poster

Smrtonosná past: Opět v akci

 • USA

  A Good Day to Die Hard

 • Slovensko

  Smrtonosná pasca: Opäť v akcii

 • Velká Británie

  A Good Day to Die Hard

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2013, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  Na dovolenou si nakonec nevyrazil jenom McClane, ale také scénář, jakýkoliv osobní režijní přínos a v naprosté většině také humor (nehledě na logiku, fyziku a techniku - to vážně v době smarpthonů nikdo z tvůrců neví, že když telefonujete, dotykový telefon, který máte u hlavy má vypnutý displej a ROZHODNĚ na něm nesvítí číselník?). Moore je každopádně břídil a především v první polovině je poměrně dost evidentní, že střih se snažil zachránit co to šlo, a že to moc nešlo. Zbytek už mě v podstatě nijak neuráží, ale je to pořád odzívaná řemeslná nuda, místy poměrně dost diletantská. Tohle si legendární John McClane nezasloužil. Černobyl? WTF? Jai Courtney mě ovšem po Jacku Reacherovi bavil i tady a začíná mě aktivně zajímat...(21.6.2013)

 • Boogeyman
  ***

  Příběhově přímo dokonale dementní a ostudné klíště parazitující na slavné sérii. John McClane sr. je od začátku za senilního starýho idiota, co všechno posere a ještě má blbý kecy v nejnevhodnější dobu, místo Willise by k němu vzhledově nejlépe pasovala nějaká tlustá otravná ženská, napadá mě třeba Melissa McCarthy, nebo Queen Latifah. Pár hlášek se naštěstí povedlo a úvodní honička ulicemi Moskvapeště je přímo bombastická. Střízlivě za tři a už další diehardy prosím netočte.(18.7.2013)

 • genetique
  ***

  Srdce mi trhalo po vychádzaní z kinosály. Dnešný konzumný divák zapríčinil pád a krach celej smrtonosnej série, pretože megaúspechy predchádzajúcich častí by sa s jemnou príbehovou obmenou dali točiť každý druhý rok (ako série Nezvratných osudov, Saw, či niekdajším Rambov) a až doposiaľ zdravý rozum štúdií a snáď aj Willisov nedal dopustiť, aby sa tak stalo. Čomu však nerozumiem viac je, Willisov podpis na zmluve k tomuto Béčkovému odvaru. Nemám pocit, že by herecky a castingovo upadol do sračiek podobných Seagalovi, či Van Dammeovi, aby sa musel poberať podobným smerom a zo svojich niekdajších kultov žmýkať peniaze. Ak sa dnes nenájde kvalitný scenár pre ikonické postavu ako je ujco McClane, tak pre koho potom? Ementál je slabé prirovnanie pre diery v scenári, vygumovaní záporáci bez charizmy by nerozvírili prach ani v disneyovskom animáku a syn ako buddy-partner sťahuje Johna do absolútneho priemeru. Willis však stále šlape, filmovanie si užíva a stále vládze dýchať na chrbát všetkým navôkol. Hláškuje, masakruje a pritom stíha aj nejaký ten charakterový prejav svojej postavy. Akcia pripomínala súčasnú produkčnú bessonovskú tvorbu, čiže tak striedavo-oblačno. Niekedy fakt vychytané akčné minútky, inokedy neschopné tápanie na úrovni Uweho Bolla. Nie, toto podľa mňa nebolo pokračovanie onej zvučnej série, toto bol jeden veľký prešľap a my, Johnovi fandovia, mu snáď tento omyl odpustíme. Jednoducho na letisku nastúpil omylom do iného lietadla. 55%.(21.3.2013)

 • Lateef
  ***

  Netopýr má sakra velký uši, že?? A když netopýra protáhnete brčkem, bude mít ty sakra velký uši odřený, co?? Tak přesně s takto odřenýma ušima dávám páté Pasti 60%... pokud bych měl hodnotit film v rámci série, bylo by to za 40%, protože to není ani McClane, ani Smrtonosná past... jednoduše se jedná o naprosto tuctový (průměrný) akčňák, který z kolize s Podprůměrem dostávají slušné akční scény (honička v Moskvě především). Jo, asi tohle jsem chtěl říct, nenapadá mě víc... snad jen, že další díl už ne... to aby to tu ikonu, selským rozumem uvažujícího Johna (který právě ten svůj selský rozum použil zde snad jen jednou), nepohřbilo úplně... 92 miliónů dolarů(rozpočet)/303 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.5.2013)

 • Shakers
  ***

  Zbytočný sequel, ktorý hlavne mrví scenár Skipa Woodsa ako réžia Johna Moorea. Akcie je dosť a ta úvodná naháňačka kde sa rozbije v Moskve viac aut ako panákov čo dáte do seba na oslave je fakt dobre natočená. Ale aj záver filmu je celkom slušný a trochu epickejšie zábery sa tu tiež vyskytujú, ale čo s toho keď s Johna McClanea pretransformovali len do hlaškujúceho hrdinu, ktorý si na staré kolená poradí lepšie ako v osemdesiatom ôsmom v mrakodrape. Záporák je trápny, príbeh je slabý a nezaujímavý, zopár veci tu nieje vysvetlených a McClane junior je až extrémne nezaujímavý. Ako akčný film fajn, ale ako súčasť série Die Hard slabota. Videl som len Extended Cut, ktorý je podla všetkého lepší, ale o moc asi nie. S celkového hľadiska je to ale stále pozeratelné a Willis je stále cool. 55% - 3*(11.6.2013)

 • - Bruce Willis (John McClane) v istej televíznej relácii uviedol, že tento diel je posledným pokračovaním série Smrtonosná pasca. (Odpocivadlo)

 • - Podle České filmové komory přišlo Česko o miliardu korun, kterou mohli američtí filmaři při natáčení v tuzemsku utratit. [Zdroj: týdeník Ekonom] (hippyman)

 • - Cesta z Moskvy do ukrajinského Černobyľu trvá zhruba 12 hodín autom. Ústredné duo však túto vzdialenosť zvládlo počas jednej noci. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace