Smrtonosná past: Opět v akci

Smrtonosná pasca: Opäť v akcii

A Good Day to Die Hard

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

Ještěže ta objektivita vlastně neexistuje - vážně si Moore zasloužil tak vlažné reakce? Jsem sakra rád, že jsem se nakonec dokopal do kina. McClane se už sice po akci skoro ani nepostaví na vlastní nohy a v příštím dílu bude pravděpodobně zachraňovat svá morčátka, ale co. Die Hard je možná mrtvé, nadupaný akční film s Brucem Willisem ale ještě zdaleka ne. Kdyby ke konci tak drze nevyprchal adrenalin a hlášky sem tam nebily trapností do uší, má to za mě maximum.(7.4.2013)

• kOCOUR

John McClane? Spíš ROFL McLOLane. Vlastně mi přišlo, že Willis je tu jen tak jako omylem, přišel se podívat na plac a aby se neřeklo, tak párkrát zapózoval za kanónem a utrousil sem trochu patosu a tam nějaký ten one-liner. Jinak ze Smrtonosné esence tu zbyla jenom nostalgie pod tučnou vrstvou prachu a útržky hlavního hudebního tématu, které se asi nikdy neoposlouchá a fungovat bude za jakýchkoliv okolností. Finále ve své digitální pompéznosti předčilo i dálnici a chození po stíhačce ve čtyřce a jasně delkaruje, že McClane už fakt zaslouží důchod. Nechte tu sérii dožít s trochou důstojnosti, proboha. Tedy jestli to ještě vůbec jde.(6.6.2013)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $67,349,198Tržby Celosvetovo $304,654,182Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,775,647 //počet predaných kusov 532,687Tržby za predaj DVD v USA $8,759,486 //počet predaných kusov 438,852║ veľmi ale veľmi zlý vtip, toto vidieť v kine tak ma šľahne, takýto prepad po podarenej 4 časti by som ani vo sne nečakal a hlavne keď mi réžia Johna Moore väčšinou sadne, tu je všetko zle, scenár, kamera, réžia, všetko odbité bez patričnej iskry, o podarenú hlášku sa ani nepotknete, dobrá teda vydarená akcia tu je asi tak v 2 scénach, a kde tu ako hrá Mary Elizabeth Winstead, keď je v záverečných titulkoch uvedená ale na 4mieste v poradí, suchopárne béčko a neskutočné sklamanie pre milovníka Smrtonosnej pasce 1-4 /25%/(12.6.2013)

John McClane je na dovolenke a dobrí scenáristi a režiséri tiež. A Good Day to Die Hard je len datadisk k doteraz veľmi podarenej sérii a nesie sa zatiaľ v najprehnanejšom duchu (za všetko McClaneova jazda MLkom po ostatných autách) a pripomína skôr staršie bondovky. McClane rieši situáciu ľavou zadnou, nijak zvlášť sa nad udalosťami nevzrušuje akoby to bol jeho každodenný chlebíček. Kopa známejších hercov má len také šteky (Nolasco, Hauser, Winstead) a záporák je len trápny šašo (vďaka za ten zvrat). Ale tak aspoň Yuliya Snigir zaujala. Na Maggie Q zo štvorky však ani zďaleka nemá. A teraz súďte Wisemana!(24.3.2013)

Smrtonosná past bez Brjůse by nebyla Smrtonosnou pastí, stejně tak jako on by nebyl on, kdyby neměl neustále zkrvavené bílé tílko a přeražený nos. To, že přežije kde co, že je vlastně nesmrtelný, jsem si už zvykla, ale nic se nemá přehánět. Synek se, jak vidím, potatil. Ohraná rodinná zápletka ale už začíná nudit. Jsem zvědavá, kdo další z rodiny ho bude nenávidět a poté, co spolu skočí z paneláku a prostřílí se skrz okenní tabule, si padnou nakonec do náruče. Možná nějaký synovec, babička či dosud tajný levoboček. Akčnost se filmu upřít nedá, to určitě né. Všude plno ohně, střelby, řežby a bojových helikoptér. Rozesmála mě ta honička v moskevských ulicích. To byl hotový masakr snad všech aut, která tam kdy jezdila. Celkově nic extra, avšak film jako sobotní oddychovka ušel.(6.6.2015)

• Bruce Willis

• - Veľká helikoptéra je Mil Mi-26 "Halo". Jedná sa o najväčšiu a najsilnejšiu helikoptéru, ktorú kedy vyrobili. (Marcin)

• - Všechny scény s vrtulníkem Mi-24 byly natáčeny na vojenské střelnici a posléze dodělány v post-produkci. Pro zachování realičnosti se scény natáčely s ostrou municí, pilotem vrtulníku byl major Peter Simon, velitel vrtulníkové základny Szolnok. (Adrai)

• - Amaury Nolasco (Murphy) si pod režijnou taktovkou Johna Moora zahral už vo filme Max Payne (2008). (m.a.t.o.)