• Enšpígl

Tak tohle byl nádhernej skanzen konce 80let, Jandák bez pupku, před cikánama se ještě nemuselo chodit po špičkách, oblečení ze kterýho by blil i Fantozzi, Vašut s vlasama, oprejskaný domy, fízlové v zelených mundurech a veksláci jako elita zločinu i ekonomiky současně, privátní bordely v 1+1, kde se za pár mařen vyšukávali dederóni, jako ten film sám o sobě stojí více méně za vyliž prdel, ale kdo tuhle dobu zažil, pookřeje a tasí nějakou tu hvězdu za tu atmosféru, která vede ke vzpomínkám.(30.1.2014)

Tak u tohoto filmu jsem byl osobně přítomen na začátku,když jdouce si v klidu po Ostravě,najednou naproti mne vyletí "šestsettřináctka" a za ní s majákem za chvilku "esenbáci" s majákem a hrnou si to ke staré Karolíně....radši jsem se dekoval do první knajpy,abych ještě náhodou nepřišel k úrazu... :-)Jinak film asi trochu lepší průměr 60% .Jen jsem nepochopil - odkdy se "za trest" převelovalo z Ostravy do Prahy ???(27.4.2013)

Celkem solidní kriminálka zasazená do špinavého prostředí. Vašut jako zkorumpovanej policajt je celkem fajn. No a vůbec se v tom filmu dá objevit kritika tehdejší doby. Hlavně se nikdo nebojí říct na plnou hubu slovo cikán. Jinak předpokládám, že i kvůli roku vzniku tenhle film hodně zapadl prachem.60%(2.11.2014)

Konec 80. let byl už hodně uvolněný a tak se již mohlo dovolit ledasco. Při nástupu akčních snímků převážně z Francie hlavně z Belmondem v hlavní roli a jejich vysoké návštěvnosti v kinech se čeští tvůrci pokusili o něco podobného. Ondřej Pavelka vskutku na Belmonda nemá, ale zase se jeho snaha musí ocenit. Divoká jízda policistů mají sice své mouchy, ale nutno uznat, že takový snímek v Československé kinematografii vskutku chyběl. Pohled ze strany policistů při honičkách, sledovačkách a vůbec všeho dění se ještě nikdo natočit nepokusil . Anebo mu to nebylo schvalovacími orgány dovoleno? Každopádně se mi nezdá býti snímek nějak špatný. Přeci jen tvůrci kopírovali zahraniční tvorbu, což se jim nakonec vcelku povedlo.(12.7.2014)

Dokonale presný obraz doby a jej zločinu (achjaj, vtedy sa ešte kradlo po stovkách a bicykle, nie po miliardách a ulice a továrne a štadióny...) Príbeh za 1, napätie za 1, herecké výkony za 1 (ja si neviem ani len predstaviť podobné výkony dnes...), kamera za 1, réžia za 1. Ako počítam, tak počítam, dohromady 5... ;)(8.6.2014)