• ASPHALT
  ***

  Tak u tohoto filmu jsem byl osobně přítomen na začátku,když jdouce si v klidu po Ostravě,najednou naproti mne vyletí "šestsettřináctka" a za ní s majákem za chvilku "esenbáci" s majákem a hrnou si to ke staré Karolíně....radši jsem se dekoval do první knajpy,abych ještě náhodou nepřišel k úrazu... :-)Jinak film asi trochu lepší průměr 60% .Jen jsem nepochopil - odkdy se "za trest" převelovalo z Ostravy do Prahy ???(27.4.2013)

 • Mylouch
  ***

  Na svou dobu svižně natočená kriminálka v dobových kulisách (mj. Smíchov, Václavák) se zajímavou směsicí menších herců, z nichž největší brzdou je Vašut. Scénář ve snaze uchopit prostředí pražské galerky působí naivně, naproti tomu režie nabízí jistotu a tempo, ovšem zaostává v rytmu vyprávění, kterému příliš neslouží ani ♫ hudebně-zvuková složka. Ve filmu často frekventovaná a nekorektně podávaná "cikánská výprava" dnes do televizí moc nepronikne, závěrečná Jandákova "kachlíčková" scéna ovšem může být kultovní. 2-3*(25.5.2012)

 • Spock
  **

  Český pokus o drsné krimi, kde jsou ti hodní a zlí jasně vyprofilovaní. Nesmíme zapomenout ani na zkorumpované policisty a jejich provázanost s podsvětím. Snaha o navození „syrové“ atmosféry se cení, ale celkový efekt bohužel není uspokojivý. Na české poměry jde ovšem podle mého názoru o průměrné krimi. Do role stíhaného recidivisty bych ovšem raději obsadil někoho jiného.(13.2.2007)

 • Miskindoma
  *

  Takhle to pane Kubišto nejde...porovnám Divokou svini s předlohou - knihou Power play od Pavla Frýborta. Frýbort nás přivede na vernisáž fotografií aktů. U každé fotografie stojíte minimálně 5 minut a hlavou vám letí jak to jen ten fotograf vystihl, prostě krása. Tvůrci filmu přišli, vzali všechny ty fotky a slepili je v jednu nicneříkající koláž a výsledek je Divoká svině....škoda, Frýborta jsem měl moc rád...(27.5.2010)

 • Drslw
  *****

  Dokonale presný obraz doby a jej zločinu (achjaj, vtedy sa ešte kradlo po stovkách a bicykle, nie po miliardách a ulice a továrne a štadióny...) Príbeh za 1, napätie za 1, herecké výkony za 1 (ja si neviem ani len predstaviť podobné výkony dnes...), kamera za 1, réžia za 1. Ako počítam, tak počítam, dohromady 5... ;)(8.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace