V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

JohnMiller

Keby tvorcovia Rare Exports miesto príbehu o Santa Clausovi vložili niečo mimozemsky mysteriózne (áno mám na mysli niečo ako  The Thing z roku 1982) tak by ma ani len nenapadlo, že ide o vtipnú akciu ktorá sa neberie vážne. Musím uznať, že tento film je minimálne o úroveň lepší ako prequel spomínaného hororu. Dobrý scenár, vynikajúca kamera, zaujímavé obsadenie a atmosféra ma raz dva vyviedli z omylu, že sa pozerám na tupé béčko. Aj neduhy ako menší rozpočet bolo vidieť tak možno pri efektoch ináč ma až vystrašilo ako som bol príjemne prekvapený kvalitou 3,5*. ()

fmash

Osvěžující vánočně pohádkový příběh se skvěle chladnou atmosférou a severskými drsňáky v hlavních rolích. Nebýt trochu přepáleného závěru, ta pětikule by byla docela čistá. 4¾. ()

berusche

Já bych tohle pouštěla všude, kde jsou chudáci děti zblblé Santa Clausem (u nás z principu taky, aby je to přešlo úplně). Přineslo by to několik věcí: 1. je naděje, že už by odteď byly hodné, poněvadž by se bály potrestání (konec byste museli ale včas utnout, aby nevěděly). 2. všem by konečně došlo, že z nás americká marketingová představa o SC se sobama a spoustou dárků dělá blbce, páč nejen, že SC soby nemá rád, dokonce zapomeňte na vkusné dárky, leda tak ty v podobě wodoo panenek. 3. SC nikdy nechodil v červené barvě, a pokud ano, byla to krev. Tohle byl největší úlet, jaký jsem za poslední dobu viděla. Finové asi nemají příliš v lásce Amíky, ale je pravda, že tohle se jim povedlo. ()

easaque

-3* autoři využili zkušenosti z dvou předchozích kraťasů do tohoto akčního mysteriózního snímku. Bohužel na délce skoro hodiny a půl se většina původního kouzla vytratila, i když není zase tak špatný. Já mu však víc než 3 hvězdy dát nemůžu a není důvod si ho zopakovat. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

To je takový ten horor pro celou rodinu, ne? Krev skoro žádná, SPOILER mrtvých postav 0 KONEC SPOILERŮ, typická klišé rodinných filmů (třeba hned ze začátku jeden mrtvý rodič nebo odstrkované děcko, co nakonec všechno zachrání), sice tu máme elfy, které se do tohoto žánru nehodí, ale jinak... Ten nápad sám o sobě špatný není, akorát na 84 minut sotva vystačí - a to je navíc "obohacen" o rodinné drama, které vlastně tvoří většinu filmu. Kvůli tomu jsem měl zpočátku problém určit, na co se to vlastně dívám, protože na drama to neodpovídalo námětu, na komedii tam bylo málo vtipných scének (navíc to chtělo ještě o dost víc přitvrdit po stránce absurdity), na horor to ani v první polovině vůbec nevypadalo... Dívá se na to překvapivě dobře, kameru to má slušnou, lokace jsou dobře vybrané a těch pár scének alespoň donutí k pousmání, ale jinak nevidím důvod to hodnotit bůhvíjak pozitivně. Pro děcka asi dobrý. Já bych ale radši něco absurdního. Hodně absurdního. A to jsem od Rare Exports tak nějak čekal, ale bohužel... Asi kouknu i na ty 2 kraťasy, tam ten nápad snad vynikne víc a nebude potřeba tuny rodinně-dramatické vaty. Slabé 3* ()

Rocky88

Ačkoliv to během těch 75ti minut nestačilo nudit, stejně se defacto nic nedělo. Atmosféra by tu sice byla, stejně jako originální nápad, ale humoru či hororu je tu poskrovnu - pouze v závěrečných 15ti minutách, a to navíc v poněkud chudém zastoupení. Škoda, z tohohle námětu se dalo vytřískat daleko víc. ()

Nach

Pořádná ujetina. Autoři museli mít fakt koule, když s něčím takovým vyšli na trh. Nicméně snímek nepostrádá jistou severskou přírodní krásu, kterou u takovýchto filmů tolik obdivuji. I trefně zvolenou hudbu. Celkově vzato se ale nejedná o nic světoborného. Jde o film, který ani nepotěší, ale ani neurazí. Ideální na obrazovky televizí ve štědrý den. ()

humanbeing

Abych byl upřímný, Rare Exports mě zklamalo. Nápad je jedním slovem úžasný - vytěžit se z něj dalo více, i když zase na pouhých 78 minut je to, co se ve filmu odehraje, vcelku dostačující. První půlhodina se poměrně vleče, dokonce je tu i minimum vtipných situací. Po lapení Santy se to zlepšuje a to největší grády Rare Exports získává až zhruba v padesáté minutě, kdy je největší koncentrace vtipů a relativního napětí. Když se děj snímku asi půl hodinu před závěrem konečně dobře rozjíždí, celkem brzo se opět film vrací na území rodinného filmu - řekněme, že scénář v poslední čtvrthodině lidově řečeno "zahapruje". A to je škoda, ne zrovna malá, jelikož Rare Exports je po vizuální stránce velmi povedený a vůbec tak nějak sympatický. Tak snad příště to Jalmarimu Helandertovi vyjde, čemuž osobně věřím - Rare Exports je na celovečerní debut docela dobré dílko, jen ne úplně vyrovnané a pokažené podivným koncem. ()

dubinak

Tohle byla kouzelně ujetá volovinka, která mě od základů velice překvapila. Asi vyměním Rare Exports za Grinche, ať mám o Vánocích nějakou změnu. Kromě asi nějakých 15 minut, kde mě ten hlavní naprosto příšerně roztomilý klučina dost otrávil svými chytráckými žvásty v jedné své boss roličce, se pro mě stává RE nejzajímavějším vánočním filmem všech dob. Nakonec mi ani nějak nevadilo, že snímek sleduji v dubnu. Celé mě to uneslo o čtyři měsíce zpátky a užívala jsem si plnými doušky. ()

C0r0ner

Popisek vypadal moc a moc zajímavě a těšil jsem se na veselou a zároveň brutální vánoční jízdu ve stylu Dead Snow 2, ale realita je taková nemastná neslaná blbost, která svůj potenciál naplní až v poslední čtvrthodině, kdy už je ale celkem pozdě. 50% ()

Martrix

I když rozumím tomu, že je tento film potřeba brát s nadhledem a severská exotika mě většinou baví, Rare exports mě většinu času jen a pouze nudil. Nečekejte žádný horor, i když se tak snaží tvářit. Je to jen zfilmovaná povídka, která těží z dobrého nápadu. Ano, má to pěkný look, ale většinu filmu budete čekat na něco, co nepříjde. Navíc se ani moc nezasmějete. Vtipných okamžiků je tam velmi málo...vtipný je pouze nápad dodat Santovi jinou mytologii, než jak ji známe. Pokud nejste gerontofil, neužijete si ani závěrečnou scénu, takže za mě zklamání. ()

Šimpy

Santa Claus nebo Satan Claus? A v čem je rozdíl? Aneb věci nejsou tím, čím jsou nám předkládány aneb nejpodivnější Vánoce můžou začít. Film začíná jako totální mystery, vyvine se v atmosférický horror a skončí jako parodie a kritika současné prozápadní společnosti aneb Santa Claus má hodnotu 85,000 dolarů ;-) ()

metal.storm

Fínskych, bradatých lovcov proste musím milovať. Úžasní chlapi a ich skvostné neposlušné dietky. Originálne, vrátane elfov vybratých pravdepodobne zo stránky suseneslivky.com (nemám šajnu či to existuje) + Santa, ktorého sme, bohužiaľ nevideli. Zato odrezať si aspoň jeho rohy je perfektný nápad. Navyše by ma ani nenapadlo zakomponovať do toho nezamestnanosť, aj keď si nie som istá, či som záver správne pochopila. ()

Prometheus69 odpad!

Film plný hnusných nahatých dědků kteří kradou děti pro svého pána... který je kdo ví proč v rampouchu "Ze kterého bez tak uvidíte další velké houvno. JAKO VÁŽNĚ? o_O Tohle je i na Finy.... jasnej odpad, když si ještě přidáte toho votravného divného retardovaného Laponce který se pokouší stále po všech těch sračkách co dojebal k nepoznání, prosadit... NEMOHU JINAK NEŽ DÁT JASNÝ ODPAD! RARE EXPORT je vážně film o hroudě, hnusné zapáchající koupě sra*ček! ()

Doudis19

Ze začátku se hraje na atmosféru, a to tak, až z toho mrazí. Plynule se pak přesouváme do vod akčních hororů, kde není nouze ani o mučení domělého Santa Clause :-D. Závěrečné chycení za vlasy podnikatelské příležitosti, až nebezpečně zábavné :-D. Severským způsobem geniální. ()

David.Darco

Síce boli prvé dve tretiny pomerne fajn, chýbalo im čosi výraznejšie zo žánrov, do ktorých by rád film patril. Skôr ako o komédiu a horor išlo o akýsi čudný, chladný bizár s postavami na palicu. No a za ten gíčový, melodramatický záver by si zaslúžil celý tím poriadnu bombu do hlavy a odporúčanie točiť už len výhradne adaptácie Rosamunde Pilcherovej... ()

ecceHOMMO

Nedá sa uprieť originalita tohoto snímku....a už tobôž nie nádherná scenéria a príjemná hudba....ale, že by ma to uchvátilo natoľko, aby som zo snímku robil niečo viac ( niečo kultové ), to veru nie. Vlastne záverečná pointa dala peknú bodku za filmom.....ktorý som videl...a viac krát vidieť nemusím.... ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)