Fantastická cesta

Harry Kleiner

Ernest Laszlo

Saul David
  • MartinezZ

Ani jsem nevěděl, že byl nějaký Innerspace před Innerspace. Nicméně tohle mě moc nebralo. Docela nuda s pár zajímavými efekty na tu dobu. Jediné plus, že se tu divák setká se začínajícím Ernstem Stavro Blofeldem :D(4.5.2014)

No je to samozřejmě blábol, ale já se řehtal jako kůň. Psychedelické hippie krvinky a jiné krevní částice, vraždící imunitní sytém, ponorka jak utržená z Haligali (nastupte si, poslední volné vstupenky!), krásná Raquel, padouch Donald. A ten konec. Jako by mu ti "kosmonauti" z oka vypadli. Tomu komatóznímu vědátorovi.(14.6.2009)

Jako malou mne film fascinoval, byl to jeden z prvních, které jsem viděla a zanechal ve mně hlubokou stopu. Putování lidským tělem a vše uvnitř ve mně vzbuzovalo bázeň a nadšení, měla jsem pocit, že nic tak fantastického jsem ještě neviděla. Jenže je to skoro čtyřicet let a film nějak vyčpěl, nedávno jsem si říkala, proboha, co jsi na tom viděla. No právě, uběhlo těch čtyřicet let, to je ono. Pro dnešní děti už nesledovatelná pohádka, ba ani pohádka, těžko zařadit.Ale za ten tehdejší zážitek...(13.6.2008)

Staré dobré sci fi klasiky majú svoj historický význam v tom, že na rozdiel od súčasných cirkusových 3D predstavení prinášajú väčšie ako malé množstvo filozofie a množstvo podnetov na zamyslenie. Vizuálna stránka filmu, v ktorom sa museli tvorcovia výnimočne činiť, aby dosiahli požadovaný efekt, je grandiózna. Nech si myslí každý, čo chce. Už nikdy nezabijem mravca.(1.6.2012)

,,BENEŠ! ČO SA DO ČERTA STALO?" ,,DRUHÁ STRANA HO DOSTALA." __ Dalo by sa snáď diskutovať o názve filmu. Tá cesta rozhodne fantastická je, len počas celého filmu sa nič nerobí preto, aby tak pôsobila či vyznela. Na začiatku je vlastne predstavená ako úplne rutinná záležitosť, ktorú len treba pre lepšie fungovanie vyskúšať, pričom na dlhšiu prípravu účastníkov výpravy môžeme kľudne zabudnúť. Ďalším (aspoň pre mňa) problémom bolo vtesnanie sa do 60 minút, hlavne keď celá snímka svojim strihom budí dojem omnoho dlhšieho časového celku. Netreba ani silnejšieho zapojenia zdravého rozumu na usúdenie, že to, čo všetko behom jednej hodiny prežije posádka Protea sa reálne stihnúť nedá. Pravdou je aj to, že v amerických filmoch je možné úplne všetko. Priemer právom ocenený dvomi Oscarmi. (344. hodnotenie, 30. komentár k filmu)(16.2.2011)

• - Režisérovi Richardu Fleischerovi se při práci na filmu velice hodila krátká lékařská příprava, kterou absolvoval na vysoké škole. (ClintEastwood)

• - Pre film vznikli obrovské dekorácie. Celá vojenská základňa merala 100 krát 30 metrov, Proteus 14 krát 8 metrov, Artéria zo sklolaminátu mala priemer 7 a merala 30 metrov a mozog bol dlhý 70 a široký 30 metrov. (classic)

• - Původní příběh se odehrával v devatenáctém století a měl být jakýmsi verneovským dobrodružstvím. Harry Kleiner, který napsal předlohu, zachoval z povídky podle Otto Klementa a Jerome Bixbyho jen myšlenku miniaturazice a přesunul děj do studené války. (Epistemolog)