Reklama

Reklama

Fantastická cesta

  • USA Fantastic Voyage
Trailer

Agent CIA Grant pomůže československému vědci Janu Benešovi utéct do Spojených států. Avšak tam Beneše málem zabijí nepřátelští agenti a vědec zůstane v kómatu s poraněným mozkem. Americká armáda má eminentní zájem na tom, aby Beneš žil. Vědec totiž zná způsob, jak vyřešit problémy spojené s novým vynálezem, použitelným v armádě i v lékařství. Tím vynálezem je schopnost zmenšit věci i lidi na velikost mikrobu a dopravit je například do lidského těla. A právě to nyní tým specialistů udělá. Grant se musí jako bezpečnostní dohled přidat ke čtyřem odborníkům, kteří jsou ve speciální ponorce dopravení injekční stříkačkou do Benešovy tepny. Jejich cílem je proniknout do vědcova mozku a tam laserem uvolnit nebezpečnou krevní sraženinu. Jenže brzy nastanou nečekané problémy. Pro výpravu miniaturních vědců začíná závod s časem, s Benešovým imunitním systémem i s neznámým sabotérem… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Být mladší, tak jsme z podobně laděného snímku určitě více nadšený. Prostředí pohádkově zajímavé, ale současně věděcky věrné přináší zajímavý pohled do lidského těla a dává možnost maximálně využít stávajících efektů. V roce 66 však efekty zdaleka nebyly na dnešní úrovni, ale přesto působí velmi zajímavě a dobře, což dokazují i dva Oskaři(da speciální efekty a výpravu), které si film jednoznačně zaslouží. Sci-i příběh má slušné tempo a představuje vnitřní vesmír (jak je i název podobného filmu s Meg Rayn:)) poutavým způsobem. Bohužel, jak jsem řekl, dříve by to pro mě byla možná i bomba na hranici 4-5, ale dnes už mě to tolik neohromí, takže slušné 3*. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Víc se mi líbil komediální remake Innerspace, ale zajímavé, hlavně výtvarné, pojetí zde bylo. Jenom, ehm, stupído elementy vyprávění trochu přetloukaly ty populárně naučné, nebo jak to říct... Myslím, že CGI zase o generaci pokročila a je na čase to natočit opravdu seriozně realisticky... (což se ostatně podle všeho chystá). ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tahle „scifárna“ možná v době vzniku dokázala na tehdejší publikum zapůsobit, u současného diváka je však tato šance mizivá. Jestli bych měl jmenovat alespoň něco, kvůli čemu se má na tenhle film smysl dívat (i když ho rozhodně nedoporučuju), byl by to Donald Pleasence a alespoň po nějakou část stopáže docela solidní detektivní složka filmu hledající sabotéra ve vlastních řadách, to je bohužel vše (ok, pánská část publika by si ještě teoreticky mohla přidat Raquel Welch v upnuté kombinéze, ale popravdě řečeno, spíš mě ty detailní záběry na ni nutily k úsměvu, než aby ve mně vyvolávaly nějaké choutky). A vůbec celý film na mě působil víc směšně než jakkoliv napínavě nebo nějak zvlášť zajímavě, až ať už šlo o slabé triky (i na tehdejší dobu), scénáristické berličky (zvláště náhlé prosvícení myslí obou vojenských pohlavárů mě málem sundalo ze sedačky) nebo pojetí času (ještě bych snad byl ochotný přistoupit na to zpomalené odpočítávání v lidském těle, i když opravdu jen s velkým sebezapřením, ale v žádném případě ne tomu, které probíhalo v laboratoři). A jako Čech nevím, jestli se mám stydět za hloupost tvůrců nebo naopak být potěšen tím Benešem (asi jenom někdo hodně naivní může tvrdit, že pojmenování postavy po našem druhém prezidentovi byla úplná náhoda). V každém případě to vidím pouze na 2*, docela slabota. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Fantastická cesta v miniaturní ponorce uvnitř těla jednoho důležitýho vědce (kterej se náhodou jmenuje Beneš) za účelem odstranění krevní sraženiny v mozku. No co se dá čekat od 40 let starý scifárny? Čas se holt nedá zastavit a filmový triky a speciální efekty jsou dneska úplně někde jinde. Pohled na herce zavěšený na lanech mezi kulisama z papundeklu, který maj představovat lidský tělo, je spíš k smíchu, ale to se dá překousnout. Nedá se ovšem překousnout, že to byla pěkná nuda a nějaký akce se dočkáme až úplně na závěr. Od chvíle, co se spustily úvodní titulky, který teda byly docela solidní úlet, mi to připadalo, jak kdyby se natáčenim všichni prohulili. Prostě samý barvičky, divný zvuky, rádoby filozofický bláboly, kdy se vědci bavěj o duši a o bohu... Největšim kladem na filmu tak zustávaj vnady Raquel Welch. Jenom je trochu škoda, že nám toho neukázala víc. Ovšem nejvíc mě nasralo, že nám ve filmu neukázali, jak dopad ten týpek, když se mu v hlavě zvětšila ta skvělá ponorka, kterou tam naši hrdinové zanechali na pospas bílejm krvinkám :-) Radši se snad podívejte na videoklip Scooter - Let me be your valentine. Myslim, že v tom 4-minutovym klipu je v podstatě všechno důležitý z celýho filmu :-) ()

Galerie (98)

Zajímavosti (14)

  • Vydavatelství Bantam Books získalo práva na paperbackové vydání a požádalo legendárního autora sci-fi Isaaca Asimova, aby se ujal novelizace scénáře. Kniha byla vydána půl roku před premiérou filmu, což vedlo řadu lidí k domněnce, že Fantastická cesta vznikla podle knihy Isaaca Asimova. (Epistemolog)
  • Ve scénáři byla i závěrečná scéna, v níž si doktor Beneš (Jean Del Val) už nepamatuje na svůj princip miniaturizace. Nebyla však nakonec použita. (Terva)
  • V roce 1966 znala většina filmových fanoušků pouze takzvanou "kosmickou sci-fi" a jejich představivost proto naprosto uchvátila filmová výprava do "vnitřního vesmíru" lidského těla. (ClintEastwood)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Del Toro a remake Fantastické cesty

Del Toro a remake Fantastické cesty

27.08.2017

Hollywood se už řadu let snaží předělat sci-fi klasiku Fantastická cesta. Kolem nového filmu se motali Roland Emmerich, Paul Greengrass nebo Shawn Levy, nakonec ho ale zrealizuje Guillermo del Toro … (více)

Jackmanova fantastická cesta

Jackmanova fantastická cesta

07.05.2011

Pro Wolverinea nabral pěkných pár kilo svalové hmoty. Natáčení v Japonsku se ale kvůli katastrofě a následném odstoupení Darrena Aronofskyho odsunulo na neurčito, a tak se Hugh bude muset zase… (více)

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

21.05.2010

...a raději vyrazí na Ostrov pokladů. Není to kdovíjak překvapivé rozhodnutí. Před dvěma měsíci byl Paul Greengrass vážným kandidátem na Jamesem Cameronem produkovaný remake sci-fi Fantastická cesta … (více)

Reklama

Reklama