• Enšpígl
  **

  Tak tohle byl nádhernej skanzen konce 80let, Jandák bez pupku, před cikánama se ještě nemuselo chodit po špičkách, oblečení ze kterýho by blil i Fantozzi, Vašut s vlasama, oprejskaný domy, fízlové v zelených mundurech a veksláci jako elita zločinu i ekonomiky současně, privátní bordely v 1+1, kde se za pár mařen vyšukávali dederóni, jako ten film sám o sobě stojí více méně za vyliž prdel, ale kdo tuhle dobu zažil, pookřeje a tasí nějakou tu hvězdu za tu atmosféru, která vede ke vzpomínkám.(30.1.2014)

 • ASPHALT
  ***

  Tak u tohoto filmu jsem byl osobně přítomen na začátku,když jdouce si v klidu po Ostravě,najednou naproti mne vyletí "šestsettřináctka" a za ní s majákem za chvilku "esenbáci" s majákem a hrnou si to ke staré Karolíně....radši jsem se dekoval do první knajpy,abych ještě náhodou nepřišel k úrazu... :-)Jinak film asi trochu lepší průměr 60% .Jen jsem nepochopil - odkdy se "za trest" převelovalo z Ostravy do Prahy ???(27.4.2013)

 • Wacoslav1
  ***

  Celkem solidní kriminálka zasazená do špinavého prostředí. Vašut jako zkorumpovanej policajt je celkem fajn. No a vůbec se v tom filmu dá objevit kritika tehdejší doby. Hlavně se nikdo nebojí říct na plnou hubu slovo cikán. Jinak předpokládám, že i kvůli roku vzniku tenhle film hodně zapadl prachem.60%(2.11.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Konec 80. let byl už hodně uvolněný a tak se již mohlo dovolit ledasco. Při nástupu akčních snímků převážně z Francie hlavně z Belmondem v hlavní roli a jejich vysoké návštěvnosti v kinech se čeští tvůrci pokusili o něco podobného. Ondřej Pavelka vskutku na Belmonda nemá, ale zase se jeho snaha musí ocenit. Divoká jízda policistů mají sice své mouchy, ale nutno uznat, že takový snímek v Československé kinematografii vskutku chyběl. Pohled ze strany policistů při honičkách, sledovačkách a vůbec všeho dění se ještě nikdo natočit nepokusil . Anebo mu to nebylo schvalovacími orgány dovoleno? Každopádně se mi nezdá býti snímek nějak špatný. Přeci jen tvůrci kopírovali zahraniční tvorbu, což se jim nakonec vcelku povedlo.(12.7.2014)

 • Drslw
  *****

  Dokonale presný obraz doby a jej zločinu (achjaj, vtedy sa ešte kradlo po stovkách a bicykle, nie po miliardách a ulice a továrne a štadióny...) Príbeh za 1, napätie za 1, herecké výkony za 1 (ja si neviem ani len predstaviť podobné výkony dnes...), kamera za 1, réžia za 1. Ako počítam, tak počítam, dohromady 5... ;)(8.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace