Smrtonosná past: Opět v akci

A Good Day to Die Hard

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

• kinej

Tak tohle je opravdu nedůstojné pokračování legendární série. Začíná to už u bídného scénáře. Všechny pasti byly vždy prošpikované humorem. V pětce se všechny vitpně laděné hlášky točí jen kolem pokročilého věku a potřeby odpočinku Johna Mclanea, to už ale po všech těch comebacích hrdinů ze staré školy (Indy, Rocky, Expandables, Red) není vtipné. Alespoň ne zde. Naopak nadhled filmu zoufale chybí v akčních scénách, které jsou prostě špatné. Když pominu jejich zoufalý střih, či tuctovost, jejich největším problémem je neustálý „overkill“ dojem“ , který ale tak jako u čtyřky není nijak odlehčen, aby se tomu mohl divák alespoň pousmát. I přes snahu o bomastičnost jsem se nemohl zbavit stejného dojmu který mám tak nějak ze všech filmů natočených ve východní Evropě (včetně ČR) a to že produkce povětšinou působí tak nějak studiově, béčkově. Ale zcela nejhorší na filmu je to co je na něm nejameričtjěší, tedy neustálá snaha dojímat diváka patetickými eskapádami rodiny McLaneů, jev jež nenechal mé žaludeční štávy v klidu po celou stopáž a hlavně v závěru je řádně probublal.(3.6.2013)

Rozpočet $92miliónovTržby USA $67,349,198Tržby Celosvetovo $304,654,182Tržby za predaj Blu-ray v USA $9,775,647 //počet predaných kusov 532,687Tržby za predaj DVD v USA $8,759,486 //počet predaných kusov 438,852║ veľmi ale veľmi zlý vtip, toto vidieť v kine tak ma šľahne, takýto prepad po podarenej 4 časti by som ani vo sne nečakal a hlavne keď mi réžia Johna Moore väčšinou sadne, tu je všetko zle, scenár, kamera, réžia, všetko odbité bez patričnej iskry, o podarenú hlášku sa ani nepotknete, dobrá teda vydarená akcia tu je asi tak v 2 scénach, a kde tu ako hrá Mary Elizabeth Winstead, keď je v záverečných titulkoch uvedená ale na 4mieste v poradí, suchopárne béčko a neskutočné sklamanie pre milovníka Smrtonosnej pasce 1-4 /25%/(12.6.2013)

S každým dílem jde hodnocení dolů a výjimkou není ani druhý díl druhé trilogie, který je podle mě opravdu nejhorší. Takže mi vůbec nevadilo, že to má jen hodinu a půl místo klasických dvou hodin. Čtyřka měla svoje kouzlo a prostě dokázala pobavit, u pětky už je to horší. Nevím jestli to je amatérskou dvojící Woods, Moore nebo tím, že se děj přesunul do Ruska, což mi teda vadilo hodně. Absolutně nechápu, proč se Woods rozhodl udělat z Bruce Willise chudáčka, co si nechá od svýho spratka všechno líbit, ale tato role mu absolutně nesluší. A ano, Bruce Willis je zde opravdu jen karikatura sama sebe, ale pevně doufám, že je to způsobeno pouze tim zpackaným scénářem. Ovšem doufám, že plánovaná šestka bude mnohem lepší, protože tohle je vyloženě neúcta ke skvělé sérii...50%..[31.03.2013_Cinestar_Černý most](31.3.2013)

Pominu-li tisíckrát opakovanou lež, která se přesto nestala pravdou, tedy že hodní Američané chrání svět před zlými Rusy, tak jsem se skvěle bavil. Evropský zeměpis sice doznal v americkém provedení několika inovací, auta skákala světové rekordy do výšky a co zabloudilo na obrazovku, tak to také vybouchlo, ale taťka McClane neztratil vůbec nic ze svého hláškujícího sympaťáka. Proto mi nečinilo problém velkoryse přehlédnout nesmyslnost tohoto snímku a užít si to s agenty 000 v CIA bačkorkách, kteří ještě neví nic o tom, kterak se vytlačuje obrněný vůz ze silnice libovolným typem Mercedesu.(18.9.2013)

• Enšpígl

Na to, že McClane je neustále v nějaký smrtonosný pasti má docela dost dětí, ale to by byl ten nejmenší průser v tomhle prošlým chilli. Ach jo, nikdy mně při hodnocení filmu nebylo tak smutno jako tady. McClane je jeden z mých top akčních miláčků, ale tohle bylo jak rána kraví prdelí do ksichtu. Co to kurva, doprdele mělo bejt ? Jestli se smrtka bojí navštívit Chucka Norrise, tak McClane musí smrtku rovnou královsky prcat, jinak totiž absolutně nechápu drtivou většinu akčních scén. Tohle už není McClane, polda co je v nepravou chvíli ne napravým místě, tohle je dítě Chucka Norrise a supermanový dcery. Sral bych na blbinky jakože s Moskvy do Černobylu to je deset minut autem nebo že výbuch v Černobylu narvaným plutoniem udělá bác jen na oko, uměl bych i zkousnout, že Bruce se zde dělí o prostor s Jaiem v poměru 50% na 50%, ale co už nepřejdu, když uprostřed přestřelky najednou začnou rodinný dramata o tom kdo se staral dobře o dítě a kdo ne, jako ty voléééééééééé tohle je DIE HARD !!!!!!!! a ne Kramer vs Kramerová, já si chvílema připadal, jak na nějaký rodinný terapii a ne na akčním filmu. Ovšem jen chvilkama, protože pak si pan režisér zřejmě řek, že akce znamená nechat všechno zničit a tak to tam lítalo patý přes devatý a digitální oheň, digitální kulisy, digitální všechhno zcela ovládlo plátno a já na to všechno říkám FUCK OFF !!! Já chci zpátky McClana z 90 let nebo se rozzlobím a budu zlej ! Tohle velký tělo s malým pinďourem si strč do prdele Hollywoode !(29.3.2013)

• - S 97 minutami se jedná oproti předchozím téměř 2hodinovým filmům o nejkratší film série.  (deadman93)

• - Veľká helikoptéra je Mil Mi-26 "Halo". Jedná sa o najväčšiu a najsilnejšiu helikoptéru, ktorú kedy vyrobili. (Marcin)

• - V Maďarsku sa natáčalo aj na známom okruhu Formuly 1 "Hungaroring". (Raccoon.city)