 • Marina111
  ****

  Krásny, jemný, dojemný, príjemný, poetický, baladický ... aký len chcete. Balans medzi realitou dnešných dní a osamelým domčekom stratenom v marhuľovom sade autorom - podľa mňa - mimoriadne vyšiel, herecké výkony si ozaj zaslúžia ovácie (KONEČNE dialógy, ktorým som ochotná veriť, vykreslenie maďarsko-slovenských i mužsko-ženských vzťahov zodpovedá realite a zďaleka sa vyhýba zaužívaným klišé ... Čo viac si priať ? Snáď len tolerantnejších divákov. Osobne tento film však považujem za slovenský filmový počin roku 2011.(15.7.2012)

 • Sandiego
  **

  Návrat městské dámičky do smysluplného přírodního rámce Žitného ostrova, kde nalézá potlačované instinkty a vášně v náručí dvou bratrů. Oslava animální přirozenosti potlačující jakékoliv nacionální vášně a svoji vypjatostí měnící povrchní životní tápání v osudovou tragédii. Nebýt silně senzuální kamery a podmanivé hudby, asi bych neměl sílu dodívat se na tento pseudofilosofický návod pro život do konce. Navíc Szidi Tobias opravdu není dobrá herečka a v řadě scén se mi doslova protivila.(21.7.2013)

 • =woody=
  ***

  Zdravíčko, na začátek bych rád podotknul, že slovenská filmová produkce se shodně s českou, na přelomu milénia, odrazila ode dna, a teď pomaloučku stoupá vzhůru. Celovečerní debut seriálového matadora nabízí příjemnou podívanou, mísící humor s vážnější linkou (slovo ´drama´ podle mě není na místě) a jeho návštěvou v kině rozhodně nic nezkazíte. Jasně, je tu spousta filmařských bot, ale doslova "nad vodou" vás celých sto dva minut bude držet výborný mix Francie s východní Evropou Juraje Dobrakova, a taky neokoukaná Szidi, která celý film uhrála svýma krásnýma očima! ;-) Mějte se filmově. Woo.(21.3.2012)

 • - Nakrúcalo sa 3 roky. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

 • - Dej ľúbostnej drámy je zasadený do prostredia Bodzianskych lúk na južnom Slovensku. (BathoryMan)

 • - Pre finančné dôvody a tiež pre nevyhovujúce poveternostné podmienky sa výroba filmu natiahla na 5 rokov. (BathoryMan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace