Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osudové milostné vášně ženy z vyšší společenské vrstvy. Významný advokát odhalí, že jeho lehkomyslná manželka způsobila tragédii v rodině lékaře, jehož podváděná žena spáchala sebevraždu. Paní Eva si musí uvědomit svojí vinu… (oficiální text distributora)

Recenze (8)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Televizí opomíjené společenské drama s originálním příběhem a brilantním hereckým výkonem Jiřiny Šejbalové v roli atraktivní záletné manželky uznávaného advokáta. Také herci menších rolí se snažili. Šejbalová byla sexy kus, vedle ní se ostatní ztráceli. Příjemně působila výprava i hudba a navíc jsem měla pocit, že jsem tento zajímavý snímek ještě nikdy neviděla, což je fakt znamenající, že ještě existují pro mne dosud neobjevené černobílé perly naší kinematografie. ()

Pitryx 

všechny recenze uživatele

V první čtvrthodině tři ječení = zpěvy. Na nervy. Manželská melodramata nesnáším, ale když už na tento film padl los, nedalo se nic dělat. Nemohu podvádět sám sebe, že jo. Kupodivu, dá se říci, že mne to skoro bavilo. Jekot jsem přeskákal, a pak už jen byl zvědav na rozuzlení ohledně vraždy. Naštěstí zde máme spoilery, takže jsem čekat nemusel, ale přesto jsem byl zvědav co a jak. Nu, závěr alá Perry Mason se povedl. Takže za ten, a občasné hlášky pana Pištěka dávám dvacet. Více nelze. ()

Reklama

Marthos 

všechny recenze uživatele

Krátce předtím, než byl herec a režisér Jan Sviták jmenován technickým ředitelem nových radlických ateliérů FOJA, natočil v barrandovské produkci společenské drama o nevěře a milostné vášni. Mimořádně hvězdnému hereckému obsazení dominuje skvostná Jiřina Šejbalová, kterou tehdejší kritika přirovnávala k jedné z největších světových hvězd – k Marlene Dietrich. Její záletná manželka je skutečně okouzlujícím ztělesněním ženy vamp od křehké smyslnosti po chladný kalkul. Sympatický kolorit doplňuje přepychové sanatorium, zasněžené pražské exteriéry a šlágr Seňorito, až se setmí v neodolatelném podání Oldřicha Kováře. Možná až zbytečně podhodnocený film. ()

lucascus 

všechny recenze uživatele

Toto je přesně příklad silně podhodnoceného filmu. Je sice pravda, že se nejedná o špičku prvorepublikových filmů, ovšem pojetí filmu je velmi originální, nejedná se o nikterak přeslazenou limonádu (jak tomu bývalo u ostatní filmů třicátých let), navíc vše korunuje naprosto perfektní herecký výkon Jiřiny Šejbalové v roli výstřední mrchy (určitě její nejlepší role do roku 1945 a srovnatelná s jejími nejlepšími filmy padesátých a šedesátých let). Záplatka je příjemně gradující, potěší i nečekaný závěr a prakticky jedinou vadou na kráse je velmi špatný herecký výkon Nancy Rubensové, která vedle perfektní Šejbalové působí nechtěně komicky. Ostatní herci podávají průměrné výkony, film si ale zaslouží dozajista lepší hodnocení, v tomto případě opravdu procentuální hodnocení klame a nedoporučuji jej brát v potaz. ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama