Reklama

Reklama

Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (1 311)

novoten 

všechny recenze uživatele

Vyblázněná past. Skip Woods při psaní scénáře občas zapomínal, že píše další díl zavedené série a nejednou porušuje její daná pravidla - bohužel i včetně tradičního souboje se záporákem. Jenže já se i tak k vlastnímu šoku převážně bavil. Willis totiž na první pohled dokazuje, že se mu po jeho životní roli stýskalo a při každé příležitosti se labužnicky usmívá a užívá si každý výstřel nebo hádku se synátorem. Navíc Moore, ať má neduhů kolik chce, akci zkrátka umí, jen k ní potřebuje být trochu popostrčený. Je mi jasné, že zrovna McClanovo dobrodružství by nemělo klíčové kladné body sbírat v rodinných hodnotách, ale v momentální náladě mě všeobecný hate docela mrzí. Proto k 70-ti tuhým procentům přidám i téměř neviditelné plus. Šestku chci ale osobnější úplně jiným způsobem. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Netopýr má sakra velký uši, že?? A když netopýra protáhnete brčkem, bude mít ty sakra velký uši odřený, co?? Tak přesně s takto odřenýma ušima dávám páté Pasti 60%... pokud bych měl hodnotit film v rámci série, bylo by to za 40%, protože to není ani McClane, ani Smrtonosná past... jednoduše se jedná o naprosto tuctový (průměrný) akčňák, který z kolize s Podprůměrem dostávají slušné akční scény (honička v Moskvě především). Jo, asi tohle jsem chtěl říct, nenapadá mě víc... snad jen, že další díl už ne... to aby to tu ikonu, selským rozumem uvažujícího Johna (který právě ten svůj selský rozum použil zde snad jen jednou), nepohřbilo úplně... 92 miliónů dolarů(rozpočet)/303 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Ukrutný brak. Začíná to pomalu a jistě zavánět lacinou produkcí ala Bulharsko. Je krásně vidět, jak vetšina rozpočtu šla na akční scény (podotýkám, že se muselo rozbít pro jistotu úplně vše). Jejich přehlednost je však neuvěřitelně špatná. Bylo mi to líto a žasl jsem, kde je ta suverenita režiséra z dob "Behind enemy lines", kdy jsem při scéně sestřelení stíhačky ani nedýchal a ona scéna je už dnes, s odstupem pár let, nesmrtelná legenda. Bohužel to ale není jen o chaotické a špatné akci. Nefunguje ani vtip. Jsou tu tak dva až tři zajímavé gagy a tím to hasne. Hodnocení R je tedy v podstatě zbytečné. Potěší občasná sebeparodie (otázka zda chtěná) a úlety typu Maybach v Cernobylu apod. Ale casting hrůza, scénář rovněž. V podstatě poslepované 3-4 velké akční scény, z nichž jen jedna je v podstatě zapomatovanihodná. Žádné filtry, práce s nasvíceném, podhledy ala Michael Bay. Velké zklamání. Čtvrtý díl je sice zdaleka "nejslušnější", ale je nabušený a nešetřilo se na něm. Tady je viděl jen útok na peněženky diváků s cílem vytřískat poslední peníze z legendy. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Občas je natočen film, který se zrovna nepovede a je to úplná blbost. A v případě že to dopadne ještě hůř, tak je výsledkem Smrtonostná past 5. Shrnu ty největší šílenosti. Syn míří na otce bouchačkou, kvůli tomu že dával přednost práci a dostatečně se mu nevěnoval. Zásadně jej oslovuje křestním jménem John a ještě mu občas řekne aby držel hubu. Nemluví přitom s nějakým alkoholikem, ale s člověkem, který minimálně 4x zachránil spoustu lidských životů. Skoro každá akční scéna končí skokem z okna, jakoby snad John McClane najisto tušil, že pod oknem bude něco co jej bezpečně zachrání. Určitě se jedná o nejhorší film, který je součástí nějaké hodně populární akční série. Hodnocení samozřejmě napovídalo, že výsledek je velikým zklamáním, ale přiznám se že takhle špatné jsem to nečekal. Stále ve mě hlodal při sledování pocit, že někdo zlomyslně stříhá jakákoliv pojítka a díky tomu film nedává dějově smysl. Jestli jsme na podobný scénář museli čekat 6 let, tak to klobouk dolů. Od udělení odpadu! film zachrání jen soucit. Protože opravdu není co pochválit. Se Smrtonosnou pastí tohle nemá absolutně nic společného! 10% PS: Když nad tím vlastně přemýšlím kolem a kolem, je s podivem že jsem vůbec hvězdičku udělil, protože historický vývoj postavy McClanea ve vztahu k likvidaci padouchů mě prostě tímto dílem neskutečně nasírá. Tam kde dříve proti Johnovi stálo 12 vycvičených žoldáků v mrakodrapu nebo na letišti a s nimiž se John docela solidně zapotil, aby je vyřídil. Tak tady naproti tomu stačí když si vezme jen hodně veliký kanón a rozstříli vše kolem sebe. Kdepak, jsem upřímně nasranej a to dost hodně. Chápu že se píše rok 2013 a divák se změnil... má čím dál raději když se v kině může kouknout na totální výplach u kterého není zapotřebí myslet. Ale já se prostě nedokážu smířit s tím, že pátý díl je absolutně dementní hnus. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Smrtonosná past bez Brjůse by nebyla Smrtonosnou pastí, stejně tak jako on by nebyl on, kdyby neměl neustále zkrvavené bílé tílko a přeražený nos. To, že přežije kde co, že je vlastně nesmrtelný, jsem si už zvykla, ale nic se nemá přehánět. Synek se, jak vidím, potatil. Ohraná rodinná zápletka ale už začíná nudit. Jsem zvědavá, kdo další z rodiny ho bude nenávidět a poté, co spolu skočí z paneláku a prostřílí se skrz okenní tabule, si padnou nakonec do náruče. Možná nějaký synovec, babička či dosud tajný levoboček. Akčnost se filmu upřít nedá, to určitě né. Všude plno ohně, střelby, řežby a bojových helikoptér. Rozesmála mě ta honička v moskevských ulicích. To byl hotový masakr snad všech aut, která tam kdy jezdila. Celkově nic extra, avšak film jako sobotní oddychovka ušel. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (71)

  • Navzdory všem zprávám se Rytmus ve filmu nakonec objevil, mluvící roli však neztvárnil. V titulcích byl pak uveden jako osoba, která obstarávala zbraně. (vimanzen)
  • Film jde do kin přesně po 25 letech od prvního dílu. (Lucasion)

Související novinky

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (více)

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama