Reklama

Reklama

Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

(více)

Videa (16)

Trailer 3

Recenze (1 307)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

U "hloupějších filmů", kde má člověk nějaký vztah k postavě/herci, se obvykle časem vyvine určitá míra tolerance. Otupí se hrany očekávání, přijme se hotové dílo a nakonec si k tomu divák cestu najde. Pro pátou Smrtonosnou past to neplatí. Ta je totiž tak špatná ve svém základu, který popírá kořeny série, její přístup k akčnímu žánru i podstatu hlavní postavy jako takové, že každá další projekce jen zvýrazňuje chyby a nedostatky. Od 'ok, je to blbý, ale snesitelně' jsem se postupně propracoval až k tomu, že se na Opět v akci prakticky nedokážu dívat. McClane mlátí civilisty, McClane nemá finální kontaktní souboj, McClane se chová jak Superman, McClane nemá nadhled, McClane se nechová jako policista, McClane... ne, tady je prostě úplně všechno špatně. Série skončila čtyřkou. Pětka je přijatelné akční béčko s Willisem, ale opravdu otřesná Smrtonosná past. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na to, že McClane je neustále v nějaký smrtonosný pasti má docela dost dětí, ale to by byl ten nejmenší průser v tomhle prošlým chilli. Ach jo, nikdy mně při hodnocení filmu nebylo tak smutno jako tady. McClane je jeden z mých top akčních miláčků, ale tohle bylo jak rána kraví prdelí do ksichtu. Co to kurva, doprdele mělo bejt ? Jestli se smrtka bojí navštívit Chucka Norrise, tak McClane musí smrtku rovnou královsky prcat, jinak totiž absolutně nechápu drtivou většinu akčních scén. Tohle už není McClane, polda co je v nepravou chvíli ne napravým místě, tohle je dítě Chucka Norrise a supermanový dcery. Sral bych na blbinky jakože s Moskvy do Černobylu to je deset minut autem nebo že výbuch v Černobylu narvaným plutoniem udělá bác jen na oko, uměl bych i zkousnout, že Bruce se zde dělí o prostor s Jaiem v poměru 50% na 50%, ale co už nepřejdu, když uprostřed přestřelky najednou začnou rodinný dramata o tom kdo se staral dobře o dítě a kdo ne, jako ty voléééééééééé tohle je DIE HARD !!!!!!!! a ne Kramer vs Kramerová, já si chvílema připadal, jak na nějaký rodinný terapii a ne na akčním filmu. Ovšem jen chvilkama, protože pak si pan režisér zřejmě řek, že akce znamená nechat všechno zničit a tak to tam lítalo patý přes devatý a digitální oheň, digitální kulisy, digitální všechhno zcela ovládlo plátno a já na to všechno říkám FUCK OFF !!! Já chci zpátky McClana z 90 let nebo se rozzlobím a budu zlej ! Tohle velký tělo s malým pinďourem si strč do prdele Hollywoode ! ()

Reklama

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

John McClane? Spíš ROFL McLOLane. Vlastně mi přišlo, že Willis je tu jen tak jako omylem, přišel se podívat na plac a aby se neřeklo, tak párkrát zapózoval za kanónem a utrousil sem trochu patosu a tam nějaký ten one-liner. Jinak ze Smrtonosné esence tu zbyla jenom nostalgie pod tučnou vrstvou prachu a útržky hlavního hudebního tématu, které se asi nikdy neoposlouchá a fungovat bude za jakýchkoliv okolností. Finále ve své digitální pompéznosti předčilo i dálnici a chození po stíhačce ve čtyřce a jasně delkaruje, že McClane už fakt zaslouží důchod. Nechte tu sérii dožít s trochou důstojnosti, proboha. Tedy jestli to ještě vůbec jde. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Krčím plecami. Nie som nadšený, ani spokojný, ale nevidím ani dôvody na prehnanú nenávisť. Ako pokračovanie najlepšieho akčného filmu všetkých čias je to samozrejme katastrofa. Ako výplachové akčné béčko je to OMNOHO lepší film ako napríklad obludne preceňovaní Expendables 2. Toto má aspoň veľa akcie (a miestami fakt dobre natočenej), nejaký základný ústredný vzťah a Willis obstojne hlási. Scenár vrcholiaci vyznaním otcovskej lásky je prirodzene totálne peklo. 5/10 ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Ale, ale, copak se stalo, milí erudovaní kritikové? Zase jsme se vyspinkali do artova, někdo nám šlápl na gájprajdu na boa, anebo je to tím výjimečně kvalitním camripem, který vám umožnil zazářit jako diamant ještě před předevčerejší premiérou? Pokud je to za c), ani se nedivím, že tolik při vaší orientaci prskáte, je na něm totiž piču vidět. To já teda vrátil flašky, odtahal do sběrny pár bezprizorních kanálových poklopů, dočkal klasu a vydal se podpořit bandity v multikinematografu. Odměnou mi byl nerozpixelizovaný Meklejn, který byl vidět i potmě, bylo mu rozumět, co říká, a s charmem sobě vlastním řádil v Kremlu skoro stejně, jako když míval za prdelí Hanze Grúbra! Vidím, že se prostě názorově neshodneme a nenávidím vás za to víc než francouzskou novou vlnu. Doufám, že než začnou kvůli vám natáčet Smrtonosnou past 6: Opět v baletu, chcípnete na zápal mozkových blan při hledání esoterických jinotajů v dalším Darrenově veledíle. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (70)

  • Helikoptéra použitá ve scénách u hotelu Ukrajina je Mil Mi-24P ve verzi Hind-F, jejíž odlišností oproti klasické verzi je změna v hlavňové výzbroji - otočná střelecká věž je nahrazena přímým kanónem Gryazev-Shipunov GSh-30-2. Produkce byl daný vrtulník propůjčen od maďarské armády. (Adrai)
  • V čase 0:26:30 srazí McClana (Bruce Willis) vůz Mercedes G, který McClane následně ukradne. Vůz má ruskou poznávací značku. V čase 0:29:40 je po kolizi vidět pohled do zpětného zrcátka tohoto vozu. V záběru je vidět nápis obvyklý na zpětných zrcátkách v USA: objekty v zrcadle jsou blíže, než se zdají. Jedná se tedy o vůz prodaný/koupený v USA. (HonzaR.)
  • Jedním z partnerů filmu je společnost Mercedes-Benz, která produkci dodala několik vozidel. Ve filmu se vyskytuje celkem 14 modelů této značky, včetně jednoho vozidla Maybach 57. Silnou čtyřku tvoří modely Sprinter, řízen Jackem (Jai Courtney) během honičky, Unimog, řízen Johnem (Bruce Willis) během honičky, G-Class, který je ve filmu náhradou za zničení Unimog, a Zetros, kamión v Černobylu. [Zdroj: mercedes-benz.com] (Adrai)

Související novinky

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Server Car Scrap Comparison teď zveřejnil studii, ve které se zabýval počtem dopravních nehod ve filmech u jednotlivých herců. Asi nikoho pak nepřekvapí, že za nejnebezpečnějšího filmového řidiče byl… (více)

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014

Loni v březnu šlo do kin už páté dobrodružství Johna McClanea. Akčňák Smrtonosná past: Opět v akci sice příliš kladných reakcí nenasbíral, jelikož ale vydělal 300 milionů dolarů, slavná série bude… (více)

Reklama

Reklama