Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

derive

No, tady jde alespoň vidět, že nemůžete dát Die Hard na starost jen tak někomu. Začátek se vleče jako mrzká prdel a akce taky nic moc. Jako to auto honička byla naprosto trapná. Pak to trošku nabere na obrátkách, takže to není zas tak hrozné. Ono to celkově zas až tak špatné nebude, jak jsem po prvních recenzích předpokládal. Jako režisér, scénarista i ten producent to teda zprznili nehorázně, ale celkem jsem se bavil. ()

kubas369

Neuvěřitelná sračka, jakej idiot mohl takovou legendu svěřit do neschopnejch rukou takovýho neumětela jako je Moore. Gratuluju právě jste oddělali klasiku takovým způsobem, že by se za to nestyděl ani Jack Rozparovač. Mam sto chutí dát odpad to ale neudělám jen k uctě k Willisovi ten byl totiž jedinej, kdo nezklamal. ()

gicous

John McClane klesnul na samé dno. Ve srovnání s tímhle je čtyřka mistrovský kousek. Jedno je ale na tomhle pokračování pozitivní, zřejmě chystaná šestka horší jak tohle být nemůže. ()

Esdälon

Po další projekci prostě dávám pět. Hlavně proto, že jste všichni banda pokryteckejch čůráků. Specielně Retardoslav1 a jeho sledování camripů. ()

Adámo

Hvězdička za některé efekty. Jinak to byla taková tragédie, že to snad nemá cenu ani rozepisovat. Nic z toho, jak je tento film natočený, v Die Hard 1-4 nebylo, proto to byly skvělé filmy. | 05/2013 ()

Pharlap

Zklamání.Tohle si předsi John McLane nezasloužil.Kde se vzal syn?Na žádného si z minulých dílů nepamatuji!!Nebo to už scénaristům dochází invence?Tak se to bude točit jako Dallas?Nebo OvRZ? My,God!! Jak se mi nadčasově líbila SP 4.0; tak tohle je téměř odpad a dvě hvězdy dávám jen z nostalgie a díky pár fajn akčním scénám. Jinak tento film nemá s kvalitou nic společného,a obávám se,že už mají roztočenou "šestku", Let´s die hard together. :-( ()

Romeroo

Rodinné trable opět v akci aneb prznění snad všeho co kdysi mělo kvalitní nálepku Smrtonostná past...jediné co bych snad mohl vyzdvihnout je slušné tempo...jinak pár dobře natočených přestřelek a výbuchů film nedělá...dvě hvězdy za tanečníka a jeho oblek... ()

N3O

Oproti čtverce dost nuda. A že i ta už mlela z posledních dobrých nápadů. Tady už se scénáristi moc nepředvedli a na principy staré dobré "panelákové" jednotky už se zapomnělo. ()

sechmet5

A kdy to začne? Tenhle film je jen nesmyslná střílečka prokládaná srdceryvnými dialogy, které nemají ani hlavu ani patu (podobně jako celý příběh). Autor zjevně není seznámen s postavou McClanea a v podstatě jediný, co to má společnýho s ostatníma Die Hard je Bruce Willis, za kterého tenhle film dostal onu jednu hvězdičku. ()

DUBINARO

Oproti předchozím dílům hroznej šmelc. Pěkná scéna na dálnici, ale to je tak všechno dobrý, co může film nabídne. Zápletka je hodně slabá a akce s dějem předvídatelné. ()

kiros179

Ano je to hloupoučké až to bolí, došlo to dokonce až k Černobylu (i just lol´ed). Starej John už nemá ani tak moc hlášek jako míval, plné nesmyslů (někam přijdu v protiradiačním obleku, abych 10 min poté chodit na stejném místě do půl těla atd) a nesmí chybět ani onen ten "překvapivý" zvrat ke konci, korunovaný úsměvným kamikaze koncem, tady to není žádná sláva. Ale na druhé straně akční scény jsou dobře natočené, na výpravě či exteriérech se očividně také nešetřilo a za honičku v autech by se nemuseli stydět ani ve F&;F. Ještě k tomu s pocitem blaha, když sleduji jak John ničí polovinu Moskevské infrastruktury, jako bonus. Prvním dvoum dílům to nesahá ani po paty, ale jako akční žánrovka co si na nic nehraje, proč sakra ne? 60% ()

WolfIssen

Shrnul bych to asi tak: 2 destruktivní akce, jinak prázdnota bez kapky humoru a projekt, který se ani za mák nehodí k předešlým čtyřem počinům. Ty 2 ** jsou za autonaháněčku na začátku filmu. ()

Vykuk

Nuda... v polovině filmu jsem si řekl, proč se na něco takového dívám.. a vypnul jsem to. Raději si pustím Posledního skauta:) ()

Budisovie

Akčný film s dobrými scénami - naháňačka na G-čku, vrtulník 1, 2. Trošku prehnané výlevy a záverečnú scénu bolo potrebné vymyslieť inak, potom by to nestratilo úroveň série. Scény uveriteľnejšie ako vo 4 :D. ()

Kanalizato

Honička v Moskvě naprosto nudná a bez šťávy, zápletka nečekaně stupidní i na akčňák. Proti minulému dílu jsem měl jen malé výhrady, ale u tohoto doufám, že je skutečně poslední. ()

Ferenzo

Tak neskutečně natuněnej začátek jsem nečekal. John sedne na letadlo a sotva projde pasovou kontrolou, už zase lítá v průseru. Neskutečně přepeklená honička na začátku filmu nasadila latku sakra vysoko a proto ke konci filmu přichází spíš zklamání. Podle mě je konec přepálenej a ty dojemný scény si taky mohl režisér odpustit. Jinak klasika, nesmrtelnej McClain vyhýbajíce se kulkám a všude jenom bordel. Rozhodně film letí, časová déka je perfektní a nijak se film nebrzdí. Perfektní dějové zvraty. Jen ten zbytečně přepálenej konec. Ale i tak bych na to šel znova. 75%. ()

darthvader77

Ať si říká kdo chce, co chce pro mě tohle byla hustá nostalgie s Brucem Willisem se svižnou akci a vynikajícím humorem ve stylu filmů Konečná a Expendables 2 , dialogy mezi Johnem a Jackem(Jdeme postřílet pár zmrdů. Potřebuješ obejmout?), skvělé akční scény(dálnice, taneční sál, Černobyl) a pěkná hudba Marca Beltramiho. Přijdete k tomu starého dobrého Willise se svými vynikajícími kukučy a nemůžu jinak. Ano pár chyb by se našlo, ale v tomhle se řídím příslovím: Kdo chce psa být hůl si vždycky najde a hlavně nějaké ty chybičky neměly vliv na to, že jsem se těch 105 minut perfektně bavil. ()

Chudák

Opravdu jednoznačný ústřel...režisér asi opravdu nepochopil předchozí díly anebo je ani neviděl:| Pro mě absolutní zklamání a tímto filmem u mě i skončil John More, na jeho další film se asi budu stěží přemlouvat. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014