Reklama

Reklama

Agent CIA Grant pomůže československému vědci Janu Benešovi utéct do Spojených států. Avšak tam Beneše málem zabijí nepřátelští agenti a vědec zůstane v kómatu s poraněným mozkem. Americká armáda má eminentní zájem na tom, aby Beneš žil. Vědec totiž zná způsob, jak vyřešit problémy spojené s novým vynálezem, použitelným v armádě i v lékařství. Tím vynálezem je schopnost zmenšit věci i lidi na velikost mikrobu a dopravit je například do lidského těla. A právě to nyní tým specialistů udělá. Grant se musí jako bezpečnostní dohled přidat ke čtyřem odborníkům, kteří jsou ve speciální ponorce dopravení injekční stříkačkou do Benešovy tepny. Jejich cílem je proniknout do vědcova mozku a tam laserem uvolnit nebezpečnou krevní sraženinu. Jenže brzy nastanou nečekané problémy. Pro výpravu miniaturních vědců začíná závod s časem, s Benešovým imunitním systémem i s neznámým sabotérem… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

curunir 

všechny recenze uživatele

,,BENEŠ! ČO SA DO ČERTA STALO?" ,,DRUHÁ STRANA HO DOSTALA." __ Dalo by sa snáď diskutovať o názve filmu. Tá cesta rozhodne fantastická je, len počas celého filmu sa nič nerobí preto, aby tak pôsobila či vyznela. Na začiatku je vlastne predstavená ako úplne rutinná záležitosť, ktorú len treba pre lepšie fungovanie vyskúšať, pričom na dlhšiu prípravu účastníkov výpravy môžeme kľudne zabudnúť. Ďalším (aspoň pre mňa) problémom bolo vtesnanie sa do 60 minút, hlavne keď celá snímka svojim strihom budí dojem omnoho dlhšieho časového celku. Netreba ani silnejšieho zapojenia zdravého rozumu na usúdenie, že to, čo všetko behom jednej hodiny prežije posádka Protea sa reálne stihnúť nedá. Pravdou je aj to, že v amerických filmoch je možné úplne všetko. Priemer právom ocenený dvomi Oscarmi. (344. hodnotenie, 30. komentár k filmu) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Na tomhle snímku je rozhodně nejlepší to, jak je vizuálně zajímavý. Skupina vědců a specialistů se nechá zmenšit, aby přivedli k životu člověka, který jediný ví, jak je možné zmenšit lidi nikoli pouze na hodinu, ale natrvalo. Cestování lidským tělem je zajímavě provedené, triky jsou tu krásné, což se prostě musí ocenit, stejně jako zachování reálného plynutí času. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Na svou dobu to má dost slušný a působivý vizuál, který je na celém tom filmu tím nejlepším. Jinak to je totiž dost průměrné a zbytečně rozvleklé. Chápu, že je to utahané právě kvůli tomu, aby to ze světa uvnitř lidského těla ukázalo co nejvíc, ale právě proto Fantastické cestě chybí nějaká silnější atmosféra, napětí nebo cokoli jiného, co by z toho kromě vizuálu udělalo pořádný zážitek. A nic nezachraňují ani postavy, které jsou prostě taktéž průměrné a ne zrovna zajímavé, ačkoli hlavní hrdina se sem tam pokusí o vtipnou hlášku a ne vždy zrovna povedeně. Je taková příjemná jednohubka, ale nic víc. Btw, dost by mě zajímalo, proč ten vědec má být zrovna československý :D Hrál ho teda Francouz, ale naštěstí v tom filmu skoro vůbec nemluví, protože pochybuji že by češtinu (nebo aspoň angličtinu s takovým přízvukem) ovládal... 3* ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Já tedy nevím, jakým dojmem film zapůsobil na diváky v době svého vzniku, ale mě dnes nadšením zrovna nenaplnil. A nešlo jen o trikovou složku, která dnes vypadá vážně chabě, protože i triky si musely projít svým vývojem (a já mám pro to pochopení); tím, co mi opravdu vadilo byl velice slabý příběh. Scénáristé se v tomto případě opravdu nevytáhli, takže mě děj po celou dobu hlavně nudil a při každém dalším vysouvání a zasouvání nulového modulu už jsem skřípal zuby v tichém zoufalství. Alespoň trochu mě z nudy vytrhla přítomnost československého odborníka na zmenšování armádních svazků i skutečnost, že se členem posádky ponorky stane klaustrofobik, ale pak už se jen nezáživně putovalo a u toho jsem se bavit prostě nemohl. Všechny akční scény byly navíc natočeny takovým způsobem, že postrádaly jakékoli napětí, takže můžu zodpovědně prohlásit, že tento výlet už nikdy nepodniknu. Jediným opravdu zajímavým momentem byl první boční pohled na Proteus; ihned mě napadlo, jestli je podoba s Me 163 čistě náhodná. / Poučení: Pozor! Až ti někdo někdy řekne, že by se ti chtěl dostat do hlavy, může to myslet doslovně. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Spolu s Planetou opic jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů z 60. let. Nádherné dobrodružství se skvělým nápadem jako je cesta do lidského těla a i po letech s naprosto špičkovými efekty. Podobný námět tu byl tuším jen 2x a Vnitřní vesmír je zkrátka trošku jiný styl filmu, aby se to dalo srovnávat. Žádné zbytečné vedlejší dějové linie, žádná romantika, žádné zdržovačky, jen čisté dobrodružství. Pět hvězdiček a sci-fi roku 1966. ()

Galerie (98)

Zajímavosti (16)

  • Pre film vznikli obrovské dekorácie. Celá vojenská základňa merala 100 krát 30 metrov, Proteus 14 krát 8 metrov, Artéria zo sklolaminátu mala priemer 7 a merala 30 metrov a mozog bol dlhý 70 a široký 30 metrov. (classic)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Ve scénáři byla i závěrečná scéna, v níž si doktor Beneš (Jean Del Val) už nepamatuje na svůj princip miniaturizace. Nebyla však nakonec použita. (Terva)

Související novinky

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch

15.02.2023

Ve věku dvaaosmdesáti let zemřela v kalifornském Los Angeles po krátké nemoci americká herečka, modelka a sexsymbol přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století, Raquel Welch. Smutnou… (více)

Del Toro a remake Fantastické cesty

Del Toro a remake Fantastické cesty

27.08.2017

Hollywood se už řadu let snaží předělat sci-fi klasiku Fantastická cesta. Kolem nového filmu se motali Roland Emmerich, Paul Greengrass nebo Shawn Levy, nakonec ho ale zrealizuje Guillermo del Toro … (více)

Jackmanova fantastická cesta

Jackmanova fantastická cesta

07.05.2011

Pro Wolverinea nabral pěkných pár kilo svalové hmoty. Natáčení v Japonsku se ale kvůli katastrofě a následném odstoupení Darrena Aronofskyho odsunulo na neurčito, a tak se Hugh bude muset zase… (více)

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

Greengrass odbočil z Fantastické cesty...

21.05.2010

...a raději vyrazí na Ostrov pokladů. Není to kdovíjak překvapivé rozhodnutí. Před dvěma měsíci byl Paul Greengrass vážným kandidátem na Jamesem Cameronem produkovaný remake sci-fi Fantastická cesta … (více)

Reklama

Reklama